Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Razonoda » Pričaonica » Koliko traje sadasnjost?
Koliko traje sadasnjost?




Jedna je SANDRA AFRIKA
942
poruka na forumu
289 3512



post # 1 | 26.11.2012 , 8:23 PM

e ovako,neki kazu da zivimo u buducnosti,neki da zivimo u proslosti...........pa nam na sve to kazu daj pustite to zivite u sadasnjosti.......

pa da cujem sta mislite koliko traje sadasnjost? :D

Kad moj te poljubac ko pice udari, u zoru ceka te soba u ludari !









411
poruka na forumu
326 425



post # 2 | 26.11.2012 , 8:46 PM

veoma kratko. toliko kratko da ne mozemo ni da zamislimo.
po mom misljenju sadasnjost ni ne postoji. postoji samo proslost i buducnost. nauka kaze da ne postoji sloboda volje, tj. ti ces nesto uraditi ili neces uraditi zato sto se u tvom mozgu odigrava neka hemijska reakcija na koju ti ne mozes da utices. na tu reakciju uticu fizicki zakoni koji vladaju, tj. 4 sile koje postoje. ono sto ti uradis u ovom trenutku, je odraz neceka sto je tvoj mozak odlucio da uradi nekoliko trenutaka pre nego sto si ti to uradio. ono sto sada uradis, je posledica proslosti, a ono o cemu sada "mislis" je uzrok buducnost.








1333
poruka na forumu
533 3782



post # 3 | 27.11.2012 , 0:22 AM

Quote (Kokiko92)
veoma kratko. toliko kratko da ne mozemo ni da zamislimo.

Mogu da se slozim sa ovim jer recimo svaki minut naseg zivota koji protekne prelazi u proslost a isto tako sledeci minut koji nam dolazi je buducnost lol hehehehe tako da je ne znam kako bih izmerio sadasnjost jer je ne izmerna jer svaka sekunda koja protekne je vec proslost ;) tako da bukvalno i nema sadasnjosti lol samo buducnost i proslost ;)
Quote (Kokiko92)
nauka kaze da ne postoji sloboda volje, tj. ti ces nesto uraditi ili neces uraditi zato sto se u tvom mozgu odigrava neka hemijska reakcija na koju ti ne mozes da utices. na tu reakciju uticu fizicki zakoni koji vladaju, tj. 4 sile koje postoje.

Sa ovim vec ne mogu potpuno da se slozim,smatram da uvek imas slobodu izbora i svoje volje tako da niko ne moze da te natera na nesto vec ti sam odlucujes,naravno na neke stvari ne mozes potpuno da utices,kao na primer zaljubljenost,jednostavno se desi ;)
Quote (Kokiko92)
ono sto ti uradis u ovom trenutku, je odraz neceka sto je tvoj mozak odlucio da uradi nekoliko trenutaka pre nego sto si ti to uradio. ono sto sada uradis, je posledica proslosti, a ono o cemu sada "mislis" je uzrok buducnost.

I sa ovim se slazem ali i dalje tvrdim da svako ima slobodnu volju i svoj izbor,mi smo ti koji upravljaju svojim mozgom,mi razmisljamo zar ne?Inteligentna smo bica tako da je individualno ko ce sta da izabere u datom trenutku i u datoj situaciji...Isto tako ne osporavam da postoji hemijska reakcija u nasem mozgu koja nas tera da radimo neke stvari pa na pr. telo ti salje signale da si gladan :) istog trenutka se stvara hem. reakcija u tvom mozgu koja ti govori da treba da jedes ali stvar je u tome sto ti biras da li hoces da jedes ili ne,e to je poenta,mozda je necu sada da jedem,trpecu gladan jel necu da gubim vreme,hocu da se vidim sa devojkom recimo :D ;)








411
poruka na forumu
326 425



post # 4 | 27.11.2012 , 1:00 AM

Quote (Moonchild007)
ali stvar je u tome sto ti biras da li hoces da jedes ili ne,e to je poenta,mozda je necu sada da jedem,trpecu gladan jel necu da gubim vreme,hocu da se vidim sa devojkom recimo


stvar je u tome da, ukoliko ti ne zelis da jedes, tj. da trpis, ni o tome nisi ti odlucio vec je to posledica onoga gore sto sam napisao.
naravno tesko je shvatiti i prihvatiti to, pre svega jer nema veze sa nasim svakodnevnim iskustvom. ali nauka je puna ovakvih primera: kvantna mehanika itd...








1333
poruka na forumu
533 3782



post # 5 | 27.11.2012 , 1:08 AM

Quote (Kokiko92)

stvar je u tome da, ukoliko ti ne zelis da jedes, tj. da trpis, ni o tome nisi ti odlucio vec je to posledica onoga gore sto sam napisao.
naravno tesko je shvatiti i prihvatiti to, pre svega jer nema veze sa nasim svakodnevnim iskustvom. ali nauka je puna ovakvih primera: kvantna mehanika itd...

Kokiko92, Razumem te sta pokusavas da mi kazes :) ali nema posledica jer ti SAM odlucujes,posledice dolaze kasnije ;) nije mi tesko da prihvatim neke stvari ali jednostavno nije tako :) bar kod mene ;) i nijedna hemijska reakcija u mozgu ne moze potpuno da narusi slobodu volje ;)








411
poruka na forumu
326 425



post # 6 | 27.11.2012 , 2:40 AM

Moonchild007 tako kako pises, ispada da atom ne postoji zato sto ga niko nije video. ovo sto si ti napisao nije posledica tvog razuma i misljenja vec onoga sto sam napisao. mozemo mi tako do sutra da pricamo, nije-jeste, ali to je tako ne zato sto ja tako kazem, vec zato sto je to nauka pokazala. ti mislis da imas slobodu volje, ali nije tako.
isto je i sa buducnoscu, ne mozes je promeniti. ono sto bude-bice. sad ce neko da kaze, ali ja mogu budem ovo ili ono, mogu sada da se ubijem pa da ne budem ono iz buducnosi. ali ako se sada ubijes onda je to tvoja buducnost.
btw sad ce neko da se javi da prekinemo sa "raspravom" :D








1333
poruka na forumu
533 3782



post # 7 | 27.11.2012 , 2:48 AM

Kokiko92, Hahahhaha lol Kad smo kod buducnosti i tu imas stvar izbora :) tj slobodu volje,jeste da je na kraju to tvoja buducnost ali tvoja je jer si je ti izabrao ;) isto tako,smatram da ne mozes u potpunosti da krojis svoju sudbinu tj da menjas neke stvari koje se prosto ne mogu promenti ali zato neke mozes ;)
I da,mozemo mi ovako do sutra :D evo ja prvi odstupam ;) lol


Poruku je menjao/la Moonchild007 - Utorak, 27.11.2012, 2:49 AM








411
poruka na forumu
326 425



post # 8 | 27.11.2012 , 2:53 AM

Moonchild007 mislio na menjanje buducnosti dok si mlad i kad "imas" izbora..
i nije ti fora, tvoja je poslednja pa onda odstupas :D






Ako imas cilj,nacices i put...
762
poruka na forumu
1386 7080



post # 9 | 27.11.2012 , 3:14 AM

evo ja sam sada u sadasnjosti...ali dok zavrsim sa kuckanjem ove poruke,to je vec proslost...hehehhe,zar nisam pametna..?? :D :D

Život je ono što ti se dešava, dok ti praviš planove za život...










1333
poruka na forumu
533 3782



post # 10 | 27.11.2012 , 3:32 AM

♥Ivana♥, Skoro kao ja lol poljubac xD :p








400
poruka na forumu
56 795



post # 11 | 27.11.2012 , 1:19 PM

sadasnjost je sada... e jbg prodje.

When you wanna succeed as bad as you wanna breathe, you will successful!









1176
poruka na forumu
102 1216



post # 12 | 27.11.2012 , 1:24 PM

Ovog trenutka.

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....







Ako imas cilj,nacices i put...
762
poruka na forumu
1386 7080



post # 13 | 02.01.2013 , 7:03 AM

(Moonchild007)
♥Ivana♥, Skoro kao ja


:o sta skoro..?? Ma,da li si ti normalan..?? pa,nema mi ravnog..hihiihihi lol

Život je ono što ti se dešava, dok ti praviš planove za život...








Jedna je SANDRA AFRIKA
942
poruka na forumu
289 3512



post # 14 | 02.01.2013 , 11:21 AM

hmm...uglavnom su isti odgovori :D :p ,ajde budite filozofi ... napravite neku teoriju nesto :D

Kad moj te poljubac ko pice udari, u zoru ceka te soba u ludari !









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 15 | 02.01.2013 , 10:45 PM

Sadašnjost ne traje.

Sve je samo trenutak koji se odigrao ili se odigrava ili će se odigrati. Kasnije se svi trenutci svode u cijeline i predstavljaju nešto. :)








411
poruka na forumu
326 425



post # 16 | 03.01.2013 , 3:44 AM

By_The_Way_
trenutak je... trenutak. on ne moze da se odigrava, tj. ne moze da traje. on je nesto kao slika.
i ova poslednja recenica. sta oni predstavljaju, proslost?








390
poruka na forumu
20 673



post # 17 | 19.06.2013 , 1:36 AM

Zatvorio sam oci na tren i tren je nestao... :(








16
poruka na forumu
0 0



post # 18 | 21.06.2013 , 9:00 AM

Sadasnjost ne postoji, kao ni proslost ni buducnost.... sadasnjost je jasno zasto ne postoji, proslost ne moze da postoji vec je samo u nasim mislima, zatim buducnost takodje ne moze da postoji jer je to nasa masta i nasa nagadjanja... sto znaci da nista od toga ne postoji vec samo da je to u nasoj glavi. cao








411
poruka na forumu
326 425



post # 19 | 21.06.2013 , 1:57 PM

Quote (Concrete)
sadasnjost je jasno zasto ne postoji
nista tu nije jasno :)
Quote (Concrete)
proslost ne moze da postoji vec je samo u nasim mislima
to sto sam se rodio (u proslosti) nije samo u mojim mislima

oko buducnosti se donekle slazem.. :)








16
poruka na forumu
0 0



post # 20 | 21.06.2013 , 3:51 PM

vazno je shvatiti da proslost i buducnost ne moze da postoji to je samo u nasoj glavi...  @Kokiko naravno da nije samo u tvojim mislima , i u necim drugima je mislima ali nigdje drugdje. Postoji samo sadasnjost... sve drugo je il sjecanje il plod maste... tako da se mi ne mozemo fizicki vratiti u proslost jer je to sjecanje, niti mozemo fizicki otici u buducnost jer je to samo u nasoj glavi i nigdje drugdje . zbog cega anstajn-ova specijalna teorija relativiteta gubi smisao... evo jedan malo filozofski odgovor ukljucujuci vrijeme koje takodje ne postoji.
Istina je rec ( frekvencija, duh, nematerijalna dimenzija ) o onome sto postoji u materiji, a neistina/laz je rec o onome sto ne postoji. Tako
znamo da li covek govori istinu ili neistinu. Sve sto postoji ima
molekularni sastav i lokaciju. Vreme nema ni molekularni sastav ni
lokaciju, tako da onaj koji tvrdi da vreme postoji govori neistinu i
nemoze da dokaze da vreme postoji. Postojanje sprava za merenje pokreta (
" satovi " ) dokazuje samo da te sprave postoje a ne vreme. Isto vazi i
za "prostor" i sprave za merenje prostora ( duzina, visina, dubina.. ).
Takozvana " teorija relativiteta " jevrejina Ajnstajna koja glasi " gravitacija, vreme i prostor
ne postoje izvan materije " je samo teorija laznih vrednosti koja ima upotrebnu mogucnost ali ne i stvarno postojanje.
Jevreji koji su pisali sveto pismo su objasnili da postoji samo " sada i ovde
", kao sto si i sam primetio da si ti uvek bio ti koji si uvek postojao
samo " sada i ovde " a sa tim nikakvo " vreme " nema nikakvih dodirnih
tacaka.


Forum » Razonoda » Pričaonica » Koliko traje sadasnjost?
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: