Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum » Razonoda » Pričaonica » Sekte
Sekte






15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 21 | 17.06.2011 , 11:32 AM

...pa vidis Didi,to su takozvane agresivne verske zajednice...
Spopadaju sve,a posebno vole starije ljude da spopadaju,pogotovu koji su usamljeni a imaju neko vlasnistvo na svoje ime. Posto su svuda infiltrirani,veoma lako dolaze do podataka ko sta i gde ima,pa onda salju svoje emisare,da obradjuju ljude. Dragan je naivan ako misli da ce njemu pricati sta i kako rade. A veoma je moguce da i njega polako uvlace u svoje kenjatorske price o vecnosti i njihovom spasenju kada dodje smak sveta.Trebalo bi da zna da kod njih vere manje ima nego kod ateista.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 22 | 17.06.2011 , 1:53 PM

badule, znam..
ateisti ne veruju i ok...
ali ovo truje um...

Ko si ti?









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 23 | 17.06.2011 , 1:55 PM

Quote (Dragan333)
i odlucis da vise ne budes u nihovoj zajednic mozes da odes bez probleba ne ceti ucenjivat nit ti pretiti. KAZES DA VERUJES U BOGA DOBRO VERUJEM I JA. ALI ZNASLI KOJE JE BOZIJE IME?


Bozije ime je Onako kako nam vera kaze za mene je Bog!!!!!!!!!!!!!
On je jedan sa 3 bozanske osobe Otac,sin i duh sveti!!!!!!
Ovisi u kojoj smo veri naravno da ga vernici nazivaju i drugacije Alah,Buda itd
A ovo sto kazes moze da se izadje iz Jehovas Zeugen kad pozelis da nece niko praviti probleme i da ce ti dopustiti bez reci
to se brate malo raspitaj pa ces da vidis pokusaj u sali to reci pa mi dodji i reci sutra Srcemoje nisi bila u pravu !!!!!

Meni ne smeta niko i postujem sve ljude tako i njihovu veru ali brate ne zelim da me iko smara sa svojom verom meni je moja dosta;)
I ja se pitam zasto je bas u veri Jehovas to da se ide od vrata do vrata da propovjedaju i reklamisu veru?
Ako nekog zanima on ce i sam da ode jel tako wink
Ustvari necu vise komentarisati jer znam da ima puno goreg na svetu barem ovdje u EU
ima vera koliko ti dusa zeli sto ne znaci ako sam ovo sto jesam da sutra mogu biti drugo
moze se preci u veru da ali si ono sto si posao cim si krsten sta ti cela porodica,
Ovo je samo nase miljenje i netreba uopste da komentarisemo ovako nesto jer nas ima svakakvih a pravedno je to sto svako svoje brani i postuje..
eto toliko od mene veliki cmokic svima a ti Dragane izvini ako sam te uvredila nemislim nista lose neka si ziv i zdrav sretan ma u kojoj veri da si takodje i ostali ljubim vas.


Poruku je menjao/la Srcemoje - Petak, 17.06.2011, 1:59 PM

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










8879
poruka na forumu
844 4320



post # 24 | 17.06.2011 , 2:16 PM

Quote (Srcemoje)
I ja se pitam zasto je bas u veri Jehovas to da se ide od vrata do vrata da propovjedaju i reklamisu veru?

da..
aj samo na to trazim odgovor...
a necemo o nicemo da pricamo..
samo o tome
sto, ako zelim da sam vernik, odem lepo u crkvu, niko me ne tera..
niko ne dolazi, sem kad svete vodicu..
a Jehovasi..
ne bih...
da piskaram

Ko si ti?









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 25 | 17.06.2011 , 4:16 PM

....pa verovatno zele da Vam vide vrata...koje su boje itd...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 26 | 17.06.2011 , 4:32 PM

badule, hahha
kakva je kvaka, kakve su sarke... biggrin
itd... biggrin

Ko si ti?









142
poruka na forumu
38 288



post # 27 | 17.06.2011 , 5:16 PM

Evo jedan citat iz Biblije psalmi 83 poklavlje 18 stih. Da bi se znalo da si jedino ti kome je ime Jehova. Svevisni nad celom zaemljom. A Bog i Gospod to su titile a ne imena kao sto su Presednik Kralj ili Car titule a ne imena tako su i Bog i Gospod titule.

Added (17 Jun 2011, 5:16 PM)
---------------------------------------------
Srcemoje, Ma nisam se uvredio sto idu od kuce do kuce pa da nam prenesu istinu o Bozijem kraljevstvu. A sto se tice toga ako si u njihovoj zajednici mozes bez ikakvih problema da napustis pitaon sa jednoh od njih i rekao mi je da je teze da postane Jehovin svedok nego da se iskljucis iz njihove zajednice. Ja jos nisam posta Jehovin svedok samo proucavam bibliju sa njima treba da prodje odredjeno vreme pa oda moze da postanes ako hoce Jehovin svedok to samo zavisi od tebe i niko te ne prisiljava na to.


Niste zaposleni? Ja vam nudim posao preko neta,
ne samo za vas vec za celu vasu porodicu.
Ne treba ulagati nedeljna zarada 15$.
Dodajte me za priljatelja na fb za dalju
saradnju. Vise informacija u INBOX.










15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 28 | 17.06.2011 , 7:01 PM

Da BOG se izgovara JAHVE na jevrejskom....,Srbi ga po ugledu na Grke oslovljaju sa Gospod Bog...
Ne bi trebao sa njima da proucavas Bibliju ,ako si katolik ili pravoslavac,imas svoje crkve u kojima mozes da se obratis svestenom licu.Ako si musliman obrati se hodzi,ukoliko imas neke nedoumice. Jehovi drugacije tumace Bibliju.
Dragi Dragan333, veruj mi da si ti vec bezecovan od njih. Ali to je tvoja stvar. Ako si punoletan.Ako nisi,obrati se roditeljima. Pitaj ih za savet. Ili odluci sam. Niko ovde ne moze da ti da spasenje niti nauk,ako ti ne zelis da primis savet.
Od Jehova se tesko mozes iskobeljati.
Njihova nakana nije predavanje teologije u njihovom molitvenom domu. Vec stavljanje sape na tvoju imovinu ili na tvoju dusu. Ja im ne bih verovao. A ti imas svoj zivot pa sam odluci.
Bar sam se potrudio da ti objasnim. smile

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









142
poruka na forumu
38 288



post # 29 | 17.06.2011 , 7:34 PM

Hahha imam dovolno godina da odlucuje o nekim starima davno sam napunio 18 god.

Niste zaposleni? Ja vam nudim posao preko neta,
ne samo za vas vec za celu vasu porodicu.
Ne treba ulagati nedeljna zarada 15$.
Dodajte me za priljatelja na fb za dalju
saradnju. Vise informacija u INBOX.










8879
poruka na forumu
844 4320



post # 30 | 17.06.2011 , 7:43 PM

Wikipedija
Као и у вези са Божићем, Јеховини сведоци сматрају да се у Светом писму нигде не указује на то да се славио Васкрс. Верују да Васкрс потиче из паганских обичаја којима се славило повратак пролећа. Сматрају да популарни обичаји који се практикују у време Васкрса одговарају халдејским обичајима.
Нова година

malo i google
Quote
Oni se drze Biblije isto kao i biblijski fariseji, u funkciji izgovora za stavove koji ne mogu da izdrze kritiku zdravog razuma.

Jehovini svedoci tumace Sveto pismo po slovu (bukvalno), a ne po duhu (po smislu). Na primer, toliko fanaticno drze zdravstvenu zapovest protiv konzumiranja krvi, da ce radi nje zrtvovati svoj zivot. Hristos je uputio jednu temeljnu kritiku svima koji slepo drze pravila i zakon, objasnivsi da nije nacinjen covek radi zakona, vec zakon radi coveka. Kada ljudi nemaju ljubavi u svom srcu, tada ne razmisljaju koje su to stvarne potrebe zivota, da bi njihova dobrota bila njima svrhovita, vec traze sistem pravila i ponasanja koja ce slepo da drze, da bi se tako odrekli odgovornosti da misle i razumeju sta zaista treba da cine.
Bila je nedavno emisija na TV (zaboravio sam koja je stanica u pitanju, možda b92) o malim verskim zajednicama. Između ostalih su prikazani i Jehovini svedoci. Mogle su se videti njihove svakodnevne aktivnosti i sastanci na kojima su uvežbavane tehnike ubeđivanja i pobijanja mišljenja drugih, što je ličilo na dijalog ljudi ispranih mozgova: potpuno bezizražajna lica koja ponavljaju napamet naučene "argumente" i doskočice. Pokušali su da ostave utisak sasvim običnih ljudi, koji se druže (gotovo isključivo međusobno), ćaskaju uz kaficu, ali je sve ličilo na lošu glumu. Jednostavno, videlo se da im takve stvari "ne leže". Prikazana je i ogromna, nova (i skupa, sudeći po utrošenim materijalima) kuća, skromnog enterijera u kojoj živi devojče od 21-22 godine i koje je veoma visoko rangirano u njihovoj hijerarhiji. Ako je pripadnost Jehovinim svedocima (ili bilo kojoj religijskoj zajednici) izbor odrasle, mentalno i emocionalno zrele osobe, onda se o tome ne može raspravljati, jer to spada u domen ljudskih prava.

Međutim, u istoj emisiji je predstavljena i jedna porodica: otac, majka i ćerkica od 11-12 godina. Roditelji su aktivni (a drugačijih i nema) članovi Jehovinih svedoka, dok ćerka još uvek nije, jer će imati "pravo izbora" kada postane punoletna. Dete ide u regularnu školu. Niti slavi svoje, niti ide na proslave rođendana druge dece. Druži se isključivo sa decom drugih Jehovinih svedoka. Kod kuće, kao, gleda crtaće u slobodno vreme. Komunikacija sa roditeljima deluje usiljeno. Pred spavanje joj majka čita Bibliju umesto priče za laku noć. Dete mi je delovalo duboko nesrećno, previše mirno i disciplinovano, kao žrtva drila od najranijeg detinjstva, a opet elokventno i veoma inteligentno. Nemam nikakve sumnje kakav će biti njen "izbor" nakon još 6-7 godina života u takvim uslovima. Ona, zahvaljujući roditeljima, nema prilike da vidi i druge modele porodičnog života, kao i da upozna način života svojih vršnjaka izvan Jehovinih svedoka. Naravno, roditelji su joj dali i karticu za slučaj nezgode koju ona nosi uvek sa sobom, na kojoj piše da joj se ne sme davati transfuzija. Ovakvo ponašanje roditelja prema detetu se graniči sa zlostavljanjem. Samim tim je podložno raspravi, kritici, a bogme i sankcijama.

pa sada sami procenite... smile

Ko si ti?









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 31 | 17.06.2011 , 8:44 PM

Dragan333, da naravno i ja se radujem tome sto si punoletan....
Ali bih te molio da program sekte JEHOVINI SVEDOCI ne promovises preko ovog sajta,posto ovde ima mnogo maloletnih lica,koji tek pocinju pravilno da razmisljaju.
Na ovome sajtu ima mnogo Hriscana,Islamista,a mislim da ima i Jevreja. Sva ova verska ucenja odnosno religije imaju pravo da osporavaju program sekti. Zato sto su i same svesne koliko negativnog uticaja iste imaju upravo na omladinu.
Uzgred ,neka ti prijatelji objasne i pravila koja su propisali u vezi oblacenja,ishrane,ponasanja itd.

I ponovo bih te molio zbog maloletnika na sajtu NE PROMOVISI PROGRAM SEKTE JEHOVINI SVEDOCI!!!

Bez obzira na slobodu demokratskog razmisljanja,punoletan si i samim tim odgovoran ako na neki nacin utices na maloletnike.

Zahvaljujem ti na POLEMICI koju smo vodili. Naravno i ostalim ucesnicima u polemici.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









1005
poruka na forumu
49 230



post # 32 | 18.06.2011 , 2:53 AM

Ma ne zelim biti clan nikakve sekte.Imam svoju Pravoslanvnu veru.
A i sto kaze badule, oni bibliju tumace na drugi nacin...
Eto ti si punoletan a ispiru ti mozak a ja maloletan pa znam kakvi su.
Eto bas moja komsika samo donosi neke knjige,pa prica o ovome o onome.
Jednom je pricala da za slavu ne zovemo nikog od rodbine,prijatelja....nego da pozovemo siromahe i uboge pa da ih nahranimo.
E sad,moje misljenje je,da ja slavu slavim i pozvaci kog god ocu a sigurno necu one koje ne znam.

Twitter: https://twitter.com/marestrpc









142
poruka na forumu
38 288



post # 33 | 18.06.2011 , 8:28 PM

badule, Ok necu vise spominjat

Niste zaposleni? Ja vam nudim posao preko neta,
ne samo za vas vec za celu vasu porodicu.
Ne treba ulagati nedeljna zarada 15$.
Dodajte me za priljatelja na fb za dalju
saradnju. Vise informacija u INBOX.










15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 34 | 18.06.2011 , 11:33 PM

Ne smeta meni...
Ja sam kao i ti punoletan i razmisljam uglavnom svojom glavom...
Nego zbog velikog broja klinaca na sajtu kojima nije to potrebno...
U svakom slucaju svaka polemika je zdrava...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









142
poruka na forumu
38 288



post # 35 | 19.06.2011 , 10:29 PM

Pa i ja zbog maloletnih necu vise da pricam

Niste zaposleni? Ja vam nudim posao preko neta,
ne samo za vas vec za celu vasu porodicu.
Ne treba ulagati nedeljna zarada 15$.
Dodajte me za priljatelja na fb za dalju
saradnju. Vise informacija u INBOX.










4532
poruka na forumu
946 4023



post # 36 | 20.06.2011 , 11:15 AM

Dragane,, izvinbi sto se opet mesam, vidim kazes napunio si 18g i dobro je i ja sam isto mozda kad i ti mozda kasnije nebitno .
Ako kazes tek proucavas nisi postao sad se mozes jos vratiti nazad veruj mi dobro su ti rekli ali te molim razmisli jos jedanput o svemu onome sto imas sad sto mozes izgubiti pa se pitaj sta je bolje dali si sad sretan ili ne ljudi cesto traze neki spas u tome kad se pridruze nekoj zajednici.

Ja licno imam katolicku veru i ne stidim se toga niti sam neki bogomoljac bila niti cu biti znam krstena sam, idem u crkvu kad mi se da, ali se ne zamaram ni bibliom niti bilo cim drugim .Praznike obilezavam to svakako!
Svako od nas treba da zna sta je ali da ne upada u taj svet !!!!Jer mislim da niucemu netreba preterivati.

Veruj mi imam najbolju drugaricu koja je otisla pre 3g u Jehovas kad ju sretnem sada srce mi puca jer nije to ta osoba nema osmeha ko pre ne prica kao nekad ne zeza se.Niti odgovara na pitanje sta rade tako kad se sastaju samo mi je rekla pre tri meseca kamoli srece da sam mamu poslusala i molim te Majo ne pitaj me zasto kako i zbog cega.

Zao mi je jako tu sam za nju kad me treba ali ona od mene nesme da primi pomoc a kamoli moju krv kad bi joj trebalo radije umre nego krv da uzme od osobe koja nije Jehova

Neverujem da cu ovdje vise da pisem i Dragana nepoznam ama bas ni malo ali mi je jako zao i vollela bi da zna tu moju prijateljicu mozda bi njoj verovao jer bi njemu mozda smela reci sta meni nesmije.
Veliki cmokic tebi dragana ti ces odluciti sta je za tebe bolje .


Poruku je menjao/la Srcemoje - Ponedeljak, 20.06.2011, 11:19 AM

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










1005
poruka na forumu
49 230



post # 37 | 20.06.2011 , 12:28 PM

Danas sam od komsinice koja je u Jehovim Svedocima cuo dosta.Pricali smo 2h pa evo nesto i da vam kazem:
Rekla je da praznici ne postoje,treba da se radi na njima.
Ona mi je pricala kako je svet doso do sedme zveri(objasnicu kasnije sta je to)i da uskoro dolazi Hrist na zemlju i da sto Maje predvidjaju Smak Sveta je laz.
Znacenje pojma"sedma zver"jeste sledece:U KNJIZI(ona ovu rec s postovanjem prica,ja msm da je biblija ali mozda i nije)stoji da je Matej(ili Luka ili Jovan)video 7 zveri.Te zveri oznacavaju 7 drzava koje ce u Svetu doneti haos i pakao.6 su se obistinile(Egipat,Rim,Grcka,Mesopotamija,Novi Vavilon i jos jedna kojoj sam zaboravio ime)a sedma je SAD,cija je"misija"u toku.

Govorila mi je i to da Jehovi Svedoci ne prisiljavaju nikog da bude deo njih.Pa mi je navela neki primer(od tamo nekog coveka)koji je dosao kod njih na sledeci nacin:
Prolazila je povorka Jehovih Svedoka da siri misiju"spasenja"i taj covek je hteo da puca na njih.Za 6 meseci opet su prosli tuda i dali knjige njegovom psu.Posle je taj covek izasao i video knjige kod psa(pas,naravno nije hteo da pocepa Bozju rec)i tako je ovaj prelistao knjige i uslanio se kod njih.

Potom je pricala kako je Bog stvorio Adama,a od njegovog rebra Evu,re su zenska bica ispod muskih.
Takodje,rekla je da je Bog stvrao Zemlju 7000 godina,jer je njemu 1000 godina kao nama 1 dan.

Pricala mi je jos mnogo(pricali smo 2 sata)ali to u nekom narednom postu.

Jedino da kazem nesto o njima:
Idu u nekakvu DVORANU,spominju KNJIGU koja je od velike vaznosti.Najbliza DVORANA je 35km od mog grada ali sada se otvara jedna blize nasem gradu(oko 28km)

Twitter: https://twitter.com/marestrpc









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 38 | 21.06.2011 , 1:08 AM

Srcemoje, kao i uvek govorila si iz srca... respect respect respect
jaobratekao i gore sto navedoh,cuvaj se,sad ti nece iz kuce izlaziti dok te ne preobrati... Veruj mi,ne komentarisi vise sa njom jer ona veruje da ti zeli dobro,ali ti upravo cini zlo-obradjuje te... Neka ti je BOG u pomoci...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 39 | 21.06.2011 , 9:45 PM

Badule ljubi srce moje wink uvek iz srca pisem i mislim :))

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










8879
poruka na forumu
844 4320



post # 40 | 21.06.2011 , 9:59 PM

Inace, kako da prepoznate Bibliju?
Na pocetku uvek ima poptis svestenog lica... smile
Toga necete naci u jehovnoj bilo kojoj "Bibliji".
Oni uvek tumace Bibliju kako zele...
A ne kako treba. smile
Srcemoje, i treba! biggrin
Zato se i zoves srce, jer si heart . biggrin

Ko si ti?



Forum » Razonoda » Pričaonica » Sekte
Search: