Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum » Razonoda » Pričaonica » Sekte
Sekte






1289
poruka na forumu
165 539



post # 1 | 15.06.2011 , 8:33 AM

Zavrsila sam citanje knjige "Ispovesti zrtava sekti" i ostala sam sokirana cinjenicom sta sve rade satanisti.
deo Vojvodine gde ja zivim,je najvece leziste sekte u nasoj drzavi.
Kazu da ih ima u Srbiji negde oko 350.

Navescu neke sekte za koje sam cula:
1. Ucenje adventista
2. Ucenje Jehovih svedoka
3. Ucenje pentekostalne sekte
4. "Crna ruza"
5. Ucenje baptista i td....
[color=blue]Bilo bi dobro da ako neko nesto zna o sektama, da napise, cisto da bi drugi bili upuceniji i da bi lakse prepoznali ovo zlo...evo ja cu da dodam nesto o crnoj ruzi..Crna ruža je sekta stara oko 30 godina. Nastala je izvorno u Americi od Luciferove crkve. Kad se ta Luciferova crkva proširila na srbiju ovdašnja podružnica se odvojila od svoje matice i počela rad po svome. Tako su u zadnjih 3 godina poznata samoubojstva i ubojstva koja su obavljali Crne ruže. Do dana danas nitko nije saznao tko ih vodi, tko je ta osoba. Smatra se da je neka utjecajna ili bogata osoba. Zovu se crna ruža jer poznati po tome što bi svako toliko nekom svome članu poslali crnu ružu što bi značilo da si mora oduzeti život. Ako si ga ne oduzme oduzmu ga drugi. U biti ja nisam nigdje pročitala niti čula o njima koliko sam od jedne osobe kad sam bila na Cresu. Svi njihovi preustroji, njihovi obredi, nazivi svećenstva sve zna a cijela država nezna. Kako je to moguće osim ako nema netko veze s njima.
Obredi su se nekada i te kako obavljali, nisam baš dobra više s njima pa neznam šta se sada dešava. Ali obavljali se su iza vrtića ili škole, na nekim mjestima u šumici ili po zimi u nećijem stanu. Na obrede bi nosili te knjihe koje nam nisu ili nikad pokazali što piše u njima ali su iz njih vadili obrede, molitve i ostalo.
E da nemam razloga nikoga zezat ili razbit tu sektu iznutra. Nisam njihov član nego sam bila jako dobar s njima i dopustili su mi neke stvari. Svako tolko puste nekoga da uđe kod njih i da se na takav način umješa bez da bude njihov član.
[/color]Sjećam se da su članovi te sekte bili obučeni u crno i po tome su se izdvajali od ostalih. Crnu odjeću i danas nose mnogi, ali tada nije bila toliko popularna i nisu ju ostali nosili isključivo baš stalno, ali pripadnici te sekte jesu. I farbali su kosu u crno i jako se šminkali. Rijetki su ostavljali oproštajna pisma. Zato se tako malo i znalo o samom ustroju sekte.


Poruku je menjao/la sladja1 - Sreda, 15.06.2011, 8:47 AM











1005
poruka na forumu
49 230



post # 2 | 15.06.2011 , 10:41 AM

Ja imam komsinicu koja je u sekti Jehovi Svedoci(tako nekako).
Nzm sta to ljudim pricinjava zadovoljstvo u sektama.
Npr.da se ubijem zbog sekte.Pa ni u ludilu!

Twitter: https://twitter.com/marestrpc









1289
poruka na forumu
165 539



post # 3 | 15.06.2011 , 10:57 AM

Quote (jaobrate)
Npr.da se ubijem zbog sekte.Pa ni u ludilu

ma zalude te skroz izgubis pamet totalno









our trip was different...
1676
poruka na forumu
268 REP OFF



post # 4 | 15.06.2011 , 1:39 PM

Hemija tu radi.. posle ne znas za sebe biggrin









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 5 | 15.06.2011 , 1:44 PM

Sekte su stvorene da bi razdvajali gradjane po grupicama i lakse ih kontrolisali. Uglavnom su sve produkti rada obavestajnih sluzbi velikih sila kojima sekte sluze da-
1.Oslabe porodicne i drustvene veze
2,Na njihovo celo postavljaju svoje ljude
3.Kontrolisu kapital popularnih i bogatih clanova sekte
4.Preko vodja uspostavljaju kontrolu i deluju destruktivno na sredinu u kojoj se formiraju
5.Sve sekte su medjusobno povezane i u kriticnom trenutku po drustvo u kome se nalaze,prakticno se ujedinjuju u subverziji.
6.Podriju snagu i ujedinjenje drugih religija u okruzenju u kome se nalaze
Sekte se sluze CIA sistemima ispiranja mozga i tako su dobro isplanirane i organizovane,da ne mogu finansijski propasti ili da se destabilizuju na bilo koji drugi nacin. Nove clanove ubedjuju slatkorecivoscu i praznim obecanjima sluzeci se najvecim lukavstvima da ih pridobiju,pa cak i ucenama.
Jednog mog ortaka su pokusali da uvuku preko devojke koja je bila lepa kao lutka. ON se zatreskao i posle ih se jedva otkacio. Ali bilo je tu svega i pretnji i ucena ,sve dok nismo dosli mi,njegovi ortaci,i razgovarali sa njihovim bosom,lepo prijateljski. Kada smo mu objasnilik sta moze da izadje iz svega toga,pustili su ga na miru.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 6 | 15.06.2011 , 2:10 PM

E evo...
zbog black odece, prozvana sam sektasica... wacko
Lele, kakav je ljudski mozak, al' aj... biggrin
Ovako, prema cuvenom coveku Vukajliji, sekta je... ( citala na raspustu malo recnik )
neka grupa koja ima svog bosa i svako moze nju da osnuju...
sto znaci da mogu ja, Pera, Ceca itd...
svejedno je...
i naravno da imamo neka ubedjena u koja veruju...
naravno sekte ne moraju biti protiv Boga, nego protiv neke osobe...
A sekta ima koliko vam dusa hoce..
Najpoznatiji su Subotari, Jehovni svedoci...
i subotari su odavno nastanjeni u Srbiji, naravno, i u EX Yu drzavama smile
Toliko od mene, za sada smile

Ko si ti?









142
poruka na forumu
38 288



post # 7 | 16.06.2011 , 0:36 AM

Ne slazem se sa vama da su Jehovini svedoci sektasi
Jehovini svedoci to nije sekta oni imaju odobrenje od
drzave da se bave tim sto rade i ja se sa njima druzim i
idem na sastanke kod njih.

Niste zaposleni? Ja vam nudim posao preko neta,
ne samo za vas vec za celu vasu porodicu.
Ne treba ulagati nedeljna zarada 15$.
Dodajte me za priljatelja na fb za dalju
saradnju. Vise informacija u INBOX.










1289
poruka na forumu
165 539



post # 8 | 16.06.2011 , 7:20 AM

Quote (Dragan333)
Ne slazem se sa vama da su Jehovini svedoci sektasi

a sta su onda.nerade stvari kao sto rade crne ruze ali sve sto se kosi sa crkvom i njenim nacelima spada u te grupe..











15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 9 | 16.06.2011 , 8:12 AM

Dragan333, Ne znam kako bi ih ti nazvao,ali ljudi koji idu od kuce do kuce i nude mi spasenje i casopise koji propagiraju srecan zivot nakon smrti,pri tome da im prepisem svu imovinu i svoju dusu,da ne pominjem da bih trebao da se odreknem zdravog razuma,za mene su SEKTE.
Znas,smatram da svako ima pravo na svoje versko opredeljenje. MA,ne zagovaram ja ni hriscanstvo,ni islam,ni budizam,niti bilo sta drugo,ali mislim da je demoralno nagovarati ljude da udju u nesto i da budu deo necega sto je van njihove tradicije,obicaja i dotadasnjeg verovanja. Prodavajuci pri tome pricu o spasenju duse i vecnom zivotu,ali nakon ovozemaljske smrti.
Jehovini svedoci su verska grupacija,da ih ne vredjamo govoreci da su sekta,koja je svoju slavu stekla novcem ljudi koji su u nju usli da bi postali robovi njihove verske demagogije i citavog niza zabrana i kodeksa ponasanja i ophodjenja. Zvuci paradoksalno,ali je sustinski tako. Naravno da su oni koji su nagovarani da udju u tu grupu ljudi izmanipulisani.
Na pitanje zasto bi neko na taj nacin manipulisao ljudima postoji samo jedan odgovor NOVAC! Sami znate koliko se u verskim zajednicama vrti novca od vernika i sledbenika. U ovakvim SEKTAMA sve sto se ostvari ,svaka zarada sliva se u samo jednu kasu. Ne secam se da sam ijedan paket pomoci video da je stigao od neke sekte u vreme rata na ovim prostorima. Ali su zato i hriscani i muslimani pomagali nevoljnike bilo koje vere tokom ratova u ex Jugi.
Ti bi,Dragane trebao bolje da znas.,ako se vec druzis sa njima,koliko je njihovo ponasanje sklono centralizmu,tj naredbama iz nekog vrha. Takodje razmisli i o tvom stavu,koliko on moze da se menja,s obzirom da je osnovni princip Jehovaca -VRBOVANJE. Msm,danas si dobar sa njima,sutra citas knjige,prekosutra ides na njihove obrede i eto tebe za godinu dana u njihovom miljeu... A kad jednom udjes kod njih,tesko ce te pustiti... Zasto? Da bi spasili tvoju gresnu dusu? Ma jok ,nego zato da bi imali koristi od tebe. I veruj mi,ne bi bio ni poslednji ni prvi koji je presao taj put.
Vidis,ja jesam hriscanin i verujem u Boga,ali za razliku od SEKTI, mene niko ne prisiljava da idem u crkvu,da dajem nekome u crkvi novac,da postim,da se pricescujem. To je sve na dobrovoljnoj bazi i na mom slobodnom uverenju. A toga nema u SEKTAMA. Tvoje misljenje tamo ne postoji. Njima trebaju ovce,a ne pastiri.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









1005
poruka na forumu
49 230



post # 10 | 16.06.2011 , 8:21 AM

Odlicno objasnjeno.Pa kazem vam moja komsinica je tamo.Da vidite kakve sve casopise ima i knjige.Najezim se kad citam.Samo ne znam zasto drzava(ako ima moci)ne zabrani to vise.Te sekte su ravne kriminalu jer pljackaju narod!

Twitter: https://twitter.com/marestrpc









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 11 | 16.06.2011 , 12:42 PM

badule, wow..
nemam vise sta da pisem... biggrin
ti si sve objasnio biggrin

Ko si ti?









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 12 | 16.06.2011 , 1:57 PM

Nasa drzava je puna vreca pohlepnih politicara i naivnih ljudi.
Zato i cekam da Vi omladino uzmete stvar u svoje ruke.
Zasto ne reaguje drzava?Pa zato sto oni imaju neke koristi od svega toga. Ili su svi u vlasti placenici i lobisti nekih stranih interesa ,a ti interesi ne zadiru u pitanja SEKTI,pa se tako i drzavni aparat ne ukljucuje u borbu protiov istih. Takodje ,niko u vlasti,pa ni ministarstvo vera ne reaguje da sacuva nasa prava,verska i duhovna,vec su spremni da brane prava onih koji nam uzimaju duse ! Paradoks,mi placamo poreze,a ugrozeni smo-oni nista nikome ne placaju,bogate se na racun tudje naivnosti,ugrozavajuci time osnovnu ljudsku cesticu-PORODICU.
A svako ce VAm lako objasniti kako propada jedno savremeno drustvo. Tako sto prvo unistite PORODICU kao osnovnu bazu. Zbog toga ovo nase drustvo umire. Porodica je izgubila vrednost.
A drzava i politika drzavnog rukovodstva je najvise ucinila na destabilizaciji porodice.
Tako da,moja preporuka-verujte u ono u sta su i Vasi stari verovali,cuvajte jedinstvo svoje porodice,postujte sve druge porodice. I na kraju i sami stvarajte porodicu koju cete cuvati i postovati.
Tako nijedna SEKTA nece moci da Vas destabilizuje niti da otrgne Vase najdraze iz okrilja porodice.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









142
poruka na forumu
38 288



post # 13 | 16.06.2011 , 10:22 PM

badule, Ja se druzim sa Jehovinim svedocima oko 2 godine i nikad mi nisu trazili novac nit sam ikad im dao ikakav novac sto se tice da te nagovaraju da im se prdruzis tu nisi u pravu to je na tebi da li hoces da se priduzis ili nece sam odlucujes oni se ne obogacuju ni na kome oni rade kao i ostali narod. I kad ih budes video pitaih da li oni pripadaju ikakvoj sekti i kad budes u njihovoj zajednici i odlucis da vise ne budes u nihovoj zajednic mozes da odes bez probleba ne ceti ucenjivat nit ti pretiti. KAZES DA VERUJES U BOGA DOBRO VERUJEM I JA. ALI ZNASLI KOJE JE BOZIJE IME?

Added (16 Jun 2011, 10:22 PM)
---------------------------------------------
sladja1, Da citas BIBLIJU znala bi kosu Jehovini svedoci i zasto to rade I da ponovim da Jehovini svedoci to nije SEKTA.


Poruku je menjao/la Dragan333 - Cetvrtak, 16.06.2011, 10:25 PM

Niste zaposleni? Ja vam nudim posao preko neta,
ne samo za vas vec za celu vasu porodicu.
Ne treba ulagati nedeljna zarada 15$.
Dodajte me za priljatelja na fb za dalju
saradnju. Vise informacija u INBOX.










1289
poruka na forumu
165 539



post # 14 | 17.06.2011 , 6:56 AM

Quote (Dragan333)
sladja1, Da citas BIBLIJU znala bi kosu Jehovini svedoci i zasto to rade I da ponovim da Jehovini svedoci to nije SEKTA.

ja citam bibliju i svake nedelje idem u crkvu i sve sto nije crkva sa krstom su sekte . smile al ja nabubeta wacko











15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 15 | 17.06.2011 , 7:30 AM

Dragan333,
Oni su registrovani u Srbiji kao verska zajednica...
Ako mislis na JAHVE...
Izrailjski narod je pokazivao postovanje prema Bogu time sto nije izgovarao YHWH. Mozda sa druge strane ti izrazavas postovanje prema Bogu time sto koristis ime Jehova. Neki pak drugi to izgovaraju Jahve. Opet drugi koriste lokalni jezik i koriste to ime kao sto je na nasem Jeziku Bog. Zanimljivo je takodje da su apostoli kada su pisali Novi Zavet koristili grcke izraze kao sto su Teos s obzirom da su pisali na tom jeziku. Da su pisali na jevrejskom, sigurno bi koristili bogati repertoar imena za Boga.

Ono sto je svakako znacajnije od same cinjenice koji se jezik koristi da se izgovori Bozje ime, je sama cinjenica da Bozja imena predstavljaju pojedinosti Bozjeg karaktera. Pa tako i imamo citavu listu Bozjih imena koja svaka na svoj nacin nam nesto odkriva o Bogu. Jevrejski mentalitet je bioa takav da su imena predstavljala karkakter neke osobe. Cesto susrecemo u Svetom Pismu da je neka osoba dobila novo ime koje je u datom trenutku bolje predstavljalo tu osobu.

Imajuci to u vidu, smatram da je od neprocenjive vaznosti da upoznamo Boga kroz upotrebu njegovih imena. A da li cemo u nasem razgovoru da koristimo jevresjki naziv, ili grcki ili nas materni jezik, je totalno nebitno. Na primer, ako ja koristim rec Gospod (Adonai, Kurios) a u svom zivot pokazujem da nije Bog moj gospodar nego sam ja moj licni gospodar, onda sta mi vredi koje ime koristim, kada Bogu nisam odao ono postovanje koje mu pripada prema tom imenu.

Ovo je citat teksta sa jednog foruma...
Poslednja recenica ti govori dosta...
JAHVE znaci BOG,ne treba mu drugog imena... Tako da ne mozes JEHOVU porediti sa BOGOM ,niti izjednacavati...
BOG JE POSVUDA OKO NAS NE TREBAS MU DRUGO IME NADENUTI NITI GA IMENOM ZVATI KAD JE BOG SVUDA OKO NAS I MI SAMI SMO NJEGOVO DELO...
Sta svedoce JEHOVINI SVEDOCI?
Sta rade?
Cime se bave?
Ima mnogo hriscanske literarature koja je dala osvrt upravo na JEHOVINE SVEDOKE.
Ja sam imao susrete sa njima i bio tema njihovog obradjivanja. Hvala Gospodu,nisu uspeli da mi otmu dushu.
Veoma su suptilni u tome.
Nemoj da se zavaravas ,oni nisu ni baptisti,ni mormoni.
Ma koliko ti izgledali zanimljivi,ma koliko vecina njih bila ubedjena u svoje verske ciljeve,ma koliko god ti slatke price pricali-treba da znas da iza njih stoji neko ko nema veze sa JAHVE-BOGOM.

Da,treba li da napomenem da je u islamu ime bozije-ALAH...

Bog je jedan,imena je puno.
Na tebi je da odlucis kako ces ga zvati.

i da... Nemam ja nista protiv njih,ALI-NISTA NEMAM NI SA NJIMA,NITI CU IKADA IMATI.

Na kraju,razmisli ti o tome koliko ti lagano ispiraju mozak svojom iskrenoscu. A novac,naravno da ti ga ne traze. Pa nisu oni naivni nimalo,da kazu svojenamere odmah u startu. A veruj mi ,mada i ne moras,pitaj bilo kog svestenika ili kaludjera,ili bilo kog verskog poglavara,hodzu ako hoces-svi ce ti oni isto reci kao i ja. Ne interesuje njih spas tvoje duse.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









1005
poruka na forumu
49 230



post # 16 | 17.06.2011 , 7:41 AM

Ne znam za Jehove svedoke ali Crna ruza je podla sekta...

Twitter: https://twitter.com/marestrpc









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 17 | 17.06.2011 , 7:50 AM

Crna ruza ne samo sto je podla,nego je destruktivna.
Sve tzv. BLACK sekte su u osnovi destruktivne i osnova im je unistenje slobodne volje i misljenja,duse i razuma. Vecina od njih stvorena je eksperimentalno u obavestajnim sluzbama,da bi se koristila na teritorijama koje su od vaznosti za velike sile.Razlog za to je podrivanje osnovne cestice drustva-PORODICE.
A Vi sami procenite koliko porodica moze biti razorena dejstvom sekte.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









1289
poruka na forumu
165 539



post # 18 | 17.06.2011 , 7:55 AM

evo jos nesto o crnoj ruzi Uoči rata u prethodnoj Jugoslaviji inicirano je osnivanje sekcije Satanine crkve, evropskog ogranka sa sjedištem u Subotici. Crna ruža odabrana za znamenje te sekte, da bi se naznačio jači ekstremizam

U Jugoslaviji sekta se našla u žiži javnosti povodom dva incidenta koji su se zbili u Vojsci Jugoslavije, 1993. godine. Radilo se o dva masovna ubistva u kasarnama u Vranju i Šapcu, čiji su počinioci bili vojnici, Mađari rodom iz Subotice i Beške, inače članovi Crne ruže
********************************

Osnivač Satanine crkve u SAD, Anton Levi, čije je pravo ime Anton Šandor la Vej osnovao je u Mađarskoj, u Segedinu, ogranak svoje sekte za Evropu, pod nazivom Sotona. Odatle je baš uoči rata u prethodnoj Jugoslaviji, inicirano osnivanje sekcije tog evropskog ogranka za Jugoslaviju, sa sedištem u Subotici. Crna ruža je odabrana za znamenje te sekte da bi se naglasio jači ekstremizam u odnosu na O.R.M. i podvukao značaj upražnjavanja crne magije na njihovim seansama.

O sekti pod imenom Crna ruža prvi put se u javnosti čulo 1992. godine, kada je Bora Lazukić, novinar "Borbe", objavio da je otkrio grupu od 1.500 do 2.000 mladića i devojaka koji su se okupljali na subotičkom groblju i izvodili satanistički ritual. U toj grupi bilo je mnogo maloletnika, koji su, nakon konzumiranja droge, orgijali i učestvovali u ritualu žrtvovanja. Iako sektu čine pripadnici skoro svih nacionalnosti, većinu predstavljaju Mađari. Tajanstveni šef sekte uvek nosi masku i kapuljaču, krijući identitet, ali tečno govori i srpski i mađarski.
Propovijed u diskotekama

Pripadnici ove sekte u Subotici okupljaju se na pravoslavnom groblju, u diskotekama, na stovarištima i u obližnjim šumarcima. Proteklih godina sekta je proširila svoj uticaj i na područja Beške, Kanjiže, Čoke, Mola, Novog Sada i Beograda. Indikativno je da njeni članovi šenluče, uglavnom, na pravoslavnim grobljima, uz glasnu muziku odabranih grupa ("Division", "Bauhaus", "Butthole surfers", "MC 5", "Test dept", "Sisters of mercy", "The Faust", "Velvet Underground"), čupajući krstove i pobijajući ih naopako.

Na seansi svi članovi sekte uzimaju drogu i, pod nadzorom vođe, upadaju u trans. Prvi kome to pođe za rukom smatra se posebnim "srećnikom" i dovodi se u centar iscrtanog pentagrama na grobu, koji zamenjuje oltar. Tada mu vođa sekte određuje termin samoubistva, i to u roku od jedne nedelje do godinu dana. Taj datum mu se upisuje tetovažom, na levoj ruci između kažiprsta i palca. Pritisak grupe da se samoubistvo izvrši je toliko veliki da "srećnik" gotovo da nema drugog izbora.

Ako se naznačenog dana to lice nalazi u vojsci ili u inostranstvu, sekta nalazi načina da mu doturi pisamce na kome je nacrtana crna ruža i napisan datum samoubistva, što predstavlja opomenu. U slučaju da se član sekte pokolebao oko ispravnosti suicida, ili se opire tom činu iz nekih drugih razloga, sekta pojačava pritisak, uključujući i telefonske pretnje da će "oni učiniti ono što je Sotoni obećano".

Inače, Sotoni se prinose, pored života članova sekte, i "žrtve" iz profanog sveta. U SAD se neretko dešavalo da se otme devojčica, da bi je na mestu seanse članovi sekte silovali, a onda bi je obrednim bodežom izmasakrirali, prskajući se njenom krvlju i prinoseći je kao žrtvu. U Jugoslaviji se za žrtvu najčešće uzima neka životinja, a zabeleženi su i činovi sodomije neposredno pre žrtvovanja te životinje.

U Jugoslaviji sekta se našla u žiži javnosti povodom dva incidenta koji su se zbili u Vojsci Jugoslavije, 1993. godine. Radilo se o dva masovna ubistva u kasarnama u Vranju i Šapcu, čiji su počinitelji bili vojnici. Mađari rodom iz Subotice i Beške, inače članovi Crne ruže.

Prvi zločin zbio se 3. juna 1993. godine u kasarni "Južnomoravske brigade" u Vranju. Vojnik Jožef Meneder ubio je šest vojnika, jednog zastavnika, a zatim je i sam stradao. Ubica je, pokazalo se kasnije, na levoj podlaktici imao istetoviran obrnuti krst i datum – 3. jun 1993. Prilikom istrage, u njegovoj sobi u roditeljskom domu, pronađeni su: metalni obrnuti krst na crnom kanapu, kao deo nakita koji se nosi oko vrata, metalni znak obrnutog pentagrama, časopisi, crteži, razglednice sa temom "Bad Religion " (Loša vera) i druge amajlije koje nedvosmisleno potvrđuju njegovu pripadnost satanističkoj sekti. Isti takvi predmeti su pronađeni i kod nekih pripadnika sekte Vatra pakla, Loša vera, itd., što samo potvrđuje tezu da se radi o istoj sekti – satanističkoj, sa različitim nazivima ogranaka. Na primer, pripadnici Loše vere se od Crne ruže uopšte ne razlikuju, osim po tetovaži. Jer, njihovim sledbenicima je na levom ramenu istetoviran pentagram, na desnom antikrst, a iza uha tri šestice...
Ubistva vojnika

Samo nekoliko dana nakon ubistva u Vranju, u kasarni "Mika Mitrović" u Šapcu, vojnik Nandor Kiš iz Subotice, prilikom smene straže, ubio je jednog vojnika i desetara, a nekoliko prisutnih teže ranio i potom izvršio samoubistvo. Cilj i ovog zločina je, doktrinarno, bio da se žrtvovanjem života pripadnika sekte i što većeg broja ljudi "uveća Satanina moć i produži Njegov život" i, globalno, da se stvori ustrojstvo sveta kakvo je bilo pre "božjeg dela na Zemlji", a to je stanje – haosa. Međutim, politički cilj onih koji su instrumentalizovali pripadnike satanističkih sekti bio je da se, kao posledica tih ubistava, izazovu međunacionalne tenzije u SRJ i oslabi ugled VJ u društvu, te poljulja njena stabilnost "iznutra".

Za proteklih pet godina, moglo bi se reći da je jedino vojska problemu delovanja destruktivnih sekti prišla organizovano, sistematično i celovito, pa uspeh nije izostao. Svi ostali društveni organizmi koji su bili napadnuti, a posebno u oblasti obrazovanja, zdravstva, unutrašnje bezbednosti, te Srpska pravoslavna crkva – nisu odgovorili na način koji bi garantovao uspeh u borbi protiv takvog delovanja.

Povodom navedenih masovnih ubistava u objektima VJ, reagovalo je samo udruženje građana koje se bori protiv zloupotreba ljudi i njihovih verskih osećanja – JAKI. Njen predsednik, dr Vukadin Cvetanović je javno izneo podatak da se veza između satanističkog centra za bivšu Jugoslaviju u Ljubljani i satanskih sekti u Srbiji održava preko jednog službenika belgijske ambasade.











15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 19 | 17.06.2011 , 8:07 AM

...sa njima po Dusanovom zakoniku postupati...
Kratko i jasno...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 20 | 17.06.2011 , 10:43 AM

badule, osmuditi biggrin
salim se.... biggrin
Dragan333, ako oni ne propagiraju veru, zasto moga oca zaustavljaju u kasne sate i pitaju da li postoji zivot posle smrti...?
i zasto oni daju neku "knjigu"....?
aj to pojasni..
i bas smo na veronauci pricali i tome..
i moja drugarica je pricala kako je njena komsinica terala iz kuce te "SVEDOKE" metlom..
aj to objasni...

Ko si ti?



Forum » Razonoda » Pričaonica » Sekte
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search: