Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: Deki87  
Forum » Muzika » Muzika » Kerber
Kerber






381
poruka na forumu
24 281



post # 1 | 13.06.2011 , 5:12 PM



Prica o grupi KERBER pocinje sa onog mesta gde se zavrsava prica o grupi TOP. Naime, poslednja postava grupe TOP, koju su sacinjavali Gale, Toma, Bane, Zoka i Mada, odlucuje da promeni naziv u KERBER. Ovo ime preuzimaju iz grcke mitologije i ono oznacava troglavog psa koji cuva podzemni svet Had, kako niko ne bi mogao da izidje iz njega. Ova simbolika bice tokom svih narednih godina sastavni deo imidza grupe i to iskazana, pre svega , kroz nazive albuma, kao i kroz vecinu pesama njihovog muzickog opusa.

Grupa odmah pocinje sa intenzivnim radom i osim r&r standarda, u repertoar uvrscuje i sopstvene kompozicije, stilski snazno orjentisane ka bazicnom rocku, cime su u startu odredili sopstveno muzicko usmerenje, beskompromisno ostajuci na tom putu do danasnjih dana.

Na OMLADINSKOM FESTIVALU odrzanom 20. maja 1983. u Subotici, KERBER, izvodeci sopstvenu kompoziciju MEZIMAC, ubedljivo osvaja prvo mesto i to kako glasovima publike, tako i samog zirija festivala.

Ovaj uspeh im otvara vrata za snimanje albuma koji oni znalacki koriste i 1983. izlazi prvi album grupe pod nazivom NEBO JE MALO ZA SVE prema istoimenoj kompoziciji. Album je nakon samo nedelju dana prodat u 10.000 primeraka.

Usledile su izuzetno intenzivne koncertne aktivnosti po citavoj, danas ex YU teritoriji, a grupa nastupa zajedno i sa velikim svetskim r&r zvezdama kao sto su URIAH HEEP, TEN YEARS AFTER, NIHTWING sa koncertima punim energije, dobrog zvuka i svakojakih iznenadjenja. Na jednom od tih nastupa bas gitarista ZORAN ZIKIC SOSA, koji je u medjuvremenu zamenio MADU, dobija opekotine drugog stepena na licu, izvodeci scenu gutanja vatre.

1984
KERBER ponovo odlazi u Englesku, gde snima svoj drugi album RATNE IGRE. Vreme provedeno u Engleskoj (gotovo dva meseca) iskoristili su na najbolji moguci nacin, snimajuci i nastupajuci pred engleskom publikom. KERBER se danas moze pohvaliti cinjenicom da je jedina jugoslovenska grupa koja je imala nastup u kolevci britanskog r&r, Liverpulu, u dvorani WAREHOUSE. Album RATNE IGRE je za kratko vreme prodat u 50.000 primeraka, a grupu je svrstao u sam vrh YU r&r. Odmah nakon izlaska ovog albuma, grupu je napustio ZOKA, a njegovo mesto je zauzeo BOBAN DJORDJEVIC - BOZA, bubnjar grupe GENERACIJA 5 iz Beograda. Sa novim bubnjarom KERBER nastupa na Gitarijadi u Zajecaru i na jos nekoliko svirki, promovisuci nov album.



1990. obelezena je izlaskom albuma PETA STRANA SVETA .

ZATISJE PRED BURU
1991. veliki koncert na stadionu ZELEZNICAR u Nisu. Grupu napusta DJURA, a na njegovo mesto dolazi JOSIP HARTL - JOSKO.

1992. odlazi BRANKO i nastaje period zatisja, uslovljen opstom materijalnom i moralnom krizom, koja nije dozvoljavala velike turneje i planove.

1994. grupa je dobila tri nova clana: SASA VASKOVIC - bas, GORAN DJORDJEVIC - perkusija i VLADAN STANOJEVIC - akusticna gitara. U novoj postavi, grupa krece sa intenzivnim radom, spremajuci nesto sto do tada nije vidjeno na ovim prostorima. Veci deo do tada snimljenog materijala je kompletno aranzmanski preuredjen, u pojedinim numerama pridodati su gudaci SINFONIJSKOG ORKESTRA i uz tri zenska vokala u sali NARODNOG POZORISTA u Nisu, odrzan je 23. aprila sjajan unplugged koncert, prvi takve vrste i organizacije kod nas. U poslednjoj numeri - SEOBE, na sceni se nasao i crkveni hor BRANKO, kao i glumci Pozorista u posebnim odorama i scenografiji, tako da se u tom trenutku na bini naslo preko 100 ljudi.

Od znacajnijih nastupa te godine, grupa se pojavljuje na velikom rock maratonu u Beogradu ROCK&ROLL FOREVER.

DRUGA POLOVINA DEVEDESETIH

1995. izlazi novi album, nazvan ZAPIS

1996. KERBER je u Novom Sadu odrzao unplugged koncert za pamcenje. Zahvaljujuci organizatorskim sposobnostima ljudi iz novosadske televizije NS+, sa ovog nastupa postoji izuzetan video zapis. Slede zajecarska GITARIJADA, koncert u Podgorici i velicanstven koncert na centralnom niskom trgu.

1998. KERBER je obelezio petnaestogodisnjicu rada na LETNJOJ POZORNICI u niskoj TVRDJAVI, pred punim gledalistem i ponovo sa gostima, niskim sinfonicarima, crkvenim horom BRANKO, kao i specijalnim gostom, inace velikim prijateljem i postovaocem grupe, Kornelijem Kovacem.

1999. Sofija KERBER nastupa kao predgrupa velike r&r zvezde RONNIE JAMES DIO



DVADESETOGODISNJICA

Nakon spektakularnog koncerta povodom 15-ogodisnjice rada, septembra 1998. na letnjoj pozornici u tvrdjavi, niska publika nije imala prilike da pozdravi KERBER na sceni citavih pet godina. Prividna pauza popunjena je vrlo zapazenim nastupima u drugim gradovima i pripremom novog materijala, sa koga je, neposredno pred koncert izbacen pilot singl "Sveti Nikola". Novogodisnji poklon svom gradu povodom dve decenije postojanja, KERBER je na sebi svojstven nacin, uprilicio 7 dana pred dolazak Nove, 2004.godine u prepunoj sali Doma Vojske u Nisu.

ROK MEMORIJAL - CUPA - NAJVAZNIJE JE BITI ZDRAV

LETNJA POZORNICA, 4. septembar 2005. na 1. ROK MEMORIJAL - CUPA, koji je nosio slogan "NAJVAZNIJE JE BITI ZDRAV"

KERBER se, kao gost, pojavio u svojoj prvoj postavi, iz vremena grupe TOP - Gale, Toma, Bane, Mada - bass i Zoka - bubanj.

Pored grupe KERBER, na ROK memorijalu su nastupili: Mama - rok, Buba mare, Penthouse, Tam - tam, Perestrojka, Styptic, Mamuti, Blesing force, Decubitus, Subside, Nesa i Peca (Galija), Dejan Cukic, Delca, Najda i mnogi drugi.



Prvi Sastav
GORAN SEPA-GALE, vokal;
TOMISLAV NIKOLIC-TOMA, gitare;
BRANISLAV BOZINOVIC BANE, klavjature;
ZORAN STAMENKOVIC-ZOKA, bubnjevi;
ZORAN ZIKIC-SOSA, bass

DRAGOLJUB DJURICIC, bubnjevi; (od 1986.)

BRANKO ISAKOVIC, bass (od 1988.)

Na Albumu Zapis 1995. i Unplugged 1999.

JOSIP HARTL-JOSKO, bubnjevi;
VASKOVIC SASA-VASKO, bass;
WACHA-NIRVANA JONES-akusticna gitara;
GORAN DJORDJEVIC-SOLE-percussion


SrB-IjA-KiNg*









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 2 | 14.06.2011 , 0:11 AM


Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









1
poruka na forumu
0 0



post # 3 | 21.06.2011 , 2:29 AM

Kerber extra.
Ljudi dajte neki link za skidanje domacih rock koncerata hvalaaaaaaaaaaaaaaaaa






Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 4 | 21.06.2011 , 8:20 PM

specool

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 5 | 16.07.2011 , 3:31 AM


Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?







Par reči o sebi
4884
poruka na forumu
295 1518



post # 6 | 16.07.2011 , 7:44 AM

Kerber je sila grupa!!! Niš rocks!!! biggrin








8879
poruka na forumu
844 4320



post # 7 | 16.07.2011 , 9:07 AM

slobex84, koji treba? biggrin
Inace... Kerber... Joj... biggrin Pa kako su te vesele godine bile... Tek sad vidim...
Hajde da se volimo je najbolja pesma ( I dalje je ) U Ex-Yu drzavama i oznacava prijateljstvo ( pusti to, hajde... ). biggrin
Medjutim... Posto volim malo vise da trazim... biggrin


Ko si ti?









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 8 | 16.07.2011 , 6:37 PM


Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









70
poruka na forumu
27 456



post # 9 | 02.08.2011 , 3:30 AM

Definitivno najbolja rock grupa sa ovih prostora band








646
poruka na forumu
55 724



post # 10 | 02.08.2011 , 4:26 AM

Svaki komentar bi bijo suvisan sto se tice ove grupe:)











1948
poruka na forumu
188 1476



post # 11 | 02.08.2011 , 5:06 AM

Meni nazalost zvuci nepoznato ali cim vidim da se badulu i sifri svidja mora da je odavno se raspala pa nisam uspio da cujem ipak su oni ........ zive legende .. tongue tongue biggrin biggrin momci sala nemoj da mislite sta ja volim da se zezam tongue tongue biggrin biggrin








1005
poruka na forumu
49 230



post # 12 | 02.08.2011 , 10:06 AM

Preksinoc sam iso da ga gledam LIVE smile

Twitter: https://twitter.com/marestrpc









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 13 | 12.08.2011 , 2:35 PM

Quote (susheTZ)
Meni nazalost zvuci nepoznato ali cim vidim da se badulu i sifri svidja mora da je odavno se raspala

hahahahaha kakav si ti bre zlikovac za nas matore biggrin biggrin biggrin sledi ti rep za ovo.... tongue
Neka neka,doci ces i ti u nase godine.... biggrin



SAMO DA ZNAS DA NEVENA OBOZAVA KERBER!! tongue

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









894
poruka na forumu
729 5702



post # 14 | 12.08.2011 , 3:53 PM

heart :heart: heart


"Ja sam ulica za tvoj povratak IZMEDJU JAVE I SNA! Ja sam poslednje tvoje skloniste nemas, nemas gde!" heart


Poruku je menjao/la Mira91 - Petak, 12.08.2011, 3:54 PM

"Cuvam te, ne dam te nikom,
ja samo s tobom zelim sve.
Cuvam te, ne dam te nikom,
ni da mi sve u zivotu stane.

Cuvaj me, ne daj me nikom,
ja tebe necu nikada,
Cuvaj me, ne daj me nikom,
sve sto sam ja sve ti pripada.

Da ti se svet srusi ceo,
mog sveta deo, dacu, SAMO OSTANI TU,
i kad ne znas gde ces,
ni kako do srece, ja znacu, SAMO OSTANI TU." ❤ ❤ ❤












15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 15 | 13.08.2011 , 0:36 AM


Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









894
poruka na forumu
729 5702



post # 16 | 13.08.2011 , 4:57 PM


"Cuvam te, ne dam te nikom,
ja samo s tobom zelim sve.
Cuvam te, ne dam te nikom,
ni da mi sve u zivotu stane.

Cuvaj me, ne daj me nikom,
ja tebe necu nikada,
Cuvaj me, ne daj me nikom,
sve sto sam ja sve ti pripada.

Da ti se svet srusi ceo,
mog sveta deo, dacu, SAMO OSTANI TU,
i kad ne znas gde ces,
ni kako do srece, ja znacu, SAMO OSTANI TU." ❤ ❤ ❤












381
poruka na forumu
24 281



post # 17 | 19.08.2011 , 4:56 PM

Kerber <3

SrB-IjA-KiNg*









217
poruka na forumu
6 57



post # 18 | 22.08.2011 , 11:49 AM

Iskreno ja sam od pre 2 meseca poceo da ih slusam, ali komentari su sve best smile
http://www.youtube.com/watch?v=Fs4MtAadhbQ&feature=player_embedded smile

ToSke ;)









381
poruka na forumu
24 281



post # 19 | 01.11.2011 , 8:30 PM

Ja sam 96 god pa slusam ovo....nisam kao ova moja generacija slusaju turbo folk....:P

SrB-IjA-KiNg*









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 20 | 04.08.2012 , 1:25 PM

Volim da slusam ovu njihovu pesmu.

~~~ Kad prodje sve, kad mi zelje pobegnu,
Kad odu svi, samo ti ces biti tu. ~~~



Poruku je menjao/la Leksi - Subota, 04.08.2012, 1:27 PM

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~




Forum » Muzika » Muzika » Kerber
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: