Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Deki87  
Forum » Muzika » Muzika » Miroslav Mika Antic
Miroslav Mika Antic




Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 1 | 01.03.2012 , 0:59 AM

I zivi, sasvim zivi, ne grickaj kao mis dane, siroko zvaci vazduh, prestizi vetar i ptice, jer svaka vecnost je kratka...

Ne verujem da je neko cuo za Miku Antica, mozda badule, davno je covek umro, ne znam tacno koje godine, ali poslusajte sledecu pesmu, i naravno napisite svoje razmisljanje o njoj. Ako znate za Miku Antica, ostavite neku pesmu koju ste poslusali :D Ja sam danas cuo za njega, i evo celi dan kod druga slusam njegove pesme :D


Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









61
poruka na forumu
21 254



post # 2 | 01.03.2012 , 2:15 AM

Lepo je sto si pokrenuo ovu temu, ali (nemoj mi zameriti)sramota da si za Miroslava Antica cuo tek sada, jer njegove pesme se obradjuju kao skolska lektira jos u osnovnoj skoli. Treba istaci da je pisao ne samo pesme, vec i druge knjizevne zanrove, kao i scenarija za filmove i sl.Nije imao "dlake na jeziku". Njegovo delo Dorucak s djavolom je zesca kritika duplog morala komunista na celu s Titom,pa je kao takvo delo bilo zabranjeno i unisteno, a on sam anatemisan. Bio je veliki boem. Ostavio je dubok trag u srpskoj knjizevnosti.
Njegova boemija je dobro i duhovito opisana kao: "Cika Jova deci (misleci na decu), a cika Mika Antic dva deci (misleci na casu)".

Added (01 Mar 2012, 1:12 AM)
---------------------------------------------

Added (01 Mar 2012, 1:15 AM)
---------------------------------------------



Poruku je menjao/la Arlekina - Cetvrtak, 01.03.2012, 2:13 AM

Dete,reka i kisa najlepse mirisu...







Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 3 | 01.03.2012 , 2:25 AM

Quote (Arlekina)
Lepo je sto si pokrenuo ovu temu, ali (nemoj mi zameriti)sramota da si za Miroslava Antica cuo tek sada, jer njegove pesme se obradjuju kao skolska lektira jos u osnovnoj skoli.

Mozda sam cuo i ranije, pa zaboravio. Inace, poznat je po decijim pesmama, a meni tetka bila uciteljica, tako da, ne zameri :D

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 4 | 01.03.2012 , 2:08 PM

Nije sramota ne znati, sramota je ne zeleti znati.

Miroslav Mika Antic je za mene jedan veliki covek,
i mimo toga sto ziv nije, i dalje zivi kroz svoja dela.
Volim njegov rad, i sve ono sto je ostavio iza sebe, a ostavio je mnogo.

Usne
Usne jedino zato postoje
da s nekim podelis nesto svoje.
I da ti sapat sapatom vrate.
Usne postoje da se pozlate.

Usne su vulkan tvog tela.
Usne su izvor tvojih reka.
Usne su pupoljak gde se srela
pcela od vetra s pcelom od mleka.

Usne postoje da se procveta
u vatromete neba i sveta.
Usne su da se u dahu zgusne
krilatost zvezda i kometa.

I nikad nikom nemoj ih dati
ako ne ume da ti ih vrati
toplije,mekse, mladje i sladje.
Jer usne samo zato postoje
da osmeh po tvome osmehu skroje!

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 5 | 05.03.2012 , 2:27 PM

Arlekina je potpuno u pravu.
Nema se tu sta dodati.
Upoznah ga jedne jeseni,u osnovnoj skoli,na casu poezije ,kada je dosao da prica sa nama.
Nama je delovao matoro,umorno i bolesno... Ali bio je sretan ta dva casa sa nama. Pricao i mi njemu pricali,delili sa njim sve tajne i stihove.
Prvi put sam tada ,majci i ocu nisam,procitao njemu svoje tajne ljubavne stihove posvecene prvoj ljubavi. Nasmesio se i poljubio me u kosu... Mirisao je na los duvan i kolonjsku vodu,brion mislim...
Ustao je i otisao do svoje torbe i iz nje izvadio knjigu - Plavi Cuperak,doneo je do mene ,izvadio iz dzepa neku staru zidarsku mastiljavu olovku i napisao na prvoj stranici : Buducem velikom piscu od malog pesnika chika Mike Antica... I potpisao se na kraju.
Trebalo bi jos negde da imam tu knjigu,taj Plavi Cuperak...
Voleo je ljude...
Voleo je zene...
Voleo je zivot...
Voleo je Cigane... mnogo pesama im je posvetio...
Umro je relativno mlad,zavisi kako gledate na godine.
Pa slusajte... tj. citajte njegove pesme mozda Vam kazu nesto o zivotu koji tek predstoji pred Vama.
Svakako ce Vam oplemeniti dushu....

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?



Forum » Muzika » Muzika » Miroslav Mika Antic
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: