Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: Deki87  
Forum » Muzika » Muzika » Sta znaci za Vas muzika? (Music makes me free)
Sta znaci za Vas muzika?






101
poruka na forumu
132 395



post # 1 | 01.08.2012 , 9:51 PM

Za mene je muzika jedna od kljucnih stvari u zivotu. Muzika kad ucim, muzka kad spavam (i pre spavanja), muzika ceo dan... Posto sam i ja sam Dj/producent muzika mi puno znaci u zivotu. Muzika se deli na vise zanrova: Electro, House, Dance, Trance, Rap, R'n'B, D'n'B, Dubstep, Progressive House, Deep House, Minimal House, Dream Trance, Dream Dance, Punk, Metal, Hardcore, Hardstyle, Death Metal, Hip-House, Jazz, Industrial, Reagge, Progressive Trance, Psy - Trance, Trip - Hop,Rock'n'Roll... To su neke od zanrova u svetu.

Nas na Balkanu u bivsoj Yugi povezuju stare rock grupe kao sto su: YU Grupa, Crvena jabuka, Riblja Corba, Plavi orkestar, Parni valjak,...

No da napomenem da ima i ""Zvezde" granda"... To mi je slabija strana jer ih, ja licno, ne slusam.... Turbo folk... Sa druge strane tu su jos i guslari, i narodnjaci, juznjaci,...

Moje licno misljenje o muzici:

Trance: Muzika koja se radi sa mnogo ljubavi, kao i ostale naravno... Trance muzika je posebna vrsta muzike jer je i sami doktori slusaju pre operacije... Verovatno se sad pitate zasto?. Zato sto trance muzka smiruje ljude, opusta i odvodi ih u neki drugi svet bez problema. Samo se treba uziveti u melodiju... Neki od Trance izvodjaca: Tiesto, Armin van Buuren, Above & Beyond, Mark Schulz, Dash Berlin,Orijan Nilsen...

Electro: Electro muzika je jedan od zanrova koji se najvise pusta na nekim velikim festivalima kao sto je naprimer TomorrowLand, Ultra Music Fest, Electric Daisy Carnival... Neki od Electro zivodjaca: Steve Aoki, Hardwell, David Guetta, Fedde le Grand...

House: Clubska muzika koja se mesa bukvalno sa svim zanrovima... Electro-House, Trance-House, Progressive House, Deep House i mnogo ostalih... Neki od House izvodjaca: Avicii, Fedde le Grand, Carl Cox, Steve Aoki, David Guetta, Sander van Doorn...

Rap: Mnogi pricaju Hip-Hop... Hip-Hop kao vrsta muzike !!! ne postoji !!! Hip-Hop je kultura koja se sastoji od 4 elementa: Breakdance, Grafitty, Scratching (Dj-in) i RAP... Rapovanje potice iz USA, tako sto su se organizovale Rap Battles...
Old School of rap: 2pac, The Game, Snoop Dogg, 50 cent, DMX, Eminem (Jedini beli rapper koji se probio na vrh Rap scene i kojeg svaki jedan, od gore navedenih i koje cu dalje da navedem, gotive...), Dr. Dre, Ruff Riders, Cypress Hill, Ice Cube, Nate Dogg, Busta Rhymes, Ludacris, Lil Wayne, Lil Bow Wow...

Dakle to su moja misljenja i opis mojih omiljenih zanrova koje slusam. :)

Cekam neke odgovore od vas, mozda nesto i vise naucim o nekom zanru! :)

Music makes me free ^^









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 2 | 01.08.2012 , 10:17 PM

Pa... Iskreno, tvom znanju o žanrovima ne mogu doprineti... :)
Ali za mene muzika znači udah i izdah... Vazduh!
Slušam metal, rock, Marčela ( poseban žanr ) i nekad neku tehno pesmicu... Svaki dan mogu slušati muziku... Škola, kuća, kod drugog... Uvek. Muzika je umetnost, a umetnost treba ceniti, a ne blatiti. :)

Ko si ti?









2
poruka na forumu
1 11



post # 3 | 01.08.2012 , 10:42 PM

Metal sve vrste usput velika vecina "doktora" slusa mozarta a ne trance, Deep Purple takodjer gotivi veliki broj "umova"








4
poruka na forumu
14 170



post # 4 | 01.08.2012 , 10:54 PM

nije bitno šta slušate nego kako to nešto doživljavate...
za mene je muzika sve ono što trebam kad nema nikoga u blizini.

zločesta beba na cici dobre vile









101
poruka na forumu
132 395



post # 5 | 01.08.2012 , 10:56 PM

+ nesto sto nisam spomenuo a takodje je jako vazno...

Tehno zaner NIJE isto sto !!! House !!! Mnogi koji ne slusaju stranu muziku nazivaju HOUSE(Electro-House, Progressive House i ostale sto se moze procitati u prvom komentaru) TEHNO muzikom...

Tehno muzika je skroz drugacija od House muzike... Obe su bazirane na istom beat-u (Beat - je sama muzika, kombinacija melodije...)... Ali sad mislim na beat bez melodije, sto se odnosi na KICK( vecina vas poznaje kao "dum, dum, dum, dum" :D iliti kako nazivate BAS... Bass je sasvim drugo :) ), Clap (Tapsanje), Hat ("c,c,c,c")... Jedino to imaju zajednicko...
Melodija i tempo su razni... Ni to ne treba zaboraviti... :)

Primer Tehno muzike: http://www.youtube.com/watch?v=ROxmvoiDsSg
Primer House muzike: http://www.youtube.com/watch?v=q28e-Z9TAdU

Music makes me free ^^









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 6 | 01.08.2012 , 10:57 PM

Za mene je muzika isto što i seks. I u muzici i u seksu je prisutan užitak.. :)








101
poruka na forumu
132 395



post # 7 | 01.08.2012 , 11:08 PM

Quote (pipidugadevetka)
Metal sve vrste usput velika vecina "doktora" slusa mozarta a ne trance, Deep Purple takodjer gotivi veliki broj "umova"


Da, vecina doktora slusaju Mozzarta jer su neke sadasnje Trance melodije uzete od njega (one koje ih nisu nacinile slavnima, ili su manje poznate) ili su radjene od Dj-eva a neki od kompozitora nekog orhestra uzimaju melodiju da bi napravili neku simfoniju, sto posle doktorima sluzi kao smirenje pre operacije ili nesto tako. Naprimer Tiesto - Adagio for strings je uzeo melodiju od Samuela Barbera, vrhunskog dirigenta. :)

Music makes me free ^^







LUD?
167
poruka na forumu
17 130



post # 8 | 01.08.2012 , 11:19 PM

odlicna tema! ;) da je nema msm da bi bilo strasno... B)
inace obicno slusam onakvu muziku kakav mi je dan :D
kad je smor i sl...
a i jedna od kljucnih stvari za dobru zabavu cao
a naravno nemogu da slusam mocarta grand i teske narodnjake lol
znaci ako oces da me oteras kad ti dodjem u goste pusti mi ovo u redu iznad i otiso sam i nevracam se vise nikad :D









Dete debil... xD
271
poruka na forumu
2415 6192



post # 9 | 02.08.2012 , 2:33 AM

muzika za mene znaci utehu kad sam tuzna, jos vecu srecu kad sam raspolozena, savrsena za opustanje kada sam napeta i super za spavanje kada sam umorna... :D u svakom slucaju EXTRA TEMA... :D hehehhe

JA ██████ 100%










165
poruka na forumu
14 281



post # 10 | 02.08.2012 , 8:38 AM

Neki ventil, beg od svega.
Nacin da izrazim sve ono sto bi u bilo kojoj drugoj formi bilo smatrano kao neprikladno.

I'm content to die for my beliefs
So cut off my head and make me a Martyr
The people will always remember it.










15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 11 | 02.08.2012 , 1:10 PM

Pa...
Uglavnom sve mi znaci,posto mi stalno nesto svira kao podloga.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 12 | 02.08.2012 , 2:28 PM

Quote (By_The_Way_)
Za mene je muzika isto što i seks. I u muzici i u seksu je prisutan užitak..

Tako bih to rekla i ja.

Mada, nadovezala bih se da je muzika, barem moje smatranje odraz mog unutrasnjeg stanja.
I lako mi je prepoznati to i kod drugih. Doboljno je samo da vidim koja je pesma postavljena. :)

Da se razumemo, kiseonik je najvazniji u ljudskom zivotu, potom sve ostalo, meni nakon kiseonika je muzika. Nas najbolji prijatelj. :)
Samim tim sve sam rekla.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










62
poruka na forumu
44 120



post # 13 | 11.08.2012 , 9:51 AM

MUZIKA JE POTREBA,SVAKODNEVICA,NESTO STO OSECAS DA TI TREBA








101
poruka na forumu
132 395



post # 14 | 30.08.2012 , 11:02 PM

Quote (Leksi)
Mada, nadovezala bih se da je muzika, barem moje smatranje odraz mog unutrasnjeg stanja.


Hm, lepo receno.. I ja imam trenutaka da slusam muziku kako sam kad raspolozen.. I taj ciklus vecinom zapocinjem sa pesmom Tiesto - Elements of life jer ima jako puno emocija u njoj... Ova pesma je tako napravljena da kad si tuzan oraspolozi te, jednostavno odvlaci te od te usamljenosti... Drugo, kad si besan samo se treba opustiti dok se slusa ova pesma... Ona radi svoju magiju... Neverovatno dobra pesma...

Toliko od mene :)

Music makes me free ^^









267
poruka na forumu
181 797



post # 15 | 15.09.2012 , 6:11 PM

Ne mogu zamisliti život bez muzike. Kada sam tužna, srećna, ljuta, željna zabave... ona je uvek tu. Mada svako ima različito mišljenje o muzici... Neki je obožavaju, neki je ne vole, neki ne mogu bez nje... Mislim da svaka muzika utiče na ljude, na njihov stav i pogled na svet...
Ne treba drugima nametati svoju muziku; slušajte ono što vam odgovara i uživajte u tome :)








896
poruka na forumu
89 981



post # 16 | 15.09.2012 , 7:28 PM

Znaci zivot.......nemogu da zamislim dan bez muzike :D :D :D :D Evo jedan muzicki stih koji sam ja smislio za muziku vezano :D :D :D :D
Zamisli dan bez sunca,zamisli radost bez smeha
zamisli pticu bez pesme,zamisli zice bez gitare i
zamisli zivot bez muzike to ne ide,ne ne.........
Muzika je moj zivot....moja snaga,moja nada,
Necu ljubav ne zelim romantiku...hocu samo muziku
hocu samo zabavu..


Eto ja kad slusam muziku ja pisem pesme....dobijem neku inspiraciju <_< :D :D








267
poruka na forumu
181 797



post # 17 | 15.09.2012 , 7:34 PM

Max_Peric, gj








896
poruka na forumu
89 981



post # 18 | 15.09.2012 , 7:53 PM

AnaNergal, TNX ruza






"Old school"
428
poruka na forumu
59 1406



post # 19 | 15.09.2012 , 8:16 PM

Way of life. :D

Niko nije tako beznadezno porobljen od onih koji pogresno veruju da su slobodni.









4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 20 | 16.09.2012 , 8:02 PM

Za me, muzika je izvor svega što želim biti, što sam bio, što jesam, što nisam, što imam i što nemam, nirvana, utopija, svemir, savršeno živo biće, umjetnost u svom najboljem ruhu, veličina u kojoj je vrijeme samo konstanta, početak, sredina i kraj....Salvation B)





Forum » Muzika » Muzika » Sta znaci za Vas muzika? (Music makes me free)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: