Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum » Lepota i Zdravlje » Hrana i Piće » Ishrana bez mesa daleko zdravija
Ishrana bez mesa daleko zdravija






2462
poruka na forumu
299 2356



post # 21 | 21.04.2012 , 9:37 AM

Nisam nešto pretjerano u ovo upućena,ali vjerovatno je zdravije da se ne jede meso,iako smatram da svako treba da jede male količine mesa ili jednostavno nađe zamjenu za meso. Vegetarijanska ishrana je po meni prelijepa. Moja tetka je vegetarijanac već duže vrijeme tako da sam svašta probala i prelijepo je ako se zna spremiti.
Ja lično jedem dosta mesa. Volim da ga jedem,ali ako bi nekada morala da ga prestanem jesti prestala bi.

I moram da kažem kako me nervira kada ljudi govore nešto tipa kako vas nije sram da jedete te jadne životinje,kako vam nije žao. Ja lično takve osobe ne volim. Ako je priroda tako odredila mi tu ne možemo ništa osim prosipati praznu priču. :)








545
poruka na forumu
58 414



post # 22 | 21.04.2012 , 9:40 AM

Ma gluposti.
Zivjelo meso. :D

<3 Bancy <3







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 23 | 21.04.2012 , 1:05 PM

Quote (By_The_Way_)
I moram da kažem kako me nervira kada ljudi govore nešto tipa kako vas nije sram da jedete te jadne životinje,kako vam nije žao. Ja lično takve osobe ne volim.


slazem se... a sto njima nije zao da jedu te jadne biljke? :D na kraju krajeva i zivotinja bi sutra pojela nas samo da bi prezivela

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










363
poruka na forumu
65 485



post # 24 | 21.04.2012 , 4:46 PM

Dobra ti je tema :) ali koliko je meso zdravo zavisi od nacina klanja ( normalno i od ishrane ).... mozda je malo cudno ali ako je zivotinja pred klanje bila pod velikim stresom (hormon Kortizol koji se ispusta u krvne sudove ) zato sto je stajala u redu i gledala sve se desava ispred nje tj. sa drugim zivotinjama. E to meso nije opste zdravo... I tako se danas vecina zivotinja kolje , ili kada se kolje krava prvo se odseku noge ( ne skroz naravno vec nekih 15 cm. ispod kolena) i tek onda se zakolje, e tako se radi u fabrikama da bi se proizvodilo sto brze i sto vise... takvo meso nije zdravo...

Ja sam pazim na ishranu, jedem povrce, voce i meso ( piletinu,curetinu i ribu) i mislim da ne bih mogao bez mesa!!! njam








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 25 | 21.04.2012 , 4:53 PM

Quote (MarijanaBK1)
slazem se... a sto njima nije zao da jedu te jadne biljke? na kraju krajeva i zivotinja bi sutra pojela nas samo da bi prezivela

Tetka mi je pričala kako drveća komuniciraju tako da to sve dođe na isto. lol A i ima stotine situacija gdje čovjek pojede komad mesa drugoga čovjeka kako bi opstao. Pa sama plemena koja jedu ljude. Hanibali. I tako dalje.
Svako ima svoj izbor,ali ne volim izmišljanja. :)








1176
poruka na forumu
102 1216



post # 26 | 21.04.2012 , 5:26 PM

Ljudi teze ka soficistiranosti.Misle da ce smanjiti svoj primitivizam ako ne jedu meso.
Sami vegeterijanci kazu,kako im ponekad bas lepo zamirise pecenje.

Meso ne bih jeo tek onda kada mi se nebi dopadalo,mrzim sve sto je vestacki stvoreno u ljudskoj psihi....

Hiljadama godina u nazad ljudi jedu meso i ni qurac im nije falio,bili zdravi kao dren,a sad' kao od jednom nam ne treba. MANI ME....

Added (21 Apr 2012, 5:26 PM)
---------------------------------------------
Stvarno je vreme za apokalipsu. Dotrajali smo...


Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









228
poruka na forumu
9 89



post # 27 | 21.04.2012 , 7:23 PM

Gluposti su za Junetinu ,Piletinu,Konjetinu,

Ono odmah da presecem,nisam ni procitao pola teksta jer su ugl nebuloze sto se prica da piletina i ovoo ostalo sto sam naveo ne valja ili nije zdravo,pa nije zdravo kad se uglavnom sprema u tonama i tonama ulja i masti...
Bez PILETINE SE NE MOZE!jednostavno jer joj je jednostavno takav sastav da prouzrokuje rast coveka jbt, tacnije misica,
I ja je unosim u sebe svaki dan,kao i tunjevinu, ali svaki dan.








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 28 | 21.04.2012 , 7:25 PM

Moj izbor je da ne jedem meso. I tako ce biti do kraja zivota mog.
Nigde ne pise: Moras to jesti, moras ovako jesti.
To je stvar izbora licnog.

Istina je sto Vagabond kaze pre se jelo mnogo mesa. Ali to meso je bilo meso bez umetne hrane koja se sada daje.
I niko mi ne moze reci da je danasnje meso zdravo. Gde ima da pile odraste za dve sedmice i da je spremno za klanje?
To nije zdravo! I tacka! I kad pojedes meso osecas se naduto kao da si pojeo vola a ne 100 grama mesa.

Isto tako i povrce i voce se sprica, ali barem to kad jedem osecam se mnogo lakse a i zdravije.
Nista mi ne fali. Zeljezo iz mesa zbog kojeg ga ljudi i jedu, nadoknadila sam u spinatu, cak sta vise najvise i ima u njemu, a ne u mesu.
Nemam nikakva oboljena, ni unutrasnja ni vanjska. Jer pazim da dnevno unosim dosta vitamina, kako kroz povrce tako i kroz voce. Cak sta vise, nasla sam zenu koja prodaje svoje domace proizvode, i garantuje mi da nije prskano a i da se primetiti, paradjaz kod nje nije iste velicine kao u trgovinama, nego razlicitih oblika. Tako da mogu reci da se zdravo hranim.

Ali sve je stvar slobodne volje i izbora.


Poruku je menjao/la Leksi - Subota, 21.04.2012, 7:27 PM

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~




Forum » Lepota i Zdravlje » Hrana i Piće » Ishrana bez mesa daleko zdravija
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search: