Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Lepota i Zdravlje » Hrana i Piće » Ishrana bez mesa daleko zdravija
Ishrana bez mesa daleko zdravija






978
poruka na forumu
107 1318



post # 1 | 25.09.2011 , 10:48 PM



Sve što nas okružuje ima svoju vibraciju i od toga kakvu hranu uzimamo zavisi i funkcionisanje našeg organizma, naše duhovno , mentalno i zdravstveno stanje, naše misli, raspoloženje, osećanja i ponašanje. Hrana koja doprinosi našem dobrom raspoloženju i radosti, pozitivnim mislima, dinamizmu i životnom elanu i unutrašnjem i spoljašnjem miru je hrana biljnog porekla bogata vitaminima i mineralima, zatim, integralne žitarice, bogate ugljenim hidratima, orašasto voće i semenke. Namirnice koje u sebi sadrže previše belančevina i masti, posebno životinjskog porekla, koje se, pre svega, nalaze u mesu i ribi, utiču na usporenost, tromost i lenjost organizma, jer je i sam proces varenja i asimilacije sporiji. Preterano uzimanje ovih namirnica izaziva nervozu, agresiju, depresiju i nemir, naročito ako se konzumira meso koje nije organskog porekla.

Ljudski organizam nije prilagođen niti po sistemu za preradu (vilica), ni po sistemu za varenje (želudac i creva) konzumiranju mesa. Nakon uzimanja mesa i prerađevina od mesa u debelom crevu se stvaraju toksične bakterije koje su strane ljudskom organizmu. Ljudi koji konzumiraju uglavnom meso i mesne prerađevine su agresivni, brzo planu, zacrvene se kada se svađaju, netolerantni su i pate od mnogih fizioloških bolesti.

Razlog ovakvog ponašanja jeste i preterana količina adrenalina koja se unosi sa mesom, jer životinja u momentu klanja doživi stres i adrenalin koji se tom prilikom stvara usled straha ostaje u mesu. Savremeno čovečanstvo, načinom života u večitoj žurbi za materijalnim bogatstvima, već je izloženo stresnim situacijama, nervozi i strahu za sopstveno održanje, tako da dodatni adrenalin koji se unosi mesom samo pogoršava postojeće stanje. Pored toga, čim se životinja zakolje dolazi do raspadanja belančevina koje izazivaju truljenje mesa i meso poprima sivkastozelenu boju. Zbog toga se meso boji veštačkim materijama (nitriti i nitrati) i što je starije to je više hemikalija potrebno da se dobije sveža, crvenkasta, “prirodna” boja.

Takođe, prilikom tovljenja stočnoj hrani se dodaju hormoni radi bržeg sazrevanja i taj se proces nastavlja i u mesu. Konzumiranjem takvog mesa (posebno junetine) dečji organizam prebrzo fiziološki sazreva, što dovodi do preranog puberteta (galofak generacije), koji nije praćen uporednim psihološkim razvojem. Pored toga, hormoni koji se daju stoci za zaustavljanje polnog nagona utiču na pojavu ranog steriliteta kod mladih.

To znači da meso gajeno na današnjim savremenim farmama predstavlja biološki bezvredno, patološko meso, koje je toksično i veoma štetno za ljudski organizam. Po svojoj biološkoj konstituciji čovek je biljojed, odnosno plodojed i sve što sadrži meso može se nadoknaditi pravilnim izborom i kombinovanjem namirnica. Na primer, po svom sadržaju i kvalitetu belančevina soja (43% belančevina) je neuporedivo kvalitetnija i za ljudski organizam prihvatljivija namiranica. Integralna pšenica, i uopšte žitarice, bogate su belančevinama i ugljenim hidratima i mnogo su hranljivije od mesa. Pored toga, one vežu sve otrove i pročišćavaju creva i organizam se oslobađa svih toksina, a i podmazuju i osvežavaju istrošene zglobove.

Vegetarijanska hrana je bogata vlaknima neophodnim za redovno oslobađanje organizma od otpadnih materija, koje meso ne sadrži, pa se veoma dugo zadržava u telu čoveka (pet dana). Period varenja vegetarijanske hrane je mnogo brži i lakši, jer organizmu nije potrebna dodatna energija, koja ostaje za regeneraciju, fizičke i umne aktivnosti.

Ukoliko ne možete bez mesa. onda meso ne treba jesti više od jednom nedeljno i da po mogućstvu bude organskog porekla. Nikako ne treba uzimati svinjsko meso, za koje je dokazano da ima potpuno isto tkivo kao ljudsko meso. Najmanje štetno za ljudski organizam je jagnjeće meso (zbog blage vibracije koju ima jagnje), konjsko i ćureće meso. Meso obavezno treba konzumirati sa svežim crnim lukom, koji veže otrove i pomaže da se organizam previše ne zagadi uzimanjem mesa.

Prilikom pripremanja mesa preporučuje se da meso odleži u kiselom mleku dva do tri dana i da fermentira i da se nakon toga bez masnoće i bilo kakvih dodataka dinsta u poklopljenoj posudi na svega 60°C. Za ishranu male dece meso treba izmiksati.

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










4290
poruka na forumu
228 2087



post # 2 | 08.10.2011 , 8:42 PM

Tako je! smile
Ja pričam svima ali niko neće da me sluša! smile








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 3 | 08.10.2011 , 9:09 PM

Ja sam vegeterijanac dugo vec, i mnogo je lepse osecam i laganije otkad ne konzumiram nista od mesa, tj nisam pravi vegeterijanac, ali meso ne jedem ni pod razno!
Ishranu baziram, na povrcu, vocu, jajima i mlecnim proizvodima, kao i testeninama ali umereno i kolacima smile i naravno u duplim kolicinama, nego kad sam jela isto to kao prilog uz meso.

Bez mesa se moze, em je i zdravije.

Ali ima dana kad bih pojela mleveno meso sa dosta zacina i to zivo! smile

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~








Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 4 | 08.10.2011 , 11:17 PM

bez mesa se ne moze, samo iz jednog razloga... zato sto je potrebno organizmu... moze da se ne jede svaki dan, al da se ne jede uopste ne moze... ja sam od onih koja slabije jede svinjetinu, najvise jedem piletinu... ako se bez necega moze onda ne bi postojala piramida ishrane... poenta je samo da se nesto jede u manjim a nesto u vecim kolicinama...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










978
poruka na forumu
107 1318



post # 5 | 09.10.2011 , 0:00 AM

Quote (MarijanaBK1)
bez mesa se ne moze, samo iz jednog razloga... zato sto je potrebno organizmu... moze da se ne jede svaki dan, al da se ne jede uopste ne moze... ja sam od onih koja slabije jede svinjetinu, najvise jedem piletinu... ako se bez necega moze onda ne bi postojala piramida ishrane... poenta je samo da se nesto jede u manjim a nesto u vecim kolicinama...

Vidi iskreno nisi u pravu, bez mesa se i tekako moze, jer vecina vitamina koji su nam preko potrebni u mesu jednostavno ne postoji...
Licno se zalazem za to da je raznolika ishrana nesto najbolje a uz to sam i kuhar (znam sta pricam) meni skoro ni od cega nije tesko napravit vise vrsta dobrih jela... znaci ne volim izgovore tipa, joj pa nemam ovo il da imam ovo pravio bih to (shvatate poentu)
...a sto se mene tice ja se trudim i hranim se poprilicno zdravo... al ipak dobra kobasa na zaru (ili slanina) ce me prije privuc nego odbit biggrin

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...








Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 6 | 09.10.2011 , 0:03 AM

Quote (igortehno)
Vidi iskreno nisi u pravu, bez mesa se i tekako moze, jer vecina vitamina koji su nam preko potrebni u mesu jednostavno ne postoji...


a iz koje namirnice mozes da dobije Fe u organizmu ako ne u mesu, slazem se da ima i povrca sa tim al to je nista naspram mesa...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










978
poruka na forumu
107 1318



post # 7 | 09.10.2011 , 0:08 AM

Quote (MarijanaBK1)
a iz koje namirnice mozes da dobije Fe u organizmu ako ne u mesu, slazem se da ima i povrca sa tim al to je nista naspram mesa.

Spinat, Blitva (cak i vise nego u mesu)??? i jos mnogo njih... da ne nabrajam... al kao sto sam rekao sta je meso bez povrca i obrnuto... kao i to dvoje bez voca... nista... ni jedan tip hrane nema dovoljno hranljivih sastojaka i svih potrebnih sastojaka da bi se samo on mogao jest!


Poruku je menjao/la igortehno - Nedelja, 09.10.2011, 0:09 AM

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 8 | 09.10.2011 , 0:22 AM

Jedino sto nije preporuceno profesionalnim sportasima da ne jedu meso, ali mislim da ima i takvih.
Ali bez mesa se moze. Ja nisam oko 4-5 godina okusila meso, i moze se bez njega.

A sto kaze Igor, vise je to sto guzica zine, nego sto ista drugo smile haha

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 9 | 09.10.2011 , 0:26 AM

Quote (igortehno)
Vidi iskreno nisi u pravu, bez mesa se i tekako moze, jer vecina vitamina koji su nam preko potrebni u mesu jednostavno ne postoji...

Igore uopste nisi u pravu i ne zelim da navodim svoje razloge za to...








978
poruka na forumu
107 1318



post # 10 | 09.10.2011 , 0:26 AM

Quote (Leksi)
Jedino sto nije preporuceno profesionalnim sportasima da ne jedu meso, ali mislim da ima i takvih.

Profesionalnim sportasima nije dozvoljeno da jedu meso pred takmicenje (a ne uopste) oni pred takmicenje treba da unesu ogromne kolicine ugljen hidrata (recimo makarone)

Quote (Tanja91)
Igore uopste nisi u pravu i ne zelim da navodim svoje razloge za to...

Tanja i ja licno jedem meso, stalno... doduse sad bas i ne... nekako mi vise pase zelenjava biggrin
al htjeo sam da kazem da se meso moze u potpunosti izbacit iz ishrane... bez nekih vecih posledica...

Quote
Dobro je poznata činjenica da osjećaji uzrokuju velike biokemijske promjene u organizmu, napose hormonalne promjene u krvi. Prije i za vrijeme klanja biokemija uplašene životinje doživljava velike promjene. Otrovni nusproizvodi šire se tijelom, teško trujući sve dijelove umiruće životinje. Sve to kasnije truje ljudsko tkivo a i ljudski um.

I ne samo to. Životinje drže u kavezima i one nikada ne vide svjetlost dana osim kad ih vode u klaonicu. Ubrizgavaju im razne lijekove, hormone i slično što sve kasnije završi u čovjeku.


Poruku je menjao/la igortehno - Nedelja, 09.10.2011, 0:31 AM

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 11 | 09.10.2011 , 0:28 AM

Quote (igortehno)
Profesionalnim sportasima nije dozvoljeno da jedu meso pred takmicenje (a ne uopste) oni pred takmicenje treba da unesu ogromne kolicine ugljen hidrata (recimo makarone)


Ma znam da nesto moraju. smile

Ali ja sam zivi dokaz da se bez mesa moze. Ziva, zdrava, nista mi ne fali. Uredno sve.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










2427
poruka na forumu
345 2552



post # 12 | 10.10.2011 , 9:34 PM

Ne razumijem kako neko može reći da se zdravije živi bez mesa wacko kad se kaže meso, ne misli se samo na hamburgere, pljeskavice, rebarcad i tako slične dijelove ..

Ako su naše nene, bake, djedovi jeli meso i živjeli po 90 - 100 godina, ne vidim razloga zašto ne bi i mi. Sve je stvar u količini.








372
poruka na forumu
60 249



post # 13 | 10.10.2011 , 9:37 PM

vi kako hocete,ali ja i ne mogu necu.....moje zdravlje je savrseno i sa mesom...nema potrebe da ga ukidam...jedem ono sto najvise volim....vec jednom rekoh...od svih salata najvise volim meso...heheheheh
to je moje misljenje biggrin

Ne znas ti ko sam ja, ja sam lutko mafija









978
poruka na forumu
107 1318



post # 14 | 10.10.2011 , 10:35 PM

Quote (Almir_)
Ako su naše nene, bake, djedovi jeli meso i živjeli po 90 - 100 godina, ne vidim razloga zašto ne bi i mi. Sve je stvar u količini.


Nase bake i deke nisu koristili razne preparate da ubrzaju rast zivotinja, i sta se sve ne daje tim zivotinjama danas, a kad zavrsi u mesari onda ga farbaju da izgleda svjeze!

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










2427
poruka na forumu
345 2552



post # 15 | 11.10.2011 , 8:48 PM

Quote (igortehno)
Nase bake i deke nisu koristili razne preparate da ubrzaju rast zivotinja, i sta se sve ne daje tim zivotinjama danas, a kad zavrsi u mesari onda ga farbaju da izgleda svjeze!


Da, za to si upravu i dobro si rekao.
Iskreno da kažem, ja meso nikad ne kupujem u mesarama, nego na selu, i crveno i pileće meso, od provjerenih ljudi koje i lično poznajem i za koje znam kako i čime hrane životinje. Tako mi je nekako najsigurnije. Isto tako i za zelenjavu, osim nekog egzotičnog voća kojeg nema u domaćim baštama.
smile








978
poruka na forumu
107 1318



post # 16 | 11.10.2011 , 10:11 PM

Quote (Almir_)
Iskreno da kažem, ja meso nikad ne kupujem u mesarama, nego na selu, i crveno i pileće meso, od provjerenih ljudi koje i lično poznajem i za koje znam kako i čime hrane životinje. Tako mi je nekako najsigurnije. Isto tako i za zelenjavu, osim nekog ogzotičnog voća kojeg nema u domaćim baštama.

To i ja radim, a to za zelenjavu (greska) vi kazete povrce biggrin

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










45
poruka na forumu
4 28



post # 17 | 11.10.2011 , 10:45 PM

Mislim da sve treba da se jede u umerenim kolicinama. I ne verujem da organizam moze normalno da funkcionise samo na vocu,povrcu i zitaricama ili samo na mesu... U emisiji "Zene" bila je slicna tema i mene je vise ubedila zna koja je govorila da sve treba da se jede,nego devojka koja je pricala samo o biljnoj ishrani... smile

Added (11 Oct 2011, 10:44 PM)
---------------------------------------------
Jooj htela sam reci da organizam NE MOZE normalno da funkcionise samo na vocu,povrcu i zitaricama ili samo na mesu... oops

Added (11 Oct 2011, 10:45 PM)
---------------------------------------------
Xexexexexe biggrin nesto sam se pogubila :P


Ivana P.









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 18 | 13.10.2011 , 1:02 PM

Quote (Almir_)
Ako su naše nene, bake, djedovi jeli meso i živjeli po 90 - 100 godina, ne vidim razloga zašto ne bi i mi. Sve je stvar u količini.


Ima istine u tome sto kazes, i jeste, sve je stvar u kolicini, a i meniju koji ti je kroz sedmicu dana serviran. Nase nene, bake i deke, vecinom su jeli meso u kuvanoj varijanti: tipa corbanca, pasulja/graha, i slicno tome.
Danas se sve to malo izmenilo, suhovina se jede kao glavno jelo, najmanje bi se trebala korisiti jer ne koristi se dzabe za meze i slicno tome smile

Pre otprilike pet godina, isla sam na neko rostiljanje s prijateljima, i bilo je sve super, dok nisam videla mali razanj, i jagnje na njemu, a ono oko veliko me gleda. To je bila prekretnica u mojoj odluci da ne jedem meso. Jednostavno mi se zgadilo. Mada ima tu jos fakora zasto ne jedem meso.
I sestra svaki put kad prodjemo ili kraj neke krave ili bilo koje zivotinje, ona me zeza: Uh, kako bi bilo super videti je na rostilju, u rerni ili slicno. smile

Ali odgovorno tvrdim bez mesa se moze. smile

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










12
poruka na forumu
2 38



post # 19 | 21.04.2012 , 0:09 AM

radi ti gradjevinu na salati pa to ne moze brale








1176
poruka na forumu
102 1216



post # 20 | 21.04.2012 , 0:29 AM

Imam prilicno dosta prijatelja sa joge koji su vegeterijanci. Kod 90% njih sam video neku koznu bolest.Za ostalih 10% ne mogu da tvrdim.
Koliko treba biljaka da pojedes da bi se zasitio,a koliko mesa?

Zivotinje koje brste travu ,ceo dan moraju da jedu,dok....tigar zamahne sapom ,jede i odmara. ;)

Ne postoji faktor koji bi me naterao da ne jedem meso.

Spadam u onu kategoriju ljudi ''Bolje cetiri dobra dana,nego cetiri lose godine''.

I <3 Meat. :)


Poruku je menjao/la Vagabond83 - Subota, 21.04.2012, 0:32 AM

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....



Forum » Lepota i Zdravlje » Hrana i Piće » Ishrana bez mesa daleko zdravija
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: