Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Životinjsko carstvo » Zivotinje za usvajanje
Zivotinje za usvajanje






904
poruka na forumu
96 378



post # 1 | 02.11.2011 , 4:16 AM

Mole se svi ljudi dobre volje da pomognu u spasavanju psa lutalice. U pitanju je mesanka Pitbull-a stara oko godinu ipo dana. Veoma je umiljata i voli decu. Kucetu je lose na ulici jer koliko smo primetili ona je izbacena iz nekog stana i nije navikla na ovu hladnocu. Da bi zlo bilo vece, ako je uhvate sinteri oni ce je ubiti, ni krivu ni duznu samo zato sto je ukrstena s Pitbullom.

Na snimku sam je oslovljavala sa " Lepa" tako da se zna o kom se psu radi. Crna sa belim grudima i belim sapicama. Predivna je, predobra i veoma zahvalan pas. Netrazi mnogo nege, samo da bude u toplom i da se hrani jednom dnevno. Ja nemam reci kojima bih opisala svoju tugu, pomozite ovom divnom psu.













poruka na forumu
REP OFF



post # 2 | 02.11.2011 , 6:23 AM

Odakle si brate uzeo bih ga ja?
Kazi mi samo dali je agresivan?








12130
poruka na forumu
5 REP OFF



post # 3 | 02.11.2011 , 8:55 AM

lepa je al nebi mogla drzati pita u kuci,imam staforda.

<3<3<3
:>>><<<:










904
poruka na forumu
96 378



post # 4 | 02.11.2011 , 3:04 PM

Quote (cyber1995)
Odakle si brate uzeo bih ga ja?
Kazi mi samo dali je agresivan?


Lepi, pas je predivan. Nije agresivna ali ima malo da se radi sa njom. Ja razumem da je ona sad sludjena jer nezna sta ju je snaslo i losi uslovi na ulici, sve utice na nju. Ona kad bude osetila da ima gazdu ima slepo da ga slusa i cuva. Meni spava ispod prozora, ja je hranim. Sa decom se igra kao da je stence, sa psima je isto ok. Ko je uzme nece pogresiti. Koliko smo primetili vise je vezana za ljude nego za zivotinje. Ja hocu da crknem sto nemogu da je uzmem, svi s foruma znaju da ja vec imam dva psa tj. i ja sam pre mesec dana usvojila lutalicu, imam i dve macke i ptice i cincilu, ne vredi, nemam je gde.

Ali, juce kad smo bili u parku, moja drugarica je grdila svog psa sto je nesto pojeo u parku, a "Lepa" ju je gurala sapom da je negrdi cry Mnogo mi je zao, jedino da se polijem benzinom i da pretim da cu da se zapalim pa mi se "mozda" tata smiluje da uzmemo i nju, ali ja stvarno memam gde.

Mi smo iz Bg-a s Karaburme, ako te zanima dodji da je vidis, pusti mi samo pp kad planiras da dodjes da te sacekamo. Tvoja volja, ali veruj mi neces pogresiti.

Postavicu slike da je bolje vidis.

Added (02 Nov 2011, 2:04 PM)
---------------------------------------------

Quote (roki-89)
lepa je al nebi mogla drzati pita u kuci,imam staforda.


Ona samo lici na Pita, ali nema nista njegovo u sebi. Naduvali su price s ovim stafordom sto je detetu uvo odgrizao, i to, pazi, kuce nije nista krivo vec ga je gazda gasirao da kidise na kapiju, kad se kapija otvorila on je zgrabio prvog ko je naisao, na zalost neduzno dete. Tog psa ce ubiti, on je prosao karantin i nije zarazen besnilom, trebao je da ide na obuku socijalicacije, a oni su ga testirali, naravno kuce je na tome palo. Zbog takvih imbecila od gazda, ja nemogu da spavam vec tri dana od kad brinem o "Lepoj" jer se bojim da ne naidju sinteri i odvedu je. Ubice je.

Samo da kazem, besplatno je cipovanje i vakcinacija od strane grada. Pas dobija pasos i snjim moze da se ide gde god se hoce. Tako da to vise nije problem.



Poruku je menjao/la sandra1000 - Sreda, 02.11.2011, 2:57 PM












poruka na forumu
REP OFF



post # 5 | 02.11.2011 , 3:15 PM

Quote (sandra1000)
Mi smo iz Bg-a s Karaburme, ako te zanima dodji da je vidis, pusti mi samo pp kad planiras da dodjes da te sacekamo. Tvoja volja, ali veruj mi neces pogresiti.

Rado bih dosao po lju ali si mi daleko imam da predjem 45km...Kako bih mogao da je posaljes?








2427
poruka na forumu
345 2552



post # 6 | 02.11.2011 , 8:59 PM

Quote (cyber1995)
Kako bih mogao da je posaljes?

naša forumašica Sandra je djevojka :D a ne muškarac xD
i brale nije to TV uređaj, ipak je to živo biće, malo veće, snađi se nekako za prevoz ako te već zanima, uostalom sve ovo dobijaš besplatno.








8879
poruka na forumu
844 4320



post # 7 | 02.11.2011 , 9:05 PM

Hahah... Ako ti je 45 km daleko.. :s Ja bih iz Cacka dosla i uzela je, ali ne mogu drzati pse u stanu.

Ko si ti?









507
poruka na forumu
25 327



post # 8 | 02.11.2011 , 9:11 PM

Kuca je preslatka,meni je moja uginula tako da bi je rado uzela ali ja sam daleko....u svakom slucaju divan gest,svaka ti cast








12130
poruka na forumu
5 REP OFF



post # 9 | 02.11.2011 , 9:24 PM

Quote (sandra1000)
Ona samo lici na Pita, ali nema nista njegovo u sebi.

ma nije to problem nego ipak je malo stara,a ja imam malu decu
Quote (sandra1000)
Naduvali su price s ovim stafordom sto je detetu uvo

ja imam staforda i nije agresivan sve zavisi kako se vaspitata,i u kakvom okruzzenju zivi.

<3<3<3
:>>><<<:










904
poruka na forumu
96 378



post # 10 | 06.11.2011 , 2:32 AM

Stvari stoje ovako...

Nasa devojka koju zovemo "Lepa" je jos sa nama. Cuvamo je. Kuckica je najverovatnije trudna i to Boga mi u pozamasnom stanju. Mi nismo mogli da ocenimo lepo jer je kuce inace krupno, ali su joj se sike malo nadule. To nemora nista da znaci jer se to desava i mojoj Bety kad je u fazi pre i posle teranja. Mi u kraju imamo nasu teta Nadu koja godinama hrani pse, macke i golubove tako da nam je ona dezurni veterinar. Koliko mozemo da ocenimo ona ce se okotiti za jedno 15- 20 dana.

Javile su se razne organizacije da je sterilisu, sto znaci vadjenje beba, a to je opasno. Mi se neslazemo s time jer prekid hormonskog procesa kod kuje je preopasan. Na svu srecu nasli smo zenu koja je iz Novog Sada i koja ima dvoje dece i presrecna je sto je trudna i zeli da je uzme. Ona ce da brine o njoj i kucama, a kad kuce napune 2-3 meseca bice udomljene. Kuja nije za napaljene kompleksase, zato smo se bas dali u potragu za buducim vlasnikom, jer nama je u interesu da zivotinja bude mazena i pazena, a ne za prvo s*anje koje napravi da bude izmlacena i izbacena napolje na ulicu.

Mnogo je lepa, prepametna. Ja sam ubedjena da je ona bila necija i da je zbog ovih pretnji iz Veterine Beograd izbacena napolje. A ko god ju je video rekao je da mnogo lici na Pita i da neveruje da je mesanka, samo ima miliju glavu jer je zenka.

Uvodim je u kucu, lepo se ponasa. Usla je u moju sobu i legla na tepih gde je jadna odmah zaspala. Ova zena je presrecna, stalno zove da pita kako je, jer se malo prehladila i kaslje, ali je lecimo, pije sirup :D Ona po Lepu dolazi u utorak/ sredu, tako da je to uspesno zavrseno.

Ova tema nek bude preimenovana u "Udomljavanje zovotinja" jer ovde mogu da se oglasavaju ljudi koji zele da pomognu zivotinjama.

Ja da se pohvalim...:dance: yahoo

Usvojila sam jos jedno mece. Otisli smo kod veterinara da vakcinisemo Mici ( moje drugo kuce, mesanka, usvojena s ulice ) i veterinar kaze tati " Molim vas ako cujete da neko hoce mace kazite mu da imamo jedno ovde u boxu" Nasta je tata kroz zube rekao "E ovo ti sad nije trebalo"

Ha ha ha... koliko sam bila smesna, sestra mi je rekla da su mi u tom trenutku kad je veterinar izgovarao da ima mace oci bile kao sarme xD

LJUDI !!! kad sam je ugledala to je bila ljubav na prvi pogled, mace ima iste oci kao ja, toliko je bila srecna da je jurila kao blesava po onom kavezu, ha ha ha... kao majmunce. Ja sam rekla da je mace moje i Bozije i da moze ceo svet naopacke da se okrene ja je vodim kuci. Veterinar se izvinjavao tati kao blesav, da nije mislio nista lose. Svi su se u ambulanti smejali kao ludi, neveruju sta se desava.

Evo je moja mrvica koja ima oko 250 g :D Prelepa je, jos se premisljam za ime. Ako neko ima neku ideju nek napise nesto, ja sam htela da se zove Vera, a u kuci se niko neslaze s time, pa Buba, Matilda, Mrvica... i jos se nisam odlucil.




PS. Istrikala sam joj dzemperic poljubac

Added (06 Nov 2011, 1:32 Am)
---------------------------------------------

Quote (DxD)
Hahah... Ako ti je 45 km daleko.. :s Ja bih iz Cacka dosla i uzela je, ali ne mogu drzati pse u stanu.


Kad se nesto iskreno voli i zeli onda je kilometraza nebitna.


Fajlovi: 4464075.jpg (100.0 Kb) · 1776880.jpg (114.1 Kb)










3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 11 | 06.11.2011 , 4:08 PM

Vera je ok :D








904
poruka na forumu
96 378



post # 12 | 07.11.2011 , 4:16 AM

Quote (lukacar95bre)
Vera je ok


Joj Vera je prelepo ime, neobicno za macku. Ali... svima je nekako babski. Jos se razmisljam za ime, inace, mala je blesava kao struja, nocas me je ujela za nos, tako jako da me momentalno rasanila. A tek sto jede, kao Uragan, sve nestaje sta god se stavi pred nju, mala je kao kontejner, cak i mrve skuplja... njam
Blesulja...












15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 13 | 07.11.2011 , 10:16 AM

Ja bi joj dao ime Guza Meduza.... Ali to je preveliko... msm ima i ime i prezime... :D

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









19
poruka na forumu
0 0



post # 14 | 07.11.2011 , 11:44 AM

Meni se svidja i Matilda i Mrvica.

Inace,ova tema je super,jer bash pre neki dan sam videla na fejsu psi za usvajanje,pa htela sam da postavim na extracafe,ali nisam znala na koju temu.Sad znam. ;)


Poruku je menjao/la daskadrzavna - Ponedeljak, 07.11.2011, 11:47 AM






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 15 | 07.11.2011 , 12:49 PM

i meni je mrvica ok... :)
Quote (roki-89)
ja imam staforda i nije agresivan sve zavisi kako se vaspitata,i u kakvom okruzzenju zivi.

i moj komsija ima staforda, i isto nije agresivan, toliko je razmazena, cim neko dodje, ona mu se uvali u krilo i samo bi se mazila, a kad prodjem pored nje, a ne javim joj se, ona krene da laje... ako necemo da se mazimo sa njom ona napravi tuznu facu i oklembesi usi (nisu joj skratili) i onda moras da je pomazis... kao covek je... moj komsija je cak naucio da kad vice zvezda da laje, akad vice partizan ona rze... :D

evo da je vidite... ovo je Boka... :)
dok je bila malaa...

a sad je velikaa... :D




Fajlovi: 2318288.jpg (38.0 Kb) · 9364271.jpg (146.3 Kb) · 8497132.jpg (112.5 Kb)
''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










19
poruka na forumu
0 0



post # 16 | 07.11.2011 , 9:29 PM



Poruku je menjao/la daskadrzavna - Ponedeljak, 07.11.2011, 10:36 PM








904
poruka na forumu
96 378



post # 17 | 08.11.2011 , 2:21 AM

Quote (badule)
Ja bi joj dao ime Guza Meduza.... Ali to je preveliko... msm ima i ime i prezime...


Ja sam razmisljala i razmisljala i razmisljala i dala joj ime Nikota. Razlog: zato sto ima plave oci kao i ona likusa iz serije. Svima se dopalo, jeste ime malo "tesko" ali Niki je super. :)

Quote (daskadrzavna)
Meni se svidja i Matilda i Mrvica.
Inace,ova tema je super,jer bash pre neki dan sam videla na fejsu psi za usvajanje,pa htela sam da postavim na extracafe,ali nisam znala na koju temu.Sad znam.


Ime Matilda mi se dopalo iz filma " Profesionalac" ali, to mi je nekako vise za Jorksirskog terijera, Maltezera... Tako nesto cakano. Ali ko zna, ja sam emotivno retardirana kad su zivotinje u pitanju, slona bih ugurala u sobu da mogu. Inace, kad dodje ekipa Fleki, Mici, Lepa, Bety, Vucko, Lesi ja uzivam, to je moje omiljeno drustvo. Ljudi su me mnogo puta povredili, za nekima patim i dan danas, ali jedne okice koje nesebicno gledaju u vas nemozete da ne volite. Pomozite zivotinjama, vratice vam se duplo.

Quote (MarijanaBK1)

i moj komsija ima staforda, i isto nije agresivan, toliko je razmazena, cim neko dodje, ona mu se uvali u krilo i samo bi se mazila, a kad prodjem pored nje, a ne javim joj se, ona krene da laje... ako necemo da se mazimo sa njom ona napravi tuznu facu i oklembesi usi (nisu joj skratili) i onda moras da je pomazis... kao covek je... moj komsija je cak naucio da kad vice zvezda da laje, akad vice partizan ona rze...


Oni su preslatki, zavolela sam ih onako bas od srca od kad sam upoznala Nukleusa na odmoru. Kakav pas, kakva snaga, moc... ja sam fascinirana. Zao mi je sto nemam kucu, dvoriste, da ispunim sve svoje zelje i umrem na miru, srecna.

Ova nasa zenka Pita, nije trudna. Sva se zaoblila, sike nabubrile, u stomaku neke dzombe i kuce jutros prokrvari. Prepali smo se da nije neko stene uginulo i truli u stomaku pa ga izbacuje, jer, uzasno je smrdelo. Veterinar je rekao da je u teranju i sutra ide odma na sterilizaciju, bice u toj "bolnici" nedelju dana da bih pratili postoperativni proces pa ona ide novoj kuci. Ionako su dosadni koliko zivkaju kad ce da stigne :D sta ti je radost

[color=red]Inace. zeljim da zamolim sve forumase, vas koji ste ovde, koji volite zivotinje da na youtube-u prijavite zlostavljanje zivotinje, evo snimaka. Ispod svakod snimka se nalazi mala zastavica u kojij pise

Prijavi razlog: Izaberi zbog -> nasilan ili neprikladan sadrzaj -> zlostavljanje zivotina

OVO VISE NEMA SMISLA!!!






A sutra cim mi svane zovem Orku da prijavim idiota.
[/color]











19
poruka na forumu
0 0



post # 18 | 08.11.2011 , 2:44 PM

@sandra1000 prijaveno!

Evo stenceta su spasheni,sad se udomljavaju:

http://www.facebook.com/media....&type=1








904
poruka na forumu
96 378



post # 19 | 08.11.2011 , 5:37 PM

[

Hvala puno. Nismo ni svesni s kakvim zverima zivimo, juce sam se tresla kad sam videla ova 3 snimka. Mogu da zamislim jadna macka sta ju je snaslo, koliko ju je bolelo da je neko zivu jede.











19
poruka na forumu
0 0



post # 20 | 08.11.2011 , 6:17 PM

Quote (sandra1000)

Hvala puno. Nismo ni svesni s kakvim zverima zivimo, juce sam se tresla kad sam videla ova 3 snimka. Mogu da zamislim jadna macka sta ju je snaslo, koliko ju je bolelo da je neko zivu jede.


Ja jedva mogu da gledam

jer je grozna gletka toliki pas da se bori sa malu macu. Sama ideja mi je grozna i neukusna.

A sta je to Orka?


Poruku je menjao/la daskadrzavna - Utorak, 08.11.2011, 6:18 PM


Forum » Obrazovanje » Životinjsko carstvo » Zivotinje za usvajanje
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: