Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Životinjsko carstvo » Pittbull - dilema
Pittbull - dilema






904
poruka na forumu
96 378



post # 41 | 14.12.2010 , 0:59 AM

Quote (gorki12)
Pit bul je izuzetan pas veoma srcan i pozrtvovan, izuzetno je privrzen gazdi. Vrlo je umiljat i pametan mozes od njega da napravis pravu mazu. ALI ako zloupotrebis njegovu srcanost i obucis ga da napada druge pse ili ljude onda moze da bude gadnih problema! PIT BUL je ono sto gazda napravi od njega! Znaci problem je u ljudima a ne u Pit bulu. Pricam ti ovo iz iskustva jer ja imam Pit bula i moja se deca sa njim igraju svakodnevno.

To mi je najbitnije.

Pricala sam danas sa mojima oni kao pa neznamo ti vidi...odluci, dok decko nece ni da cuje, kao jesi normalna sta ce ti to, kazi kupicu ti sta god hoces ali on nedolazi u obzir, tako da ako smeksa javljam ti. aj postavi sliku da ga vidim, ako nemas trazi da ti poslje drug












102
poruka na forumu
1 5



post # 42 | 01.07.2011 , 2:15 AM

definitivno rotvajler..to je prava rasa ...oni nisu poduceni za borbe ( sto pitbulovi jesu ) ...rotvajler jeste krvolocan i opasan..ali samo trebas da znas da se ponasas..da mu ti budes gazda a ne on tebi ..i nece biti problema...ja imam rota i nemam ni najmanjih problema..slusa komande ..sve sve...a i dobar je cuvar ..:) bices sigurna pored njega ..pozz..ako te zanima nesto vise o rotovima javi se na pm ili ovde svejedno ..








46
poruka na forumu
2 14



post # 43 | 01.07.2011 , 2:39 AM

Ako se toliko plasis oko pit bulla,uzmi staforda wink ja imam jednu,zenku stara sad 6 godina nikada nije ni zarezala na coveka ali psa kad vidi poludi totalno i oce da mu otkine glavu sto u vecini slucajeva i radi smile
Prava je maza, voli decu , voli kerove da jede ....uzeo sam je kad sam imao 10 godina. Da opet mogu da biram razmislio bi izmedju Staforda i Pitbulla .
Slicni su to psi samo sto je pit bull izdrzljiviji sto se tice tuce.
A za decu uopste nemoras da se plasis jer ako ga uzmes sa mesec ipo opusteno je/ga mozes izdresirati po svojoj zelji.Sve je do gazde.........Pozz








17
poruka na forumu
1 -2



post # 44 | 01.07.2011 , 2:47 AM

1eye admin

Added (01 Jul 2011, 2:47 Am)
---------------------------------------------
biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin


.....







Par reči o sebi
4884
poruka na forumu
295 1518



post # 45 | 08.07.2011 , 1:05 PM

Najbolji i najlepši kučići su haskiji i zlatni retriveri. Znam jednog dedu što mu dali haskija, ljudi kad išli u inostranstvo, a on ga ubio jer neće da laje. Koja glupost!!!

Added (08 Jul 2011, 1:05 PM)
---------------------------------------------
A i najbolje je da uzmete onog što peva, donosiće vam zaradu od malenih kučića biggrin









4290
poruka na forumu
228 2087



post # 46 | 08.07.2011 , 1:11 PM

Ja ne mogu da ti dam baš dobar savet jer ja imam retrivera smile
Ali ja nikada ne bih uzela tog psa, ne mogu da gatam u pasulj da li će napasti mene ili moju porodicu.








245
poruka na forumu
9 56



post # 47 | 19.07.2011 , 12:33 PM

Evo nesto o Tornjaku vidi da li njeg da uzmes:

Klasifikacija FCI

Skupina 2. Pinčeri i Šnauceri, Molosi i švicarski pastirski psi
Odsjek 2
Pododsjek. 2. Planinski pas
Standard br. 355 na 16/05/2007 (en )
Ime Tornjak
Podrijetlo Hrvatska, Bosna i Hercegovina
Visina 60-75 cm
Težina
mužjaci 50-65 kg
ženke 38-50 kg

Tornjak (lat. Canis montanus, poznat i kao: Hrvatski planinski pas, Bosanski Tornjak itd.) je planinski ovčarski pas čije je funkcija od jedanaestog stoljeća bila zaštita stada od pljačkaša i krupnih predatora kao što su vuk i medvjed.

Osobitosti

Tornjak je 60-75 cm visok, razne boje dlake (crne, bijele, sive, žute, smeđe i crvene), dlaka mu je na prijelazu između kratke u dugu, uši mu vise, a rep je obrastao dugom gustom dlakom. Mužjaci su teški oko 50-65 kg, a ženke od 38-50 kg.[nedostaje izvor] Iznimno je žilav, izdržljiv i skroman pas, naizgled bez imalo agresije vrlo odlučno i požrtvovno brani obitelj ili stado i odbija nepoznate. Izvrstan plivač u čemu mu pomažu razvijene kožice između prstiju, koje su nastale zbog hodanja po snijegu kao krplje. Ime je dobio po tome što se drži uz torove, odnosno ograđeni prostor za stoku.

Nalazimo ga na području Dalmatinske zagore, Hercegovine i zapadne Bosne, planinskim masivima Dinare, Svilaje, Moseća, Kozjaka, Golije, Cincara i Kupresa, odakle se proširio do Like, Grobničkog polja iznad Rijeke i u ravničarskim područjima Hrvatske.
Podrijetlo

Postoje dvije teorije postanka ove autohtone pasmine koja pripada vrsti malosoidnih pasa. Prema prvoj on je potomak tibetanskog mastifa, tj. tibetanske doge koja je s Himalaja došla kao pratitelj karavana koje su prolazile jantarskim putem. Druga, prihvaćenija teorija, je da su svi pastirski psi nastali na području drevne Mezopotamije, odakle su došli tijekom migracija nomadskih ovčara prije nekih 7000 godina.

U novije vrijeme postoji i mišljenje u skladu s iranskom teorijom podrijetla Hrvata, da su na naše prostore tornjaci došli zajedno s Hrvatima iz sjevernog Irana, odnosno drevne Perzije.

Na izoliranim balkanskim planinama, križanjem s lokalnim pasminama, došlo je do nastanka različitih pasmina tornjaka (kraški ovčar u Sloveniji, Karakašanac u Bugarskoj, Karpatac u Rumunjskoj, makedonski Šarplaninac i Grčki pastirski pas).

Prvi opis tornjaka nalazimo u rukopisu đakovačkog biskupa Petra Horvata iz 1374. godine. Zapis đakovačkog kanonika Petra Lukića iz 1752. godine navodi još stariji manuskript bosanske Katoličke crkve iz 1067. godine koji govori da je ovaj planinski pas rasprostranjen cijelim gorskim područjem Hrvatske.
Opstanak

Razvojem civilizacije u našim krajevima postupno je nestajalo nomadsko stočarenje i depopulacijom tradicionalno ovčarskih visoko-planinskih područja ova drevna pasmina je bila osuđena na izumiranje. Skupina mladih kinologa je 1972. godine počela terenska istraživanja ove pasmine. Godine 1979. u Zagrebu je osnovana prva Komisija za uzgoj tornjaka, a u Tomislavgradu u Bosni i Hercegovini, organizirani uzgoj tornjaka. Godine 1996. u matičnoj knjizi za ovu pasminu upisano je stotinjak tornjaka, a danas u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini postoje tisuće tornjaka, koji se sve više šire u druge zemlje Europe, pa i u prekooceanske zemlje.

Danas se prvenstveno koristi kao pas čuvar, osobni pratilac i kućni ljubimac. Slijedi rad na daljnjem povećanju njihove pasmine i službenom priznavanju od strane Međunarodnoga kinološkoga saveza (FCI).






Fajlovi: 3573566.jpg (9.3 Kb) · 7333869.jpg (7.6 Kb) · 8574908.jpg (7.4 Kb) · 0555213.jpg (11.3 Kb) · 2385351.jpg (7.4 Kb)
Mk4









69
poruka na forumu
3 9



post # 48 | 19.07.2011 , 1:15 PM

Sve su to gluposti da je on krvolocan i tako te stvari...Kakav gospodar takav pas.Ti ga mozes izdresirati da bude umiljat kao macka,sve je stvar ponasanja i ophodjenja prema psu.Jedino sto pouzdano znam jeste da on pred sam kraj svog zivota pokusava da zakolje svog gospodara zbog brige da covek nece moci bez njega da zivi...Ovo mozda jeste strasno ali govori i njemu u prilog prikazujuci ga i kao briznog psa.Moj drug ima pitbula koji je krvolocan,on ga je tako izdresirao,dok drugarica ima isto neku rasu belog pitbula koji je umiljat kao retriver...Dakle,sve je stvar vezbe i ophodjenja prema psu.Ako ga kupis mazite ga sto vise da ne bi postao psihopata,to je jednostavno! biggrin








979
poruka na forumu
107 551



post # 49 | 12.08.2011 , 11:01 PM

evo ti moj savijet biggrin

ako se odlučiš na pitbulla uzmi ga od 2-4 mijeseca dok je još mali wink . tada ga dresiraj po svojoj volji ,imao sam pita a i drug mi sada ima on ga je dobio negdje sa 7 mjeseci i vec mu slabije ide to dresiranje nece da ga slusa wink . ja sam svoga bio izdresirao bio je mala maca . ono na moje komande sve reaguje ili kada vidi nekog drugog psa ono pustim ga ali nema mu ravnog . i da kada idem u šetnju obavezno zaštitu na usta i mirna si wink . djeci nece ništa ako ga ne diraš . eh kada mu malo planu zivci onda je bijesan ali bijesan . biggrin eto toliko od mene nadam se da cu bar nešto pomoci biggrin












361
poruka na forumu
20 115



post # 50 | 12.08.2011 , 11:25 PM

nezz nije mi pitt nesto...

drazi je meni moj RIK [rasa: BH tornjak]


mozes ga odgojit da bude krvolocan i prava napast...sto nije preporucljivo...
ili ga mozes razmaziti i kada odraste bice kao VELIKA maca....











2
poruka na forumu
0 0



post # 51 | 13.08.2011 , 1:58 AM

U prirodi je da psi mrze macke ili obratno...aa 1000% ces ti lakse tog pita vaspitati da ne dira mace nego sto ces macama objasniti da netrebaju da ga diraju...sto se tice pit bula ja ti garantujem da moze sa macama ako budu one mogle snjim... jer ti dovodis malo stene i nezna ono za mrznju i navice se... ALI CISTO SUMNJAM DA CE MACE BIT MIRNE...








123
poruka na forumu
5 14



post # 52 | 22.08.2011 , 10:11 PM

Imam Americkog staford terijera i mogu samo reci da pas voli ljude,ukucane posebno,samo jedina mana sto ne podnosi druge pse u blizini odmah kida sve samo da bi usao u borbu,ja imam zenku pa ti i govorim kakvi su na osnovu nje,moja preporuka staford,neces se pokajati..pozz








295
poruka na forumu
19 198



post # 53 | 22.08.2011 , 10:42 PM

ma svaki pas je isti sve zavisi u kojim uslovima zivi i komu je gazda mozes i od civave da napravis zver biggrin
Quote (cholla)
jer ti dovodis malo stene i nezna ono za mrznju i navice se..
samo sa njim lepo razmazi ga sto vise
dobro do neke granice. TAJ PAS JE PRAVLJEN ZA BORBU geni su mu takvi da se bori samo nedozvoli da pas udje u borbu jer jednom kad oseti cari borbe(krv andrenalin itd) vise nikad nece biti isti pas kao sto je bio. angry .
moja ti preporuka da uzmes pita al da ga cuvas,
trenutno imam zlatnog retrivera taj pas je za sve, Nisu ni oni bas savrseni svaki pas ima manu smile











1069
poruka na forumu
17 283



post # 54 | 22.08.2011 , 10:45 PM

Ja iskreno nebi uzimao oni ako osete krv kazu da bude jako gadno bolje uzmi nekog malog slatkog kucu ili nesto nek te zveri pitbull,rotfajler, itd.... da sad ne nabrajam biggrin uglavnom sve u svemu ja nebi uzimao a ti kako oces tvoja zelja biggrin








2427
poruka na forumu
345 2552



post # 55 | 05.09.2011 , 10:25 PM

Porodični pas ubio bebu staru dvije sedmice



Beba stara samo dvije sedmice ležala je u nosiljci, a porodični pas ju je počeo njušiti. Roditelji ga nisu stigli odvući na vrijeme - izgrizao je bebu, koja je umrla narednog dana.

Mješanac labradora počeo je njušiti bebu staru dvije sedmice koja je ležala u nosiljci u sobi na spratu porodične kuće u Houstonu u subotu navečer. Prije nego što su roditelji uspjeli odvući psa, izgrizao je dijete, piše Fox News.

Dijete su odmah helikopterom prevezli u bolnicu Hermann, ali je preminulo jučer ujutro, prenosi 24sata.hr. Glasnogovornik šerifa Thomas Gilliland je izvijestio kako je pas trenutno u karantinu u lokalnom centru za životinje, dok se ne odluči šta će biti s njim.

toliko o veoma umiljatom i za djecu bezopasnom labradoru
smile








1
poruka na forumu
1 0



post # 56 | 06.09.2011 , 0:32 AM

Meni je to glupo , mislim , iskusni ljudi su mi rekli da svaki pas brani malu decu , i ja sam pokusao da isprobam to , poceo sam da se derem detetu od 5 godina , a imam u kuci pit bull-a , stao je izmedju mene i deteta i gledao me , mislim da sam posao da bi poceo da laje na mene , ipak ne znam , ali to je sve stvar treninga i dresure , od psa mozes da napravis ili mazu ili ubicu , e sad ne znam kako si ga cuvao i koliko je pas emotivno vezan za porodicu sve ima svoje wink cool

Added (06 Sep 2011, 0:32 Am)
---------------------------------------------
Nemanja , zaboravio sam da se podpisem biggrin wacko









275
poruka na forumu
52 133



post # 57 | 06.09.2011 , 7:51 PM

sandra1000, vidi, pitbull i svaki drugi pas moze da se nauci lepom ponasanju neznam jesi li cuo za americkog staforda (psa kojeg ocu da kupim) on je rasa psa koja kada ugrize nepusta.. Ali takodje moj komsija ga ima i ima 3 macke i on se stavise igra snjima voli ih .. Tako da ako se on odmalena navikne na vas vasu porodicu (ukljucujuci macice) sjajno ce se uklopit... Ako bas oce tvoj brat opasnog psa lepog, elegantog, 5 po redu u top 10 najpametnijih rasa neka uzme DOBERMANA.. !!!

Nadam se da sam ti bila od koristi !

One love,
one heart.










389
poruka na forumu
50 717



post # 58 | 06.09.2011 , 10:16 PM

JA MISLIO TEMA JE O PITBULL PEVACU/DJ'U











428
poruka na forumu
70 648



post # 59 | 14.09.2011 , 10:24 PM

**** vas pit bul najbolji je pulin tongue











265
poruka na forumu
10 131



post # 60 | 15.09.2011 , 0:04 AM

Postoje ako bi se izrazio razni sojevi pitova , uglavnom ima jedana podela koja je ustanovljena a to je :1Pit za borbe,PIt kao ljubinac odnosno mirnog teperamenta.
1.Je dugo bio zabranjen starim zakonom
medjutim to su psi koji imaju karakteristican oblik vilice i kada uhavte zrtvu nece da ga puste odnosno dolazi do blokade vilice.Nazalos ove slike sto je sandra stavila su auteticne jer ima primera napada pita .Stog makoliko bio lep netreba ga darzati u stanu nego naprvljenom boksu,MOj savet je ne ako oces da ga drzis u stanu ili jos gore pustenog u dvoristu.
Inace jako su verni psi ali netoleranti prema drugim vrsatma kao sto su maceke prema tome tvoja macka Sandra verovatno bi dobila KARTU ZA VECNA LOVISTA cool biggrin biggrin

pozdrav svima



Forum » Obrazovanje » Životinjsko carstvo » Pittbull - dilema
Search: