Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Životinjsko carstvo » Da li nas zivotinje razumeju (Konkretno psi)
Da li nas zivotinje razumeju






62
poruka na forumu
1 20



post # 1 | 29.06.2012 , 10:08 PM

E pa ovako... Mene zanima vaše mišljenje o tome da li psi mogu da razumeju neke naše reči ili neke naše postupke? Često pričam psu nešto, a on tako mirno sedi i tako me umiljato gleda, da prosto imam osećaj da me sve razume. Pa ako ste čitali ili čuli o nekim naučnim dokazima o ovome, ili nešto slično, razvezite priču :)

oskcd









119
poruka na forumu
2 44



post # 2 | 29.06.2012 , 10:33 PM

Naravno da nas razumiju.Ali to naravno zavisi sve od dresure neke životinje.








62
poruka na forumu
1 20



post # 3 | 29.06.2012 , 10:38 PM

Misliš li da je samo do dresure? Da nas nedresirani pas ne može razumeti, ili?

oskcd







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 4 | 29.06.2012 , 10:47 PM

naravno da razumeju... evo od mog komšije pas, juče izadjem ja na terasu da kažem nešto komšiji, a njegova terasa odmah pored moje, deli nas ograda... a njegovo kuče sedi na drugom kraju terase i spava... kako sam ja progovorila, ona je skočila i gleda u mene i pusti onaj lavež kao da te moli da je pogledaš, i ja joj viknem da dodje do mene kad je ona potrčala i nabila glavu medju rešetke da je mazim, da je mogla prošla bi kroz ogradu... evo isto malo pre odemo mi kod komšije, i ja je izmazim, i onda dodje do moje mame, a mama joj kaže da se skroni da ne može da je mazi, ona je samo legla i napravila tužnu facu ko neko dete...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










62
poruka na forumu
1 20



post # 5 | 29.06.2012 , 10:56 PM

Quote (MarijanaBK1)
MarijanaBK1

Prijatno si me iznenadila pošto imamo slična mišljenja pa zbog toga obožavam da čitam tvoje komentare na svim temama. Zato mi je jako drago što učestvuješ u razgovoru i na mojoj temi. :)
Pa ja iskreno obožavam pse. I baš tako mi i deluje. Umiljati pogled mi govori da me sve razume. :)

oskcd









96
poruka na forumu
1 27



post # 6 | 29.06.2012 , 11:00 PM

pa kako ne razumeju sve razumeju sedi pa lezi pa idi na mesto dodji aport donisi fuj ............................................








21
poruka na forumu
8 32



post # 7 | 29.06.2012 , 11:02 PM

Naravno da razumeju...a pse obozavam... <_< Psi nas razumeju bolje nego neki ljudi...

:)))









62
poruka na forumu
1 20



post # 8 | 29.06.2012 , 11:12 PM

Quote (maskara)
Psi nas razumeju bolje nego neki ljudi...

E sa ovim se u potpunosti slažem!

oskcd









119
poruka na forumu
2 44



post # 9 | 30.06.2012 , 1:20 AM

Quote (oskcd)
Misliš li da je samo do dresure? Da nas nedresirani pas ne može razumeti, ili?

Naravno da razumije ali psi koji imaju dobre gazde su 10x bolji od običnih pasa jer žive sa ljudima i bolje poznaju ljude.Kada pridješ običnom psu na ulici bez gazde on bježi u većini slučajeva jer je nesiguran ili ima loše iskustvo sa ljudima ali ipak te razumije kada te pogleda :D








188
poruka na forumu
15 170



post # 10 | 30.06.2012 , 5:02 AM

Pas moze samo da oseti emocije i raspolozenje coveka, ali nikad nece razumeti govor. To sto dresirani psi znaju 10-20 reci to je sve napamet. Kao sto svi znaju ako naucis napamet obicno nista ne razumes. :D








62
poruka na forumu
1 20



post # 11 | 30.06.2012 , 9:50 AM

Quote (_Nazgul_)
Pas moze samo da oseti emocije i raspolozenje coveka

Mislim da je i ovo nekada dovoljno. :)

oskcd









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 12 | 30.06.2012 , 12:42 PM

Ja mislim da razumiju,ali ne sve. Samo one stvari koje su normalne za pse.. :)






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 13 | 30.06.2012 , 1:24 PM

Ja se opet vraćam na kuče mog komšije (ja nemam kuče, ali nju volim kao da je moja)... Moj komšija je naučio da kad viče zvezda ona laje, a kad viče partizan ona reži :D

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










62
poruka na forumu
1 20



post # 14 | 30.06.2012 , 2:23 PM

HAHAHAHAHAHAHAHAH :D Zanimljivo neko kuče. :)

oskcd









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 15 | 09.07.2012 , 10:39 AM

Quote (maskara)
Psi nas razumeju bolje nego neki ljudi...

:) Ovo je jednom rekao jedan moj kolega na fakultetu profesoru, a profesor mu je odgovorio u stilu: Naravno, jer zivotinja vas ne moze osuditi, niti vam ukazati na gresku, covek moze. Nemo ce vas posmatrati ma sta da uradili i samim tim smatracete to razumevanjem.

Sto se tice toga da li nas razumeju, smatra da razumeju neke reci na koje ih mi naucimo i kako ga dresiramo.
Ne znam da li ste vi imali mogucnost, ili ti oskcd, da gledas seriju Inspektor Rex, inace je austrijska serija, ja sam je gledala kao dete. Glavnu ulogu ima pas nemacki ovcar, koji radi za policiju. :) Prelepa serija.

Svaka zivotinja kao i covek zahteva paznju, ljubav, brigu.
Postoji isto recenica: Da je pas covekog najbolji prijatelj, misljenje je coveka a ne psa! :)

Mada svi smo mi zivotinje, samo smo sebi dali za pravo da se nazivamo ljudima.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










62
poruka na forumu
1 20



post # 16 | 14.07.2012 , 1:39 PM

Tačno je to da ćemo mi svaki pogled i sve shvatiti kao razumevanje, jer pas nema moć govora.
Ne znam tu seriju, mada deluje zanimljiva. :)
Tačno je i da je mišljenje čoveka, a ne psa, da je pas čovekov najbolji prijatelj.
A tačno je i to da smo svi životinje, samo smo sebi dali za pravo da se nazivamo ljudima.
U principu, slažem se sa svim tvojim rečenicama. :)

Ali možda ćete se i vi svi složiti sa mnom da od psa dobijamo neku sigurnost i razumevanje (ili nam samo deluje kao razumevanje), a pas od nas traži samo hranu i ljubav. Psu je dovoljno da ga nahranimo, i ponekad pomazimo, prošetamo ili se malo izigramo sa njim. :)

oskcd









8
poruka na forumu
4 -6



post # 17 | 14.07.2012 , 3:14 PM

Naravno da razume.... :( Bas mi je zao sto nemam vise psa imala sam ga ali je pobegao :(((








9
poruka na forumu
1 10



post # 18 | 14.07.2012 , 3:30 PM

Zivotinje ne razumiju,nemaju mogucnost razumijevanja,instikt.To sto ih mi dresiramo,to je isto kao kada robotu ucitavate program,on ce sve da radi na neku komandu.Koliko god da volim svog psa i kad god mu pogledam one lijepe okice,ja vidim samo prazninu,suplju crnu prazninu.Nemojte biti pateticni molim vas,nauka je tu za sve nas.

Veliko, veliko hvala,necu da budem dvorska budala,nadjite drugog, ko vas jebe,ja sam budala samo za sebe...

now get going. before i change my mind. or my mind change me.










10
poruka na forumu
1 7



post # 19 | 14.07.2012 , 3:53 PM

Quote (oskcd)
E pa ovako... Mene zanima vaše mišljenje o tome da li psi mogu da razumeju neke naše reči ili neke naše postupke? Često pričam psu nešto, a on tako mirno sedi i tako me umiljato gleda, da prosto imam osećaj da me sve razume. Pa ako ste čitali ili čuli o nekim naučnim dokazima o ovome, ili nešto slično, razvezite priču

[color=red]
Psi mogu da vide nase emocije,cak je bilo i naucno istrazivanje o tome evo ko zna ENG moze da odgleda dokumentarac
Tajni zivot psa zelim da cujem vase misljenje
[/color]

http://www.youtube.com/watch?v=kgoLOgC4g8c&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=f77lX1ZKQyk
http://www.youtube.com/watch?v=AA5DsLzSVrk










86
poruka na forumu
11 73



post # 20 | 30.07.2012 , 11:31 AM

Razumeju nas,narawno da nas razumeju !!!!imala sam psa s koji sam se stalno igrala i koji me je razumeo swe sta sam mu goworila.nazalost wise ga nema !!!!!! :(

Katicaaa



Forum » Obrazovanje » Životinjsko carstvo » Da li nas zivotinje razumeju (Konkretno psi)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: