Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Životinjsko carstvo » Zastitimo zivotinje
Zastitimo zivotinje






904
poruka na forumu
96 378



post # 21 | 11.02.2011 , 7:27 PM

Quote (badule)
Kafilerija je pseći horor. Ljudi jesu životinje,s tim što ljudi ubijaju iž zabave. Azili nam trebaju...

Ma i azil ti je isto to, neodgovorni su, samo gledaju korist. Po meni treba da se uvede policija za ljude koji ugrozavaju zivotinje, takodje i kazne za monstrume.
Moja baka kada je umrla nisam znala sta cu sa moja dva mesanca. Nisam mogla svaki dan da putujem po 45 km od moje do babine kuce, a da sam ostajala tamo da spavam jesam, ali sam morala da budem i ovde. dosli smo na ideju da pse damo u azil koji bi placali tj. dajemo pare ljudima da brina o nasim psima umesto nas, da bi azil koji je udaljen oko 20 km od babine kuce bukvalno pola puta do moje, psi su se vratili nazad. Komsinica me je zvala sa recenicom " Sandra sine pa kuce se vratile, prave haos ovde, vec su zadavili dve komsijske kokoske" Naravno, istog momenta smo seli u kola i otisli tamo, " komsijama" platili kokoske koje je svaka imala po 8 kg wacko JA NEVIDEH U ZIVOTU CURKU TOLIKU A KAMOLI KOKOSKU, AL AJ NEK IM BUDE. Stavili smo pse u kola i dovezli za Beograd... zena sa Zvezdare ih je uzela tj. usvojila. Da su vodili racuna kako treba nebi se to desilo, a da nepricam sta je sve moglo da se desi na tom putu od 20 km...












15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 22 | 11.02.2011 , 9:40 PM

Quote (sandra1000)
Ma i azil ti je isto to, neodgovorni su, samo gledaju korist

ma mislio sam na azile kao u svedskoj i norveskoj..... Tamo su ljudi koji zive i rade sa napustenim zivotinjama,drzava i sponzori dobavljaju sredstva i hranu,a zaposleni provode vreme u druzenju i suzivotu sa odbacenim,napustenim kucama ,macama i slicno..... Oni koji zele da usvoje neku zivotinju,tu dolaze,upoznaju se,druze i nakraju placaju neku realnu cenu i dobijaju kucu,macu itd. S tim sto su i posle u obavezi da dovode svog ljubimca na preglede i kontrole,da bi se videlo kako se sa njima postupa.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









904
poruka na forumu
96 378



post # 23 | 13.02.2011 , 0:41 AM

Quote (badule)
ma mislio sam na azile kao u svedskoj i norveskoj..... Tamo su ljudi koji zive i rade sa napustenim zivotinjama,drzava i sponzori dobavljaju sredstva i hranu,a zaposleni provode vreme u druzenju i suzivotu sa odbacenim,napustenim kucama ,macama i slicno..... Oni koji zele da usvoje neku zivotinju,tu dolaze,upoznaju se,druze i nakraju placaju neku realnu cenu i dobijaju kucu,macu itd. S tim sto su i posle u obavezi da dovode svog ljubimca na preglede i kontrole,da bi se videlo kako se sa njima postupa.

Znam o cemu pricas, bas sam gledala emisliju "lov i ribolov" od Memedovica kad je bila ta rubrika o psima lutalicama. Zapanjena sam cak imaju i crkvu za zivotinje, vode racuna o njima ko o maloj deci, za to svaka cas. Za nas nemam komentar, jer u suprotnom bila bi kaznjena ukorom zbog svoj iskrenog odgovora za tu "finu gospodu"












861
poruka na forumu
42 212



post # 24 | 28.03.2011 , 1:33 AM

ja bi odrao ove kopildake majmune idiote nakaze na zivo pa nek se muce majku im jebem neartikulisanu angry angry angry angry

nidzaa :D









904
poruka na forumu
96 378



post # 25 | 01.05.2011 , 1:25 AM

Juce ja otisla u park sa sestrom kad neko potrovao macke...
poludela sam!
Zainatila sam se da saznam ko je to uradio i kicmu cu da mu polomim.
Nemam bre reci s kakvom stokom zivimo, dokle vise!!!











1595
poruka na forumu
37 284



post # 26 | 20.06.2011 , 9:00 PM

To je nehumanski, u sto se sve ljudi upustaju i rade sta oni zele. Nikada nisu pomislili da opskrbe tu zivotinju dadnu joj ime, hrane je i da imaju krov nad glavom. Ja bas imam jednu zivotinju tj psa, nikada nisam ga pomislio udariti iako nesto uradi, za psa je potreban fin odgoj kao i covjeku. Tako da nemogu jednostavno vjerovati.

We do not forgive,
We do not forget,
EXPECT US!!!










4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 27 | 23.08.2011 , 9:19 PM

Quote (sandra1000)
Ajde pecanje... to i moze, riba se koti ko sasava


Mislim da takvo razmišljanje šalje pogrešnu poruku. Zašto? Zato što smatram da je svaki organizam na ovoj planeti jednako važan i da smo povezaniji više nego što mislimo. Ako je neka vrsta ugrožena i zabranjen je lov na istu, to nam ne daje za pravo da idemo okolo i ubijamo ostale, trenutno neugrožene.
Kad je riječ o vodenom svijetu i pored velike reprodukcije lovi se ogromna, nekontrolisana količina ribe i naučnici su došli do saznanja da ćemo u skorijoj budućnosti isprazniti mora i okeane. Nestanak ribe usloviće lančanu reakciju, pa će mnoge životinjske vrste platiti danak našoj bezobzirnosti, monstruoznosti i nezasitosti.
Čovjek je zaista rak ove planete, ali i rak može da se liječi, ako na vrijeme primjetimo simptome i primjenimo odgovarajuću terapiju. Ipak, čvrsto vjerujem da se čovjek nikada neće opametiti, barem ne u onom broju koji bi mogao da utiče na cjelokupnu ljudsku svijest. Životinje nisu naši neprijatelji, ali ih tako tretiramo.
Volio bih da doživim dan kada će životinje izgubiti status kolateralne štete u globalnom ekonomskom ratu.
Priroda će se na kraju osvetiti!









Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 28 | 24.05.2012 , 11:05 AM

Quote (sandra1000)
Ma i azil ti je isto to, neodgovorni su, samo gledaju korist. Po meni treba da se uvede policija za ljude koji ugrozavaju zivotinje, takodje i kazne za monstrume.


Grijesis, mnogo puta sam bila u azilu... Radnici su jako dobri prema zivotinjama, cak se toliko zblize sa nekim da ih ne daju odnijeti. Citiram jednog radnika sa kojim sam pricala:

"Odnio sam kuci 4 psa, nemam ih vise gdje drzati, ali ovu dvojicu toliko volim da im ne dam nigdje od mene. I ostale kolege imaju ovdje savaki po jednog, dva"

U svakom slucaju im je bolje u azilu nego na ulici, jer spavaju u toplom, dobijaju hranu, njegu i ljubav.
Ne znam ni sama koliko sam puta svratila u market i kupila nekoliko salama narezanih da podijelim psima koji su se nasli tu u blizini, posebno zimi! Ali znam da su ovakvi kao ja po tom pitanju rijetkost, najcesce ih ljudi tuku,...
Ne znam kako neko moze da bude toliki idiot da im bilo sta lose uradi? Dovoljno je da ih samo pogledas u one mile okice da se sav raznjezis...

Ja imam jednog psa u kuci i dva u dvoristu,... da imam uslova, vremean i mjesta, ne bih se na tom broju zadrzala!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









183
poruka na forumu
157 1161



post # 29 | 24.05.2012 , 4:59 PM

Kakav smo narod,ni policija nam ne bi pomogla. Osiromaseni smo edukacijom,a samim tim i ograniceni po pitanju svega.
Prva stvar koju bi trbalo uraditi je sterilizacija zenki i muzjaka,ali to je jako "skupa" investicija, i "bolje je uloziti u nesto korisnije". Posto se krecem u tim krugovima,znam sve sta se desava. Korumpirani su i oni koji se satro bore za prava zivotinja,znam iz prve ruke jer sam prisustvovao neformalnom razgovoru izmedju doktora veterinarske medicine i jednog predstavnika politicke stranke gde se oni dogovaraju kako da uloze pare u stranku,pare koje su namenjene za azil,a kad ovaj dodje na vlast,napravice 3 azila. Sada u tom gradu (necu da ga imenujem) nema ni jedan azil,a proslo je vremena i vremena...
Verujte,gradnja azila nije skupa,niti odrzavanje,samo je potrebno malo svesti i truda svih LJUDI koji stvarno vole zivotinje i kojima je stalo.
Sto se tice kafilerije u Borci,upoznat sam sa situacijom,jer sam isao u inspekcije,i ne moze niko da mi kaze da tamo TO rade ludaci,jer kako objasniti da nisu ludaci kad znaju da sakriju svoje zlocine kad stize inspekcija i da potpuno promene licnost,da glume dusice od ljudi!
Bilo je perioda i dojave ljudi o nehumanom postupanju prema zivotinjama,kada smo isli u nenajavljene posete i opet je sve u redu,sto znaci da su imali dojave iz veterinarske stanice! Spijuni su medju nama! I sve je to klupko koje pocnes da razmotavas ali se umoris pre nego sto dodjes do kraja!
I,na kraju,sta mislite koliko ima kafilerija za koje ne znate,mozda i u vasem susedstvu.
Dok mi mirno spavamo,neki mali mucenik umire u teskim mukama,a niko od njih nije trazio da se rodi,a kamo li da zavrsi tako!

Added (24 Maj 2012, 4:59 PM)
---------------------------------------------
I samo da dodam o tome koliko nas BRIGA.
Pogledajte posecenost ove teme i uporedite je sa posecenoscu neke druge,nebitne,i sve ce vam biti jasno...









377
poruka na forumu
54 303



post # 30 | 24.05.2012 , 7:01 PM

A znate li da od dva para, za 5 god. nastane 67.000 pasa ?
E sad je pitanje gdje tolike pse smjestiti ?
Nisam za to da ubijaju pse, ali jednostavno nije moguce izbjeci to :)












363
poruka na forumu
65 485



post # 31 | 24.05.2012 , 8:08 PM

Video sam pre neki dan video kako dva decaka spaljuju zivo kuce, polili benzinom i zapalili, onaj pas trci kroz napustenu zgradu cvili,laje,kotrlja se a oni se smeju.... Video je sklonjen sa YT-a.

Ubili mi psa kada sam bio mali, rekao bih na "Human" nacin posto su mu razneli glavu lovackom puskom i ostavili pored puta.

A pre 4 godine nasao sam jedno kuce koje je ostalo samo, zato sto mu je majka umrla nakon 2 dana. Kupovao sam mu mleko svako jutro sve dok nije poceo da jede obicnu hranu, ali nisam smeo da ga zadrzim pa sam ga ostavio komsiji.

Nema puno ljudi koji razmislju o ovome, ali zapravo nije losa stvar, ubijanje zivotinja, vec nacin na koji se to uradi i koliko traje.
Jel ako u tvom gradu imas gomilu psa koji se setaju ulicom, pa moraju sve da ih uhvate i smeste negde, verovatno nece imati mesta. Ali te zivotinje se mogu USPAVATI tako da nista ne osete.

Quote (WuTrang)
"skupa" investicija


Kao sto ti kazes, danas je sve skupa investicija ako se ne radi o njihovom d****u. I tako bi bilo i za ovo USPAVLJIVANJE.


Poruku je menjao/la I-E-A-I-A-I-O - Cetvrtak, 24.05.2012, 8:11 PM








116
poruka na forumu
50 1053



post # 32 | 26.05.2012 , 0:38 AM

Pazljivo sam procitala svaki post i drago mi je sto jos uvek postoje normalni ljudi u ovom nenormalnom vremenu..
Nikada nisam odobravala bilo kakav vid nasilja prema zivotinjama,niti cu ikada moci da razumem takve ljude..Imam psa koji mi znaci vise od svega i ne bih mogla da zamislim da mu se nesto desi..ali sam svesna da oko nas postoje ljudi koji ni sebe ne vole,a da ne pricam o zivotinjama.. Tako da kad god mogu da pomognem nekoj zivotinji,sa radoscu to cinim..za nas je to sitnica, a za njih ceo svet!








188
poruka na forumu
15 170



post # 33 | 26.05.2012 , 4:10 AM

sandra1000 znaci uzas snimci. nisam ni jedan gledao a mislim i da ne bih mogao. veterinar sam tj. nadam se buduci posto mozda necu nastaviti veterinu nego medicinu...:D totalno sam protiv mucenja zivotinja. znam sta su kafilerije e sad kako gde rade to ne znam. znam samo kako bi trebalo da rade. deca koja muce zivotinje obicno se zna u kakve ljude ce da izrastu. sto se mene tice zakoni o nasilju prema zivotinjama su blagi a i prema ljudima. nmg da verujem da neko ko siluje neku zenu dobije 3 godine zatvora. pa taj bi kod mene u zatvor iso dozivotno. nema tu ono kad kazu pokajao se covek. da li bi se pokajao da ga nisu uhvatili? to je pravo pitanje. sto se tice psa lutalica. moje misljenje je da se 90% psa treba reproduktivno onesposobiti. znaci kastracija kod muzjaka ili sterilizacija kod kuja...time nijedan pas nece biti ubijen niti mucen...za nekoliko godina populacija psa lutalica ce se smanjiti na odredjenom nivou i takva umanjena populacija se treba kontrolisati i treba biti vakcinisana protiv besnila i mislim da bi se problem resio za 2-3 god. sto se tice ljudi koji ostavljaju pse na ulici...ja ne znam kako to mogu da urade. imam nemackog ovcara i nikad ne bih mogao da je pustim na ulicu da se sama snalazi. znaci NIKAD. secam se manji kad sam bio kad vidim ljude kako ostavljaju kutiju sa stencima obicno ispred skole. znaci ja kada onako vidim kutiju meni se porsto dusa kida. znaci zao mi je da ih ostavim ali i ne mogu da ih cuvam. uzas. kako neko to moze da uradi nije mi jasno. mislim da bi se taj problem mnogo lakse resio sterilisanjem kuje i ne bi morao te kucice da bukvalno baca.


Forum » Obrazovanje » Životinjsko carstvo » Zastitimo zivotinje
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search: