Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Stajati pred umetnickim delom.
Stajati pred umetnickim delom.






125
poruka na forumu
17 184



post # 1 | 05.03.2013 , 5:25 PM

Nekada se desi da pred umetničkim delom jednostavno ostanemo bez daha... Pogodi nas istinitost neke rečenice, duboko se poistovetimo sa nekim književnim likom, identifikujemo se sa nekim filmskim ili pozorišnim glumcem, osetimo priču koju nam balerina dočarava pokretom, prepoznamo život isklesan u nekom kamenu majstorskom rukom nekog vajara, zadržavamo dah dok otraje akord muzike koja nas je ponela, spisak je beskrajan... 

Podelimo svoje utiske o tim vrhuncima delovanja umetnosti na nas...










velikoStopaloobdukcija uma
1098
poruka na forumu
755 2949



post # 2 | 05.05.2014 , 4:42 PM

The hm,ja uvek legnem prilikom čuđenja tom nekom umjetničkom djelu,ako to nešto tako mogu nazvati.Ali...Jednom sam,davno je to bilo,sedio sjedeći u sjedištu automobila,duboko zavaljen u misli o pelenama i govancetu u istim,kada smo naišli pored neke visoke,metalne sprave koju sam čuo da nazivaju semafor.To je meni bilo fascinatno umejtničko djelo,nastalo rukom nekog mističnog,skrovitog i tajnog majstor akoji je to radio noću kada svi spokojno spavaju.Svetla s emenjaju u trenutku dok ja trepnem,auta stoje i kreću se.Čuju se melodične auto-svirene,milina od ljepote.Crveno za stop ljudima,zeleno za slobodu svima,žuto za biljojede i zelenu salatu da se pripreme,predivan trenutak.Eto,to je meni facinantno jer sam par puta i stajao,tj.jos uvek stojim pred tim umjetničkim djelom.Čak smo se držali z aruku...sad me sramota,hihihihihihihihihi :)

studirati filozofiju smotaliteta travologije u rizlogiji je smjesno jer ja se bavim velikoStopaloobdukcijom uma i zato vas molim da obratite paznju kako se ponasate,hvala



Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Stajati pred umetnickim delom.
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: