Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Da li mislite da ucimo nepotrebne stvari? (Obrazovanje u Srbiji)
Da li mislite da ucimo nepotrebne stvari?




Par reči o sebi
4884
poruka na forumu
295 1518



post # 21 | 16.10.2011 , 7:59 PM

Naravno!!! Gde ne učimo! Hoće li mi za Turističkog tehničara ikada trebati biologija, hemija, fizika, likovno, muzičko, matematika,... U redu je u osnovnoj što se to uči, ali u srednjoj?! To je krajnji neprofesionalizam biggrin I oduzeli ste mi 10 poena! Doviđenja xD








2595
poruka na forumu
281 2890



post # 22 | 16.10.2011 , 8:11 PM

Kako za koga sve ce nam kad taf trebati






Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 23 | 16.10.2011 , 8:53 PM

Ucimo dosta bezpotrebnih stvari... Danas su knjige pune slika, a trebalo bi da bude drugacije.... Upisao sam elektrotehnicku, a u 2. godini sam imao muzicko... Da pametni i uceni vode ovu zamlju, a ne drotovi, nesposobnjakovici i pohlepni ljudi, mozda bi se i nesto promenilo...


Poruku je menjao/la Mortal - Nedelja, 16.10.2011, 8:56 PM

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









502
poruka na forumu
17 70



post # 24 | 06.11.2011 , 11:37 PM

da xd

SaNja Nja Nja ;) Nikoo ti nije rekao da si kurva-Kurvo.!









78
poruka na forumu
8 81



post # 25 | 06.11.2011 , 11:56 PM

Na primer studiram an visoj medicinskoj smer sanitarno ekoloski inzenjer,i u prvoj godini sam imao predmet socijalnu medicinu,totalno nebitan predmet koji govori o terijskom shvatanju medicine,sve u svemu pricam ti pricu,i sta ce na primer meni kao buducoj sanitarnoj isnpekciji taj predmet,,a i usrednjoj sam ucio fiziku sto mi je totalno nepotreban predmet,ok da ucim neke osnovne stvari iz fizike slazem se da to svako treba da zna,ali mi smo ulazili u najsitinije detalje.

Imala je oci boje..jebiga...:) Ne secam se boje..ma skroz je nebitna :)







Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 26 | 07.11.2011 , 1:03 AM

Naravno da ucimo nepotrebne stvari, kao da drzava hoce da budemo nepismeni... Sve bi ja to poslao u Sibir, i ja da budem predsednik, e onda bi se ucile prave stravi B)

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 27 | 07.11.2011 , 3:30 PM

Na prvi pogled i deluje da imamo mnogo suvisnih predmeta, ali isto tako smo na primer u prednosti jer i znamo vise, ne treba biti ogranicen u obrazovanju, onda samim tim ako tezite ka sto manje predmeta otkriva da ste i sami ograniceni, pa pobogu niste drvece, ni kuca da se to ogranicava tarabom, nego ste ljudi da ucite, da sticete znanje.
Lako je biti glup, ali malo je teze biti pametan.

Istina, imamo jedno od najtezih obrazovanja, ucimo neke stvari u prvim i drugim razredima osnovne skole sto deca u drugim zemljama uce tek u srednjoj. Zato su deca sa nasih prostora doktori nauka za decu u npr. Svicarskoj, Holandiji, Svedskoj, Australiji.
Znam to, jer ima rodbine, i znam kakvo im je obrazovanje. Navescu primer svog brata koji zivi u Svicarskoj, studira sada za ne znam tacno kompjuterskog programera instalacija struje. Znaci na njemu je samo da kompjuterski u nekom programu razvede struju u nekom stanu, lokalu, i slicno i ima 4000 franaka mesecnu platu jer vec i radi i to je jedino sto zna u zivotu. Nista on vise ne zna. Jer samo je to i ucio u srednjoj jer takav je princip obrazovanja.

Meni je to sterilna nastava, jer covek nije covek ako nema opste znanje. Ako ne zna iz svih oblasti po nesto. Zasto zivite onda ako vas nece zanimati sta je Partenon, sta je D- mol, koja je hemijska formula za alkohol, zasto je trava zelene boje, da li je za zidare najbitnije da imaju smirenu ruku ili nesto drugo, sve je to zivot. I sto vise znamo vise smo bogatiji.

A opet, nase drzave su krive sto ne poduzimaju nista apropo obrazovanja, koje sve vise propada, sto ne prave nove drzavne firme gde ce omladina da radi, da razvijaju ekonomiju u svojoj drzavi a ne da sa zavidnoscu gledaju da na druge drzave i plate koje primaju.
E kad se to promeni promenice se sve.

Mozda ja i gresim. Ali imam dve srednje i nesto kako malo fakulteta koje ne priznajem, jer nista naucila nisam na to faksu kao sto sam naucila u srednjoj. Profesori nisu bili adekvatni. Tj primarno im je bilo da vide moju sisu, a ne moje znanje, e pa ne moze.
I necu da zavrsim fax, jer ono nije merilo znanja, ali isto tako znam da nije problem ni uciti ako se ima volja, kao sto to ja radim, citajuci knjige, i odlazeci u neke vece gradove na seminare na kojima se mnoze svasta nauciti.

Najlakse je rece: EH STA CE TO MENI. Nezainteresovanost je najgora posle lenjosti.


Poruku je menjao/la Leksi - Ponedeljak, 07.11.2011, 3:33 PM

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










69
poruka na forumu
8 67



post # 28 | 20.01.2012 , 1:53 PM

naravno što će meni kao medicinskom tehničaru fizika...kada dođe pacijent da mu kažem gospodine kada umrete dole u mrtvačnicu ćete biti voženi brzinom svijetlosti i usput da mu kažem kako da izračuna brzinu i pređeni put i vrijeme :D

Ako sam ti pomogao ili ti se sviđaju moji postovi POVEĆAJ MI REPUTACIJU ili pošalji POKLON :D

/´¯/)............(\¯`\
/....//........... ...\\....\
/....//............ ....\\....\
/´¯/..../´¯\.........../¯ `\....\¯`\
/./.../..../..../.|_......_| .\....\....\...\.\..
(.(....(....(..../.)..)..(..(. \....)....)....).)
\................\/.../....\. ..\/................/
\................. /........\................../
_____..)/.._______..)/..________..)/.._










8879
poruka na forumu
844 4320



post # 29 | 20.01.2012 , 1:54 PM

A meni biologija? lol Ili istorija? :D
Ali realno, sve treba.. :D

Ko si ti?










poruka na forumu
REP OFF



post # 30 | 21.01.2012 , 2:16 AM

Od viska ne boli glava.

Added (21 Jan 2012, 1:16 AM)
---------------------------------------------
Od viska ne boli glava.









545
poruka na forumu
58 414



post # 31 | 25.01.2012 , 1:00 PM

Previse stvari, sistem obrazovanja u danasnje vrijeme je fuj !!
Sta ce meni matematika, znam osnovne stvari a ovo sto ucim nikad mi u zivotu nece trebati i sada da sam ja u stresu radi te glupe matematike, da mi kvari prosjek i ocjenu ? Nije posteno.

<3 Bancy <3









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 32 | 25.01.2012 , 2:08 PM

lemedragon, zato sto je matematika sve oko nas, cak i mi.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










338
poruka na forumu
4 75



post # 33 | 25.01.2012 , 3:22 PM

da :D











1520
poruka na forumu
180 1265



post # 34 | 25.01.2012 , 5:18 PM

Definitivno DA! JA sam u medicinskoj 2 godine imao matis, 4 godine fiziku. Jedva sam izvlacio dvojku iz tih predmeta, dok sam iz svih strucnih imao sve petice. To mi je vidno kvarilo prosek.
I ne vidim da sam manje sposoban zdravstveni radnik, sto ne znam matis ili fiziku.


Poruku je menjao/la Bobby88 - Sreda, 25.01.2012, 5:19 PM

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










139
poruka na forumu
18 162



post # 35 | 02.02.2012 , 6:28 PM

nzz bgm xD













136
poruka na forumu
33 436



post # 36 | 02.02.2012 , 7:45 PM

Mogao si postaviti anketu :)



"Bosanac95 is not a hacker or programmer, he just loves to experiment"











564
poruka na forumu
128 1154



post # 37 | 02.02.2012 , 7:53 PM

Totalno nepotrebne... :D












349
poruka na forumu
53 753



post # 38 | 02.02.2012 , 8:29 PM

danas deca uce mnogo vise nego sto je primera radi moja generacija ucila ali mi nismo nismo gluplji od njih nego su danasnja deca puno vise opterecena gradivom da uce nepotrebne stvari

NEKA SILA BUDE SA TOBOM









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 39 | 27.02.2012 , 10:39 PM

Što više gradiva to bolje. :D

Što više znaš to više vrijediš. Tako ja bar mislim.






AFK
166
poruka na forumu
222 1312



post # 40 | 27.02.2012 , 11:48 PM

ja neam ni muzicko ni likovno ni geografiju ni hemiju....ali sam nagrabusio u drugoj god.....dobijam programiranje pneumatiku i dosta slicnih ali teskih predmeta :D [ETS Nikola Tesla] jadan ja :( :(





Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Da li mislite da ucimo nepotrebne stvari? (Obrazovanje u Srbiji)
Search: