Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » (Ne) Pismenost (...)
(Ne) Pismenost






1982
poruka na forumu
331 4273



post # 121 | 09.01.2012 , 3:20 PM

ja se trudim da pisem pravilno

Svi brisu Sline samo Gareth Bale :)))

Matematika- Kao Kineski Film Bez Prevoda

Ni U Ovom,Ni U Budućem Svijetu,Za Real Madrid Navijati Neću!








Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 122 | 09.01.2012 , 3:20 PM

mnogo me nervira kad neko gresi, ja se trudim da pisem sto pravilnije, mada nekad mi se desi da pogresim, kad kucam po tastaturi... da vec ne ponavljam koje mi greske upadaju u oci, samo cu da dodam da me nerviraju ljudi u medijima, iz razloga sto i oni bez skole rade... pa jedno vreme se znalo da kad neko dodje da radi na tv, radio, da on govori najispravnije...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










265
poruka na forumu
10 131



post # 123 | 09.01.2012 , 3:21 PM

nemam stav o ovoj temi nenevira me nista me vise necudi i da ljudi nisu pismeni i da jesu :D

pozdrav svima









69
poruka na forumu
5 55



post # 124 | 09.01.2012 , 3:21 PM

Uh, ja imam stav.. Mrzim kada je neko nepismen... Zar u osnovnoj skoli niste mogli da naucite kako se sta pise? :)

My eyes more red than the devil is... I'm a muthafucking monster!









1520
poruka na forumu
180 1265



post # 125 | 09.01.2012 , 3:21 PM

Bas, ali bas pridajem znacaj pravopisu. I alergican sam na nepismenost, narocito na TV-u. I tada ja stupam na scenu - 3pujem da sam lektor, pa komentarisem po kuci. :D

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










2963
poruka na forumu
797 10239



post # 126 | 09.01.2012 , 3:21 PM

Quote (Tanja91)
Da li pridajete znacaj pravilnom govoru i pisanju

Naravno da pridajem znacaju...sasvim je normalno da su ljudi pismeni...
ali nazalost,nepismenost je sve cesca ovih par godina unazad...
Quote (Tanja91)
Da li vam smeta nepismenost pojedinih ljudi koji rade u medijima?

Uhhhh... strasno kad cujem nekog na radiju, ili televiziji,pa da namesti neki lapsus....
jednom, drugi put, treci... to je jos podnosljivo...a da svaka deseta rec bude lapsus,to ne podrzavam... :D

:P









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 127 | 09.01.2012 , 3:21 PM

Ja ne pišem bajno i imam grešaka,ali pojedine greške su katastrofalne. Npr. ĆE MO,DALI,NE ĆU itd.
Volim da se dopisujem s nekim ko zna gramatiku jer mi to nekako pokazuje da je ta osoba bar malo obrazovana.
Ja imam grešaka i ne tražim savršenstvo,ali opet. :)








35
poruka na forumu
1 7



post # 128 | 09.01.2012 , 3:21 PM

Quote (luka83)
U srednjoj skoli (citaj gimnaziji), razredni starjesina mi je bila profesorica srpskog jezika.

Ko ti je predavao srpski?








1192
poruka na forumu
1629 8390



post # 129 | 09.01.2012 , 3:22 PM

Ludim kad mi neko napise, neznam,nemogu,jeli,dali.... uzid
Katastrofa..
Koliko god,da nekom skreces paznju na to.. Dzaba..
Njima to ne dolazi do kore velikog mozga :D











35
poruka na forumu
1 7



post # 130 | 09.01.2012 , 3:22 PM

Cesto me nervira nepismenost, posebno kada je rijec o nekoj osnovi..
Vjerovatno i ja pravim neke greske, ali kad vidim da "ne" pisu spojeno sa gl. ili kad profesor kaze "htjeo"... angry2








1520
poruka na forumu
180 1265



post # 131 | 09.01.2012 , 3:22 PM

Digne mi se kosa na glavi kada neko u recenici upitnog karaktera napise "Jer" umestp "Je l'?" ili "Da li?". angry2
Jer je veznik i koristi se u recenicama obavestajnog tipa, oznacava razlog, povod, posledicu...
Kada je recenica upitnog karaktera, onda se koriste: Je l', Da li.
I strasno mrzim kada neko napise: dali sto je ustvari "Da li?" angry2

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 132 | 09.01.2012 , 3:22 PM

Quote (blackpearl)
Ko ti je predavao srpski?

A, šo? B)











213
poruka na forumu
5 74



post # 133 | 09.01.2012 , 3:22 PM

Quote (_Sweeper_)
Ja sam pismen neznam nikog ko je nepismen

Stvarno? :D






Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 134 | 09.01.2012 , 3:22 PM

Bobby88, To i mogu da razumem, ali da neko pise w, ili cx, sh, pa ima i fora sa nul0m.. To strasno mrzim i ne podnosim...

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









834
poruka na forumu
212 1454



post # 135 | 09.01.2012 , 3:23 PM

e ovako,danas je kod vecine skolaraca bitno samo da izvuce pozitivnu ocenu.moje poznavanje gramatike srpskog jezika je na zadovoljavajucem nivou,znam onoliko koliko mi treba,da sam hteo da ucim vise bio bih profesor srpskog :D sto se tice nerviranja oko tudjih pravopisnih gresaka..pa i ne nerviram se nesto preterano ,pa svi mi gresimo..mada ima i neoprostivih gresaka..najvise me nervira w i tj,..a da i jos nesto ...bas sam skoro pokusao da ispravim dobrog druga (koji je usput pre neki dan diplomirao na fakultetu)u vezi reci bio,on je pisao bijo.njegov odgovor je bio da se rec bio kaze na ekavici a na ijekavici se kaze bijo...a pismenost na medijima..i oni su isto samo ljudi :D








731
poruka na forumu
726 2357



post # 136 | 09.01.2012 , 3:23 PM

Ono sto mogu primjetiti, jesu novi modni momenti osakacivanja lijepog srpskog jezika, uvodjenjem skracenica (tipa-msm...) za koje itekako postoje adekvatne rijeci u nasem jeziku...
Na taj nacin, ostavljaju se pogresne smijernice nekim novim mladim generacijama, koje tek treba da progovore (samo ne znam na kom ce to jeziku biti).
Bez jezika gubimo kulturu, a samim tim i postojanje jednog naroda, zato radite na ocuvanju sopstvenog jezika!

“I kad budem najstariji
razumecu djake
koji zvacu zvake,
i kad budem najstariji…”










4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 137 | 09.01.2012 , 3:23 PM

Quote (vuk-samotnjak)
moje poznavanje gramatike srpskog jezika je na zadovoljavajucem nivou

Eh, vuce, da je na zadovoljavajucem, poceo bi recenicu velikim slovom kako i dolikuje.
A pri tome bi znao da svaki pocetak recenice ide velikim slovom.

Ne shvatam kako je nekome mrsko to, kao da mora kopati kanal, a ne pritisnuti samo jednu tipku i stvar resena.

Danas koliko vidim, nije vise moderno biti pismen, nego nepismen, i sto vise retardirano pises to si vise cool.

A meni se povraca na to.


Poruku je menjao/la Leksi - Subota, 10.03.2012, 2:22 PM

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










365
poruka na forumu
101 771



post # 138 | 09.01.2012 , 3:23 PM

ya bash wolim da pishem nepishmeno ruganje

Sta se setas po mom profilu jedan!









834
poruka na forumu
212 1454



post # 139 | 09.01.2012 , 3:23 PM

Quote (Leksi)
Eh, vuce, da je na zadovoljavajucem, poceo bi recenicu velikim slovom kako i dolikuje.
A pri tome bi znao da svaki pocetak recenice ide velikim slovom.

kao i vlastite imenice,to sam ucio u 2 razredu osnovne,a da ti nisi slucajno uciteljica? :D a sad sto se tice mojih malih i velikih slova,nije to stvar lenosti ,nego jednostavne navike,godine staza na kuckanju sms poruka i preslo mi u naviku,a na kraju krajeva,pisanje na forumu mi nije diplomski rad pa da moram da posvetim punu paznju bas svakom slovu ili reci... :D


Poruku je menjao/la vuk-samotnjak - Subota, 10.03.2012, 8:00 PM








348
poruka na forumu
103 726



post # 140 | 09.01.2012 , 3:23 PM

Ja sam poreklom Srpkinja ali rodila sam se i zivela u Makedoniji celog zivota (t.j do skora) i jako se trudim da lepo pisem i pricam srpski, ali posto vidim koliko napadate i "mrzite" ljude koji prave greske, evo ja da se unapred izvinim za sve dosadasnje i buduce greske u mom pravopisu, gramatici i td. Slobodno mozete da me korigujete i necu se naljutiti :)

Noli turbare circulos meos!
- Archimedes




Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » (Ne) Pismenost (...)
Search: