Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » (Ne) Pismenost (...)
(Ne) Pismenost






317
poruka na forumu
25 328



post # 161 | 09.01.2012 , 3:27 PM

Quote (Marko)
Cist dokaz nepismenosti

ahaha pa to nije nepismenoost! :P

madness.....







Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 162 | 09.01.2012 , 3:27 PM

Quote (Hectore)
Ma sve to Oke...naravno da ja nemislim da je glupa i predpostavio sam da je to "namera"...ali to je cista sprdnja na racun ljudi koji rade u informativnim medijima i koji su fakultetski obrazovani...


Lana jeste fakultetski obrazovana... To sto je zgodna i ne libi se da to i pokaze, nikako ne znaci da je glupa i da ne daj Boze ima fakultet!!@

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 163 | 09.01.2012 , 3:27 PM

Ne znam zasto ljudi danas misle, da je neko ko je zavrsio fakultet pismen?
Fakultet nije merilo znanja, ali je svakako pozeljno ga imati danas, ne radi sebe, nego zbog toga
sto se bez visoke skole ne moze dobiti posao.
Mada, ne mogu dobiti posao ni oni koji su ga zavrsili, jer je sve privatizovano, i svako je zaposlio svoju sestru, mamu, strinu, tetku. Zato i nema seksa u firmama. :)

E sada, niko nije danas pismen da cvrsto stoji iza toga. Pocinjem od sebe, ali volim kad mi neko ukaze na gresku, jer nisam ja glupa sto sam pogresila nesto, nego je glup onaj koji nije me opomenuo da sam pogresila.

MallenaBobbie, hvala ti, a ti znas razlog tome! :)


Poruku je menjao/la Leksi - Cetvrtak, 03.05.2012, 4:11 PM

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~








Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 164 | 09.01.2012 , 3:28 PM

Leksi, :D
Nema na cemu, hvala tebi sto se nisi uvrijedila!

Ocjena nije mjerilo znanja, a fakultet nije prestiz!

Ako neko zeli da izgradi sebe, fakultet nije jedina opcija! Ma nije ni opcija uopste!

Samo se seoske snase dice sa uokvirenom diplomom na zidu!!
Ona u sustini predstavlja samo preduslov za razgovor za posao, a ne mjerilo tvoje pameti, uspjeha,... ne znam...

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 165 | 09.01.2012 , 3:28 PM

MallenaBobbie, delim tvoje misljenje.
Nego, na ukazanu gresku ja bih bila glupa da se uvredim.
Tako da, slobodno mi ukazi ako ih ima. Jer ja volim da znam a ne da znam a ne znam :)

Kao moja drugarica, sto je zavrsila Srpski jezik i knjizevnost, i uokvirila diplomu i okacila na zid.
I napisala: OTO JE MOJA DIPLOMA !

Ahahahhahahhahah! To je dokaz da ako neko ne zeli da zna, nece znati ni sa 100 fakulteta. :)

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~








Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 166 | 09.01.2012 , 3:28 PM

Quote (Leksi)
Kao moja drugarica, sto je zavrsila Srpski jezik i knjizevnost, i uokvirila diplomu i okacila na zid.
I napisala: OTO JE MOJA DIPLOMA !


To je neka sprdnja?!

Jedno vrijeme je mene i moje bivse cimerke uhvatio fazon da se sprdamo koja ce gore i nepravilnije da prica... To je trajalo nekih dva mjeseca dok ja nisam na vjezbama iz jezika kod profesora koji je bio u stanju jezik iscupati ako nesto lupis rekla: "Odoh ja svojim putOm"...... Poslije toga sam dosla u stan i rekla da ta igra mora da prestane u roku od odmah!!

Shvatila sam koliko lako mozes da zaboravis nauceno i od tad se trudim maksimalno da nista ne zaboravim...

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 167 | 09.01.2012 , 3:28 PM

Quote (MallenaBobbie)
To je neka sprdnja?!


Zivota mi moga, nije sprdnja.
Meni je mrak pao na oci kad sam videla.
Na njeno pitanje da li smatram da je lepo, samo sam prokomentarisala: bolje da nisi okacila, diploma bi bila pametnija :)
Jos moj brat trebao biti s njom, pa licno bih mu presudila, ali dobro je, nije ga mnogo zainteresovala ;)

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










183
poruka na forumu
157 1161



post # 168 | 09.01.2012 , 3:28 PM

Veliki znacaj pridajem i govoru i pisanju. U zadnje vreme,a mozda ste to i primetitli kod nasih poznatih licnosti je izgleda novi trend da BRLJAVE pri govoru,tipa "Ja bih,Ti BIH,On BIH"!!!!
Da nije smesno bilo bi zalosno ili obrnuto,kako god.






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 169 | 09.01.2012 , 3:29 PM

Quote (WuTrang)
Veliki znacaj pridajem i govoru i pisanju. U zadnje vreme,a mozda ste to i primetitli kod nasih poznatih licnosti je izgleda novi trend da BRLJAVE pri govoru,tipa "Ja bih,Ti BIH,On BIH"!!!!
Da nije smesno bilo bi zalosno ili obrnuto,kako god.


Ja sam povodom toga otisla na sajt Seke Aleksic i napisala joj poruku:

Ne slusam tvoju muziku, ali ti skidam kapu za inovativnost na nasoj sceni.
Ne znam da li smijem uzeti sebi za pravo da ti ukazem na jednu gresku, ali cu ipak to uraditi.
Aorist pomocnog glagola biti se mijenja ovako:

Ja BIH
Ti BI
On,ona, ono BI

Mi BISMO
Vi BISTE
Oni BI/BISE

Sto implicira da suglasnik H postoji samo u prvom licu singulara..

No, nije me poslusala... jbg.


Poruku je menjao/la MallenaBobbie - Nedelja, 06.05.2012, 9:10 PM

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 170 | 09.01.2012 , 3:29 PM

MallenaBobbie, a sta si ocekivala od primitivne osobe kao sto je ona!? Da ti kaze kao ja, hvala! I da meni bude drago sto sam naucila nesto novo, a tako i ona. :) Ja sam licno bila svedok njene nekulture i neobrazovnosti. Naime, bila sam primorana da budem u njenom drustvu, ali sam joj na kraju to i rekla: Seko, da sam mogla biti veceras u azilu za pse, otisla bih, i bilo bi mi bolje u drustvu kerova nego ovde s tobom.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~








Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 171 | 09.01.2012 , 3:29 PM

Quote (Leksi)
Fakultet nije merilo znanja,


slazem se sa ovim... moja baba ima zavrsenu samo osnovnu skolu (zahvaljujuci roditeljima, jer gde ce zensko dete da ide da se skoluje, pa jos u grad, ima da prokurva i sl. ) ali zato moja baba prica tecno dva jezika, i dok je radila u firmi, niko od njenih nadredjenih po znanju joj nije bio ni do kolena... a da ne pricam o ostalim kolegama, koji nisu znali da racunaju sa potpisivanjem, nego na prste, pa su molili nju da radi to umesto njih... inace cita mnogo knjiga i ima ogromnu biblioteku, serije knjiga Dostojevskog, Tolstoja, Balzaka, J.J. Zmaja, Mir - Jam, Dzejn Ostin itd...

inace uzasno me nervira kad neko stalno trapa JER umesto JEL

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










183
poruka na forumu
157 1161



post # 172 | 09.01.2012 , 3:29 PM

Quote (MarijanaBK1)
inace uzasno me nervira kad neko stalno trapa JER umesto JEL

Vidis,to sam zaboravio. Bravo,Marijana!






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 173 | 09.01.2012 , 3:29 PM

Quote (MarijanaBK1)
trapa JER umesto JEL


Nisam to cula..

Mene mozda najvise nervira HVALI u smislu FALI/NEDOSTAJE... Strrrrrrasno!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 174 | 09.01.2012 , 3:29 PM

Quote (MarijanaBK1)
trapa


trpa* greska u kucanju...

Quote (MallenaBobbie)
Nisam to cula..


blago tebi, ja imam kucne prijatelje koji svi tako govore, dobijem nervni slom od njih... kad mi kazu: Jer dolazis kod nas? a ja uzid

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










126
poruka na forumu
4 36



post # 175 | 09.01.2012 , 3:30 PM

Quote (Leksi)
Od tog dana, pocela sam citam knjige, gutala sam ih nemilice, a to radim i danas, jer knjiga je znanje, a znanje je moc.

moc je tako rastegljiv pojam, moc je i vladati, moc je i pustiti da vladaju a ne osecati zavist, moc je i ziveti svoj zivot bez poredjenja sa drugima, ..... "znanje je moc" ali ne kazes kakva moc

i licno me zanima ko kojoj moci stremi, otvoricu temu








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 176 | 09.01.2012 , 3:30 PM

Quote (gutabgd)
ali ne kazes kakva moc

Kad je u pitanju obrazovanost, osecaj kad znas, e to je moc.
Ne uvlaci u temu pismenosti neke druge moci svega ti. Mani me boga i tih nerealnih stvari.


Poruku je menjao/la Leksi - Cetvrtak, 10.05.2012, 2:41 PM

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~








Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 177 | 09.01.2012 , 3:30 PM

Recimo, svaka druga spikerica na svakom kanalu se predstavlja sa:

-Moje ime je...

Doslovno prevedeno sa engleskog, nafurano na CNN i apsolutno pogresno i neispravno!!!!!!

I tako se to pocelo kopirati i prenositi i zakrzljace u nasem jeziku kao greska koja ce se poslije proucavati kao recimo Elvis Prisli/Presli (to mi je sad prvo palo na pamet)..

-Ja sam, ja se zovem,...

Cemu MOJE IME JE?!

Od kad je Jelena Karleusa izbacila svoj ultra, mega, giga hit INSOMNIA, ljudi su zaboravili na tako lijepu nasu rijec za tu pojavu- NESANICA,.... i td. da ne nabrajam!

"Dodje vreme kada pametan zacuti, budala progovori, a fukara se obogati!", kaze Ivo Andric, a to vrijeme je sad ovo nase!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









363
poruka na forumu
65 485



post # 178 | 09.01.2012 , 3:30 PM

Gramatiku nikada nisam znao niti hteo da je naucim, redjao sam samo 3 i 4 iz knjizevnosti, ali osnovne stvari znam.
Po mom misljenju je najgore kada covek ne zna da napise ovako jednostavnu recenicu (primer sa FB-a) "Lepa slika a ti jos lepa" . pravila








82
poruka na forumu
8 87



post # 179 | 09.01.2012 , 3:30 PM

Ne smeta mi kada neko pogreši u gramatici. Osnove gramatike bi trebalo poznavati, ali ona svakako nije odraz inteligencije. Posebno mi je bez veze kada vidim da neko ispravlja nekoga na portalima vređajući ga kako je nepismen, neškolovan i sl. jer su u sukobu mišljenja. Čisto zlo.
Smatram da osobe koje rade u medijima moraju pravilno pisati i govoriti jer su mediji najjače oružje današnjice.






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 180 | 09.01.2012 , 3:30 PM

Zalazem se za to da se maternji jezik uvede kao obavezan na SVE fakultete, sve cetiri godine!

Dobijamo vrsne strucnjake, a nepismene... to je sramota!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"



Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » (Ne) Pismenost (...)
Search: