Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Nasilje u skolama
Nasilje u skolama






1520
poruka na forumu
180 1265



post # 1 | 22.01.2012 , 11:58 PM

Učenici zaključali golog osmogodišnjaka u poljskom toaletu

Nasilnici: Grupa starijih učenika pratila osmogodišnjeg P. K. do toaleta koji je izvan školske zgrade i tamo se iživljavali nad njim. Preplašenog mališana spasla učiteljica, koja je videla da se nije vratio na čas sa odmora

Dečak P. K. (8) iz Prokuplja, učenik drugog razreda OŠ "9. oktobar", pretrpeo je pravu torturu u školskom toaletu, u koji ga je zaključala grupa starijih đaka, skinula ga do gole kože i maltretirala. Preplašenog dečaka spasla je učiteljica, koja je primetila da ne prisustvuje času.

Sve se dogodilo u sredu po podne, na odmoru između trećeg i četvrtog časa. Otac Srđan Krstić rekao je da su nasilnici njegovog sina skinuli, razmazivali mu po odeći blato i fekalije i gurali ga po toaletu.

Neće ići u školu

- Moje dete je kao i svakog dana otišlo u školu i nismo ni slutili šta se događa sve dok suprugu i mene nije pozvala učiteljica da hitno dođemo. Kako mi je sin ispričao, otišao je u toalet u školskom dvorištu. Za njim su krenula trojica đaka, koje poznaje odranije. Nije siguran, ali misli da jedan od nasilnika ide u prvi razred, dok su ostala dvojica u trećem ili četvrtom - priča uzbuđeno otac.
On dalje navodi da je tortura trajala nekoliko minuta:
- Zatvorili su vrata od toaleta i na silu ga svukli. Zatim su mu, kako mi je ispričao, bacili odeću u fekalije i zaključali ga u toaletu. Otišli su tek kada je rekao da će im nešto dati. Pošto su izašli, uspeo je da uzme umazanu odeću, obuče se i izađe napolje. Zbog svega što mu se desilo, krio se iza školske zgrade, ali ga je primetila učiteljica.
Srđan dodaje da je mališan bio vidno uznemiren. Odmah su ga odveli kod neuropsihijatra prokupačke bolnice, koji je ustanovio da dečak ima akutnu reakciju na stres i preporučio da nekoliko dana ne ide u školu.
- Razmišljao sam da li da se obraćam medijima ili ćutim, međutim, kada sam saznao da ovo nije prvi put da mlađi đaci doživljavaju neprijatnosti u toj školi i da je vršnjačko nasilje učestalo, prelomio sam. Ništa se neće rešiti ako svi budu ćutali. Ogorčen sam, ne znam šta treba da se desi pa da neko preduzme nešto. Poslao sam dete u školu i računao da je tamo bezbedno, a vidite šta se desilo.
Press je razgovarao i sa majkom osmogodišnje devojčice L. K., koju su nedavno maltretirali u istom toaletu.
- Moja ćerka je srećom imala mobilni telefon, pa je odmah pozvala učiteljicu. I posle toga mi se jednom prilikom požalila da ju je neka devojčica davila. Nisam reagovala, jer računam da su to stvari koje se dešavaju između dece, ali nasilje je zaista sve prisutnije i posle ovog najnovijeg slučaja hitno treba preduzeti konkretne korake - kaže majka devojčice.

Obaveštena i policija

Roditelji sa kojima smo razgovarali smatraju da do incidenata verovatno ne bi ni dolazilo da toalet nije odvojen od zgrade škole i da se ne nalazi u dnu školskog dvorišta. Deci baš zbog toga preporučuju da u toalet idu u grupama.
- Već godinama pokušavamo da pronađemo novac da napravimo toalet u školi. Imamo projekat i mesto, ali novca nema. Obraćali smo se više puta svim nadležnim institucijama, međutim, bez rezultata - jada se direktorka škole Ljiljana Veković.
Ona kaže i da je upoznata sa detaljima prekjučerašnjeg događaja:
- Škola je odmah reagovala, a obaveštena je i policija. Uključili smo sve nadležne službe, formiraćemo odmah i tim za bezbednost i napraviti plan kako postupati sa vinovnicima nasilja i učenicima koji ga trpe. Pozvali smo sve roditelje, posle razgovora sa njima preduzećemo mere iz svoje nadležnosti - naglasila je ona.

Ovo je prilog iz novina. Kada sam procitao, ostao sam uzasnut i pitam se samo gde ovo sve vodi...

Sta vi mislite o nasilju u skolama i uopsteno? Kako prevenirati i sankcionisati nasilje? Ciji je to propust?


Poruku je menjao/la Bobby88 - Ponedeljak, 23.01.2012, 0:00 AM

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 2 | 23.01.2012 , 0:19 AM

Pa kakva nam je drzava nije ni cudo, jednostavno u skoli profesore, direktora, sekretarice, psihologe, pedagogice boli uvo za decu samo cekaju kad ce im plata. A drzavni vrh takodje brine za njihovo d**e tkd... niko ne vodi racuna o nasilju u skolama sve se to zapustilo, vise profesor ne sme ni dete da udari a kamoli da mu vikne, to je pogresno jer deca imaju isuvise slobode da rade sta hoce. Ja iskreno mislim dok se ne sredi stanje u drzavi toga ce biti sve vise i vise nazalost :(








295
poruka na forumu
19 198



post # 3 | 23.01.2012 , 1:47 AM

kod mene je to u sk normalno zivim sa tim :D :D :D











162
poruka na forumu
6 52



post # 4 | 23.01.2012 , 11:11 AM

ma ja bi njima opalio 3 samarcine pa da vidimo jel bi se usudili vise da prave sranja..:))








2963
poruka na forumu
797 10239



post # 5 | 23.01.2012 , 11:54 AM

Strasno...
Ja sam razocaran....
to sve treba kaznjavati...
ako se tako deca ponasaju sada,kad su jos relativno `mali i nezreli`
sta ce se dogoditi kad odrastu!!?!?
treba i na to da se misli...stroge kazne
i nista vise! angry2

:P









278
poruka na forumu
108 1504



post # 6 | 23.01.2012 , 1:54 PM

Quote (Deki87)
Strasno...
Ja sam razocaran....
to sve treba kaznjavati...
ako se tako deca ponasaju sada,kad su jos relativno `mali i nezreli`
sta ce se dogoditi kad odrastu!!?!?
treba i na to da se misli...stroge kazne
i nista vise!

slazem se :o

Nemoj žuriti s ljubavi. Čak se i u bajkama sretni završeci nalaze na posljednjoj stranici. ;)









310
poruka na forumu
34 246



post # 7 | 23.01.2012 , 2:07 PM

nista novo








15
poruka na forumu
0 3



post # 8 | 23.01.2012 , 2:16 PM

Debili mali..








1520
poruka na forumu
180 1265



post # 9 | 23.01.2012 , 3:58 PM

Ma, monstrumi! Nego, nacuo sam da su ti mali huligani pripadnici romske zajednice. Ne bih da diskriminisem i slicno... Ali brate, zar ce jos i cigani da nas biju u NASOJ sopstvenoj drzavi?! Mnogo su im data prava u poslednje vreme i oni to zloupotrebljavaju.

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










564
poruka na forumu
128 1154



post # 10 | 23.01.2012 , 4:13 PM

Pa dobro evidentno je da se to desava.. s tom razlikom naravno da u vecim skolama tj u skolama u vecim gradovima je evidentirano vise takvih slucajeva a sto se tice profesora,predagoga,i direktora dajte molim vas u vecini slucajeva oni gledaju samo svoju korist samo nek se ne tuku u skoli a za ostalo ih briga.. pedagoske mere su ravne nuli.. a tuca je uvek bilo i bice.. ;)












1520
poruka na forumu
180 1265



post # 11 | 31.01.2012 , 0:22 AM

Požarevac: Učenik silovao školskog druga

Maloletnik iz Požarevca, učenik sedmog razreda, silovao je na velikom odmoru svog školskog druga "kako bi mu pokazao šta je seks", a nakon toga ga ucenjivao.

Učenik sedmog razreda u Osnovnoj školi „Kralj Aleksandar Prvi“ u Požarevcu, 19. januara silovao je svog druga iz odeljenja, saznaje Danas. Za ovo se saznalo tek 26. januara, pošto se napadnuti dečak žalio svojim drugovima, a potom i roditeljima.

Prema nezvaničnim podacima, do napada je došlo na velikom školskom odmoru, kada su dvojica dečaka predložila oštećenom da ode sa njima van dvorišta, u obližnju stambenu zgradu „betonjerku“, kako bi pušili cigarete.

„Međutim, kad su krenuli u pasaž ove zgrade, jedan dečak je odustao od namere da ode u haustor zgrade, već je otišao u prodavnicu da kupi nešto za jelo. Drugi je, zajedno sa oštećenim, sišao u garažu zgrade i rekao mu da svuče pantalone, kako bi mu pokazao šta je seks, a ako ne pristane na seks s njime, tužiće ga kod majke da puši. Oštećeni se nećkao, ali posle šamara koji je dobio od svog druga iz odeljenja, skinuo je pantalone, nakon čega je bio silovan od svoga druga. Napasnik se time nije zadovoljio, već ga je naterao da ga i oralno zadovolji, što je ovaj i učinio“, tvrdi izvor Danasa i dodaje da su se dečaci nakon toga vratili na čas, kao da ništa nije bilo.

Oštećeni dečak je posle par dana sve ispričao jednom svom drugu, koji je to što je čuo ispričao i ostaloj deci iz odeljenja. Priča se pročula po školi, pa je o ovom slučaju obavešten i direktor škole Goran Seger, koji je zajedno sa ocem oštećenog dečaka slučaj prijavio policiji.

Direktor OŠ „Kralj Aleksandar I“ Goran Seger rekao je da ne može ništa da komentariše o tom slučaju, jer se radi o deci ispod 14 godina i da ne želi da remeti istragu o ovom slučaju, koja je u toku.

Zaista nemam sta da kazem... Pitam se samo gde sve ovo vodi...

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










564
poruka na forumu
128 1154



post # 12 | 31.01.2012 , 0:24 AM

Quote (Bobby88)
Požarevac: Učenik silovao školskog druga

idi bre gde nadje ovo.. gadi mi se .. al jaka ti je tema.. kao i uvek.. :D












3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 13 | 31.01.2012 , 0:24 AM

Quote (Bobby88)
Požarevac: Učenik silovao školskog druga


Ovo je stvarno odvratno, ali isto tako jos jedan veliki problem koji se desava u skolama!








275
poruka na forumu
487 4191



post # 14 | 31.01.2012 , 2:01 AM

Istom merom uzvratiti tim sabanima,malo ih patiti pa da vidim dal' bi pravili te lafo jake scene ! ! !

Uvek postoji u zivotu neko ko je malo losiji od tebe a uveren da je malo bolji od tebe i tada nastaju sve nevolje ! ! !









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 15 | 31.01.2012 , 2:10 AM

Za sve krivim roditelje koji su prepustili svoju decu drustvu i da sa poistovecuje sa istim.
Ako nije dobro drustvo, nece ni dete biti. Ali opet je kriv roditelj. Jer roditelj nije roditelj ako u svako doba
ne zna gde mu je dete i kakvo je njegovo dete u drustvu.

Danas je majkama vaznije da odu tracati kod komsinice, a to sta im radi dete, to nije bitno.

Kako u moje vreme a 1985 sam godiste nije bilo mackica, tigrica i ostalih zivotinja?
Zato sto su roditelji bili strogi. I niko mi ne moze reci da samo se pricom vaspitava dete.
Batina je ta koja izvuce iz deteta najbolje.

Dakle, roditelji sto vise ucestvujte u zivotu vaseg deteta, jer to je za njegovo dobro.

A o tome sta bi takvoj deci trebalo pokazati. Samo zatvor za maloletnike ali da bude uradjen kao edukacioni centar za iste,u kojem ce raditi svi od psihologa do policije.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 16 | 31.01.2012 , 2:16 AM

Quote (Leksi)
Za sve krivim roditelje koji su prepustili svoju decu drustvu i da sa poistovecuje sa istim.


Stvarno su za sve roditelji krivi, nzm... da li si citala po netu ali poznati pevac DJANI je izjavio da je ponosan sto njegov sin baca dimne bombe po skoli, pa msm stvarno dete je osetilo slobodu kod roditelja i radi sta hoce. Isto tako Djani kaze kako je mangup na tatu e pa da je manje tih mangupa na mame i tate, manje bi i nasilja bilo. Ovo sam uzeo kao primer ali ima mnogo vecih katastrofa koje dete moze da napravi, sve zato sto danas deca imaju previse slobode. Takodje i razni filmovi igrice koji uticu na psihu deteta i cine ga agresivnijim, stvarno treba povesti racuna malo o danasnjim klincima, jer ako su sad u stanju da bacaju dimne bombe i da siluju druge ucenike zamislite samo sta ce im pasti na pamet kada odrastu.








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 17 | 31.01.2012 , 2:24 AM

lukacar95bre, mlad si i samim time naivan. Niti jedan normalan covek pa ni taj koga navodis nece to izjaviti.
To je zuta stampa. I ne verujes u sve sto procitas.

Roditelj je za sve kriv.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 18 | 31.01.2012 , 2:28 AM

Quote (Leksi)
Roditelj je za sve kriv.


Pa to sam i kazo :D samo navodim primer Djanija i mislim da su deca poznatih razmazena, i rade sta im je volja jer znaju da ce mama i tata sve da srede.








228
poruka na forumu
65 697



post # 19 | 31.01.2012 , 2:32 PM

iz generacije u generaciju sve su gori... :(








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 20 | 31.01.2012 , 5:39 PM

lukacar95bre, a navescu ti primer. Imala sam drustvo gde su se ama bas svi drogirali osim mene.
Znaci treba imati i princip. A princip ti usadi roditelj. Nije dovoljno reci: To sine ne valja, nego sesti i razgovarati s njim, o svim mogucim posledicama. Pa ako treba i slikovito pokazati.
Dakle, roditelji moji da nisu me edukovali sta o drogi i njenim posledicama mozda bih danas bila okorela narkomanka.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~




Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Nasilje u skolama
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: