Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Masonski i okultni simboli (U Crtanim Filmovima)
Masonski i okultni simboli






125
poruka na forumu
17 184



post # 1 | 15.04.2012 , 1:49 PM



Ovaj video u obliku prezentacije ima za cilj da uputi u sve prisutniju okultnu i mističnu simboliku zastupljenu u crtanim filmovima kao što je Sunđer Bob Kockalone, kao i da pokuša da skrene pažnju na pravi cilj i poentu prikrivenog značenja.



Evo nesto o masonskim simbolima:



Osnovni simboli su uglomer (prikazan sa stranama na gore i uglom na dole) i šestar (sa kracima na dole). Ovakva postavka ponekad sadrži i latinično slovo "G".
Svevideće oko. Obično predstavljeno u trouglu; simbol prisutan u mnogim kulturama Davidova zvezda ili Grb Kralja Solomona. ne pojavljuje se ni u jednoj staroj hebrejskoj knjizi; primenjivala se na Bliskom istoku zajedno sa svastikom. Davidova zvezda je simbol Kraljevskog Luka. Davidova zvezda je sačinjena od dva trougla, od kojih je jedan okrenut vrhom na dole dok je drugi okrenut vrhom ka gore. U okultizmu, trougao sa dva ugla gore, a jednim dole-predstavlja stilizaciju ljudskog bića, čoveka. Dok, trougao sa jednim uglom gore i dva dole, predstavlja stilizaciju vatre, plamena,... koji je u svim paganski, okultnim religijama bio stilizovani prikaz božanstva. Iz toga, da se izvesti logičan zaključak, da je Davidova zvezda stilizovani prikaz sjedinjavanja čoveka i nekog metafizičkog bića,... što je cilj, kako masonerije-tako i svih drugih okultnih religija: cilj je postati BOG-a ne služiti Bogu.
T. Simbol „tau" (T) je jevrejski simbol koji su nosili keniti pre nego ih je Mojsije pronašao u Sinajskoj pustinji; na takvom krstu je razapet Isus, ne na ovakvom - †; egipatski hijeroglif u obliku krsta znači Spasitelj - jevr. Ješua - grč. Isus; stoga, ovaj znak (†) ne predstavlja oblik raspeća već njegovo ime.












11
poruka na forumu
0 0



post # 2 | 15.04.2012 , 1:54 PM

Omfg, znao sam za masone i ko su oni, ali da su se ovoliko... Stvarno nemam reci...








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 3 | 15.04.2012 , 2:25 PM

Nedavno sam nešto gledala slično ovome.

Mislim da bi se ljudima o ovome trebalo što više informisati. Ljudi danas jednostavno imaju taj nekakav svoj prava i ne gledaju ni lijevo ni desno. U školama bi se isto tako o ovome trebalo govoriti. Ja nisam o ovome znala do prošloga ljeta kada mi je drug počeo o ovome pričati. Ni danas nisam upućena toliko,ali svejedno znam pojedine stvari dok većina,bar u mojoj okolini, nema pojma šta je to.
Uglavnom svaka čast na temi. :)








125
poruka na forumu
17 184



post # 4 | 15.04.2012 , 2:26 PM



NWO I Illuminati/Masoni su zidovski pokreti....
Oni zele pretvoriti 10% populacije u robove,a ono ostalo 90% ubiti....

Taj pokret ce se zvati "Evil Order"

A evo i dokaza:





Poruku je menjao/la Puss - Nedelja, 15.04.2012, 11:29 AM












2462
poruka na forumu
299 2356



post # 5 | 15.04.2012 , 2:26 PM

Nisam nikako upućena u ovo,ali mislim da je to ovo sve smiješno. Gluposti. Čemu život ako će ovo tako da bude. :)








125
poruka na forumu
17 184



post # 6 | 15.04.2012 , 2:26 PM

Quote (By_The_Way_)
Nisam nikako upućena u ovo

Raspitaj se malo ko su masoni... :) Puno ces toga svatiti... Skoro u svakom holivudskom filmu ima znakova Sotone...










Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 7 | 15.04.2012 , 2:26 PM

Quote (Puss)
Skoro u svakom holivudskom filmu ima znakova Sotone...

Za to sam cuo.

Quote (Puss)
Illuminati/Masoni su zidovski pokreti....

To je teorija zavere i niko ne moze znati istinu. Isto se prica da je Tito bio Sovjetski spijun, i da je imao svog coveka u CIA - u. Dakle, niko ovde nije kompetentan da o ovome raspravlja.

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 8 | 15.04.2012 , 2:26 PM

Quote (Puss)
Raspitaj se malo ko su masoni... Puno ces toga svatiti... Skoro u svakom holivudskom filmu ima znakova Sotone...

Čitala sam o njima i njihovom postanku. Prijatelj mi je mnogo pričao o njima,ali opet nemam nekakvo jako znanje kako bi mogla nešto reći. Uglavnom što se tiče znakova to znam. Dosta sam o tome gledala.








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 9 | 15.04.2012 , 2:26 PM

Gluposti...

i dont care vutra

Puss, podsecas me na jednog klinca on se palio na masone i kako ce da bude jedan od njih itd ( ustvari 99% sam siguran da si on )... :)

Osim toga potrebna je neka podloga da se pristupi tome ne mozes da se probudis jedan dan i kazes ja cu to :)

Ljudska psiha je cudo veoma je lako ubediti u nesto :)

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









545
poruka na forumu
58 414



post # 10 | 15.04.2012 , 2:27 PM

Kao prvo, masoni i iluminati su dvije razlicite organizacije, sto znaci da nisi dobro informisan. A i mene su licno ovakve stvari davno prestale zanimati, nemojte se "loziti" na te youtube klipove, bolje radi na sebi...

<3 Bancy <3









125
poruka na forumu
17 184



post # 11 | 15.04.2012 , 2:27 PM

Quote (Davor)
ustvari 99% sam siguran da si on

TI si ubedjen da ja verujem u ovo? xD ROFL ROFL LOL, samo sam pogledao klip na jutjubu, pa me je inspirisalo da napravim temu.... Tako da nisam taj klinac sto mislis da jesam i ps nisam zaludjen. I totalno sam protiv masona, da mogu pobio bi ih.. yes

kakva je ljudska psiha, procene nekog pre nego sto nesto i kaze...

Added (15 Apr 2012, 3:03 PM)
---------------------------------------------
Quote (lemedragon)
nemojte se "loziti"

niko se ne lozi... :/


Poruku je menjao/la Puss - Nedelja, 15.04.2012, 3:07 PM










Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 12 | 15.07.2012 , 0:02 AM

Svako sa i malo mozga zna da masoni postoje,gledao sam na desetine filmova gde oni predskazuju neki los dogadjaj.Na primer rusenje blizanaca u NewYork je najavljeno jednim filmom koji je sniman 2000 godine.Ima na yutubu snimak potrazite ,mrzi me sad da trazim. Oni hoce novi svetski poredak,veruju u djavola itd itd.Videcemo sta ce biti na olimpijskim igrama u Engleskoj sad B)

ED0 5










646
poruka na forumu
55 724



post # 13 | 15.07.2012 , 1:17 AM



Masoni ili tako zvani Slobodni Zidari :)











7
poruka na forumu
0 20



post # 14 | 15.07.2012 , 2:49 AM

Jedna je cinjenica - postoje ! Ako niste gledali serijal arrivals pogledajte :) Tu imate sve :) Takodjer je cinjenica da mi ne znamo njihov plan, ali ono cemu oni teze jeste vladanju svime cime se moze vladati. Narvno sve se to odvija ispred nasih ociju a da nismo ni svjesni toga. Oni to rade kroz spotove pjesama, filmova i svih tih cuda, ako se malo vise paznje posveti "trazenju" masonskih simbola u spotovima, zacudili bi se koliko ih ima. Btw i kroz tekst pjesama se to radi. Naravno to sve ogranicava ljudski mozak i tjera nas da mislimo isto kao i oni, da pocnemo da vjerujemo u Lucifera, da se okrenemo protiv Boga ..

Added (15 Jul 2012, 2:49 AM)
---------------------------------------------

Quote (Ed05)
Videcemo sta ce biti na olimpijskim igrama u Engleskoj sad


Gledala sam nesto o logo-u za olimpijske igre .. spominje se da su stavili oko .. citala sam o tome a i samo mjesto odrzavanja olimpijskih igara je veoma cudno. A da ne spominjem to da je Engleska velii korijen masonstva .. Njihove loze pocinju upravo u Engleskoj.

Tako često u tišini dok razmišljam danas o tebi, nešto mi se samo čini, il\' bojim se da to priznam sebi... ( Đorđe Balašević )

Ludim smatraju onog čija se ludost ne poklapa sa ludostima većine :)










191
poruka na forumu
11 89



post # 15 | 15.07.2012 , 2:57 AM


evo ga najveci mason ikada :D

"one man's fun is another's hell"









1
poruka na forumu
0 0



post # 16 | 15.07.2012 , 2:58 AM

A da malo ne preterujete :) :)








191
poruka na forumu
11 89



post # 17 | 15.07.2012 , 3:22 AM


ljudi hvala vam na ovoj temi ja sam tek sad shvatio da je Gospodar prstenova masonski film i da ima puno sotonistickih poruka kao na primjer ovo " One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them" e i da vam mozda nije cudno ovo oko?


Poruku je menjao/la neko1902 - Nedelja, 15.07.2012, 3:23 AM

"one man's fun is another's hell"







Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 18 | 16.07.2012 , 0:52 AM

Quote (neko1902)
ljudi hvala vam na ovoj temi ja sam tek sad shvatio da je Gospodar prstenova masonski film i da ima puno sotonistickih poruka kao na primjer ovo " One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them" e i da vam mozda nije cudno ovo oko?

Nije to..Gospodar prstenova je pun magija i paranormalnog i nema ni jedan znak iluminata :D

ED0 5










2
poruka na forumu
0 0



post # 19 | 16.07.2012 , 1:54 AM

Mnogo se bre ljudi opterecujete glupostima...radite nesto pametnije...

Smrt









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 20 | 16.07.2012 , 12:40 PM

Nekada davno,otvorili smo temu teorija zavere. Tu je bilo prostora i za ovako nesto.
A ,znate kako? Sto sam stariji,meni je sve vise i sex iluminacija i paranormalna pojava. ;)
Tako da...
Ne treba se loziti s tim vec sa nekim curicama,ako ste momci... A curice sa momcima...
Sto reche Marko,to ionako razjasniti ne mozemo... Ali moze biti interesantna diskusija... :D

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?



Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Masonski i okultni simboli (U Crtanim Filmovima)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: