Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Etika prosvetnih radnika
Etika prosvetnih radnika






545
poruka na forumu
58 414



post # 1 | 28.05.2012 , 2:23 PM

Da odmah razjasnimo, ne mrzim skolu niti obrazovanje, to je naravno neophodno.
Ali, danas vjerovatno svi mi (vise-manje) smo se susreli sa mnogim nepravdama kako u zivotu tako i u skoli.
Kako ocekuju od nas da volimo skolu, da joj se radujemo kada profesori nisu realni, ne daju svoje ocjene realno i imaju "simpatije" ?
Imam na milion primjera, a pozaliti se nikome ne mozes.
Na primjer, na jednom casu ima ucenik kojem profesorica pusti da radi ama bas sve, ustaje, pise po tabli, izadje iz kabineta da zapali cigaretu, ne treba mu nikakva dozvola. I ona to otvoreno kaze i razlog je sto je on dobar iz tog predmeta (a uopce nije) samo kaze da ima potencijala a da ga ne iskoristava.
Drugi primjer, evo da uzmemo cas njemackog. Cijeli razred prica, smije se i onda profesorica prebaci jednog ucenika da sjedne klupu iza mene. On mene pocne provocirati i psovati, prvo sam ignorirao a zatim se okrenuo i udario ga (nisam jako niti se nesto culo) a ona onda meni kaze da vidi sta sam uradio u svesci, sve sam pisao osim jednog zadatka sto nisam znao da uradim i naravno, dala mi je 1. A znaci, nikada ne pricam niti pravim probleme, a ovo nije prvi put.

Ne znam, dodje mi da je posaljem u PM i nju i skolu, pa neka me obaraju koliko hoce, jer iz ovog predmeta mozda i padnem na popravni, a ja bogami ne ucio i ne isao na popravni bez razloga !
Moze li se to nekome prijaviti ili, samo suti i trpi ? Istina je da je ona meni jednom pomogla, tacnije pustila me je da prodjem, ali sam se popravio i nista ne radim lose, disciplina maximalna.

Ionako pored ovoga imam mali milion problema, ovo jedan obican covjek ne moze vise da izdrzi, pobudalit cu..... fuck vutra

<3 Bancy <3









4
poruka na forumu
0 0



post # 2 | 28.05.2012 , 2:48 PM

Naravno da ima nepravde u skolama i to ne samo od djaka nego i od nastavnika/profesora gotovo da neprodje nijedan cas a da neki ucenik dobije neku malu posalicu ili uvredu bilo od nastavnika ili djaka ali cak i nastavnici znaju malo da uvrede djaka na ovaj ili onaj nacin i ja mislim da je to vec uveliko poznato








1659
poruka na forumu
119 1647



post # 3 | 28.05.2012 , 3:04 PM

I kod mene ima nepravde,uvek su se izvlačili neka dvojica dečaka da izađu sa jednog časa,u pitanju je filozofija,znači svaki čas kad imamo kod tog profesora njih dvojica ga čekaju ispred ili učionici da ga pitaju da izađu da rade nešto,da imaju neka posla,a ustvari oni idu da piju kafu ili rakiju,a pritom on ih nikad ne upisuje u dnevnik,tako da je to baš nepravedno prema ostalim đacima,ali srećom za 15 dana završavam školu,i jedva sam čekao da i to otarasim


Poruku je menjao/la NEX - Ponedeljak, 28.05.2012, 3:05 PM








4750
poruka na forumu
495 2877



post # 4 | 28.05.2012 , 3:06 PM

lemedragon, ti si pogrijesio sto si udario tog momka tako da nemas pravo glasa da se bunis... :p

A nepravde ima i to sve vise i vise... :p






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 5 | 28.05.2012 , 3:35 PM

lemedragon, Imas pravo da se zalis nadleznima u skoli, ali samo sa cvrstim dokazima. Ja sam u drugom srednje izbacila jednog profesora iz skole, ali sam bila potpuno u pravu i cijela skola je stala iza mene i potvrdila moje navode... Nisam ja licno imala nikakav konflikt sa njim, ali je bio generalno lud covjek, a ovo lud je u bukvalnom smislu.

Konkretno u ovoj tvojoj situaciji ne vjerujem da ces ista uspjeti jer je tu samo tvoja rijec protiv i profesorove i od tog ucenika, a nadlezni organi ne padaju na price cula, rekla, kazala,...

Ja sam profesor, i znam da ucenici imaju mnogo veca prava nego sto treba da imaju! Izguglajte zakon o osnovnom(srednjem) obrazovanju i naci cete sve odgovore u njemu.

A sto se tice nezasluzenih privilegija nekih ucenika... hmmmmmm... shvatite da iznad profesora imaju neki ljudi u skoli, i, ako ti ljudi upru prstom u nekog ucenika (da ne kazem narede ocjenu, eventualno poseban tretman), profesor to mora da ispostuje i vjerujte da to njemu smeta vise nego vama!

Added (28 Maj 2012, 3:35 PM)
---------------------------------------------
Ja sam relativno skoro zavrsila srednju skolu (prije 5 godina), to vam se sad mozda cini mnogo, ali vrijeme proleti..
Bila sam buntovnik, izbacila jednog profesora iz skole sa peticijom, vodila skolske novine koje su se zvale POKRET OTPORA, ispravljala krive Drine, poklapala profesore, mislila da me svi mrze,... ali sam bila jako dobar ucenik pa mi niko nije mogao nista... bar sam ja to tada tako mislila..
Sad sam se vratila u istu tu skolu da predajem, sjedim na odmorima sa svojim profesorima koje sam prozivala uzivo i u novinama i sad gledam na svu tu situaciju "sa one druge strane"...

Ne postoji ucenik kojeg profesor mrzi!!
To se vama mozda cini sad, ali to je jednostavno tako!
Postoje ona dobra djeca koja imaju neki vid protekcije u profesorovim ocima, postoje oni nevidljivi koji prodju kroz generaciju i ostanu neprimjeceni i od strane profesora i od strane ucenika i postoje oni mali buntovnici koji izazivaju najvecu paznju!

Ne zaboravite da su vasi profesori svi redom prvo ljudi i bivsi ucenici (koji mozda nekad sebe prepoznaju u vama sad), roditelji koji vas sigurno gledaju kao nekog koga treba da izvedu na pravi put (koliko je to u njihovoj moci), prijatelji, necija djeca pa tek onda profesori!

Ako u vasim postupcima vide nekad sebe, nikad vam to nece priznati, ali ce nekim svojim metodama pokusati da vam ukazu na njihovo kamenje spoticanja koje vas ocekuju u zivotu.

Ako vas pokusavaju izvesti na pravi put, 45 minuta na dan je jako malo i ako metode nisu pomno odabrane... moze da vam se stvori pogresna slika u ocima ucenika..
Recimo, mozda niste znali, ali postoje ciljevi casa koji treba da budu zadovoljeni, a oni su:
obrazovno/saznajni, vaspitni i funkcionalni/prakticni.
Samo u ovom prvom je sadrzano gradivo koje treba da se savlada, sto znaci da lekcija sadrzi samo trecinu casa! Razmislite o tome?

Ako vam profesor oduzme mobilni telefon, ne mrzi vas nego vam pokusava ukazati na to da ceprkanjem po bobilnom telefonu pokazujete nepostovanje prema njemu/njoj i trudu koji ulaze u vas..
Zamislite da vi izadjete sa curom/deckom na pice i on/ona tih sat i kusur provede ceprkajuci po mobilnom telefonu?! Kako bi se osjecali?! Da li bi to smatrali kvalitetno provedenim vremenom? Ne bi! To bi vidjeli kao uzalud potroseno vrijeme! A da li profesoru ikako treba uyalud potroseno vrijeme?

Dug mi je post! Nadam se da ce ga bar neko procitati i shvatiti! I ja sam bila dugo u zabludi da me profesori mrze, sad shvatam koliko nisam bila u pravu!

***********moj post iz neke starije teme, mogao bi dobro da odgovori i na ovu!


"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









188
poruka na forumu
15 170



post # 6 | 28.05.2012 , 4:54 PM

I ja mnogo mrzim te "simpatije" profesora. Te ulizice seljacke me mnogo nerviraju. Moja skola je sranje. Ima samo jedna profesorka fizike i jedino je ona pravedna. Znaci ona je najpravednija profesorka koju sam ja ikad imao. Kod nje nema veze da li si nemiran ili miran, ako znas dobijes ocenu koju zasluzujes. Kod nje nema ono ovom malo popusti a onom ne. Znaci uvek je fer i korektna. Kod nje kad odgovaras tacno znas sta si dobio na osnvou svog znanja. Ima jos jedan profesor koga mnogo gotivim. Predaje mi zarazne bolesti i taj covek je legenda. Znaci on je jedini profesor kod koga ako imas cele godine keceve i javis se zadnjeg casa i naucis celu knjigu ti mozes peticu da dobijes. Naravno mozes i dva ili tri. Znaci za ocenu za koju naucis. Ja mislim da takav profesor nigde nema. Ali da se razumemo moras i da naucis, nece ovako tek da te pusti.

Inace sa profesorima je mnogo tesko da se izboris. Ja se secam u osnovnoj imali smo fizicara koji je bio klasican alkoholicar i tako dodje na cas i spava ili kenja nesto, znaci nista nije znao. Da ti keca iz cista mira. Secam se domaci mi uradi komsika koja je u to vreme imala sve petice u gimnaziji i on mi kaze da ne valja i da mi keca. Klasican ljakse. I jednom je jedan ucenik prijavio da ne drzi normalno nastavu i nesto na taj fazon. I onda direktorka seljanka je posle dve nedelje posecivala casove. I naravno ovaj seljak je poceo da predaje, da radi oglede sa nekim sijalicama i prekidacima jer je tema bila strujno kolo. Znaci mi smo umirali od smeha. Od jednom se u andjela pretvorio. Kao crtani film da gledas. I na kraju nije nista ispalo. Direktorka je naravno iskulirala i ovaj se vratio na stari nacin predavanja cak je ovog decka sto je prijavio mucio nekim teskim pitanjima i nije hteo da mu da peticu a decko je stvarno ucio i mnogo se trudio.

Isto tako imao sam nastavnicu geografije koja je znaci svim devojcicama davala petice a meni u inat je uvek davala 3 nekad 4. Fora je bila na primer radimo drzavu Rusiju i sad ti za taj cas spremis rad, stavis neke slike i zanimljivosti o toj zemlji i trebas to i da naucis i da ispricas. I ove moje curke drugarice uzmu iz knjige isecu one slike i to sto u knjizi pise prepisu i naprave neki sranje rad jos ne nauce to sto su napisale te 2-3 recenice i dobiju pet. Ja uzmem donesem perfektan rad. Znaci slike sa interneta, lepo sve uradjeno, naucim lepo i dobijem plus. Tako nekoliko puta je bilo u petom razredu i onda sam prestao da pravim radove. Sto bi se ja mucio tolko za jebani plus koji mnogo malo znaci a ove devojcice ladno dobijaju petice. Cak mi je predavala u prvoj godini srednje skole i opet me je mucila jedva sam imao 4. Inace geografiju ODLICNO znam i zbog toga mi je mnogo krivo bilo. Ove devojcice nisu znale gde je Beograd a kamoli Pariz.

Moram jos za jednog profesora da napisem nesto. On mi trenutno predaje stocarstvo (ja sam inace u veterinarskoj skoli) i sad tu se uce rase krava,svinja itd. i njihova ishrana. I sad moj profesor je seljak (seljak u smislu da je sa sela ali i ovako po ponasanju je seljacina). Prvo ne zna srpski jezik i on dok sastavi recenicu ja umrem od smeha a i celo odeljenje. Covek kad pita ne zna sta oce da pita i ti ne znas sta da mu pricas. Znaci nema pojma da formulise pitanje. Totalno neobrazovan covek mi predaje i posle se pitaju kako je zemlja propala. On ima dva posla. Znaci ovaj kao profesor a ujedno se bavi i na poboljasnju mlecnosti,tovnosti i drugih osobina na jugu Srbije i sad zna dosta seljaka ovde u okolini. I onda kad pita nas iz grada on nas uvek zeza i misli kako mi nista ne znamo i daje nam neke jedinice i dvojke a drugarima sa sela koje zna jer radi sa njihovim roditeljima odma daje tri u najmanju ruku a obicno cetri pa i pet. Znaci jedna drugarica cuva krave ceo zivot i ne zna ni koju rasu ima a kamoli da nesto isprica o toj rasi a ima ocenu cetri. Zamislite to. Ima krave kolko hoces i ne zna koju rasu ima i dobije cetri. Pa kazite mi gde to ima molim vas. A ja sto sam kravu uzivo video mozda cetri puta znam sve o gradji i ishrani i sve sto treba da se nauci. Jednostavno ta protekcija me ubija u pojam. Znaci vise bi voleo da ja imam jedan ali i ona da ima jedan nego sto ja imam dva a ona cetri.

Ocu da kazem da su profesori veliki uticaj na nas ucenike. ne mogu tako da se ponasaju i da podvajaju decu i da nam kvare volju za ucenjem. Ne moze to tako. Inace ja sam veoma miran i nikad u skoli nisam imao problem sto se discipline tice. mislim da bi profesori morali malo vise da brinu o nama i da nas inspirisu kao sto na primer radi moj profesor iz zaraznih bolesti. Znaci jedini profesor kod koga moze ocena pet posle jedinice. Jedini koji nikad nece uzivati dok vam upisuje jedan i da kaze sta me briga imao si vreme da ucis ili kad ne dodjes neki dan kad je odgovaranje bilo a on sutra dan te namerno prvog pita da mu ne "pobegnes" i namerno ti sa uzivanjem da jedan. Znaci ovaj profesor redovno nam prica iskustva i kroz sta je sve prosao i podstice nas na rad. Dok na primer ovi kao ova geograficarka iz moje osnovne i ovaj iz stocarstva mi jednostavno ubijaju volju da ucim. Jednostavno kazem koj djavo da se mucim kad cu svejedno da dobijem maksimum dva dok ce neko ko se ulizuje i bukvalno lize bulju profesorima da ima pet. Inace za fakultet da ne pricam. Tu se ne zna ko pije a ko placa. Ja sam mislio da se znanje stice ucenjem ali izgleda na fakultetu da se znanje stice parama i vezom. Ali resio sam da zavrsim fakultet pa makar iso deset godina.
Izvinite na nekim ruznim recima koje sam napisao.








545
poruka na forumu
58 414



post # 7 | 28.05.2012 , 5:35 PM

Bilo je i jos mnogo situacija, cak i gdje me jednom uvrijedio profesor, ali to je bilo prosle godine da li je kasno sad ?
Inace, htio sam da ga pretucem, ali sam samo napustio cas i rekao razrednoj, koja naravno nije nista ucinila.
Mlad je profesor da se odmah zna, ne bi nikad podigao ruku na stariju osobu niti sam ja nesto velik, samo volim da se tucem kada znam da sam u pravu :p

I za ovu gore, razumijem ja to sve da mislis sad da si bila u zabludi, ali ovo moje nije zabluda, ja znam sta govorim. Ovo je istina, nepravda. Jbg sta treba da poludim napravim neki belaj pa da me izbace iz skole i onda se pitaju sto nam ima mnogo klosara, kriminalaca po gradu ? Mada zapravo i grijesim, jer ti klosarcici i zavrsavaju skole, imaju oni svoje fore koje primjenjuju. Ja imam problem sto se ne znam kontrolisati u nekim situacijama, ali boli me briga barem cu postupiti onako kako zelim i biti hrabar, nece se na meni iskaljivati profesori koji imaju licnih problema pa na meni dodju nesto da se prave vazni!!
A da ne govorim o jednoj profesorici, malo je postala cudna 'ajde da kazem, kada ponavlja nesto sto je rekla uvijek drugacije kaze pa joj se svi smiju, a ja je glupan zalim i na kraju uvijek bude ona najgora prema meni, ali eto to se desi kada si dobar.

<3 Bancy <3









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 8 | 28.05.2012 , 6:13 PM

Ja volim školu i u školu idem zbog sebe,a ne zbog nekakvog profesora.

Dok sam bila u osnovnoj školi imala sam učiteljicu koja je direktno i otovoreno rekla kako sam ja dijete koje je zakržljalo i dijete koje nikada ništa neće biti u životu. Zvala je moju mamu da dođe u školu i moja mama joj je objasnila neke stvari. Od tada se ona prema meni ponaša sasvim normalno. A ta ista učiteljica je odobravala postupke djevojčice koja je lagala na jednoga malog dječaka koji je bio malo problematičan. Ona je bila samo umiljata i lijepa,a ja sam bila dijete koje se nije unosilo nikome u facu i bilo po strani kao i taj dječak. Znala je i udariti učenika. Jednom prilikom je pokupila sve blokove sa stola i udarila tog dječaka po glavi. Kasnije je ona postala zamjenica direktora i gdje je tu pravda ? Taj dječak je trebao otići i žaliti se,ali on je bio dijete koje nikada nije znalo za sebe i dijete čiji su roditelji više slušali druge nego njega.
Sada je on jedan normalan,pametan momak. I ima mali milion slučajeva sa tom ženom koji su slični ovome. Smetalo bi joj svašta. Ali ne želim više da imam kontakt sa tom ženom.

Kada smo došli kod nastavnika stanje je bilo malo bolje,ali uvijek su bili "miljenici" i "ulizice" i slično. Ja sam voljela biti po strani jer mene je kao učenika sram bilo da se nekome "ulizujem" i tako zaslužim ocjenu. Ocjena se zaslužuje samo znanjem,a ja sam uvijek znala koliko mogu i koliko treba. Imala sam problema sa nekoliko nastavnika,ali nikada mi nisu ništa mogli jer sam uvijek znala onoliko koliko bi oni tražili. Inače nastavnici sprskog do srednje škole nisu bili na mojoj strani i uvijek je bilo svađica i slično.

A sada u srednjoj školi sam i prezadovoljna što se toga tiče. Postoji sistem,postoji način rada i postoji red. Nema više miljenika ili slično. Oni znaju da smo mi zreliji i da toga više nema. Šta znaš,znaš. Imam trenutno problem sa profesoricom fizičkog,ali ja na to ne gubim vrijeme. Prilagođavam se jer ponekada ne mogu slušati suviše i krajnje bezvezne komentare sa kojima želi pokazati svoj autoritet koji nikada neće moći imati jer ima jak rječnik i slaba djela.

Ja smatram da su "miljenici" u osnovnim školama normalni jer su djeca nezrela,ali u srednjoj školi to smatram SRAMOTOM za profesora. Razumijem da neko nekome može biti drag. Npr. moja profesorica srpskog je rekla da voli i poštuje učenike koji imaju stav,ali ne da ih izdvaja ili slično. To poštujem i tako bi uvijek trebalo biti.

Ali ja bi više skrenula pažnju na pravu nepravdu u školi. Maltretiranje učenika na prvom mjestu. Ismijavanje i zlostavljanje od strane drugih učenika. Primjer koji sam navela sa svojom učiteljicom. I tako dalje i tako dalje.

Ali ja sam zadovoljna svojim školovanjem tako da ne bi ništa više rekla na ovu temu. :D


Poruku je menjao/la By_The_Way_ - Ponedeljak, 28.05.2012, 6:18 PM








547
poruka na forumu
46 1072



post # 9 | 28.05.2012 , 9:00 PM

Skola je ustanova gde pocinjes da polako saznajes i da se spremas za svoj zivot...
Ja sam siguran da ti nisi prvi niti poslednji koji se osecao tako i koji vidi tu neku nepravdu i takve stvari...
Uvek ce biti malo ludih profesora i nekih povlastenih ucenika...ali iz toga bi mogao da naucis da se nosis s time jer ce te to pratiti kroz ceo zivot...nekad ces biti cak i ti onaj koji je povlasten i kojem se gleda kroz prste i u tome sam siguran...
Moj onako prijateljski savet ti je da pokusas da ono iskuliras takve stvari jer je za to pravo vreme dok si u skoli...ali kad se budu takve stvari pocele desavati u zivotu...onda sam siguran da neces imati sanse da ucis vec ce biti posledica zato je bolje da se spremis i naucis na vreme da se nosis sa takvim stvarima...zelim da ti ispricam sta sam ja proziveo jednom u gimnaziji
Ja sam bio odlican ucenik uvek...i skola mi je uvek lako isla...ali eto u 3 godini Gimnazije spetljao sam se s jednom malom iz Tehnicke skole...e sad ja sam imao neko svoje drustvo svoj posao (nije neki posao ali kad si srednjoskolac para uvek treba za zezanje) ali jedini problem u svemu tome su bile Smene...kad je ona slobodna ja sam bio u skoli...
Naravno kao i svaki "mangupcic" i "velika faca" (svi smo imali te periode kad smo mislili da smo sve naj naj) ja sam poceo bezanje s casova kako bih bio s malom
Igrom slucaja bezao sam Ponedeljak i Petak (ceo dan ono da spojim 4 dana bez skole) ali tim danima sam imao Engleski i Hemiju...znao sam licno profesoricu Hemije cak i pre nego sto je pocela da nam predaje u 3 godini (mlada zgodna cura ali ipak smo mi svi bili deca za nju bar kad je u pitanju psihicka starost) s druge strane Profesor hemije mogu reci da je iako neki moj daljni rodjak bio "Tesko Govance" i na kraju 3 godine covek je hteo da me ostavi na Razredni Ispit (sto bi automatski znacilo da ponavljam razred iako su mi ostale ocene mnogo dobre
Jednom dok sam radio kod Ujaka Nedelju u kaficu seo sam na terasu i zapalio cigaru...i tu je naisao taj profesor i video me...Sutradan u skoli na casu hemije on je mene prozvao za moju cigaru (kako mi je zezanje bitnije od skole) i tu je pocela neka rasprava...ja sam drzao do tog "Mangup sam i Opasan" a on je drzao do nekih svojih debilskih nacela da treba da me kazni (meni je to izgledalo da je on vise manje ljubomoran na to kako meni ide) i na kraju sva ta rasprava je eskalirala u psovke gde je on krenuo ka meni i ja sam ga udario...
Izbila je frka u skoli i naravno kod mene kuci...Dobio sam zabranu da radim kod Ujaka u kaficu...auto koji je cekao moju vozacku je postavljen pod znakom pitanja...a i na kraju morao sam da provedem leto uceci Hemiju umesto da se zezam sa prijateljima (znao sam ja hemiju ali taj profesor je trebao biti u komisiji i nisam smeo rizikovati da me obori)
E sad moj prijatelju prica jeste duga i verovatno dosadna...ali ja bih zelio da ti izvuces neku pouku...
Niko tu nije ispao debil osim Mene...kao i niko nije nista izgubio osim mene...em sam imao frku kod roditelja...em sam zamalo ponavljao razred iako su mi ostale ocene bile dovoljne za odlican uspeh...em sam morao da ucim celo leto...
Po meni on je mogao samo da me ispita i ja bih imao najmanje trojku nije moralo njega da zanima sta ja i kako radim...ali on je hteo da me kazni...a ja sam mojom gluposcu sve to umalo pretvorio da budem izbacen iz skole i sjebem svoj zivot (Velike veze su upotrebljene da bih ja tu ostao)

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









547
poruka na forumu
46 1072



post # 10 | 29.05.2012 , 0:31 AM

E neznam care po mojem misljenju nisi bio u pravu...sve je u ljudskoj kontroli...ponos je jedno...a necu reci glupost jer bi to bilo suvise jaka rec...ali reci cu da si jednostavno trenutno i ti u tim godinama u kojima furas neke svoje fazone i svoje principe...kao sto sam naveo 90% nas je bilo takvih...ali kao i svi i tebe ce to proci i poceces malo vise da tolerises neke gluposti i da vagas sta ti tvoja dela donose "Dobro" a sta "Lose" a kroz ceo zivot ce te slicne situacije i stvari pratiti


Poruku je menjao/la Hectore - Utorak, 29.05.2012, 2:54 AM

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









780
poruka na forumu
22 296



post # 11 | 03.01.2013 , 2:34 PM

nije fer sto se ide u skolu i sto su nastavnici tako retardirani u PM !!!!!!!!!!












15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 12 | 03.01.2013 , 2:34 PM

Štrajk,odnos prema deci i radu... Šta bi Vi rekli o tome?

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 13 | 03.01.2013 , 2:34 PM

Pa da vidimo..
Osnovna skola je jako lepa..
Mislim do 4-5. razreda..
E nakon toga nastavnici dolaze wacko
Mislim ne mogu se zaliti na razrednu, ali na zamenicu razredne mogu...
Nastavnica iz sprskog je mene mrzela, jer ja volim racunare, a ona ima neki cudan stav...
E srednja..
To je skola...
Obozavam svaki dan ici, jer se druzim sa svima, pola me skole zna ( hakovala fb u skoli ), zaljubila sam se ( i pola skole skoro zna )...
Talenat sam.. ( jedina idem u ISP ( izgleda ) )
Imam super profesore, e ucim a dobijam 5 i 4..
Sta cu vise? laugh

Ko si ti?









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 14 | 03.01.2013 , 2:34 PM

Pa reko bih koliko rade i vise su nego dobro placeni i lepo ako neces da radis ima i vise nego dovoljno strucnog kadra na birou da se zamene. Mislim vecina ljudi u drzavi radi za 200 evra il manje njima ni 400 i vise nije dovoljno...

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view







our trip was different...
1676
poruka na forumu
268 REP OFF



post # 15 | 03.01.2013 , 2:34 PM

Quote (Anubis)
Pa reko bih koliko rade i vise su nego dobro placeni i lepo ako neces da radis ima i vise nego dovoljno strucnog kadra na birou da se zamene. Mislim vecina ljudi u drzavi radi za 200 evra il manje njima ni 400 i vise nije dovoljno...

+1 ...









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 16 | 03.01.2013 , 2:34 PM

Da ,Anubise na to sam mislio. Osam meseci godisnjeg rada. Pet sati dnevno. Maltretiranje roditelja i dece zbog licnog interesa. Jubilarna nagrada!? A kad Vam dete dodje kuci i pitate ga sta su danas ucili,uglavnom kaze-Rekla je/rekao je od koje do koje strane da naucimo.
SRAM VAS BILO! A I LIDERE VASEG SINDIKATA NEKA JE SRAMOTA. UCITE DECU! A ne da rudarima,seljacima i roditeljima izbijate poslednje pare iz dzepa.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 17 | 03.01.2013 , 2:35 PM

Quote (badule)
Da ,Anubise na to sam mislio. Osam meseci godisnjeg rada. Pet sati dnevno. Maltretiranje roditelja i dece zbog licnog interesa. Jubilarna nagrada!? A kad Vam dete dodje kuci i pitate ga sta su danas ucili,uglavnom kaze-Rekla je/rekao je od koje do koje strane da naucimo.
SRAM VAS BILO! A I LIDERE VASEG SINDIKATA NEKA JE SRAMOTA. UCITE DECU! A ne da rudarima,seljacima i roditeljima izbijate poslednje pare iz dzepa.

imaju jedan od najboljih poslova... retko koji posao ima svaki vikend slobodan, i tri meseca raspusta... sad neki rade i manje od 5h dnevno... a da ne pricam o besplatnim putovanjima sto imaju kad nas vode na eksurzije... Mi ucenici ispastamo, kad oni dodju nervozni na posao, ne kazem da smo mi cvece, ali kako oni prema nama tako mi prema njima... ja treba da gledam u pasulj da li je ovu muz opalio kod kuce, ili da li je profesoru zena dala, da bi on bio dobre volje, svoje licne probleme nek ostave ispred vrata skole... srecom imamo dobru, mladu razrednu pa sa njom mozemo o svemu da pricamo, pa na pitanje mog druga da li profesori idu na psiho test, ona je odgovorila DA, ali znate li kako funkcionisu ti testovi, kao kad vi odete da uzmete lekarsko, doktor nazvraka i lupi pecat... sama je priznala da ima budala... Profesor sociologije mi tu drzi predavanja, u odeljenju gde ima 25 devojcica i 3 decaka, on mrtav ladan kaze, prve bracne noci nemojte da placete mora da boli! eeej gde je tu mozak????? mi se izgubile, a decaci jos gore... profesorka fizicke hemije, kad joj kazes negde da je pogresila ona se okrene i krene da rze na nas kao pas... uzas!


''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










8879
poruka na forumu
844 4320



post # 18 | 03.01.2013 , 2:35 PM

Quote (MarijanaBK1)
sociologije mi tu drzi predavanja, u odeljenju gde ima 25 devojcica i 3 decaka, on mrtav ladan kaze, prve bracne noci nemojte da placete mora da boli! eeej gde je tu mozak????? mi se izgubile, a decaci jos gore... profesorka fizicke hemije, kad joj kazes negde da je pogresila ona se okrene i krene da rze na nas kao pas... uzas!


pa to...
ja kad sam zamenici profesorke iz informatike rekla da je pogresila ona je meni krenula da prica
Hoces ti kod razrednog? I posle sa razrednim kod psihologa, zamenika direktora i direktora
pa ja nisam mogla da verujem
da me izbaci sto sam joj rekla da je pogresila...
i jos ukor ili opomenu da dobijem...
ma pukla zena...
srecom imam dobrog razrednog koji je tu i podrzava me... smile

Ko si ti?









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 19 | 03.01.2013 , 2:35 PM

Da Didi,ima ih dobrih,ali je većina tu,nd da prosvećuje i širi svetosavlje,već da pravi biznis. Jedni drugima šalju djake na privatne časove! I zato na časovima ne predaju gradivo. Na faksu moras da učiš iz udžbenika koji je predavač napisao! Šta,ništa drugo ne valja? Ma ,daj... DOSTA NAM JE PROSVETARSKE MAFIJE!

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 20 | 03.01.2013 , 2:35 PM

badule, pa da... smile
ima i dobrih, ali vise je loseg u jednom coveku nego dobrog u celom svetu...
a fora je ta da pricam i pricam, i posaljem kolegi djake, a on meni 20-30% novca

Ko si ti?



Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Etika prosvetnih radnika
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: