Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Eseji i prozni radovi nasom rukom pisani
Eseji i prozni radovi nasom rukom pisani






15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 21 | 20.06.2012 , 7:45 PM

Blondiegirl -odlicno. Tekst je pun- full,kvaliteta,emocija,naboja. Ima ritam i bola i memorije. Koliko god da je tezak kao tema,lagan je za razumevanje i precizno izvezen. Meni je prijalo da citam. Ako ovako sve pises,ti si veliki talenat. Mene si svakako zadivila.
Dejane ,mudro,razborito i jako. Taman tako kako treba. Bravo.
BitcharkaCIA ,nije lose.malo razradi,odlicno tematski razradjeno.

Pisite ljudi. Ko ume,a i oni koji ne umeju -nece im skoditi,ali ce im bar razbistriti misli.

cao

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









493
poruka na forumu
100 491



post # 22 | 21.06.2012 , 0:53 AM

Blondiegirl, Odlicno!

Ja nisam luzer, o naprotiv, Meni je osmeh lajt-motiv.. :)









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 23 | 21.06.2012 , 0:53 AM

Mislim ,inicirala me DxD,svojim esejom,pišite,kratko,lepo,jasno,otvorite karte ,bacite ih na sto,ocenjujte jedni druge... Ko je prvi?

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 24 | 21.06.2012 , 0:53 AM

uf...
taj oblak je pun raznih misli... smile

Ko si ti?









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 25 | 21.06.2012 , 0:53 AM

Post 1

Piši o onom što nosiš u sebi. Pusti mozak da plete priču sam. Ja ću većeras nešto napisati,al nije fora ja i ti da še dokazujemo,već i drugi da se uključe.

Post 2

Pazi kad niko ne bi nastavio niti dopisao nesto mudro..... ma,nesto s porukom.... Steta,pisanje Vam forumasi ne ide od ruke....

Post 3

Jos otkad je gavran pocrnio i otkad je mesec pozutio,takve stvari su svima jasne kao dan. Kad se cura stane joguniti i svadjati ,pogotovo s materom,vreme joj je za udaju. Kad procvetaju tresnje spanske,cura se doteruje i ,onako,predvece,kad se stoka namiri,eto nje na klupi ispred kuce. Obucena tip top,po zadnjoj modi,suknja sifonska,kupila majka kod Pere na metar,pa sasila na singerici. A bluza svilena,cipkana,od one grube ustirkane cipke ,najgusce na grudima,jer bi tu kakav zlocesti deran rado spustio dlan,pa da mu pokvari to zadovoljstvo... Usne nafrakane karminom,zubi se bele ,jerbo se mlada samo smejulji,to ce je valjdak udati. (....e sad ti DxD nastavi zapoceto)

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 26 | 21.06.2012 , 0:54 AM

Odlična tema. KUDA OVAJ SVET VODI? Sad kad stignem kući šaljem rizli temu pa neka piše! smile

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









240
poruka na forumu
160 1322



post # 27 | 21.06.2012 , 0:54 AM

kuda ide ovaj svijet????
ovaj svijet nejde nikamo... on je bio ovdje od kada je svijeta i vijeka... idemo samo mi, mi dolazimo, prolazimo i nestajemo... sa sobom nista na njega ne donosimo, niti sto sa njega odnosimo, na njemu samo ostavljamo...
ostavljamo uspomene, bilo lijepe bilo ruzne... uspomene po kojima ce nas pamti, uspomene koje ce govoriti o nama...i nitko nam nece nikada sudit, osim nasih djela... do prije par godina vjerovao sam u sudbinu i cekao sto ce mi ona donjeti i cekao i cekao, no niti je sudbina dosla niti je sto donjela... kada sam vidio da od sudbe nista biti nece poceo sam svijet gledati jednim drugim ocima... i vidio sam ljude, vjerovali ili ne... ljudi koji trce za necim, trce za novcem, nadmecu se tko ce imati noviji, skuplji, opremljeniji auto... prave ogromne kuce, koje nisu nista drugo nego spomenik njihovom egu...
vidio sam i ljude kojima netreba puno da bi bili sretni, ljude koji su spoznali sto u zivotu vrijedi... svi mi zapravo imamo vise nego sto nam treba, no nikada nam nije dovoljno... i ja sam takav, ne bjezim od toga... zivim u ulici u kojoj ima bonsai vrt, vlasnica je gospodja od kojih 80 godina... nikada nije radila u poduzecu, nema mirovine, zivi od prodaje bonsai drvaca... zivi sama, u maloj kucici, s drvenim podom... zivimo u gradu od 50 000 ljudi, ona ima drveni pod... i pumpu za vodu ispred kuce... i ona na licu uvijek ima smijesak... puno puta sam ju vidio ujutro u 5 sati sa skaricam, vezicama i ostalim alatom kao pogrbljena nesto radi oko drvaca... i razgovara s njima jer nema nikoga... i ona je sretna... vidio sam ju i u supermarketu kako na blagajni broji novcice nebi li skupila dovoljno za platiti onih nekoliko sitnica koje je kupila... i ona je sretna... bakica je ruskinja, u njemacku je dosla 50-ih godina, raditi kao sluzavka, i ostala... kada je dosla nije imala nista, bila je doslovno bosa i gladna, obitelj je ostala u rusiji... nikada se nije udavala... jednom sam ju pitao kako to da je uvijek nasmjesena??? onda mi je rekla da je ona najbogatija i najsretnija zena na svijetu i da mora biti nasmjesena... kada je vidjela moj pogled nastavila je... dosla je bez icega, sada ima kucu i sve sto joj u zivotu treba... nije imala djece ali je financirala 6 fakulteta svojim necacima u rusiji... nije imala muza ali je imala svoja drvca s kojima je razgovarala... i ona je sretna, njoj je zivot ispunjen... kada pogledam nju i koliko njoj malo treba da bi bila sretna pomislim koji sam ja licemjer i gad... nikada nisam zadovoljan... samo skupljam nesto sto mi netreba, nesto sto nije prava vrijednost... i ako vam ikada dodem u posijetu, sigurno cu vam donjeti bonsai drvce na poklon... mozda cu bar na taj nacin pomoci baki...








484
poruka na forumu
17 258



post # 28 | 21.06.2012 , 0:54 AM

Čeznem da ti kazem najdublje reci ...

Ponekad duboko u meni probudi se tuga prošlosti... Nebu sam darovala dušu, za tebe... Jer jedino ti umeš da vratiš sjaj uveloj travi i glas nemom čoveku. Boli me tišina sumraka i teško prolećno sunce kad oživi šapat večnih uspomena.
Hm... Ostajem kući... Ne znam zašto... Mogla sam izaći... Ali eto meni je izgleda lepše kući... Ne znam ni šta da pišem... Od tada nisam ni spavala kako treba... Razmišljala sam - Šta ako više nikog ne budem volela kao što sam njega? Mogućnosti da se to desi nisu prevelike, ali šta ako se desi? Ovo mi se ne sviđa...

Nikada više neću pustiti suzu zbog njega. Kažu da niko nije vredan mojih suza i držaću se toga da ne bih dozvolila da me obuzme plima tužnih osećanja. Ti nisi tu, a tako trebaš mi… Teško mi je da to priznam, ali je ipak tako.
Ne volim kada dođe noć kao što je ova…Kada ostanem sama i više ne moram da glumim pred drugima, kada ne moram najbolje da izgledam baš kad se najgore osećam - to je nešto najgore što može da se nekome dogodi. Volela bih da ti kažem koliko te volim, koliko mi značiš. Čuješ li? Oslušni samo malo, molim te! Čuješ li koliko negde daleko jedno srce kuca i zove te… Čeznem da ti kažem šta još osećam, čeznem da me samo jednom poslušaš, zar tražim previše? Želim da plačem, a suze mi na lice ne naviru, onda poželim da se smejem, a osmeh nije čuo za mene... Poželim da patim, ali ne mogu jer je to baš ono što sad osećam... Poželim život, ali ti nisi tu, a moj život si ti... I tako želim jednu želju za drugom sve dok ne shvatim da si svaka moja želja, moja bol, moj osmeh, moja patnja, moja suza...

U meni se bore razum i srce, vode tešku bitku, bitku u kojoj će samo jedna strana biti pobednik. Mene plaši ona druga, da li ću ja to moći da podnesem… U oba slučaja, biće mi teško… Niko to ne može videti, to je duboko u meni… Mrzim noći kao što je ova, mrzim te zbog toga što još čeznem za tobom, još te vidim kraj sebe, vidim nas i izgleda tako stvarno. Zbog toga počinjem da mrzim i sebe – zbog toga što čeznem da ti kažem:“Nemoj da ideš, dođi, Trebaš mi, Volim te!“

ZATO NOĆAS PREKIDAM SVE. NI JEDNU SUZU VIŠE NEĆU PUSTITI ZBOG TEBE, DOSTA IH JE BILO, NISI IH VREDAN. IZBRISAĆU TE IZ SVOG ŽIVOTA, ZABORAVIĆU I ONO NAŠE LETO, KUNEM SE. VIŠE NE ŽELIM DA ZNAM NI GDE SI, NI S KIM SI. BOLEĆE, ZNAM, ALI PREBOLEĆU – MORAM DA PREBOLIM! I ZNAJ, DOĆI ĆE DAN KADA ĆEŠ SHVATITI ŠTA SI IZGUBIO I POŽELEĆEŠ DA SE VRATIŠ. KAJAĆEŠ SE, ALI BIĆE KASNO, TADA ĆE TE ZABOLETI MOJA BOL, SVAKA MOJA SUZA I SVAKA NEPROSPAVANA NOĆ…

Ako ikada saznaš koliko sam misli poklonila tebi, znaćeš i koliko sam te volela. Ove noći se opraštam od tebe i upućujem ti još jednom sve svoje misli. Sve ono lepo staviću u najlepši dnevnik uspomena. Jer za ljubav, kao i za bol, uvek je potrebno dvoje...











894
poruka na forumu
729 5702



post # 29 | 21.06.2012 , 0:54 AM

Čeznem da ti kažem najdublje riječi - Rabindranat Tagore

Čeznem da ti kažem najdublje riječi koje ti imam reći
ali se ne usuđujem, strahujući da bi mi se mogla nasmijati.
Zato se smijem sam sebi i odajem tajnu svoju u šali.
Olako uzimam svoj bol, strahujući da bi mogla ti učiniti.

Čeznem da upotrebim najdragocjenije riječi sto imam za te;
ali se ne usuđujem, strahujući da mi se neće vratiti istom mjerom.
Zato ti dajem ružna imena i hvalim se svojom surovošću.
Zadajem ti bol, bojeći se da nećeš nikada saznati šta je bol.

Čeznem da sedim nemo pored tebe, ali bi mi inače srce iskočilo na usta.
Zato brbljam i ćaskam olako, i zatrpavam svoje srce riječima.
Grubo uzimam svoj bol, strahujući da bi mogla ti učiniti.

Čeznem da te ostavim zauvijek, ali se ne usuđujem,
strahujući da bi mogla otkriti moj kukavičluk.
Zato ponosno dižem glavu i dolazim veseo u tvoje u tvoje društvo.
Neprekidne strijele iz tvojih očiju čine da je moj bol vječito svjež.

Added (11 Avg 2011, 11:11 PM)
---------------------------------------------
Strepnja - Desanka Maksimovic

Ne, nemoj mi prici! Hocu izdaleka
da volim i zelim oka tvoja dva.
Jer sreca je lepa samo dok se ceka,
dok od sebe samo nagovestaj da.

Ne, nemoj mi prici! Ima vise drazi
ova slatka strepnja, cekanje i stra'.
Sve je mnogo lepse donde dok se trazi,
o cemu se samo tek po slutnji zna.

Ne, nemoj mi prici! Nasto to, i cemu?
Izdaleka samo sve k'o zvezda sja;
izdaleka samo divimo se svemu.
Ne, nek' mi ne pridju oka tvoja dva.



Poruku je menjao/la Mira91 - Cetvrtak, 11.08.2011, 11:11 PM

"Cuvam te, ne dam te nikom,
ja samo s tobom zelim sve.
Cuvam te, ne dam te nikom,
ni da mi sve u zivotu stane.

Cuvaj me, ne daj me nikom,
ja tebe necu nikada,
Cuvaj me, ne daj me nikom,
sve sto sam ja sve ti pripada.

Da ti se svet srusi ceo,
mog sveta deo, dacu, SAMO OSTANI TU,
i kad ne znas gde ces,
ni kako do srece, ja znacu, SAMO OSTANI TU." ❤ ❤ ❤












361
poruka na forumu
20 115



post # 30 | 21.06.2012 , 0:54 AM

Dok mi ove rijeci direktno iz srca preko prstiju i tastature polako prelaze u ovaj post na ovom sajtu, ja mislim na nju. Sjetim se dana kada je ugledah i krenuse da naviru sjecanja. Prvo sto pomislih, andjeo bez krila, zaista iskeno pomislih. Sto sam je duze gledao dublje sam propad'o. Sjetih se sna koji sanjah svake noci od tad. Sjetih se svojih rijeci: "Budalo, pucas visoko". Sjetih se njenog osmijeha i pogleda. Ukratko sjetih se svega i sve mi prodje kao ubrzani snimak pred ocima....

Ona nije znala. Mogla je samo da nagadja. Ja onako neiskusan u tome priznah joj sve. Ona je cutala dugo, zatim je tiho rekla: "Strasan si!". Od tada ja je nosim u srcu a ona se mene i ne sjeca. Otisla je laganim korakom s osmijehom na licu...

Dugo je nosih do pre par dana kada krenuh u laganu pricu s jednom djevojkom, na nagovor jarana.Ona je takodje andjeo, blistavog osmijeha i ostrog pogleda ko da mi mac po tijelu klizi. I sudbine li i nezgode postadoh iskren prijatelj s njom. Ona zna sta zelim ja i opet nije rekla strasan si, nego glavu gore, bice bolje. Naravno da hoce jer se iz prijateljstva ljubav radja. Ona na to samo kaze ne znam, vidjet cemo...

Et malo da se umjetnicki izrazim...ovo sto pise je istina, i nije nigdje zapisano, osim ovdje...pozelite mi srecu s ovom drugom....

Ako citaju ovo jedna od njih dve, nek se mogu poznati...AMELA&NERMA











8879
poruka na forumu
844 4320



post # 31 | 21.06.2012 , 0:54 AM

E pa ovako... Gledala sam film Sestre i film je na mene ostavio neki jak utisak... Ovako... Da krenem... Kuda zivot vodi kada ga novac pokrece? Ratova, gladi, kriza, prodaja ljudi ( belo roblje ), itd... Ovako... Novac potice od papira... A papir potice od drveta... Ali kako da papir koji se koristi i za brisanje zadnjice i duvanje nosa moze biti vrednije od svega? Ali stvarno, danas se covek prodaje za papir, kupuje se oruzije za papir, ljudi gladuju zbog papira, ekonomske krize zbog papira... Tek onda shvatim koliki je covek materijalista... Za papir se i hrana kupuje... I odeca, obuca... Sve... Zar sve zbog novca... Ljudi ubijaju zbog papira, umiru zbog papira... Zasto je to tako? Da bude papir vredniji od necijeg zivota... Pa ne mogu da verujem da to tako biva... A svi jurimo ( svaka vast baki i njenom drvencetu ) kola, stan, kucu, letovanje, zimovanje, odecu,, obucu... Sve to... Pa niko nije nasao sebe u sebi... Niko nije nasao svoj mir, svoju harmoniju. Niko, svi jurimo za prolaznim... Kao sto bese delo Ep o Gilgamesu i junaku Enkidu. Niko nije nasao lek za smrt. Jedino nasa dela su besmrtna, ali i to zavisi, jer koliko ce nas se jednog dana setiti... Ja ne zelim da se mene neko seti kao osoba koja je cackala skolu, ne, nego, kao veselu osobu koja je i plakala zbog drugih i barem jednu stvar uradila... I eto... smile

Ko si ti?









361
poruka na forumu
20 115



post # 32 | 21.06.2012 , 0:55 AM

Quote (badule)
Neka ti je sa srecom,rodjo...

Hvalla!!
Quote (badule)
Sudeci po gornjem tekstu,mlada dama ce biti obasuta komplimentima,paznjom i ljubavlju...

obavezno!!

DxD, super!











8879
poruka na forumu
844 4320



post # 33 | 21.06.2012 , 0:55 AM

E ovako... Ovo sto se danas desilo se desilo... biggrin
Sve se to desilo posto sam otisla sa ovog sajta... I jela... biggrin I krenuh tako ja da citam knjigu... I posto sam prebacila skoro sve Marchelove pesme, pustila sam pesmu Ponos.... Naravno, najezila sam se kao jez, medjutim.... Posle 20 sekundi se zakljucao telefon i odjednom je ekran postao kao ogledalo... "Dobro i lose".... Videla sam nebo, svetlo, zgrade ( posto telefon reflektuje napolje sta se desava ), a i takodje sam videla ( pod senkom ) knjigu... I tako muzika svira, a ja razmisljam... Da li da zivim napolje i da me briga za sve? Ili da... ucim i ucim... Odlucila sam sta cu uraditi... Izabrala sam nadam se pravu stranu... biggrin

Ko si ti?









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 34 | 21.06.2012 , 0:55 AM

Svako ko je imao cast da se rodi na ovom svetu sa svojim prvim danom i dahom dobija i dve presude. Obadve su teske i kroz njih svako mora proci,ma koliko da mu je dodeljeno vremena za tu rabotu.
Prva presuda je zivot.
Zivot je sve ono sto vam stane u ruchicu koju stisnete cvrsto kao mala beba.
Zivot ima svoje lepe i ruzne strane.
Zivot je nekome majka ,nekome maceha.
Zivot je lep.
I sve sto u tom jednom,dosudjenom zivotu uspete da uradite,bez obzira koliko dobro ili lose,koliko vredno ili bezvredno,sve je to kosmicka slika vase duse,slikana Bozjim rendgenom.
Zar nije bolje,tada da cinimo dobra dela,kako bi svakome na svetu njegova presuda,teret zivota ,bio laksi? Zar nije bolje pruziti ruku ruci,osmehom docekati osmeh,svoju i fizicku i duhovnu ljubav posvetiti stvaranju i kreacijama,a ne rusenjima i degenerizaciji?
NEKO TO OD GORE VIDI SVE....
Druga presuda je smrt.
Dodje u tvoj zivot,lako i lagano i uzme ti bez pardona ono sto ti je najvrednije. Ono na cemu si radio svo vreme od rodjenja-ZIVOT.
Zivot je najveca dragocenost koju smrt odnosi.
Smrt ne dolazi radi zlata i srebra,imanja,kuca i stanova. Smrt je nezainteresovana za materijalna dobra. Jedino dobro koje gubite ovom presudom je upravo ona prva presuda koju ste dobili na rodjenju-ZIVOT.
Smrt je samo put koji moramo preci na putu do vecne slave... Ako slavu zasluzimo...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









105
poruka na forumu
641 1525



post # 35 | 21.06.2012 , 0:55 AM

Kako to zaceljuje dusa, kako zarasta rana na dusi? Kako neko ili nesto moze da rani dusu, kada dusa nije organ, ne zna se gde je niti sta je, ne moze da se opipa, lokalizuje ni ogranici? Ali dusa ipak postoji, sa tim ce svako da se slozi. Od cega je sacinjena dusa? Posto dusa moze biti povredjena, znaci da postoji, stvarna je i ziva. Neziva stvar ne moze biti ranjena ili povredjena, ona moze biti samo ostecena. Ranjena dusa boli. Nesto boli u grudima i utice na celo ljudsko bice i telo. Dusa je sacinjena od nekakvog nematerijalnog, duhovnog tkiva. Kao sto telo moze biti povredjeno, isto tako biva i sa dusom. Postoje male dusevne rane, ne mnogo duboke, koje lako prolaze i brzo se zaboravljaju. Postoje i one koje duze traju i vise bole, za cije je isceljenje potrebno duze ili dugo vreme. Postoje i povrede duse koje postaju neisceljive "zive rane" od kojih dusa pati celog zivota, a postoje i ona dusevna ranjavanja koje ona ne moze da podnese i od kojih dusa umire.

...when the rainy days are gone
and the balance returns...










403
poruka na forumu
72 625



post # 36 | 21.06.2012 , 0:55 AM

Ja volim da pisem iskreno, o stvarima koje me okruzuju, o kojima razmisljam i koje su mi bitne... Pisem bez ustezanja, nije me briga sto ce drugi da kazu... Evo jedan tekst, neka moja ''kritika drustva'' provucena kroz pricu o muzici....

®EVOLUCIJA KROZ ZVUCNIK
Nesto razmisljam u zadnje vrijeme ... kako su se neke stvari koje su trajale dugo vremena, i koje su se svima svidjele, brzo promijenile, zaboravile ... Kad pocnem o tome da mislim, prvo mi na pamet pada muzika, jer kako pomenuh nedje ranije, mene trenutno druge stvari osim muzike ne zanimaju. Danas se vecina pjesama svodi na tri stvari, opijanje, seks i prevaru tj. laz. 80% tekstova popularnih pjevaca ide ovako... ''s' prijateljima na sto, ribu sam skinuo, ali djevojka me provalila, pa me ostavila''... a kod djevojaka je prica tipa '' mislila sam da medju nama ljubavi ima, ja sad ne znam nista drugo da radim bez da se dajem drugima''

A nekad su momci sanjali kako nje vise nema, i bio je to ruzan san ... i pristajali su da budu sve sto ona hoce... i sve je mirisalo na nju... i govorili su joj da bude dovoljno daleko... jer ona zasluzuje bolje... postojala je neka tajna veza...

Danas su momci glavne ''face'' ako subotom uvece popiju ''za petoricu'' i ispovracu se na glavni trg... a nekad su se postovali llikovi koji su svirali gitaru, koji su se bavili nekim sportom, koji su branili svoje i stavove svojih drugova ... danas, ako sviras gitaru, uglavnom si narkoman, jer ''oni koji sviraju gitaru su rokeri, a rokeri su narkomani'' ... a ako slucajno pocnes da branis svoj stav ili stavove svojih drugova.. e onda si ti '' debil, budala, zaludjenik ...kome je stetno drustvo popilo mozak'' ...

Danas su idoli postali dizelasi sa ''utokama za pojas'' ... i ''pjevacice'' koje stave silikone u svaki dio tijela, skidaju se radi popularnosti itd.

Recept za muvanje djevojke danas glasi ovako ... ''BMW - komada 1 (moze i mecka ili nesto slicno tome), novcanik debljine 3-4 prsta u kojem ni jedna novcanica nije ispod 50 eura ... po zelji i mogucnosti dodati jednu kucu na moru i 2-3 stana u drugim gradovima ...''

Nemojte mi zamjerit za sledeci citat, jer citiram jednog od onih sto su nosili ''utoke za pojas'', ali u pravu je sto se sledeceg tice ...
''A nekad da jednu devojku zbaris, to su muke Bozje bile... to su pokloni, to je cvece, paznja, ljubljenje ruke ... hiljadu lepih stvari... da bi se devojka opustila i pocela da razmislja u tom nekom pravcu''
E sad dje sam ja u svemu ovome..
Ovako ... rodjen sam 1991. , mozda nisam kompetentan da o ovome pisem, i evo priznajem i ja sam ranije... negdje u 7. i 8. osnovne slusao tu ''narodnu muziku'' ... ali tada nije bilo nikog da mi ''otvori oci''. Na moju srecu, kad sam krenuo u srednju skolu, upoznao sam neke ljude koji su mi rekli da poslusam par pjesama, koje oni slusaju (npr. Guns 'n' Roses, Parni valjak, Bijelo dugme i tome slicno)... i kad sam ih cuo, po prvi put sam u pjesmi nasao smisao i poruku, pozelio da je naucim napamet, pozelio da saznam nesto vise o izvodjacu, o toj vrsti muzike... I tako sam ja vremenom postao ''roker'' ... Naravno nije rock jedina muzika koju slusam, slusam i domaci i ponesto od stranog repa (npr. Beogradski sindikat, Marchelo ... a od stranog 2Pac i Eminem) i jos neke stvari, ali nije bitno koji zanr, bitno da ima smisao i poruku ...

Za kraj zelio bih da kazem da mi nije bila namjera da ikoga vrijedjam, znam da se o ukusima ne raspravlja, ali samo sam htio da izrazim svoj stav i misljenje... i momci, gitare u ruke, malo vise postovanja za djevojke. Djevojke, ne birajte momke po debljini novcanika, nego po nacinu na koji se ponasaju prema vama ...

I kako rece jedan pametan covjek ''Vodite ljubav, a ne rat''











2462
poruka na forumu
299 2356



post # 37 | 21.06.2012 , 0:55 AM

Evo nešto kratko s mog bloga. :)

Mašta je savršena dok je realizacija za većinu mnogo teška.Strah sam od toga da neko neće znati je možda nešto što nam ne pušta da budemo ono što jesmo i što ćemo uvijek biti.A da li ćemo moći to da izdržimo ? Boli nas.Bol.Bol.Uvijek bol. Bol će proći i postajemo ovisni o toj boli.Molimo da nastavimo,grizemo.Postajemo životinje.Tražimo još,još,još i još. Ulazimo u krug koji nema kraja do naše smrti.Okusi jednom i postani zvijer.








265
poruka na forumu
47 378



post # 38 | 21.06.2012 , 0:56 AM

Neću. lol

The world will look up and shout: "Save us!", and I'll whisper: "No."









731
poruka na forumu
726 2357



post # 39 | 21.06.2012 , 0:56 AM

Zapitate li se ponekad koliko ste zaista spremni prepustiti se svojoj apsolutnoj nesputanosti...
Da li zaista zivite kroz rijeci izrecene ili ste ipak upali u sopstvenu zamku zablude? Koliko ste istinski spremni dijelovati mimo nekih nepisanih pravila drustva, koliko je uopste vrijedan sud svijeta i koliko su potkrijepljivi razlozi njegove osude?

Ta vijecita borba misli da li cemo zavrsiti u paklu (osuda), mozda u cistilistu ili u raju...

Raste ljudska nemoc da se u dovoljnoj mjeri ostane u ljudskosti, zbog cega je cesto svijet okrenut naglavacke, iziskujuci osjecaj neprilagodjenosti.
I na kraju koliko nada sve to moze podnijeti, koja kao topljenik trazi nesto stabilno da se uhvati u cilju pronalazenja osvijetljenja puteva latentne srece...

“I kad budem najstariji
razumecu djake
koji zvacu zvake,
i kad budem najstariji…”










8879
poruka na forumu
844 4320



post # 40 | 21.06.2012 , 0:56 AM

Hvala ti Bože
Hvala ti za sve srećne dane
Hvala ti za majku, oca, sestru
i to što imam sve na jednom mestu.
Živote, hvala tebi
što me na pravi put uputi
što me slomi
i na delove polomi
sada vidim pravi put.
Nije suza uzaludna
ako je za prave reči potrošena.
Hvala tebi majko
koja me voliš jako
koja bi i litar krvi dala
samo da sam ja zdrava.
Hvala svima
prijateljima i neprijateljima..
Truć, truć. bla, bla.. :D I takoo.. :D

Ko si ti?



Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Eseji i prozni radovi nasom rukom pisani
Search: