Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Lepota i Zdravlje » Moda » Idealna visina potpetica?
Idealna visina potpetica?






352
poruka na forumu
57 512



post # 1 | 22.02.2012 , 8:22 PM

Ja sam za to sto vise-to bolje...Ispod 13cm ne nosim.A vi?

If I could start again,a million miles away...I will keep myself,I would find a way.









233
poruka na forumu
151 1281



post # 2 | 22.02.2012 , 8:28 PM

Ja nisam bas neki ljubitelj velikih potpetica,iz razloga sto ne volim da budem u visini sa devojkom ;) ali opet moram da postujem njen izbog stikli :) do 14 maximum :) ali opet i kako muskarac znam da nije bitna potpetica koliko je bitan pad stikli (mislim na udobnost),i da hodanje bude normalno a ne samo na vrhovima prstiju... :D Naravno bitan je izgled stikli :)

"Milion igračaka na svetu. Dva miliona. Tri. Ma mnogo više. A tebi su opet najdraže igračke moja osećanja. Ako nekad poželiš da se vratiš, pročitaćeš na vratima nešto sa apetitom napisano -
'Igraonica zatvorena.' "










265
poruka na forumu
47 378



post # 3 | 22.02.2012 , 8:31 PM

ja nikad nisam nosila stikle, cak ni probala.
zasto?
1. ne znam da hodam ni u patikama
2. udobnije su patike
3. ne svidjaju mi se, ne mogu da se zamislim u tome

okej su na tudjim nogama, ali sto se mene tice - patike su raj za noge.... :)

The world will look up and shout: "Save us!", and I'll whisper: "No."









352
poruka na forumu
57 512



post # 4 | 22.02.2012 , 8:37 PM

Quote (DaniloSandra)
iz razloga sto ne volim da budem u visini sa devojkom

Hihihih...znaci ti si od tih :) Nikako se ne bismo slozili.Volim i kada sam visa ruganje yes

If I could start again,a million miles away...I will keep myself,I would find a way.









233
poruka na forumu
151 1281



post # 5 | 22.02.2012 , 8:40 PM

Quote (ImFamous)
Hihihih...znaci ti si od tih Nikako se ne bismo slozili.Volim i kada sam visa

realno visok sam 1,76 -1,77 :) i kada mi dodje devojka 1,67 i obuje 14 ili 15 smesno deluje :) do 13 ok ae i 14 mogu da prihvatim ali da su normalne i da imaju normalan pad :) da nebi pala :D

"Milion igračaka na svetu. Dva miliona. Tri. Ma mnogo više. A tebi su opet najdraže igračke moja osećanja. Ako nekad poželiš da se vratiš, pročitaćeš na vratima nešto sa apetitom napisano -
'Igraonica zatvorena.' "










1795
poruka na forumu
403 2824



post # 6 | 22.02.2012 , 8:43 PM

Ispod 14-ce nikad'. Ne volim male stikle, samo preko 14. Uglavnom su mi sve 14, 15.cm.



Poruku je menjao/la Nechy92 - Sreda, 22.02.2012, 8:44 PM

Da ti budem drazi,
tebi pricao sam lazi,
obecao ti svemir,
a donio ti nemir.
Ljubavi sam zlato
bacio u blato. ♥










2462
poruka na forumu
299 2356



post # 7 | 22.02.2012 , 8:45 PM

Ja mnogo volim da vidim to na curama,ali ja ih eto ne mogu nositi. Jednom prilikom sam bila kod drugarice i razbila se na srepenicama i povrijedila nogu tako da sam od tada rekla ćao štiklice.








352
poruka na forumu
57 512



post # 8 | 22.02.2012 , 8:48 PM

Nosim i one 'bez stikle' koje su visoke po barem 17cm i nisam pala :D Evo ove,samo plave i bez ovih detalja i otprilike u njima mogu decku da jedem pitu s' glave :D i on to obozava :D a i jaaa :D

Added (22 Feb 2012, 7:48 PM)
---------------------------------------------

Quote (Nechy92)
Ispod 14-ce nikad'. Ne volim male stikle, samo preko 14. Uglavnom su mi sve 14, 15.cm.

Bravo :D Mala stikla nije stikla ;)


Fajlovi: 3815224.jpg (63.8 Kb)
If I could start again,a million miles away...I will keep myself,I would find a way.









1795
poruka na forumu
403 2824



post # 9 | 22.02.2012 , 8:49 PM



Added (22 Feb 2012, 7:49 PM)
---------------------------------------------

Quote (ImFamous)
Bravo Mala stikla nije stikla


Bas to. :D

Da ti budem drazi,
tebi pricao sam lazi,
obecao ti svemir,
a donio ti nemir.
Ljubavi sam zlato
bacio u blato. ♥










714
poruka na forumu
119 927



post # 10 | 22.02.2012 , 9:14 PM

Visoka štikla izaziva pomeranje karlice unapred, a to uslovljava da se u krstima kičma zakrivi unapred (lumbalna lordoza).
- Nošenje obuće sa štiklom višom od pet centimetara, bez obzira na njen oblik, fiziološki ne odgovara telu - objašnjava dr Bojan Karović, hirurg ortoped Odeljenja za hirurgiju kuka Kliničkog centra Srbije u Beogradu. - Ukoliko se ovakve cipele nose svakodnevno velike su šanse da se kičma iskrivi, jer se stvara stalni pritisak na donji deo leđa, telo je neprirodno nagnuto napred, pa kukovi i kičma nisu u potrebnoj, istoj ravni. Osim toga, ako žena oseća bol u jednoj nozi, automatski se više oslanja na drugu i oštećuje je što vremenom uzrokuje promene položaja kukova i kičmenih pršljenova. Hod na visokim potpeticama, takođe, povećava pritisak na zglob kolena za 26 odsto, što kod žena uslovljava pojavu osteoartritisa (okoštavanje kolena to jest taloženje kalcijuma na nepravilnim mestima u kolenu). :D
IDEALNA CIPELA
Cipele koje su dobre za stopalo izgledaju ovako:
* imaju potpeticu od dva centimetra. To je idealna visina štikle jer se težina ravnomerno raspoređuje na petu i prednji deo stopala (50:50). Potpetica od četiri centimetra već malo remeti tu ravnotežu, pa je 57 odsto težine na prednjem delu stopala, a 43 odsto na peti.
* vrh cipele ne bi trebalo da bude špicast već zaobljen ili četvrtast (pačji kljun), da bi se svi prsti udobno smestili
* zadnji deo je stabilan, ali ne previše krut da ne bi pritiskao petu
* poželjno je da unutrašnjost cipele bude anatomski oblikovana da bi se održavao tonus stopala.
Ovo kazhu doktori,mada donekle su i u pravu,koliko sam puta nosila viiiiiisoke shtikle pa mi posle celu noc idu zhmarci kroz mishice,mislim da cipela treba biti udobna ipak treba chuvati noge zato shto ce ti trebati dok si zhiva lol
ja uzmem cipele na probu okrenem jedan krug po gradu pa ako su dobre kupim ih a ako ne vracam lol lol lol



Fajlovi: 8636848.jpg (25.6 Kb)
Dođu, tako vremena, kada pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati.









352
poruka na forumu
57 512



post # 11 | 22.02.2012 , 9:21 PM

Quote (WinterLady)
Visoka štikla izaziva pomeranje karlice unapred, a to uslovljava da se u krstima kičma zakrivi unapred (lumbalna lordoza).
- Nošenje obuće sa štiklom višom od pet centimetara, bez obzira na njen oblik, fiziološki ne odgovara telu - objašnjava dr Bojan Karović, hirurg ortoped Odeljenja za hirurgiju kuka Kliničkog centra Srbije u Beogradu. - Ukoliko se ovakve cipele nose svakodnevno velike su šanse da se kičma iskrivi, jer se stvara stalni pritisak na donji deo leđa, telo je neprirodno nagnuto napred, pa kukovi i kičma nisu u potrebnoj, istoj ravni. Osim toga, ako žena oseća bol u jednoj nozi, automatski se više oslanja na drugu i oštećuje je što vremenom uzrokuje promene položaja kukova i kičmenih pršljenova. Hod na visokim potpeticama, takođe, povećava pritisak na zglob kolena za 26 odsto, što kod žena uslovljava pojavu osteoartritisa (okoštavanje kolena to jest taloženje kalcijuma na nepravilnim mestima u kolenu).

Znam ja sve to,al' dzaba. :) Nece noga ravno,pa to ti je :) lol

If I could start again,a million miles away...I will keep myself,I would find a way.









1192
poruka na forumu
1629 8390



post # 12 | 22.02.2012 , 9:38 PM

Obozavam stiklice, po meni od 14-15 cm su idealne. :) Takve i nosim :)






Quote (ImFamous)
Bravo Mala stikla nije stikla

Slozila bih se yes











233
poruka na forumu
151 1281



post # 13 | 22.02.2012 , 9:41 PM

Quote (Barca1899)
Obozavam stiklice, po meni od 14-15 cm su idealne. Takve i nosim

ove poslednje srebrne stikle sam pre neki dan kupio devojci :) :P

"Milion igračaka na svetu. Dva miliona. Tri. Ma mnogo više. A tebi su opet najdraže igračke moja osećanja. Ako nekad poželiš da se vratiš, pročitaćeš na vratima nešto sa apetitom napisano -
'Igraonica zatvorena.' "










1192
poruka na forumu
1629 8390



post # 14 | 22.02.2012 , 10:12 PM

Quote (DaniloSandra)
ove poslednje srebrne stikle sam pre neki dan kupio devojci :P

Perverzija su :) Dako ih i ja iskamcim od mojih doma :D Decku ih necu trazit, kupio mi je skoro nedje tasnicu :P











233
poruka na forumu
151 1281



post # 15 | 22.02.2012 , 10:17 PM

Quote (Barca1899)
Perverzija su Dako ih i ja iskamcim od mojih doma Decku ih necu trazit, kupio mi je skoro nedje tasnicu :P

Ja bar jednom mesecno kupim devojci stikle,jer znam da stikle vam pre oduzmu dah nego neki muskarac :)

"Milion igračaka na svetu. Dva miliona. Tri. Ma mnogo više. A tebi su opet najdraže igračke moja osećanja. Ako nekad poželiš da se vratiš, pročitaćeš na vratima nešto sa apetitom napisano -
'Igraonica zatvorena.' "










1192
poruka na forumu
1629 8390



post # 16 | 22.02.2012 , 10:22 PM

Quote (DaniloSandra)
Ja bar jednom mesecno kupim devojci stikle,jer znam da stikle vam pre oduzmu dah nego neki muskarac

Pametno :) Svidja mi se tvoj nacin razmisljanja :D Sa stiklom nikad ne mozes pogrijesit :)
Kao i moj decko, i ti si to shvatio na vrijeme :D











233
poruka na forumu
151 1281



post # 17 | 22.02.2012 , 10:24 PM

Quote (Barca1899)
Pametno Svidja mi se tvoj nacin razmisljanja Sa stiklom nikad ne mozes pogrijesit
Kao i moj decko, i ti si to shvatio na vrijeme


Stikle,torbe i sexy ves nikad nije previse ;)

"Milion igračaka na svetu. Dva miliona. Tri. Ma mnogo više. A tebi su opet najdraže igračke moja osećanja. Ako nekad poželiš da se vratiš, pročitaćeš na vratima nešto sa apetitom napisano -
'Igraonica zatvorena.' "










1192
poruka na forumu
1629 8390



post # 18 | 22.02.2012 , 10:27 PM

Quote (DaniloSandra)
Stikle,torbe i sexy ves nikad nije previse

Tacno tako :)











4290
poruka na forumu
228 2087



post # 19 | 22.02.2012 , 11:03 PM

Quote (Nechy92)
Ispod 14-ce nikad

I ja isto.
Od 14-20cm ja imam.
Mislim da mi je mama uzela neke od 10cm koje nikad nisam obula. lol :D








352
poruka na forumu
57 512



post # 20 | 22.02.2012 , 11:15 PM

Quote (Marija_Nikola)
Od 14-20cm ja imam.
Mislim da mi je mama uzela neke od 10cm koje nikad nisam obula.

Ahahahah...isto.Imam jedne od 10cm.Stoje nove novcijate :) Isto poklon od mame :)

If I could start again,a million miles away...I will keep myself,I would find a way.



Forum » Lepota i Zdravlje » Moda » Idealna visina potpetica?
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: