Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Poroci
Poroci






8879
poruka na forumu
844 4320



post # 1 | 11.02.2011 , 9:40 AM

pa svi znate sta su
te droga, te kocka, cigare, itd. itd...
ali da li ste se nekad zapitali zasto ljudi ulaze u porok?
da li ste nekada rekli NE poroku?
zanima me vase misljenje o svetu u kom zivimo
tj. zasto bas poroci?

Ko si ti?









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 2 | 12.02.2011 , 8:23 AM

a najgore je sto moja generacija pusi, opija se...
na srecu nisam u toj grupi smile

Ko si ti?









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 3 | 14.02.2011 , 8:02 PM

ja sam ponosna na samu sebe
rekla sam ne! biggrin

Ko si ti?









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 4 | 08.07.2011 , 4:30 AM

A,eto,mnogi su slabi i dovode sebe u bezizlazne situacije...
Ljudi su cudne biljke...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?







Par reči o sebi
4884
poruka na forumu
295 1518



post # 5 | 08.07.2011 , 12:28 PM

Ja to samo rekreativno, iz zabave, uplatim po koji tiket, popijem nekoliko čaša piva, kad me uvati, stanem, ali se nikad nisam napio pa da pravim gluposti.








1981
poruka na forumu
10 51



post # 6 | 21.07.2011 , 10:20 AM

stop droga

djadjule









3362
poruka na forumu
80 604



post # 7 | 21.07.2011 , 12:35 PM

badule, istina sve si dobro reko... sad sad sad

kako instalirati igru kako krekovati pc igru kako postaviti sliku na profil









105
poruka na forumu
17 322



post # 8 | 27.07.2011 , 10:42 PM

kao sto badule, kaze ljudi su skoloni samounistenju.. kad sam bio mladji to je bilo veoma ocigledno..pa da krenemo: od 8.razreda sam duvao, pio,pusio, tukao se, glupirao po gradu, redovno dolazila policija zbog tuce u kojem god kaficu sam ja i tako to.. bas puno poroka i ne promisljenih stvari.. ali na moju veliku srecu prestao da pijem, prestao da duvam, skoro pa prestao da izlazim najvise zbog ukora u policiji i tako.. samo nisam uspeo da prestanem da pusim, nemam dovoljno jak karakter.. jbg.. btv zbog svega sto mi se desavalo ranije krivo je moje drustvo, tj nekolicina u drustvu, bio sam jako povodljiv i oni to iskoristavali, a na moju veliku zalost i najjaci i najludji u drustvu pa su me koristili kao bodyguard-a.. -.- hvala bogu pa psiholog moze da pomogne biggrin smile tako da sad jedini poruk su mi cigare biggrin :P












1948
poruka na forumu
188 1476



post # 9 | 27.07.2011 , 11:17 PM

samo jos cigarama da kazem NE i bio bi extra ali tesko ide sad sad sad








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 10 | 28.07.2011 , 7:56 AM

Quote (SasaKi0230)
samo nisam uspeo da prestanem da pusim, nemam dovoljno jak karakter.. jbg.. btv zbog svega sto mi se desavalo ranije krivo je moje drustvo, tj

Drago mi je da si smogao snage da se resis bede-poroka. Posto si mudar a mlad,pred tobom je i stvaranje porodice,pa ce ti biti lako da se resis i cigara u korist svoje buduce dece... A i materijalno ces biti dovoljno jak.... Jaka volja i buducnost bolja...
Ja sam sve probao ,ali se u tome nisam nasao...
Mislim da nista ne moze coveka da usreci kao dodir i topla rec onih koje volis....

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









1948
poruka na forumu
188 1476



post # 11 | 28.07.2011 , 9:54 AM

Quote (badule)
kao sto badule, kaze ljudi su skoloni samounistenju.. kad sam bio mladji to je bilo veoma ocigledno..pa da krenemo: od 8.razreda sam duvao, pio,pusio, tukao se, glupirao po gradu, redovno dolazila policija zbog tuce u kojem god kaficu sam ja i tako to.. bas puno poroka i ne promisljenih stvari.. ali na moju veliku srecu prestao da pijem, prestao da duvam, skoro pa prestao da izlazim najvise zbog ukora u policiji i tako.. samo nisam uspeo da prestanem da pusim, nemam dovoljno jak karakter.. jbg.. btv zbog svega sto mi se desavalo ranije krivo je moje drustvo, tj nekolicina u drustvu, bio sam jako povodljiv i oni to iskoristavali, a na moju veliku zalost i najjaci i najludji u drustvu pa su me koristili kao bodyguard-a.. -.- hvala bogu pa psiholog moze da pomogne tako da sad jedini poruk su mi cigare :P

eh kao da sebe opisujem bas sam bio zaglibio ali jedan nesretan slucaj u familiji me je totalno okrenuo zato vjerujem da u ssvakom zlu ima nesto i dobro ..








105
poruka na forumu
17 322



post # 12 | 28.07.2011 , 12:12 PM

badule,
Quote (badule)
Drago mi je da si smogao snage da se resis bede-poroka. Posto si mudar a mlad,pred tobom je i stvaranje porodice,pa ce ti biti lako da se resis i cigara u korist svoje buduce dece... A i materijalno ces biti dovoljno jak.... Jaka volja i buducnost bolja...
Ja sam sve probao ,ali se u tome nisam nasao...
Mislim da nista ne moze coveka da usreci kao dodir i topla rec onih koje volis....

Hvala na lepim recima.. ja to uglavnom sve znam, ali jbg mladost ludost, zeleo sam sve da probam, da vidim kako je.. a imao sam i bas lose drustvo da mi u tome pomogne-.-

susheTZ,

Quote (susheTZ)
eh kao da sebe opisujem bas sam bio zaglibio ali jedan nesretan slucaj u familiji me je totalno okrenuo zato vjerujem da u ssvakom zlu ima nesto i dobro ..

Da to je tacno da nesretan slucaj moze da te promeni iz korena.. i meni kada je umro deda (umro je od raka pluca) ja sam dobio neku snagu ili tako nesto nzm kako da to opisem, da prestanem da pusim, nisam pusio mesec dana, i onda jednom izadjem sa NOVIM drustvom i cigara opet ne zbog njih nego jednostavno osecao sam potrebu -.-












15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 13 | 28.07.2011 , 9:20 PM

Ja sam osetio potrebu da se oslobodim svih stega koje mi je drustvo nametalo,tako da sam odbacio sve sto me je kao coveka vredjalo...
Cak sam i jednog dana spakovao uniformu rezerviste i odneo je u garnizon gde sam pripadao ,trazio razduzenje i razduzio...i niko me nista nije pitao...a i bolje je sto me nisu nista pitali.... wink

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









105
poruka na forumu
17 322



post # 14 | 29.07.2011 , 12:50 PM

badule, blago tebi.. to sve izgleda tako lako kad ti ispricas.. mozda i moje izgleda glupo i lako, ali nije.. nesto najgore u zivotu je kad tvoje drustvo sa kojim si odrastao, sa kojim si delio sve bas sve, kad to drustvo postane ono o kojem ce ceo grad da prica vidi ih kakvi su ovakvi onakvi, i koje ce ceo grad da pamti po losem... a ti zelis da se odvojis od njih,ali nesto te vuce ka njima, neka proslost koju ste zajedno prosli.. tesko je sve to .. :S












15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 15 | 30.07.2011 , 2:14 AM

SasaKi0230, Znas,postoji jedna tanka linija,a ti sam trebas da joj nadenes ime i formu i boju.Ta linija razdvaja coveka od necoveka i daje mu motiv da ide dalje,da se razvija i da kreira svoju buducnost na najbolji moguci nacin...
Sam po sebi,tvoj zivot pripada tebi i tvoja je stvar sta ces sa njim uciniti-dobro ili lose.
Ako ucinis lose,nanosis bol sebi,ali i svima onima koji te vole.Konkretno,hteo ili ne,cim si se usunjao na EC ti si dobio ,hajde to da nazovemo nekom vrstom podrske kao sto je i sama ljubav. Tako da je mnogima stalo da ti budes OK,iako te ne poznaju,osim po slici.Mozes da zamislis koliko je drago tek tvojim najblizima kada si u pozitivi.
Ako ucinis dobro,donosis dobro i svojoj okolini i svima kojih se dotaknes.Taj stav o drustvu sa kojim nisi cinio najbolje stvari tada gubi tlo pod nogama i postavlja ti pitanje-ZASTO?
Zasto bunt?Zasto nevolja?Zasto zlo? Zasto ruzne stvari? Zasto sputavati misli?
Naravno um svakog coveka razvija se u odredjenim uslovima koji su specificni za svakoga ponaosob.Ali ...posto uvek postoji to ali...zar nije bolje npr-umesto obiti trafiku tokom noci-nekome pruziti ruku pomoci. Zar nije bolje da te ljudi pominju po dobru,a ne po zlu.
Na kraju krajeva,vreme tece,stvaras porodicu,dolaze deca,staris... Toliko razuma treba da ima svako.... Zar nije bolje da ti deca odrastaju nesputani losim nasledjem koje im predak ostavlja?
Nemoj ni da se ponadas da ce ti Bog pruziti sto sansi da postanes covek. Ako je drustvo u ojem si bio delimican uzrok nevolja u koje si upadao,moras da ga istisnes iz svog zivota zarad svoje buducnosti. Jer niko,pa ni drzava nije tvoj vlasnik,niti ti moze naredjivati da cinis zlo. Ni sebi ni drugima.
Nije lako ,naravno da nije lako,ali je mnogo lakse kada znas da ce tvoj zivot imati cilj,makar on bio i minoran.Ali je ipak tvoj i odraz tvojih htenja i zelja.
I da...da ne zaboravim. Da nisam sve to prosao ne bih ti ni umeo ovo objasniti.
Da pio sam i pravio njesra. Ali sam prestao i svuda gde je bilo moga nedela otisao da molim za oprostaj.
Da duvao sam ,ali me nije povuklo da nekome razbijem nos i otmem novcanik.
Da pusio sam,ali me je smrt ujaka ,koji je dobio rak pluca,uverio da je cigara otrov. A on je ,veruj mi ,skupo platio svoju ljubav ka dimu.
Da krao sam,kao klinac,ali sam shvatio da mogu da koristim samo ono sto sam sam stvorio sa svojih deset prstiju.Pa makar to danas bilo samo kora hleba.
Da gresio sam. Ali i danas te svoje grehove nosim na svojim ledjima i ne zelim nikome da ih sebi natovari.
Oprosti,veliki deo ovoga ne odnosi se na tebe i pisan je za svakoga ko ovo procita. Ali ti si bio inicijator,zato ti HVALA.
Lose drustvo moze i bez tebe,kao i ti bez njega.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









1948
poruka na forumu
188 1476



post # 16 | 30.07.2011 , 2:27 AM

Quote (badule)
SasaKi0230, Znas,postoji jedna tanka linija,a ti sam trebas da joj nadenes ime i formu i boju.Ta linija razdvaja coveka od necoveka i daje mu motiv da ide dalje,da se razvija i da kreira svoju buducnost na najbolji moguci nacin...
Sam po sebi,tvoj zivot pripada tebi i tvoja je stvar sta ces sa njim uciniti-dobro ili lose.
Ako ucinis lose,nanosis bol sebi,ali i svima onima koji te vole.Konkretno,hteo ili ne,cim si se usunjao na EC ti si dobio ,hajde to da nazovemo nekom vrstom podrske kao sto je i sama ljubav. Tako da je mnogima stalo da ti budes OK,iako te ne poznaju,osim po slici.Mozes da zamislis koliko je drago tek tvojim najblizima kada si u pozitivi.
Ako ucinis dobro,donosis dobro i svojoj okolini i svima kojih se dotaknes.Taj stav o drustvu sa kojim nisi cinio najbolje stvari tada gubi tlo pod nogama i postavlja ti pitanje-ZASTO?
Zasto bunt?Zasto nevolja?Zasto zlo? Zasto ruzne stvari? Zasto sputavati misli?
Naravno um svakog coveka razvija se u odredjenim uslovima koji su specificni za svakoga ponaosob.Ali ...posto uvek postoji to ali...zar nije bolje npr-umesto obiti trafiku tokom noci-nekome pruziti ruku pomoci. Zar nije bolje da te ljudi pominju po dobru,a ne po zlu.
Na kraju krajeva,vreme tece,stvaras porodicu,dolaze deca,staris... Toliko razuma treba da ima svako.... Zar nije bolje da ti deca odrastaju nesputani losim nasledjem koje im predak ostavlja?
Nemoj ni da se ponadas da ce ti Bog pruziti sto sansi da postanes covek. Ako je drustvo u ojem si bio delimican uzrok nevolja u koje si upadao,moras da ga istisnes iz svog zivota zarad svoje buducnosti. Jer niko,pa ni drzava nije tvoj vlasnik,niti ti moze naredjivati da cinis zlo. Ni sebi ni drugima.
Nije lako ,naravno da nije lako,ali je mnogo lakse kada znas da ce tvoj zivot imati cilj,makar on bio i minoran.Ali je ipak tvoj i odraz tvojih htenja i zelja.
I da...da ne zaboravim. Da nisam sve to prosao ne bih ti ni umeo ovo objasniti.
Da pio sam i pravio njesra. Ali sam prestao i svuda gde je bilo moga nedela otisao da molim za oprostaj.
Da duvao sam ,ali me nije povuklo da nekome razbijem nos i otmem novcanik.
Da pusio sam,ali me je smrt ujaka ,koji je dobio rak pluca,uverio da je cigara otrov. A on je ,veruj mi ,skupo platio svoju ljubav ka dimu.
Da krao sam,kao klinac,ali sam shvatio da mogu da koristim samo ono sto sam sam stvorio sa svojih deset prstiju.Pa makar to danas bilo samo kora hleba.
Da gresio sam. Ali i danas te svoje grehove nosim na svojim ledjima i ne zelim nikome da ih sebi natovari.
Oprosti,veliki deo ovoga ne odnosi se na tebe i pisan je za svakoga ko ovo procita. Ali ti si bio inicijator,zato ti HVALA.
Lose drustvo moze i bez tebe,kao i ti bez njega.

SVAKA CAST !!!! odusevljen sam kao i mnoogo puta do sad kad si ti u pitanju ....zadovoljstvo mi je sto mogu da procitam dosta pametnih savjeta ....








105
poruka na forumu
17 322



post # 17 | 30.07.2011 , 2:28 AM

badule, evo jos jedan dokaz da si velik covek, da sve ono sto pise u onom postu, da je sve to istina... stvarno ne znam sta vise da kazem za tebe osim da si mnogo velik covek, mnogo(a sad ce cinici da kazu pa i nije toliko visok, ali ne mislim na to) dobar prijatelj msm bar ovde na forumu, ali mislim da je tako i u zivotu, posto kao sto kazu ljudi"Vuk dlaku menja,ali cud nikada".. hvala ti za post, ali sve sam ja to prevazisao uz pomoc porodice i osoba koje me vole... Ako imas decu onda znaj da si sjajan, ma kakvi sjajan predobar, otac za primer, a ako ne kad budes (a hvala bogu bices) msm da ce tvoja deca biti ponosna na tebe, ne samo ponosni ocem, nego i ponosni sto imaju takvog druga pored sebe.. svaka ti cast.. i jos jednom ono respect












1948
poruka na forumu
188 1476



post # 18 | 30.07.2011 , 2:49 AM

Quote (SasaKi0230)
badule, evo jos jedan dokaz da si velik covek, da sve ono sto pise u onom postu, da je sve to istina... stvarno ne znam sta vise da kazem za tebe osim da si mnogo velik covek, mnogo(a sad ce cinici da kazu pa i nije toliko visok, ali ne mislim na to) dobar prijatelj msm bar ovde na forumu, ali mislim da je tako i u zivotu, posto kao sto kazu ljudi"Vuk dlaku menja,ali cud nikada".. hvala ti za post, ali sve sam ja to prevazisao uz pomoc porodice i osoba koje me vole... Ako imas decu onda znaj da si sjajan, ma kakvi sjajan predobar, otac za primer, a ako ne kad budes (a hvala bogu bices) msm da ce tvoja deca biti ponosna na tebe, ne samo ponosni ocem, nego i ponosni sto imaju takvog druga pored sebe.. svaka ti cast.. i jos jednom ono

u potpunostii se slazem ,inace sam djete rastavljenih roditelja i oca nisam nikad video nije to ni bitno hocu da kazem da je ovo primjer jednog perfektnog nacina kako treba djete da se odgaja mislim na savjete i sve ostalo i od mene badule RESPECT VELIKI !!!








105
poruka na forumu
17 322



post # 19 | 30.07.2011 , 12:54 PM

susheTZ, i moji su se razveli kad sam imao 5... biggrin ali to je sve ok.. i bolje je tako wink












65
poruka na forumu
6 2



post # 20 | 15.08.2011 , 4:23 PM

dram n base,hip hop,rege sex,gudra prti bee gee

hyfr



Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Poroci
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: