Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Odnos izmedju vas i roditelja
Odnos izmedju vas i roditelja






124
poruka na forumu
30 108



post # 21 | 04.09.2011 , 8:23 AM

odlican











749
poruka na forumu
12 67



post # 22 | 24.09.2011 , 9:10 AM

super je











378
poruka na forumu
19 49



post # 23 | 24.09.2011 , 9:21 AM

[move]
EXTRA kao kod EXTRA CAFE
[/move]

https://www.facebook.com/sanjin.voli.puno.ivonu
http://www.youtube.com/user/JustinBieberVEVO
http://ask.fm/EvCox








Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 24 | 24.09.2011 , 2:41 PM

pa ako iz nekih postova niste zakljucili kakva smo mi porodica... biggrin ali evo za one koji nisu citali postove... ja sam presrecna sto imam takve roditelje... naravno desi se neka svadja ali se brzo zaboravi (jbg tako je kad smo ama bas svi tvrdoglavi) biggrin jednostavno na njih ne mogu da se ljutim... mami govorim ama bas sve, pa i tati, ali mama je mama... nikad nije me bilo frka da kazem da imam decka, ili da to krijem od njih, kao vecina mojih drugarica... cak su mi mnogo puta rekli da ga dovedem kuci, ali naravno ja sam uvek procenjivala da to nije decko kojeg treba da upoznaju, tako da nisu upoznali ni jednog do sad... sta znam, oni se dosta trude oko nas, pa ja gledam isto oko njih... izbegavam da se svadjamo, ali svakome dodje zuta minuta... kod nas je zlatno pravilo: kad smo sami mozemo i oci da vadimo, al pred drugima sve je OK... niko ne sme ni poprekoo da ih pogleda... sto bi rekla moja mama: ko ih popreko pogleda ostace bez ociju, ko uperi prst bez prsta, a ako kaze nesto sto ne treba ostace i bez jezika... biggrin inace su mladi, nisu staromodni, razumeju dosta toga, ali do granice normalnosti, ipak su oni roditelji, pa treba da se zna nekad i za neke stvari reci ne... drustvo mog brata i mene ih gotive... kad dodju kod nas prvo se ispricaju sa njima, pa onda sa nama... biggrin

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










428
poruka na forumu
70 648



post # 25 | 25.09.2011 , 8:43 PM

ja sa mojima nikad se nesvadjam.











1174
poruka na forumu
60 419



post # 26 | 25.09.2011 , 9:07 PM

veoma komplikovano
ne brane mi nista
ali su strogi oko skole

ExtraCafe Public -----> 193.104.68.8:27028
ExtraCafe Deathrun -----> 193.104.68.8:27074










408
poruka na forumu
12 196



post # 27 | 25.09.2011 , 10:02 PM

zavisi od situacije ako su nervozni zbog necega nesmijem ih dirati biggrin biggrin a ovako smo u dobrim odnosima biggrin biggrin cool biggrin

http://www.youtube.com/watch?v=FGRgEEeuZhM









2670
poruka na forumu
288 3086



post # 28 | 29.09.2011 , 4:49 PM

Axaxaxa. . . uglawnom opsta katastrofa tongue











731
poruka na forumu
726 2357



post # 29 | 29.10.2011 , 4:36 PM

Imamo divan odnos, moja dva andjela, koja su mnogo toga zrtvovala i rizikovala u zivotu zarad moga brata i mene, cijenim ih i postujem iznad svega. :)

“I kad budem najstariji
razumecu djake
koji zvacu zvake,
i kad budem najstariji…”








velikoStopaloobdukcija uma
1098
poruka na forumu
755 2949



post # 30 | 29.10.2011 , 5:03 PM

mi nemam odnose,mislim mama i tata imaju medjusobne odnoce erotske prirode,doka ja i brat sa svojim djevojkama imamo takv eodnose,medjusobni odnosi mene i roditelja su cisto parlamentarnoplaktonski,kad neko nesot hoce digne dva prsta pa ide da piski ili d anesto kaze,igramo domina,mice,pecemo kolace,cepamo drva,primamo i iidemo u goste,dok sam bioo mali mama mi ej davala da sisam melko sad kad sam odrastao sisam pivo i tako...normalna porodica

studirati filozofiju smotaliteta travologije u rizlogiji je smjesno jer ja se bavim velikoStopaloobdukcijom uma i zato vas molim da obratite paznju kako se ponasate,hvala









160
poruka na forumu
22 277



post # 31 | 01.11.2011 , 8:53 PM

Zategnuti.... al podnosljivo

Imal iko ruku da mi da ..... al' da stvari posmatra ko ja ....... da ne kaze vreme ce izbrisat bol ..... nek brise svaciji ja hocu svoj ......... Imal igde mesto daleko od sveg ..... gde mogu da ne cujem tudji smeh ..... da ne cujem vreme ce izbrisat bol ...... nek brise svaciji ja hocu svoj !!!!!!!









1982
poruka na forumu
331 4273



post # 32 | 15.11.2011 , 5:48 PM

moji roditelji imamo super odnos.

Svi brisu Sline samo Gareth Bale :)))

Matematika- Kao Kineski Film Bez Prevoda

Ni U Ovom,Ni U Budućem Svijetu,Za Real Madrid Navijati Neću!










564
poruka na forumu
128 1154



post # 33 | 25.01.2012 , 11:25 PM

Mah.. odnosimo se nekako .. lol <_<












3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 34 | 25.01.2012 , 11:26 PM

Pa odnos je super, nemam nikakve zamerke za roditelje da sam birao ne bih izabrao bolje :)








1520
poruka na forumu
180 1265



post # 35 | 26.01.2012 , 3:25 AM

K'o rogovi u vreci. Jedva cekam da se odselim od njih. Ne znaci da ih mrzim, vec prosto ne funkcionisemo 2gether.

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










24
poruka na forumu
2 0



post # 36 | 26.01.2012 , 4:44 AM

S tajicom mojim na bem ti mater,ali zato s majkom na vi :)








279
poruka na forumu
69 637



post # 37 | 26.01.2012 , 8:10 PM

Quote (badule)
Ja sam uvek imao komplikovan odnos sa roditeljima i uvek sam davao maximum od sebe da bi taj odnos bio sto lepsi i da bi nam bilo lakse.
Ali... uvek je bilo sukoba...
Kakva je situacija kod Vas?Postoji li nesto sto nikome niste rekli,a tice se Vase porodice i odnosa unutar nje?


I mojoj porodici su komplikovani odnosi ali se volimo i postujemo. Mi znamo da smo tu jedno za drugo ako zatreba a to je najvaznije.

Lepi,silni,grozni!Zeljan sam te i ja,
Da banes pod maskom druga ili gosta;










1982
poruka na forumu
331 4273



post # 38 | 30.01.2012 , 6:53 PM

extra

Svi brisu Sline samo Gareth Bale :)))

Matematika- Kao Kineski Film Bez Prevoda

Ni U Ovom,Ni U Budućem Svijetu,Za Real Madrid Navijati Neću!










218
poruka na forumu
23 298



post # 39 | 31.01.2012 , 0:40 AM

lol Vlajcek, da li se nekada pitao zašto na Vi sa majkom

Imam brata i dve seje a naš odnos ka roditeljima je takav da smo im zahvalni što su nas rodili ovakvima kakvi smo a takvi smo da imamo jake i postojane ličnosti, da smo pošteni, znamo oprostiti, pomoći i voleti druge.

Imao sam 5 godina, brat godinu manje a seja 18 meseci kada nas je otac usled nemogućnosti da nas odgaja predao u Zvečansku, posle nekih 4 meseca smestili su nas u hraniteljsku porodicu gde smo bili do moje 16god, tada su izbili neki problemi u hraniteljskoj porodici nevezano za nas tako da smo morali nazad u centar ili ti dom, nisam želeo da idemo u dom pa nas je stric prihvatio kod koga sam ja bio do moje 18 od kada sam i samostalan. Od moje 20 god brat i seja živeli su samnom iznamljivajući stanove itd... Svi smo počeli rano raditi tako da smo brzo postali nezavisni, trebalo je prebroditi par godina dok svi nismo završili skole ali prošlo je sve ok. Na neki način mi smo braća i sestre i roditelji jedni drugima.

Što se tiče roditelja otac nas obilazio nekad češće nekad ređe, ali nas je obilazio dok sam majku video u 7 godini pa u mojoj 17 god, s njom se i dan danas retko viđam. Oca skoro svakodnevno jer može se reći da shvatio šta je potrebno deci i da to nisu kule i gradovi već da se da neka pažnja koja je nematerijalne prirode. Oca danas mi izdržavamo, a tek kada su moj brat i sestra dobili decu shvatio sam da je on shvatio šta zdrav odnos ka svojoj deci. Tako da u većini slučajeva on pazi na unuke kada mi nismo u mogućnosti i polako počinje učiti šta je dečija radost i veselje. Inače većinu novca koji dobije od nas na neki način mora zaraditi :D malo surovo ali su to uglavnom sitnice koje mi ne postižemo odraditi ili je gubljenje vremena a pošto ga on ima na pretek dobro mu dodje obaveza.
Od pre dve godine i majka je počela da shvata šta je nama potrebno tako da mislim da će i ona shvatiti u skorije vreme šta treba činiti kao roditelj.
Lično mi nikoga ne vučemo za nos i njima smo prepustili da razmisle i nađu načina da nam se približe kako znaju i umeju a mi im ne odmažemo već pomažemo. Odnosi se na majku i poneku rodbinu.
Pamtim većinu stvari od moje 2-3 godine tako da tačno znam ko je kriv i ko je šta činio ili ne činio da bi mi imali ovakav život koji imamo.
Nebih o scenama koje sam gledao kao dete mogu samo reći da su otac, majka i baba od oca podjednako krivi a to da smo imali mogućnosti da živimo s njima imali smo. I to dosta bolje uslove nego što smo mi imali kada smo se osamostalili. Baba nas toliko nije volela da je prodala kuću koju smo nas troje trebali da nasledimo i vratila jedan stan državi koju je uz malo truda mogla da zadrži. S babom nešto posebno i ne pričamo a to iz razloga što nema ni trunke ljubavi ka nama a i bolje što je to sve rasprodala jel bi nam i dan danas trljala nos s time :D Jednostavno živimo slobodan i lep život s ljubavlju bez ikakvih prepirki i nesuglasica a to je vrednije od bilo kakvog materijalnog dobra.
Drugu sestru nisam spominjao s razlogom što je ona s majčine strane i najmladja je, naš otac nju priznao ali ona je bila odvojena od nas, kasnije usvojena i nismo je videli do pre 4 godine, splet okolnosti i zabrane. Najteže mi je bilo kada mi je jedan prijatelj rekao iz ministarstva da znaju gde je ali moram sudski do sestre. Bila je nešto brža pa je ona došla do nas. Nju sam video u mom 7 razredu a scena kada smo morali da se raziđemo uhvatila me je oko nogu i jedva pustila.

Napomenuću da je u odnosu najbitnija ljubav jer kada nje ima sve lakše ide, a usled nedostatka može strašno uticati na vašu decu pa s tim na vreme učite kako da date ljubav drugome jer kroz moje iskustvo pojedine osobe zaista trebaju učiti kako da pokažu ljubav.








275
poruka na forumu
487 4191



post # 40 | 31.01.2012 , 1:45 AM

Porodica...kada odrastas u porodici de je karijera na prvom mestu,na kraju se naravno istope emocije i onda nastaje sranje,ili kako da to nazovem neka vrsta bunta protiv porodice.Nekako sam izlazio na kraj s ocem i majkom ali sve je to polako bledilo i nestajalo je te ljubavi,postovanja,tolerancije...i na kraju se nadjem u sukobu s ocem i verbalnom i svasta nesto,i od pre 2 godine ne zivim s porodicom,i zato kazem da ne planiram da se ostvarim u zivotu kao otac,posto ne veruem da bih bio ok otac,bolje i ovako razmisljanje nego da primera radi moje dete prolazi ovo sto sam ja prosao...tako da ... kao sto onaj film kaze TESKO JE BITI FIN :)

Uvek postoji u zivotu neko ko je malo losiji od tebe a uveren da je malo bolji od tebe i tada nastaju sve nevolje ! ! !



Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Odnos izmedju vas i roditelja
Search: