Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Trgovina ljudima
Trgovina ljudima






10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 1 | 25.08.2011 , 9:39 PM

Trgovina ljudima je veliki problem savremenog društva koji predstavlja najteži oblik kršenja ljudskih prava u čijoj pozadini stoji visokoprofitni organizovani kriminal. Godišnja zarada od trgovine ljudi iznosi od 7 do 13 milijardi dolara i nalazi se odmah iza trgovine drogom na nivou globalne kriminalne aktivnosti.
Trgovina ljudima je vrbovanje, transport, transfer, skrivanje ili prihvatanje osoba putem pretnje, upotrebom sile ili drugih oblika prisile, otmicom, prevarom, zloupotrebom moći ili položaja ranjivosti...

Razlika između trgovanja ljudima i krijumčarenja ljudima:
KRIJUMČARENJE - prokrijumčarene osobe ilegalno prelaze granicu; cilj krijumčarenja je zarada od prebacivanja osoba preko granice; krijumčarena osoba daje pristanak za prelaz preko granice; nakon prelaza prestaje svaki odnos krijumčara / krijumčarenih;
TRGOVINA - žrtva može i ne mora preći granicu ilegalno; žrtvom se takođe može trgovati unutar jedne države; cilj trgovaca ljudima je eksploatacija žrtve; žrtva može i ne mora dati pristanak za prelaz preko granice; odnos između trgovca i žrtve ne prestaje prelazom preko granice;

Niko ne pristaje da bude prodan. Žrtve su obmanjivanjem ili prisilom uvučene u opasne situacije nad kojima nemaju kontrolu. To mogu biti: žene i deca iz zemalja u razvoju, lica koja nemaju novca ili mogućnosti za rad ili studiranje, mladi ljudi koji žele da poboljšaju vlastiti život. Oni mogu imati visoko obrazovanje i biti različitog porekla i pripadati različitim rasama ili socijalnim kategorijama..
I ne radi se samo o ženama. Muškarci su u opasnosti da budu prodani za obavljanje nekvalifikovanog rada, koji uglavnom uključuje težak fizički rad.

Vrbovanje je prva karika u lancu trgovine ljudima. Vrbovnici imaju prvi kontakt sa žrtvom. Koriste lažna obećanja i poverenje da bi prevarili žrtve. Izgledaju kao obični ljudi kojima se može verovati, a ne kao kriminalci. To mogu da budu: žene (ponekad i bivše žrtve trgovine ljudima), službenici lažnih agencija za zapošljavanje/studiranje/putovanje ili manekenstvo, komšije, prijatelji, partneri ili članovi porodice, poznanici iz škole.

Kada posumnjati u trgovinu ljudima?
U trgovinu ljudima može se posumnjati u slučaju: nejasne informacije o poslu, dobro plaćenog posla bez prethodnog razgovora s odgovornom osobom o kvalifikacijama, ugovoru, brzine – HITNO TRAŽIM, potpuno nepoznate osobe, VELIKIH OBEĆANJA;



Koliko vi obraćate pažnju na ovakve stvari?
Da li mislite da ste sigurni?
Da li se interesujete za ovakve društvene probleme?
Jeste li upoznati sa nekim slučajem trgovine ljudima?
Koliko na vas deluju upozorenja i apeli putem medija i javnosti?


Fajlovi: 0730227.jpg (41.8 Kb)








749
poruka na forumu
12 67



post # 2 | 25.09.2011 , 11:50 AM

Neka se to nosi u svoje dupe,ja kad bi video neko takvog ja bi izbio na mestu,prebio bi ga ko vola,to je stvarno grozno











8879
poruka na forumu
844 4320



post # 3 | 25.09.2011 , 12:50 PM

Trgovanje ljudima je moze se reci, najplaceniji posao. Mnogo se plasim svega toga... I danas trgovina uzima svakoga pod svoju ruku... Jednostavan primer je film Sestre... sad Jednom sam gledala film, i ne zelim vise da ga gledam... sad

Ko si ti?









647
poruka na forumu
22 461



post # 4 | 25.09.2011 , 1:00 PM

Trgovina ljudima je najzastupljenija u Italiji











2595
poruka na forumu
281 2890



post # 5 | 09.10.2011 , 1:52 AM

Quote (vedran500)
Trgovina ljudima je najzastupljenija u Italiji


nebih rekao u italiji u brazilu tamo se prodaju ljudi ko ovde zvake ne ozbiljno tamo nije normalno prodaju se i organi i to






Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 6 | 09.10.2011 , 1:57 AM

Pogledajte nas film Sestre, i sve ce vam biti jasno smile

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









702
poruka na forumu
172 1634



post # 7 | 09.10.2011 , 2:26 AM

Grozno je to

Nema tog ljudskog bića koje u ovozemaljskom životu može da ima sve što poželi,osim u snovima.Laku noć.









2670
poruka na forumu
288 3086



post # 8 | 09.10.2011 , 1:52 PM

@Mortal, gledao sam ga pre nekoliko meseci u bioskopu bila je premijera tog filma, besplatno tongue delili su blokcice, neke lenjire i neke kao bedzewe, sa motiwima tog filma tongue narawno samo izabrani su pozvani da gledaju film medju kojima sam bio ja tongue u bioskopu ks je bio tongue
hocu da kazem da je film fantastican i weoma poucan, !
Ima na extra cafeu da se pogleda ko zeli tongue











1830
poruka na forumu
280 1781



post # 9 | 09.10.2011 , 2:35 PM

da da Mortal lepo si reko fim Sestre je veoma dobro opisao situaciju, ali i treba upozoriti neverujte nikome na netu ma sta na netu i ovako samo uz veliku opreznost mogu se izbeci takve posledice !!! cool











4290
poruka na forumu
228 2087



post # 10 | 11.03.2012 , 5:11 PM

Quote (Tanja91)
Koliko vi obraćate pažnju na ovakve stvari?
Da li mislite da ste sigurni?
Da li se interesujete za ovakve društvene probleme?
Jeste li upoznati sa nekim slučajem trgovine ljudima?
Koliko na vas deluju upozorenja i apeli putem medija i javnosti?

Obraćam pažnju, pre svega na fakultetu sam učila o tome i bukvalno sve znam o tome.
NIKO NE MOŽE BITI 100% SIGURAN!
Toliko su pametni namamljivači i na sve spremni da je to neverovatno.To mogu biti i vaši bliži rođaci.Znači, nikome ne treba verovati.
Deluju na mene sva upozorenja i apeli, bila sam na raznim seminarima, a i dve desetke sam dobila iz ovog predmeta. :D :D

Nikada se ovo neće iskoreniti zbog celokupnog našeg društva i sistema.
A ovo je najunosniji i plaćeniji posao čak i od trgovine drogom i oružjem.
Jer drogu i oružje možeš prodati samo jednom a ženu više puta!!!!








4750
poruka na forumu
495 2877



post # 11 | 11.03.2012 , 5:22 PM

Niko nije siguran... Pogledajte film sestre... Najbolje je u auto ili pri sebi imati neki pistolj ili suzavac za licnu bezbjednost ali naravno treba traziti dozvolu za oruzje bez toga nikako to je bar moje misljenje...








4290
poruka na forumu
228 2087



post # 12 | 11.03.2012 , 5:36 PM

Jeee, ajde malo da oživimo ove normalne teme. :D yahoo
Dejan, Film sam gledala. Za odbranu više ništa ne nosim, nosila sam. Mislim da ću ponovo početi da nosim ali biber sprej.
Mada, ništa ti to ne znači, neće on tebe da povredi ili siluje već da te nagovori da odeš negde sa njim (njom), da te namami nekako na svoj teren. Tu nikakvo oružje ne pomaže.
Kad nasedneš i odeš, više ništa ne možeš da uradiš.
Meni je tako žao tih žena da je to strašno! :(
Ja ne znam šta bih radila ali radije bih se ubila nego trpela sve i svašta, jer mislim da iz toga teško ima izlaza.








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 13 | 11.03.2012 , 6:11 PM

Quote (Tanja91)
Koliko vi obraćate pažnju na ovakve stvari?

Nadala sam se da ću jednoga dana ovo učiti na faxu. Ali eto ništa od toga.
Na ovakve stvari dosta obraćam pažnju i dosta me zanimaju. Mislim da bi se o tome trebalo malo više učiti i da bi se pažnja na ovo trebala usmjeriti više.

Quote (Tanja91)
Da li mislite da ste sigurni?

Trenutno da,iako nikada niko nije siguran.

Quote (Tanja91)
Da li se interesujete za ovakve društvene probleme?

Da.

Quote (Tanja91)
Jeste li upoznati sa nekim slučajem trgovine ljudima?

Samo što sam pročitala u novina i vidjela na tv.

Quote (Tanja91)
Koliko na vas deluju upozorenja i apeli putem medija i javnosti?

Pokušavam biti dosta oprezna i uvijek sumnjam.Dok sve ne provjerim ne upuštam se u ništa. :)








105
poruka na forumu
641 1525



post # 14 | 11.03.2012 , 7:42 PM

Quote (Tanja91)
Jeste li upoznati sa nekim slučajem trgovine ljudima?

Poznavala sam davno jednu devojku koju je decko odveo na "odmor" u Italiju, a zapravo je prodao. Prezivela je oko 2 god. prisilnog rada po bordelima, dok se jedan od klijenata nije sazalio i pomogao joj da pobegne.
Ali vise ne zalim nikoga, jer je ta ista devojka mene namerno uvalila u slicne probleme.
Imala sam srece da se izvucem samo sa slomljenim nosom i morala sam da pobegnem iz sopstvenog grada dok se situacija nije sredila.
Od tada se ne druzim sa zenama i ne zalim nikoga.

...when the rainy days are gone
and the balance returns...










4750
poruka na forumu
495 2877



post # 15 | 11.03.2012 , 8:24 PM

Marija_Nikola, zato netreba pristajati da ides sa nekim a ako te na silu natjeraju tu je pistolj majka...

Ja sam prije par godina ucestvovao u potrazi za nekim mladim djecakom imao je ja msm 7 godina isao je sa stricem da prepne konja i odjednom je nestao to mi je sumljivo nije djete igracka da nestane na po njive znam da se par mjeseci poslije potrage procula vijest da su organi prodati u italiji a les je nadjen takodje u italiji






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 16 | 11.03.2012 , 8:59 PM

strasno je to sve...ali nisu vise samo zene u opasnosti... i muskarci sve vise bivaju zrtve...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










3239
poruka na forumu
372 2298



post # 17 | 11.03.2012 , 9:07 PM

Quote (Tanja91)
Koliko vi obraćate pažnju na ovakve stvari?


ne mnogo kad naletim na tv-u poslusam al na tome staje...

Quote (Tanja91)
Da li mislite da ste sigurni?


Da

Quote (Tanja91)
Da li se interesujete za ovakve društvene probleme?


Ne bas..

Quote (Tanja91)
Jeste li upoznati sa nekim slučajem trgovine ljudima?


Ne licno

Quote (Tanja91)
Koliko na vas deluju upozorenja i apeli putem medija i javnosti?


ne obracam paznju uvek bilo i bice, moj moto ne diras me ne diram te :)

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









4290
poruka na forumu
228 2087



post # 18 | 11.03.2012 , 10:08 PM

Quote (Dejan)
zato netreba pristajati da ides sa nekim a ako te na silu natjeraju tu je pistolj majka...

Slažem se da ne treba ali npr. to dete je otišlo sa stricem. angry2 :o
Mislim, strašno. Dete je verovalo njemu pa je krenulo sa njim.
Tako i mi verujemo rodbini, prijateljima.
Ne mogu da verujem da bi neko od njih tako nešto uradio.
Ubila bih ga života mi, ako bi se izvukla iz toga živa.








4750
poruka na forumu
495 2877



post # 19 | 11.03.2012 , 11:06 PM

Marija_Nikola, zato je majka mali pistolj za samoodbranu









545
poruka na forumu
58 414



post # 20 | 12.03.2012 , 3:34 PM

Sto mene neko ne otme, jos bi mu platio :D

<3 Bancy <3



Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Trgovina ljudima
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: