Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Udavace "iz uvoza"
Udavace "iz uvoza"






10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 1 | 04.10.2011 , 7:17 PM

Sve cesca pojava u Srbiji je da se momci zene "iz uvoza" odnosno strankinje koje u Srbiju dolaze samo sa jednim razlogom - da se udaju. Uglavnom su to zene iz okruzenja, Albanije, iz nekih zemalja bivseg istocnog bloka ali i iz Azije i uglavnom su u pitanju nezenje sa sela. Momci u poodmaklim godinama se sve cesce odlucuju na ovakvu zenidbu iz razloga sto malo koja zena hoce da ostane na selu, i misle da ce resiti svoj problem na ovaj nacin.

Sta mislite da je dovelo do ove sve cesce pojave u Srbiji i kakav stav imate prema ovim brakovima i uvozu zena za srpske nezenje?






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 2 | 04.10.2011 , 7:34 PM

pa isto kao i nase kad odu u nemacku i love nemca za vizu... ne cveta ni u srbiji cvece, ali ima zemalja koji su u goroj situaciji od nas... sta znam, ja sam za ono da ljubav nema granice.... al nemam neko posebno misljenje na ovu temu..

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










4290
poruka na forumu
228 2087



post # 3 | 04.10.2011 , 7:48 PM

Teško je vreme, narod u gradu ne stupa u brakove jer nema mogućnosti a kamoli sa sela.
Neće devojke na selo, neće da rade, kopaju, muzu krave. Hoće da se udaju ali da ne rade, kuvaju, peglaju već da izlaze po kafićima i diskotekama svako veče, a to ne ide tako. Pa kola, garderoba, nokti, feniranje itd.

Mislim da je super ako se žene strankinjama pa iako su one albanke. Možda su dobre i vredne žene koje će pomoći tom čoveku da održi u životu svoje domaćinstvo i nastavi lozu.
Ja podržavam to!








1830
poruka na forumu
280 1781



post # 4 | 04.10.2011 , 7:51 PM

Quote (MarijanaBK1)
pa isto kao i nase kad odu u nemacku i love nemca za vizu...

xaxaxaxax znas li posto to kosta loviti nekoga za vizu ???koliko ima korisnika na extracafe.rs odbi jednu 0 i to je to !!! wacko

pa neidu visoke stiklice i njiva tongue zato i uvoze


Poruku je menjao/la Impi - Utorak, 04.10.2011, 7:52 PM











507
poruka na forumu
25 327



post # 5 | 13.10.2011 , 3:12 PM

Devojke beze sa sela,i sta ljudi da rade snalaze se...

Added (13 Oct 2011, 3:12 PM)
---------------------------------------------
U svakom slucaju bolje to nego tzv. bela kuga









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 6 | 13.10.2011 , 7:37 PM

Ma nije bitno ko je i sta je....
Bitno je da njemu i njoj odgovara,da se nadju u toj zajednici... Ionako su se brakovi na selu do pre 50 godina ugovarali...
Bela kuga je strasna,devojke dosta krivice snose u tom pogledu,ali su one samo mali deo u odnosu na kompletnu socijalno politicku strukturu problema....
Pa ko bi da se uda u nekoj zabiti,da radi po ceo dan,da ne vidi nista drugo osim motike i stale?
A sa druge strane,ova drzava nikada nije pomagala selo,da mu da bar minimum civilizacije i strukture za podrsku....
Danas bi se svaka cura udala na Zlatibor i u sela koja mu pripadaju,zato sto je izgradjen i uredjen i nesto se desava....
Da je drzava napravila svuda strukturu kao tamo ,bele kuge ne bi bilo a i mnoga sela bi bila danas ziva...
Za stanje ovakvo kakvo je niko se i ne brine,zato i ne cudi inicijativa pojedinih sela iz Raske koja organizovano dovode mlade devojke iz Albanije(uglavnom oko Skadra) tako da su nekad pusta sela ponovo ozivela....
I napominjem,ljudi smo najpre pa smo tek onda srbi,albanci,kinezi,arapi.... Kakve veze ima ko je odakle,ako uspesno resavamo oba problema....
Ja podrzavam to i mislim da je bolje da bude vise beba,a i deca ce biti zdravija kad se malo geni izmesaju.... biggrin

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









240
poruka na forumu
160 1322



post # 7 | 27.11.2011 , 2:39 PM

Quote (badule)
I napominjem,ljudi smo najpre pa smo tek onda srbi,albanci,kinezi,arapi.... Kakve veze ima ko je odakle


brate, ima jako puno covjeka ali malo ljudi...

a s ovim gore se potpuno slazem, pogotovo s ovim dijelom o bebama








4532
poruka na forumu
946 4023



post # 8 | 28.11.2011 , 8:00 PM

Pa Tanjice duso nek se zene bolje nego da su sami onako bi bili jadnici nevini celi zivot :D
i mora da kazem nije to samo u Srbi tako to je svugde tako ali ako meni ne smeta a ovdje kao sto vam je Impi vec rekao brak za papire kosta lepih para sa tom osobom mora godinama da si u jednom stanu jer ovi proveravaju i svasta nesto ali mislim da se vise brakova ovdje sklapa iz ljubavi a drugo je pitanje koliko brakovi traju :D
Ja iskreno da sma na Balkanu i da sma najvece beda nebi se udala nikad za papire eto ovdje sam gde sam i kazem nika dnisma razmisljala o tome udati se radi interesa NIKAD

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










564
poruka na forumu
128 1154



post # 9 | 25.01.2012 , 11:23 PM

Uzas... B)










Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 10 | 22.02.2013 , 12:17 PM

Quote (Tanja91)
Sve cesca pojava u Srbiji je da se momci zene "iz uvoza" odnosno strankinje koje u Srbiju dolaze samo sa jednim razlogom - da se udaju.

:o Odakle li te dolaze, da mi je znati?!

Dolaze na Balkan samo da bi se udale?! O, jadna im majka! lele

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









2963
poruka na forumu
797 10239



post # 11 | 22.02.2013 , 4:12 PM

Tanja91, sve je uredu ako se "deca" "volu". :D

:P







Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 12 | 01.04.2013 , 10:57 PM

Naše ganjaju "izvoz", a one su "uvoz".. mijenjamo zalihe! lol

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 13 | 01.04.2013 , 11:10 PM

Quote (Tanja91)
Sve cesca pojava u Srbiji je da se momci zene "iz uvoza" odnosno strankinje koje u Srbiju dolaze samo sa jednim razlogom - da se udaju. Uglavnom su to zene iz okruzenja, Albanije, iz nekih zemalja bivseg istocnog bloka ali i iz Azije i uglavnom su u pitanju nezenje sa sela. Momci u poodmaklim godinama se sve cesce odlucuju na ovakvu zenidbu iz razloga sto malo koja zena hoce da ostane na selu, i misle da ce resiti svoj problem na ovaj nacin. Sta mislite da je dovelo do ove sve cesce pojave u Srbiji i kakav stav imate prema ovim brakovima i uvozu zena za srpske nezenje?

Meni je to sasvim ok, dosta ljudi iz mog okruzenja je uzelo Albanke, mogu vam reci sve su lepuskaste, ali to nisu one Albanke muslimanske veroispovesti vec su katolkinje, znam da ovi ljudi koji idu odavde iz mog mesta da ih dovedu uslov je sledeci: 

Mora da ima dosta imanja i stoke, jer u suprotnom nece da mu daju devojku jer ce da misle da je siromasan, znaci ako zivis u selu imas vece sanse da se ozenis Albankom, znam to jer su mi pricali ovi ljudi sto su isli oni tamo zive normalno sve u stanovima sve ok, samo malo ima muske dece Albanaca vecina ode u inostranstvo, a ostaju samo malo njih. Tako da su zene prinudjene da se udaju za Srbe, jer cak i njihovi roditelji vise vole da se one udaju za Srbe nego za Albance musl... veroispovesti... Isto ako si vec uzimao devojku i ona se vratila, jer je lose zivela kod tebe vise nema sanse da dovedes drugu. I da ako njen otac vidi da si bogat i sve nece ti traziti mnogo za devojku nekih 500 do 1000 evra, a ako nemas stoku i i imanje iskesiras malo vise... Tolko znam o ovim Albankama ovde sto su dosle, lepe su dosta, vredne, jednostavno normalne zene, i ne vidim nista lose da se sklope takvi brakovi... :)


Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Udavace "iz uvoza"
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: