Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Surogat majke - da li postoje na prostorima nasih drzava?
Surogat majke - da li postoje na prostorima nasih drzava?






4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 1 | 29.11.2011 , 5:12 PM

Mnoge zene bi htele da postanu majke, ali iz nekih razloga (pretezno nekih bolesti, oboljenja jajnika, odstranjena maternica, nasledne bolesti, ) ne mogu da se ostvare kao iste, ili jednostavno trudnoca im je rizicna te ne mogu da izguraju je do kraja.
U nekim zemljama EU surogat majcinstvo je zabranjeno mada se zna da surogat majka mora da ima primerene godine za radjanje tj. da je reproduktivna, a ne da se radi o nekoj maloletnici ili zeni cije je zdravlje upitno. To su obicno zene koje bez teskoca radjaju i nemaju komplikacija.

Moj licni stav je da je to sasvim ok, jer nema nista lepse nego ostvariti se kao roditelj pa makar i na taj nacin.

Da li smatrate da treba surogat majcinstvo omoguciti i na nasem podneblju?

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










275
poruka na forumu
86 399



post # 2 | 29.11.2011 , 5:43 PM

Mislim da bi to tribalo u svakoj drzavi omoguciti,ali naravno prvo psiholoska procjena roditelja i surogat majke...Hvala Bogu ja imam svoju curicu i nemoram da brinem o tome ali isto znam da ima zene koje toliko zarko zele postati majkama ali nemogo zbog upravo gore navedenih razloga,i mislim da bi njima puno bolje bilo da mogu nac surogat majku nego da idu deset godina na umjetne oplodnje potrose hrpu para i opet nikakvih rezultata.....

kiss lipa za temu

I biće još...pogrešnih izbora, odluka... ali, jedno je najvažnije...sebi san dovoljna... i na sebe ponosna... Jedinstvena... Tvrdoglava... Svoja... Drugačija....









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 3 | 29.11.2011 , 5:51 PM

Quote (dalmatinka)
lipa za temu

Hvala lipa moja.
Blago tebi. Neka je ziva i zdrava.
Ja nemam jos, ali se nadam sledece godine. Ako sve bude u redu naravno. :)
Bilo bi mnogo lakse zenama da na taj nacin ostvare se kao majke, nego da usvajaju dete, ovako ja mislim da je mnogo bolje. Ali ja sam samo mali mrav u masi koji to misli, osim tebe. :)

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










275
poruka na forumu
86 399



post # 4 | 29.11.2011 , 5:56 PM

Quote (Leksi)
Blago tebi. Neka je ziva i zdrava

hvala mila kiss

Quote (Leksi)
Ja nemam jos, ali se nadam sledece godine. Ako sve bude u redu naravno.

nadam se da ce ti sve bit oko i ic po planu jer nema nista lipse od diteta :D

Quote (Leksi)
Bilo bi mnogo lakse zenama da na taj nacin ostvare se kao majke, nego da usvajaju dete,

i ja mislim da bi bilo lakse samo sa svim potrebnim psiholoskim i fizickim pripremama....

I biće još...pogrešnih izbora, odluka... ali, jedno je najvažnije...sebi san dovoljna... i na sebe ponosna... Jedinstvena... Tvrdoglava... Svoja... Drugačija....









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 5 | 29.11.2011 , 6:02 PM

Quote (dalmatinka)
ja mislim da bi bilo lakse samo sa svim potrebnim psiholoskim i fizickim pripremama....


Hvala prvo na lepim zeljama. I ja se nadam.

A sto se tice psiholoskih i fizickih priprema naravno, bez toga bi bilo rizicno.
Mislim cak da je to u nekim stranim zemljama u sklopu bolnice. Tj, mislim da su takve zene vec registrovane kod doktora kao potencijalne surogat majke.
Na nasim prostorima to je tabu tema, i okretanje ledja. Ali ako ja ne mogu da imam dete, pa zasto ne bih zatrazila taj vid pomoci, da mi druga zena posudi maternicu na 9mjeseci? Bolje je i to nego da usvajam dete za koje opet ne znam nista, mada nemam nista ni protiv toga. Od dva zla biram ono manje ako me vec zadesilo.


Poruku je menjao/la Leksi - Utorak, 29.11.2011, 6:03 PM

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










275
poruka na forumu
86 399



post # 6 | 29.11.2011 , 6:11 PM

Quote (Leksi)
mislim da su takve zene vec registrovane kod doktora kao potencijalne surogat majke.

u nekim drzavama da,a u nekima mozes sama birat ko ce ti nosit dijete oce ti to bit sestra,zava,jetrva pa moze cak i majka...

Quote (Leksi)
Na nasim prostorima to je tabu tema, i okretanje ledja.


ma nas narod zivi jos na onom principu ako je Bog odredio imat ces a ne da ti neko drugi rodi...
Ja imam prijateljicu sa muem je deset godina pokusavala preko umjetne oplodnje,para i para dala jednom je ostala trudna i imala spontani,eto hvala Bogu nakon deset godina joj je i uspilo,al puno lakse bi bilo da je mogla izabrat surogat majku i to rijesiti u kracem roku a ne toliko dugo cekat da ne govorim nadanja i bol kad izgubis dite....

I biće još...pogrešnih izbora, odluka... ali, jedno je najvažnije...sebi san dovoljna... i na sebe ponosna... Jedinstvena... Tvrdoglava... Svoja... Drugačija....









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 7 | 29.11.2011 , 6:18 PM

Quote (dalmatinka)
ma nas narod zivi jos na onom principu ako je Bog odredio imat ces a ne da ti neko drugi rodi...
Ja imam prijateljicu sa muem je deset godina pokusavala preko umjetne oplodnje,para i para dala jednom je ostala trudna i imala spontani,eto hvala Bogu nakon deset godina joj je i uspilo,al puno lakse bi bilo da je mogla izabrat surogat majku i to rijesiti u kracem roku a ne toliko dugo cekat da ne govorim nadanja i bol kad izgubis dite....


Delim tvoje misljenje.
Ali takav je narod. Kao konjima ono kad se stavi na oci i ne vide nista drugo.
Ali valjda nece tako uvek biti, mozda ce se i osvestiti.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










275
poruka na forumu
86 399



post # 8 | 29.11.2011 , 6:22 PM

vidim i da sam pocela jest slova :D

Quote (Leksi)
Ali takav je narod. Kao konjima ono kad se stavi na oci i ne vide nista drugo.
Ali valjda nece tako uvek biti, mozda ce se i osvestiti.


bas tako dobra usporedba,a na nama je da se nadamo da ce se nesto promjenit prem da je u Hr nas mili ministar i umjetnu oplodnju zabranio onima koji nisu u braku znaci moras imat papir ako oces na umjetnu oplodnju...ma sta rec nego mozda im nekad i uđe u glavu sta je narodu potrebno a ne njihovoj guz**i da oprostis na izrazaju...

I biće još...pogrešnih izbora, odluka... ali, jedno je najvažnije...sebi san dovoljna... i na sebe ponosna... Jedinstvena... Tvrdoglava... Svoja... Drugačija....









843
poruka na forumu
234 2303



post # 9 | 29.11.2011 , 6:37 PM

Quote (Leksi)
Da li smatrate da treba surogat majcinstvo omoguciti i na nasem podneblju?

Treba omoguciti,ako zena zeli da bude surogat majka i buduci roditelji ispunjavaju sve moralne i materijalne uslove,ne vidim razlog zasto da ne...






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 10 | 29.11.2011 , 8:45 PM

podrzavam to....

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










4290
poruka na forumu
228 2087



post # 11 | 29.11.2011 , 9:15 PM

Quote (MarijanaBK1)
podrzavam to..

I ja u potpunosti! yes
Nadam se da će i kod nas zaživeti uskoro.








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 12 | 30.11.2011 , 8:39 AM

naravno da podrzavam...
Sve sto je u vezi buducih narastaja,majki ,bebica,njihovog materijalnog obezbedjivanja,sve to podrzavam i dajem reputaciju Leksi za temu....

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 13 | 30.11.2011 , 2:16 PM

badule, hvala puno.
I mogu reci, iznenadih se prijatno apropo pozitivnih odgovora na temu, jer mnogima je to jos uvek tabu tema.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~








Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 14 | 30.11.2011 , 11:45 PM

Leksi, za nas ovde nema tabu tema, mi smo od onih koji normalno razmisljaju... :D

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 15 | 30.11.2011 , 11:55 PM

MarijanaBK1, delim tvoje misljenje. Mislim da je zivot isuvise kratak da bi postojale tabu teme :)

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~








Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 16 | 25.01.2013 , 5:25 PM

Podrzavam to, to je mozda cak i najplemenitija moguca odluka!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"



Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Surogat majke - da li postoje na prostorima nasih drzava?
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: