Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Rad u inostranstvu (nema posla u vasoj zemlji????)
Rad u inostranstvu






1830
poruka na forumu
280 1781



post # 21 | 06.12.2011 , 6:57 PM

Quote (Srcemoje)
A TO DRUGO DA SE NE ZALJUBLJUJU U NISTA STO NIJE U NIHOVOJ ZEMLJI i cekaj me tamo
gde ce ti dusa impi a sta ako se u tog nekog zaljubi neka sto je u ovo ili onu drzavu


pa ja i ti nemamo granice i netrebaju nam papire tako i ako se zaljubis u mene lako cu , moze lako da se zaposlis i to je to

alo bre sanjari mucnite svojom glavom malo pa ni ovamo nije lako sano stan se placa 650 evra a primas 1000 jeste li svesni vi xaxaxaxax jooooooj

vlado to sto ti pricas nece da rade a jer znas sta te prvo pita kad udjes da trazis poso daj socijalnibroj i radnu dozvolu a to se jedino dobija ako si vencan sa nekim po novom ili ako ta firma garantuje za tebe a sto bi sada neko garantovao za tebe kad imaju lajf fireme sve sam reko.

Quote (Davor)
Impi, toliko gresis da necu ni poceti da te ispravljam jer znam da ne vredi


ne budali posle ces da se ceses gde te ne svrbi ja pisem iz iskustva mene ne vode osecanja kao Srcemoje, mada osecanja ce da je dovedu sam kod mene xaxaxaxaxaxa

ja bi prvi pomogo svima da moze pa brata bi doveo ovde a ne da radi dole na gradjevinu po 12 sati nizasta , sve mi zao kad vidim kako ga umor razbija, i majku nego nedaju uslovljavaju me da ima platu dva puta vecu a tu platu nebi imao ni da radim dva posla :o


Poruku je menjao/la Impi - Utorak, 06.12.2011, 7:00 PM











4532
poruka na forumu
946 4023



post # 22 | 06.12.2011 , 7:17 PM

Quote (Impi)
pa ja i ti nemamo granice i netrebaju nam papire tako i ako se zaljubis u mene lako cu , moze lako da se zaposlis i to je to
a sta ako se ti zaljubis u mene :D
Quote (Impi)
alo bre sanjari mucnite svojom glavom malo pa ni ovamo nije lako samo stan se placa 650 evra a primas 1000 jeste li svesni vi xaxaxaxax jooooooj
Ko tebi kriv sto imas platu manju od mene :D :D
Quote (Impi)
ne budali posle ces da se ceses gde te ne svrbi ja pisem iz iskustva mene ne vode osecanja kao Srcemoje, mada osecanja ce da je dovedu sam kod mene xaxaxaxaxaxa
mene vodi neki lud osecaj da ovaj imi treba da cuti e sad sta ce Davor da kaze neznam on s enije usudio da zucne a ti impi ovo jos nije zavrsena tema :D

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










131
poruka na forumu
44 452



post # 23 | 06.12.2011 , 7:21 PM

Quote (Impi)
alo bre sanjari mucnite svojom glavom malo pa ni ovamo nije lako sano stan se placa 650 evra a primas 1000 jeste li svesni vi xaxaxaxax jooooooj


Pa kad ste svi zapeli da idete na zapad i u zemlje EU.... Ja placam stan 600e, a plata mi je oko 2500 plus besplatne avionske karte.... Zavisi brate i kojim se poslom bavis i od toga da li radis na crno ili si prijavljen...

Budi ono sto jesi, jer zivot je isuvise kratak da bi bio neko drugi...









240
poruka na forumu
160 1322



post # 24 | 06.12.2011 , 7:23 PM

Quote (Impi)
alo bre sanjari mucnite svojom glavom malo pa ni ovamo nije lako sano stan se placa 650 evra a primas 1000 jeste li svesni vi xaxaxaxax jooooooj


impi brate, o cemu ti pricas, ja stan placam 200 eura, je da je mali ali za nas dvoje je dosta...

u gradu stanova od 300-350 eura ko u prici, ja neznam gdje si ti bio ali ovdje su cijene normalne...








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 25 | 06.12.2011 , 7:25 PM

Quote (Impi)
alo bre sanjari mucnite svojom glavom malo pa ni ovamo nije lako sano stan se placa 650 evra a primas 1000 jeste li svesni vi xaxaxaxax jooooooj


Quote (Impi)
ne budali posle ces da se ceses gde te ne svrbi ja pisem iz iskustva mene ne vode osecanja kao Srcemoje, mada osecanja ce da je dovedu sam kod mene xaxaxaxaxaxa


lol pa nisi jedini koji ima nekog "iskustva" a gde je stan 650e a primanja 1000? O da u Srbiji samo sto primanja nisu 1000 :)

ja jos nisam cuo da je neko otisao a vratio se al svi kukaju da ih nesto ne bi pitali da pomognu, i da ima robovlasnika al vidis odavno ima izreka gde god isao da radis ne idi kod Balkanca iskoristice te max i izjebat ako je moguce :)

Posla ima sto kaze Vlado poslovi na gradjevini itd fizicki poslovi koji su ispod casti strancima, al problem je sto nema ljudi koji bi da pomognu da se dodje do toga jel odavno je poznato da smo kao narod medju najzavidnijima na svetu..

Pre cemo da gledamo kako covek crkaje od gladi nego da mu damo komad hleba iako ne bi ni osetili...

Osim toga ako je tamo tako strasno sto se ne vratis za Srbiju da vidis kako je nama lepo eto mozes sa mnom zajedno na biro da ti pricaju kako je tesko naci posao i kako moras da se trudis...

Tamo sto ti kazes "crknes" od rada al znas za sta si crko a ovde crknes a nemas za racune...

Nemoj da budes tipican Balkanac i pobijas tudja misljenja kako niko nista ne zna sem tebe, na svetu ima jos 7 milijardi ljudi van ovih prostora pa zive po svom nismo mi najpametniji... ;)

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









1830
poruka na forumu
280 1781



post # 26 | 06.12.2011 , 7:28 PM

Quote (Marko_IL)
Pa kad ste svi zapeli da idete na zapad i u zemlje EU.... Ja placam stan 600e, a plata mi je oko 2500 plus besplatne avionske karte.... Zavisi brate i kojim se poslom bavis i od toga da li radis na crno ili si prijavljen...

pa ti brate lepo nadji poso za sve koji su zaiteresovani i povedi ih kod tebe ucinices jednu veliku uslugu svima kojima je to pomoci , a i sam si se javio da zelis da izadjes u susret a sta radis to ako nije tajna za toliku lovu ???

Added (06 Dec 2011, 6:28 PM)
---------------------------------------------
Quote (Davor)
lol pa nisi jedini koji ima nekog "iskustva" a gde je stan 650e a primanja 1000? O da u Srbiji samo sto primanja nisu 1000

pa u Begis (bgd) ima sve pa cak i tolika plata


Poruku je menjao/la Impi - Utorak, 06.12.2011, 7:28 PM











3239
poruka na forumu
372 2298



post # 27 | 06.12.2011 , 7:31 PM

Quote (Impi)
pa u Begis (bgd) ima sve pa cak i tolika plata


pa ima naravno ako ti je tata direktor pa pokrade boga oca ili ako si sam u toj prici...

Evo ti slika i prilika kako do posla mozad je uradjeno ko zajebancija al je realno 100%:


Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









131
poruka na forumu
44 452



post # 28 | 06.12.2011 , 7:31 PM

Quote (Impi)
pa ti brate lepo nadji poso za sve koji su zaiteresovani i povedi ih kod tebe ucinices jednu veliku uslugu svima kojima je to pomoci , a i sam si se javio da zelis da izadjes u susret a sta radis to ako nije tajna za toliku lovu ???


Nije problem naci posao, problem je uci i ostati u zemlji jer su kontrole rigorozne... A inace radim u izraelskoj nacionalnoj avio kompaniji EL AL na odrzavanju aviona

Budi ono sto jesi, jer zivot je isuvise kratak da bi bio neko drugi...









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 29 | 06.12.2011 , 7:39 PM

Quote (Impi)
pa u Begis (bgd) ima sve pa cak i tolika plata

Impi oces ti da te ja probudim da ti kazem to je Balkan i da neko dobije 1000e ili 1500 mora stvarno da je mafijaske familije :D koliko se ja razumem o u ove teme balkan eu :p i da ima 10 od njih 1000e prvo treba da se vidi kosu oni pa ce sve da bude jasno ;)ljubi te majka :D :D
Quote (Marko_IL)
Nije problem naci posao, problem je uci i ostati u zemlji jer su kontrole rigorozne... A inace radim u izraelskoj nacionalnoj avio kompaniji EL AL na odrzavanju aviona

yes Tako je Marko problem je uci u zenlju i legalno ostati sve ostalo moze d aje nacrno i to je kao tikeca bomba a tu lovu sto ti primas verujem da je i zaradis na tom poslu jer ma koliko da nam zvuci lepo i lako to nije lak posao

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










131
poruka na forumu
44 452



post # 30 | 06.12.2011 , 7:43 PM

Quote (Srcemoje)
Tako je Marko problem je uci u zenlju i legalno ostati sve ostalo moze d aje nacrno i to je kao tikeca bomba a tu lovu sot ti primas verujem da je i zaradis na tom poslu jer ma koliko da nam zvuci lepo i lako to nije lak posao


Dovoljno je reci da se radi 12 sati dnevno plus 2 sata prevoz u oba pravca... A odgovornosti je glupo ipricati....

Budi ono sto jesi, jer zivot je isuvise kratak da bi bio neko drugi...









1830
poruka na forumu
280 1781



post # 31 | 06.12.2011 , 7:52 PM

Quote (Marko_IL)
Nije problem naci posao, problem je uci i ostati u zemlji jer su kontrole rigorozne... A inace radim u izraelskoj nacionalnoj avio kompaniji EL AL na odrzavanju aviona

tvoj poso je super uvek trazen mada i taj deo zemlje uvek je bolje bio placen , mada mene nije dovela lova ovde gde jesam da sam je trazio iso bi takmo negde mada cak i u swicu naravno mene dovelo srce ali ne srcemoje ova divna moja buduca gospodja nego moje licno srce xaxaxaxaxaxa

Davore ti necitas sto je napisano kao i svi koji hoce da budu upravu a nisu kao prvo mene vodi iskustvo ne pricam napamet sta cujem , kao drugo to da se pomogne pomogo bi prvo svojoj porodici kao sto sam reko kao trece vi dole sve bolje znate od nas koji smo ovde to mi neizbija iz glave tako sam i ja mislio pa sada pricam jednu pricu koja je realna od te takve ,

ne pravim se ja pametan ja samo pricam iskustvo i opominjem nemora da me poslusas jer ako si resio da tresnes glavu o zid ti je tresni ja to nemogu da zabranim ja samo pricam svoje iskustvo .

Ako mozes i zelis da uspes uspeces pa tako nebi voleo samo da osetis moje reci realnosti a sve drugo ti zelim od srce najbolje :D
Srcemoje, koje bre mafijaske familije xaxaxaxax kad je plata tamo cetri do sest puta veca nego bilo gde u Srbiji ,oces smene dogodine dole pa da vidis malo realnost :p











4532
poruka na forumu
946 4023



post # 32 | 06.12.2011 , 7:57 PM

Quote (Impi)
Srcemoje, koje bre mafijaske familije xaxaxaxax kad je plata tamo cetri do sest puta veca nego bilo gde u Srbiji ,oces smene dogodine dole pa da vidis malo realnost

:D Ne diraj i Srcemoje Impiiiiiiiiiiiiiiiiii pa da tebi Maja kaze d aje to tako u Beogradu negi bili ovi moji komsije ovdje sad :p
i to da idem s tobom ma icu naravno ajd mi sredi posao za 6.000e :D da kupim x6 da kazem prokleta je austrija i euro sto sja :D :D

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










229
poruka na forumu
148 2299



post # 33 | 06.12.2011 , 8:01 PM

dejans87, Upravu si

http://www.youtube.com/watch?v=VhBrNKdtnXU <3









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 34 | 06.12.2011 , 8:02 PM

Ma kakav Bg jbt sad ko lupa mislim aj svi u Bg dele se evrici pa da se ponovim, stan, kolica i jedna plavusica :D

Impi, nisi jedini napolju znam ih pun qc i vidim kako je i cujem a i bio sam al da se ponovim bio sam glup pa se vrati a kao narod smo marva zlobna koja ni najrodjenijima ne bi pomogla e zato svi kukaju da ih niko ne bih nista pitao...

a sada ako si ti najebo tamo pa jbg desava se ne mozes reci da nije bolje a ponuda koju sam dao jos stoji:

ako je tamo tako strasno sto se ne vratis za Srbiju da vidis kako je nama lepo eto mozes sa mnom zajedno na biro da ti pricaju kako je tesko naci posao i kako moras da se trudis... ;)

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









131
poruka na forumu
44 452



post # 35 | 06.12.2011 , 8:12 PM

Quote (Davor)
ako je tamo tako strasno sto se ne vratis za Srbiju da vidis kako je nama lepo eto mozes sa mnom zajedno na biro da ti pricaju kako je tesko naci posao i kako moras da se trudis...


Surova realnost... I ja mnogo puta kazem kako mi je svega preko glave i da se definitivno vracam kuci, al nikako da krenem... ;)

Budi ono sto jesi, jer zivot je isuvise kratak da bi bio neko drugi...









1830
poruka na forumu
280 1781



post # 36 | 06.12.2011 , 9:23 PM

Marko_IL, ja sam krenuo al me krediti zadrzali ;)

Davor, ti mene da ucis o obrazu i dostojanstvu nemozes ja znam ko je moja porodica i za nju sve i poslednju krv i nemozes da sudis kad neznas me licno to sto tamo neki nece neznace da smo svi isti to dobro upanti sada <_<











3239
poruka na forumu
372 2298



post # 37 | 06.12.2011 , 9:26 PM

Impi, ne bitno jeste sto kazes za svakog drugacije al to nebitno ja opet kazem po 3 put:

ako je tamo tako strasno sto se ne vratis za Srbiju?

Ostajes tamo sto znaci da je bolje nego ovde inace se ne bi mucio i patio u tudjoj kad ti u tvojoj drzavi i medju tvojim narodom moze biti puno bolje, samim tim pobijas sve sto si reko pre... :)

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









240
poruka na forumu
160 1322



post # 38 | 06.12.2011 , 10:27 PM

Quote (Davor)
Ostajes tamo sto znaci da je bolje nego ovde inace se ne bi mucio i patio u tudjoj kad ti u tvojoj drzavi i medju tvojim narodom moze biti puno bolje


svi mi koji smo otisli i ostali ostali smo jer je bolje....

zao mi je sto je ova tema prerasla u svadu...

impi zivi i radi u siromasnijem kraju nego ja i sam se s tim slaze, samim tim su place manje i vjerujem da mu je teze nego meni ali isto tako vjerujem da mu je bolje nego u srbiji....

ljudi najcesce misle da ovdje euri rastu na drvecu, vjerujte da se ovdje treba namuciti za njih itekako, svi zive na kredit kao i dolje, ali ovdje se kredit moze dobiti i vracati... i uz to se moze zivjeti...






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 39 | 06.12.2011 , 10:54 PM

Quote (Impi)
pa u Begis (bgd) ima sve pa cak i tolika plata

ljudi sta je sa vama, stvarno mislite da u beogradu cvetaju ruze, pa moja majka ne moze dve godine da nadje posao... a hiljadu evra platu imaju samo oni lopovi iz skupstine... slazem se da u beogradu su malo bolji uslovi nego na jugu, ali opet daleko je to od dobrih uslova za zivot...

imam dosta rodbine i komsija iz sela koji su u inostranstvu... e sad ovi neobrazovaniji (da ih tako nazovem) dodju i prodaju price za malu decu, a ovi iz sela se loze na to... meni te price ne mogu da prodaju... jer znam da se i tamo odvaljuju od posla, da rade najgore poslove, sto ovde cisto sumnjam da bi radili, ali naravno zarada je dobra i moze lepo da se zivi... ali imam par drugova i drugarica koji se ne stide da kazu kako jeste... evo jedan moj drug je otisao pre godinu dana u Bec, i kad smo se culi posle jedno tri meseca, rekao je da je u haosu, tesko je uzasno, a na moje pitanje da li planira da se vraca ovamo, rekao mi je jesi ti normalna, ovde su uslovi za zivot 500x bolji nego u srb... moji kumovi su radili u Becu otisli u penziju, znaci imaju austrijsku penziju i to je kuma bila cistacica, a penzija joj je 1000€... imaju ogromnu kucerinu u sred sela, a realno ona i njen muz sa 2000€ mogu da zive fantasticno u srbiji, oni su se pokupili i otisli tamo... razlog? bolji uslovi za zivot!
e sad naravno da je svaki pocetak tezak, ali evo moj drug je bio najbolji student na fizicko hem fakultetu, davao je dve godine u jednoj, sa grupom studenata su otkrili u Vinci neki lek za tumor, i Nemci ga zovu da radi kod njih, placen stan, dobija njihovoo drzavljanstvo i plata... naravno da ce da ode... hocu da kazem, a da nikog ne uvredim, i kod njih je u inostranstvu kriza, a naravno da ce da zaposle pre nekog naseg obrazovanog coveka nego nekog ko ima samo osnovnu...
ja volim svoju zemlju, ali zemlja nece me izdrzavati, i planiram kad zavrsim skolu da idem preko...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










148
poruka na forumu
7 108



post # 40 | 06.12.2011 , 11:19 PM

prvo da pozz sve i tema je super...vec neko vrijeme sam na extracafe samo nisam pravio acc a kad ste otvorili ovu temu morao sam da add comm.
pola familije mi je po sloveniji i austriji sa svima smo super stalno se posjecujemo a kad pitas za posao tamo svi najednom promijene ponasanje i pocnu ti prodavati pricu kao nema se poslao tesko je pokusacemo nesto naci a na kraju od toga naravno nikada nista ne bude...sta je gore nije samo takva situacija kod mene nego kod svi prijatelja koji imaju nekog clana familije vani...cak u par navrata cujem od ljudi koje je neki clan familije tamo i odveo da im cuvaju djecu obecavaju po 500-600eura mjesecno uz 4 sata posla i da ce im nalaziti jos dodatne poslove da ih zaposle kako bi vise zaradili a ustvari kad odu tamo dobije jedva 300 rintaju po cjeli dan po kuci smatraju ih robovima ne daju im iz stana da izadju da se gradom malo prosetaju.
Stvarno ne kontam u cemu je stvar tu jedna strana govori ima posla( al naravno zaposle svoje sto bi tebe kad im nisi niko i nista) a sa druge strana tvoja krv familija govore ti da nema nista .. sad dal je to stvar ljubomore dali ti ne bi mozda bolje prosao tamo nego oni ili u cemu je stvar...stvarno bih volio ako neko zna da mi da odgovor.
pre 3 god sam zavrsio elektro skolu i sjedim kuci gdje god odes kaze nema poslo ili gdje raspisu konkurs odes tamo a ono na tom mjestu vec duze vrijeme neko radi...se..m ti se na ovakvu drzavu.
kao sto rekoh pre skoro 3 god zavrsio elektro skolu u BL gdje ucis gluposti a ne ono sto ce ti trebati i sad nakon 3 god i ono malo sto si znao sad ne znas jer poslije srednje ti nisi imao nikakav kontakt sa svojom strukom.
od komesije koji tamo radi vec 10 god cujem da elektricari imaju solidne plate da za pocetak ti ne traze znanje nego da dodjes radis i ucis se od majstora posao...al naravno covjek obecao da ce probati naci posao al u medjuvremenu sin mu zavrsio isto elektro a covjek fino kaze imam posao al jbg-a sin mi nigdje ne radi moram njega povesti..
pa kako onda majku mu da se ode vani da imas par nasih ljudi tamo da ti posao mogu pokazati i da se mozes komunicirati sa njima.(znam engleski onako al tamo se prica njemacki xD)
21 god sjedis kuci i trazis pare od staraca koji imaju 50 god stvarno za stati i plakati cry angry2

"Dođe vrijeme kad pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati"



Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Rad u inostranstvu (nema posla u vasoj zemlji????)
Search: