Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Rad u inostranstvu (nema posla u vasoj zemlji????)
Rad u inostranstvu






240
poruka na forumu
160 1322



post # 1 | 06.12.2011 , 10:32 AM

Citao sam temu KAKO DO POSLA... i ponukan tom temom odlucio sam otvoriti ovu...

Ja na svoju srecu ili zalost zivim i radim u njemackoj, u hrvatskoj nisam htio raditi za male pare i davnih dana sam spakirao kofere i otisao....
njemacka je sesta zemlja u kojoj zivim i radim...

zanima me sto vas drzi tamo gdje jeste ako i sami vidite kakva je situacija s poslom, placama, mogucnostima napredovanja....

nece li biti bolje i vama i vasim obiteljima potrudite li se i nadete posao na podrucju EU, tada cete barem biti sigurni kolika vam je i kada vam je placa...

da je lako otici, i nije, ali kada odete i kada vidite da postoji i neki normalan svijet u kojem radnika postuju i cijene...








2963
poruka na forumu
797 10239



post # 2 | 06.12.2011 , 12:34 PM

druze, treba i otici... nije to samo,spakuj kofere i idi...moras imati kod koga ces,sta planiras raditi...moras imati novca za zivot dok se ne snadjes tamo, itd....ali u mnogome je bolja tvoja varijanta, nego sedeti ovde i cekati da nam padne s neba posao... <_<

:P









4290
poruka na forumu
228 2087



post # 3 | 06.12.2011 , 1:49 PM

E ovako... :)
Toliko naših ima po Nemačkoj, Austriji i drugim zemljama da im samo ja još trebam. :D
Šalim se.
Ma ovde jeste teška situacija ali tamo je još gore.
Meni tetka živi 40 godina u Nemačkoj i ništa nema svoje!
A ujak u Belgiji.
Je l' to život?
Ja ovde imam i kuću i stan.
Tamo bih imala veću platu ali bih plaćala 1000 evra stan.
I još obaveze, na isto nam dođe.
Nadam se da nikada neću nigde otići.
I kada imaš nekoga teško je otići i ostati tamo.
Ja da budem podstanar i razvlačim se po tuđoj zemlji, ne pada mi na pamet kad ovde imam svoje.
Tako da po tom pitanju ja sam jasna, ne idem odavde! :)








240
poruka na forumu
160 1322



post # 4 | 06.12.2011 , 2:10 PM

Quote (dejans87)
moras imati kod koga ces,sta planiras raditi...moras imati novca za zivot dok se ne snadjes tamo, itd


sve ovo sto si nabrojao trebas rjesiti prije nego krenes....

Quote (dejans87)
nego sedeti ovde i cekati da nam padne s neba posao...


po mom iskustvu nista ne pada s neba.....








319
poruka na forumu
10 75



post # 5 | 06.12.2011 , 2:19 PM

Sve zavisi, inace ja sam pre jedno pola godine nasao sebi solidan posao, ali verovatno sa tim se necu baviti celim zivotom, a i nisam vlasnik tako da se nikad ne zna kad mogu dobiti otkaz naravno, ali sledeca opcija bi bila verovatno otici negde na stranu i radititi nesto makar i sto ne volim... jes da se na strani radi ali znas i za sta, jer ovde kod nas u SRB je stvarno haos sto se tice po pitanju posla :)








240
poruka na forumu
160 1322



post # 6 | 06.12.2011 , 2:20 PM

Quote (Marija_Nikola)
Meni tetka živi 40 godina u Nemačkoj i ništa nema svoje!


zao mi je sto ti moram reci, ali tvoja teta negdje ozbiljno grijesi...
ako nakon 40 godina nema nista svoje, ja se pitam sto je radila to vrijeme...

Quote (Marija_Nikola)
Tamo bih imala veću platu ali bih plaćala 1000 evra stan.


ja stan placam 200 eura i imam oko 300 eura rezija..

.
Quote (Marija_Nikola)
Ja da budem podstanar i razvlačim se po tuđoj zemlji, ne pada mi na pamet kad ovde imam svoje.


ja sam podstanar ali si gradim kucu, kupio sam si plac i polako gradim, naravno na kredit...
i mogu ti reci da opet zivim bolje i mogu si priustiti vise nego u hrvatskoj...

ljudi, nemojte me krivo shvatiti, svatko od nas je drukciji, ne nagovaram ja nikoga ni na sto
samo me je zanimalo sto mlade i nezaposlene drzi na mjestu za koje znaju da u dogledno vrijeme nece ponuditi neku perspektivniju buducnost...

ja imam skolskog prijatelja, dakle decko 31 godinu, jos zivi sa svojima, ne radi... pa ja bi umro od muke i sramote kada bi s 31-om godinom trazio oca da mi da neke novce za izlazak ili za gorivo....

zivot je borba, nista nije lako, ni meni ne cvjetaju neke ruze ali mislim da je ovo puno bolje rjesenje nego sjediti doma, nezaposlen i gledati u nebo i cekati cudo....








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 7 | 06.12.2011 , 4:40 PM

Cuda se ne desavaju,u to ne sumnjam odavno...
Nije toliko tesko ni otisnuti se preko granice u potrazi za boljim zivotom.
Teze je,bar za mene,uklopiti se u bilo koju novu sredinu. To mi je uvek bio problem.
A u situaciji u kojoj se nalazim ne mogu da radim ni 30 km od kuce,a ne u inostranstvu. Mada je kod mene specificna situacija.
Za one koji su otisli i koji su se snasli,a ima ih puno i koji se nikad nisu snasli,godine su donele bolji zivot uz naporan rad,ali i bolje uslove lecenja,veci standard,zdraviju multikulturalnu sredinu.
Svakome ko nema obaveza kao ja a govori bar neki jezik,toplo preporucujem da se otisnu u beli svet i da svakako stvaraju u nekom boljem okruzenju.
Ja volim svoju zemlju i tesko bih je napustio ali ovde zivota ima samo za 5-10 % stanovnistva radno sposobnog. Sve ostalo je puko prezivljavanje. Od plate do plate. A vreme leti. Jednoga jutra ce te se probuditi sa kojekakvim bolestinama stecenim od teskog rada i necete moci da platite lekaru za obicnu inekciju ili tabletu. Razmislite o tome. Ja iza sebe imam preko 20 godina staza i nista nisam stvorio,samo dugove. Da sam bar baraba ili kockar ili bitanga,ne bi mi bilo nimalo zao sto sam stukao godine Bog zna gde...
Tema je odlicna,uslovi za rad u balkanskim zemljama nisu odlicni. Ako ste mladi,bezite odavde,zivot ce vam na najgori moguci nacin pokazati koliko se patriotizam ne isplati...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 8 | 06.12.2011 , 5:01 PM

Pa pre sam bio radio po inostranstvu al mlad i glup kad sam mogao da ostanem necu ja ide svojoj kuci, imao pare u dzepu, baja ovo ono, svi su moji tamo itd...

Malo reci da sam bio konj al sta ces sada grebem na sve strane samo da mi se ukaze prilika odoh a ova voljena drzava nek se tera u 3 p.m.

Nazalost i zajebali su me dosta puta al sta da se radi uci se dok si ziv a ko odustane i nista ne pokusava nema cemu ni da se nada...

Znam da necu odustati ovde jer mi je to najveca zelja i ulazem toliko napora da ne znam makar sa 30 god al uspecu kad tad da odem odavde...

Uslovi su smesni za uporedjivanje s nama a da je 1000 evra stan su nebuloze...

Ako odustanem zavrsicu ko vecina u ovoj drzavi sa 40 god bez posla jer sam "suvise star" ( i sa 25 ga tesko naci ) sa racunima do guse i svi ostalim sto dolazi u ovoj casnoj, moralnoj i blagoslovljenoj drzavi...

Mnogi kazu to su gluposti ovo je tvoja drzava al isto tako vecina njih je jos zivi na racun roditelja i najveca im briga gde ce za vikend pa jos nisu osetili na svojoj kozi kako je kada se boris, radis, mucis se pa te na kraju zajebu...

Kad radis a ne znas sto radis, nema nikakve sigurnosti..

Zato svako ko ima ikave mogucnosti treba da bezi iz ove drzave...

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









2
poruka na forumu
0 0



post # 9 | 06.12.2011 , 5:11 PM

Sve je to u redu da u balkanskim državama nema posla za mlade i ali tako i za istalu populaciju ali dobro znate da nije lahko otići u drugu zemlji i raditi. Kako ?? Kad te prvo rodbina neće da odvede da radiš, a da ideš preko kakve firme kojih je veoma malo, nezz. Mnogi bi rado otišli, ali postavlja se pitanje "kako" ? .








4532
poruka na forumu
946 4023



post # 10 | 06.12.2011 , 5:31 PM

Quote (arkotz)
Mnogi bi rado otišli, ali postavlja se pitanje "kako" ? .

To je pravo pitanje kako otici i kuda!!!

vladogrozni Razumem o cemu pricas jer sam ja ovdje od malena maltene kao beba mala dosla sa roditeljima
i ne samo ja i ti nego ima nas mnogo i na sve strane koi smo se snasli koi smo sebi ovdje sagradili novi zivot
koi ne mislimo da se vratimo u rodno mesto mada samo pomisao na njega zaboli u dusi lako nam je pametovati al je tesko .

Za one koje nisu ovamo reci trebate ici kako gde zapoceti neko je rekao vec kad te nece familija da odvede a i da odvede familija momentalno je svugde kriza za poseo ne samo na balkanu nego i ovamo a za papire da ne pricam.
Neko ko dodje sad moze da sebi nadje nesto na sezonu kao sto su hoteli na skijalistima ili da cisti neke stanove ali od veceg posla mislim nema price.

Ovakvi kao sto je Davor sto je okusio pa ostavio se kaju naravno ali Davor ima tu srecu sto je jos mlad tesko je nap za Badule i za mnogobrojni narod koi jedva da prezivi mesec dana uh verujte dusa me boli za nepravdom i tim narodom koi se pati.

Marija za tvoju tetku mogu samo reci sto ti i Vlado kaze ona je u necemu pogresila pitam se sta je radila ovdje 40g a nista nije ostvarila i ovdje nemoras da budes pod kiriju moze odma da se kupi nesto i odplacuje rata kredita mozda cak i manje nego sto se stanovi placaju koi su drzavni.

Znaci sad zasad je najpametnije da se mladi zaljube u neku ili nekog i ozene se ali ne iz interesa i papira nego ako naleti ta ljubav desi se ozene se onda super ako ne nikom nista

A da se zeni za papire ima i toga samo sto su cene momentalne koliko sam cula ovdje kod nas oko 5.000e
To znaci ipak mora da su prijaviti na jednu adresu i nakon 7g mogu da se razvedu a da ne izgube papire sve pre sto se desi automatcki gube sve.
Kako god nas narod na balkanu nema al prezivi i nigde nije veselije nego dole i nigde nisu kaficu puni u otku radnih dana ko dole :D Mi ovdje imamo sve al nemamo vremena za uzivanje ostaje nam vikend koi prodje pre nego je dosao cekamo onaj jbn odmor jednom u g da bi otisli u orsno mesto i kad dodjemo dole kao da smo pali s neba i dole smo stranci .

Nazalost malo je sveta koji ce reci hej trebas li posao iako zna gde ima ili nekome priziti 20e kao da ce osiromasiti od toga a nezna da sutra moze pasti na jos goru situaciju.

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










131
poruka na forumu
44 452



post # 11 | 06.12.2011 , 5:48 PM

Zanimljiva iskustva... Ja sam od svoje 18 godine crncio u Srbiji da bi mi plata trajala oko nedelju dana i to je trajalo do moje 26. godine kada sam shvatio da je jednostavno nenormalno tesko naci posao, a i ako ga nadjes da fakticki radis kao konjina da ne bi uspeo da spojis 1. sa 31. u mesecu.... E onda sam resio da podignem sidro i otisnem se sto sam i uradio pre 2 godine... I evo me, na obali sredozemnog mora sa normalnim poslom na kome koliko toliko postuju moj rad i moje zalaganje i sto je najvaznije bez igde ikoga.... I sto je najbitnije, uspevam da isplacam sve dazbine i cak da pomognem mojima... Zato ljudi pamet u glavu i ja sam bio "patriota" i nisam zeleo da napustim svoju voljenu zemlju, a onda se pojavilo pitanje egzistencije.... Sto se hoce nije tesko...

Budi ono sto jesi, jer zivot je isuvise kratak da bi bio neko drugi...









1830
poruka na forumu
280 1781



post # 12 | 06.12.2011 , 6:20 PM

Quote (Srcemoje)
A da se zeni za papire ima i toga samo sto su cene momentalne koliko sam cula ovdje kod nas oko 5.000e
To znaci ipak mora da su prijaviti na jednu adresu i nakon 7g mogu da se razvedu a da ne izgube papire sve pre sto se desi automatcki gube sve.


xaxaxax ili ako te uhvati kontrola tek nece da pogubis sve izgubices i ulazak u Eu :D , ma ko je doso u inostranstvo doso je sada nema poso ni za domace tj njihove ,imaju neke robovlasnicke firme koje te delju do gole koze a stalno zaposlenje vise ne postoji tako gde god krenuli svuda je isto ;)

Quote (Srcemoje)
Znaci sad zasad je najpametnije da se mladi zaljube u neku ili nekog i ozene se ali ne iz interesa i papira nego ako naleti ta ljubav desi se ozene se onda super ako ne nikom nista


pa da da se zaljube pa da prodju ko neki ovde xaxaxaxaxa ne zaljubljujte se u nista sto nije u svojoj zemlji tj vasem prebivalistu jedan prijateljski savet . para vredi poslusati me

sva sreca da nemaju sada granice ovo ja nesto sebi u bradu :D :D :D











3239
poruka na forumu
372 2298



post # 13 | 06.12.2011 , 6:25 PM

Impi, toliko gresis da necu ni poceti da te ispravljam jer znam da ne vredi :p

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









131
poruka na forumu
44 452



post # 14 | 06.12.2011 , 6:30 PM

Quote (Srcemoje)
Znaci sad zasad je najpametnije da se mladi zaljube u neku ili nekog i ozene se ali ne iz interesa i papira nego ako naleti ta ljubav desi se ozene se onda super ako ne nikom nista


Evo ja se javljam kao dobrovoljac da pomognem... yes

Budi ono sto jesi, jer zivot je isuvise kratak da bi bio neko drugi...









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 15 | 06.12.2011 , 6:31 PM

Quote (Davor)
Impi, toliko gresis da necu ni poceti da te ispravljam jer znam da ne vredi

:D :D Opa batoooo ajde kazi mu u cemu gresi ili ti ili cu ja morati :D

Quote (Marko_IL)
Evo ja se javljam kao dobrovoljac da pomognem...
:D
Crni Marko cuti vidis da samo muski traze posao u eu :D mislim jedino ako gresim al mislim ipak ne gresim :D :D

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










131
poruka na forumu
44 452



post # 16 | 06.12.2011 , 6:32 PM

Quote (Srcemoje)
Crni Marko cuti vidis da samo muski traze posao u eu mislim jedino ako gresim al mislim ipak ne gresim


U tom slucaju nisam u mogucnosti da pomognem... :p

A i nisam u EU... :p


Poruku je menjao/la Marko_IL - Utorak, 06.12.2011, 6:33 PM

Budi ono sto jesi, jer zivot je isuvise kratak da bi bio neko drugi...









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 17 | 06.12.2011 , 6:37 PM

Quote (Srcemoje)
Opa batoooo ajde kazi mu u cemu gresi ili ti ili cu ja morati


samo rokaj :p :D

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









240
poruka na forumu
160 1322



post # 18 | 06.12.2011 , 6:42 PM

ljudi moji, posla ima....

njemci nece raditi nesto sa sto smatraju da je ponizavajuce....

prijatelj mi ima restoran, zaposljava kao pomocno osoblje, ruse, ukrajince, nase...

moja cura radi kod njega vikendima, 8 eura sat plus baksis... ukratko u danu zaradi oko 150 eura...
Olga pere sudje, 7 eura na sat, netto, 5 sati na dan... plus klopa, cuga i kutija cigareta kada radi...
mjesec ima 30 dana...

neznam kako vi gledate na to ali ovdje se fizikalijom i poslovima koji su ajmo reci ponizavajuci zaraduje preko 2000 eura mjesecno...

mislim da to i nije bas malo...

evo sada je dosao decko iz zagreba raditi kod njega, kao kuhar...

stan, hrana, cuga, i 1800 eura neto...

to su cisti novci koje moze ustedjeti ako nebude bancio i tulumario...

neznam kako vi ali ja nemogu ustedjeti 1800 eura mjesecno...








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 19 | 06.12.2011 , 6:43 PM

Quote (arkotz)
Sve je to u redu da u balkanskim državama nema posla za mlade i ali tako i za istalu populaciju ali dobro znate da nije lahko otići u drugu zemlji i raditi. Kako ?? Kad te prvo rodbina neće da odvede da radiš, a da ideš preko kakve firme kojih je veoma malo, nezz. Mnogi bi rado otišli, ali postavlja se pitanje "kako" ? .

Armine,braco,pretpostavljam da si iz Tuzle,po ovome TZ na kraju.
Ja imam drugaricu koja radi u Avganistanu za americku firmu i dobija veliku platu. Ona je mlada i zdrava i prosla je rigoroznu kontrolu da bi mogla da radi tamo. Ali,rekla mi je,da ima puno fizickih i magacinskih radnika iz Tuzle i okoline koji rade tamo za sasvim pristojne plate i da oni mnogo lakse dobijaju dozvole da odu tamo da rade. Tako da ti to moze biti i predlog ako u TZ nemas posla,samo nadji nekog ko je vec tamo i taj ce ti pomoci da odes da radis.
Srcemoje,Davor i Vladogrozni su potpuno u pravu. Treba se otisnuti kao sto je uradio Marko. Jednom se zivi,reprize nema.A od patriotizma naseg zive samo politicari.
Srcemoje,da ne naglasavam,ali si milion posto u pravu. Kad je covek u krizi(kao sto sam ja trenutno) ovde ti ljudi okrecu ledja kao da si gubav ili zarazan,kao da ce moja kriza preci na nekoga ko pokusa da mi pomogne... To je najveca bedastoca koju sam dozivio u zadnjih mesec dana.
A sa druge strane,ljudi izvana,kao ti i vladogrozni su spremni da pomognu iako me u zivotu niste videli. I to je ta razlika u : ZIVETI NA BALKANU I ZIVETI NA ZAPADU>gledao sam neku reportazu kako se ljudi u krizi koja vlada americkom ekonomijom udruzuju i jedni drugima pomazu kako bi se spasili od siromastva. Ovde toga nema. Ovde vam svi zatvaraju vrata i okrecu ledja. Drzava je nezaposlene prepustila same sebi. A sa druge strane teraju nas da saljemo CV na stotine adresa od cega niko nikad nije video koristi. Zato,svim mladim ljudima i preporucujem: NIKOME NISTA DUZNI NISTE,A NAJMANJE SVOJOJ ZEMLJI,SAZVAKACE VAS I ISPLJUNUTI ISTO KAO I STO JE MENE I STOTINE HILJADA PRE MENE,A KAD VAM BUDE TREBALA OKRENUCE VAM LEDJA... ZATO SVOJE ZNANJE ISKORISTITE TAMO GDE CE TO ZNATI DA POSTUJU I CENE. BEZITE BRE DECO U BOLJE SUTRA,AKO VEC ODE NEMATE NISTA OBEZBEDJENO.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 20 | 06.12.2011 , 6:46 PM

Quote (Davor)
samo rokaj

:D :D
Quote (Impi)
pa da da se zaljube pa da prodju ko neki ovde xaxaxaxaxa ne zaljubljujte se u nista sto nije u svojoj zemlji tj vasem prebivalistu jedan prijateljski savet . para vredi poslusati me

Quote (Davor)
samo rokaj

Impi taj neko ko je naseo ocito nisu bili zaljubljeni obadvoje!!!!
A TO DRUGO DA SE NE ZALJUBLJUJU U NISTA STO NIJE U NIHOVOJ ZEMLJI angry2 i cekaj me tamo :D
gde ce ti dusa impi a sta ako se u tog nekog zaljubi neka sto je u ovo ili onu drzavu

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)




Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Rad u inostranstvu (nema posla u vasoj zemlji????)
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search: