Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Gosti sa "zivahnom" decom
Gosti sa "zivahnom" decom






4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 21 | 12.08.2012 , 9:02 PM

Nemam svoje dece, ali nameravam da imam makar jedno.

Danas su roditelji uzasni, a ne deca.
Nije dete krivo sto mu mama ili tata nisu objasnili sta sme a sta ne sme.
Smatranja sam, ako mu se od malih nogu ne pokaze sta moze da radi a sta ne moze, da nece nikad ni znati.

Znaci, primer dajem, pozovem prijatelje u stan, imaju dete, ili dvoje dece koji su neizivljeni sruse mi cvet, prospu kafu, razbiju casu, ja bih trebala da se nasmesim i kazem, ako ako, neka je jer zato sto je neizivljeno, i zato sto su vremena drugacija????
Naravno da cu ih ljubazno zamoliti da mi vise ne dolaze dok ne urazume svoju decu.

Roditelj koji nema vremena za svoje vlastito dete nije roditelj. Nema tu izgovora. Moja majka je radila dva posla, pa je za svakog od nas imala vremena, i znalo se da se ne sme u gostima nista dirati, jer je u stanju da nam prilepi samarcine za pamcenje. A ne danas, necemo ga udariti, pokusacemo pricom.

Od mamine drugarice deca su bila skoro pa nasa generacija, razmazena, sve im je dozvoljeno, a kada bi dosli kod nas u goste, nema sta nisu radili, jer majka nije na vreme stekla autoritet pa je nisu ni dozivljavali.

Tudje dete ne bih nikad udarila, ali bih premlatila roditelje, koji decu posade ispred kompjutera, umesto da zajedno prosetaju ili se igraju u parku.

Za nekulturu dece bilo u kojoj da su fazi krivim roditelje.

I naravno, danas su majke toboze fine, a to sto im deca postaju frikovi pred tv-om i kompjuterom to nikom nista, ali vazda je bila ona: Moje dete se ukakilo a tudje usralo!


Poruku je menjao/la Leksi - Nedelja, 12.08.2012, 9:03 PM

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~








Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 22 | 06.04.2013 , 8:55 PM

Volim zivahnu djecu jer sam i sama takva bila, ali ne nevaspitanu i nepodnosljivu djecu! :)

Bitna razlika! :)

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 23 | 06.04.2013 , 9:02 PM

Nisam bio zivahno i bezobrazno dete, vise sramezljivo gde god da sam isao prvo mi je trebalo oko pola sata samo da bih se oslobodio viska stresa, jer jbg nikako mi nije bilo prijatno kad sam isao u goste nzm ni sam sto... E sad sto se tice dece koja dolaze u goste kod mene ima bezobrazne dece naravno ali meni ne smetaju sve dok je meni ok, pustim roditelje da to srede, znaci uopste mi ne smetaju takva deca... :D


Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Gosti sa "zivahnom" decom
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search: