Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Gosti sa "zivahnom" decom
Gosti sa "zivahnom" decom






2523
poruka na forumu
87 1228



post # 1 | 22.02.2012 , 11:10 AM

Da li vam se desilo da vam dodju prijatelji sa decom, a vi sem sto ne mozete da postavite kafu na sto od njih, pri tom ne mozete da se usredocite na razgovor sa njima jer gledate da li ce neko od dece da razbije akvarijum, popne se na tv, zavrsi sa kasikicom od kafe u saksiji sa cvecem i jos milion ludorija koje vama ne mogu ni da padnu na pamet, a za to vreme njihovi roditelji mirno sede povremeno samo izgovoreci njihovo ime sa nekim upozorenjem i nastave pricu kao da se nista ne desava, pri tome provuku kako su eto njihova deca malo "zivahna" .

Kako reagovati?

Desilo mi se mnogo puta...
To je prosto neki cudan obicaj medju nekolicinom mojih prijatelja...da kada dodju sa svojom decom kod mene, zaborave da su roditelji i skoncentrisu se samo na pice i posluzenje.

Ja to resavam tako sto se prema toj deci odnosim kao sto bi se odnosio prema svom detetu. Ne dozvoljavam ni njima ono sto ne bih dozvolio ni svom detetu, i ako njihovi roditelji nece da reaguju na neko njihovo nedozvoljeno ponasanje, reagujem ja. I ne libim se da budem ostar i autoritativan, uopste...Ako roditelji misle da ja treba da preuzmem njihovu ulogu, i to im ne smeta, ja cu to i uraditi, ali po mojim pravilima.



Sex je kao skok s motkom,skačeš dok imaš motku










1520
poruka na forumu
180 1265



post # 2 | 22.02.2012 , 11:25 AM

A, jooooooooooooooooooj! angry2 Ja sam perfekcionista po prirodi i strasno mrzim kada neko narusava raspored u mojoj kuci. Ti mali monstrumi kao da znaju sta "treba" da rade, pa cim dodju, odmah trce u moju sobu BEZ PITANJA i vrsljaju. Znaci dobijem nervni napad!!! angry2
Vise puta sam se sukobio sa svojom kevom, jer je ona iz fazona: "Pa, neka mali su..." Wtf?! angry2 Ja kad sam bio u njihovim godinama nisam vrsljao ljudima po kuci. Uostalom, dovoljno su veliki da znaju sta smeju, a sta ne.
I kao klinac nisam voleo takvu decu. Valjda sto sam jedinac, pa je moja soba bila neko moje carstvo. Inace obozavao sam da se druzim, ali takva derista jos od malih nogu nisam mogao da smislim i nisam ih zeleo u svojoj sobi i okruzenju uopste. djavo
Nisu tu deca kriva, vec roditelji, koji su i sami nevaspitani cim dopustaju svojim deristima takvo bahato ponasanje, narocito u gostima. Nazalost, vecina danasnjih roditelja je neadekvatna i nesposobna za tu ulogu roditeljstva, sto i jeste srz svih problema u nevaspitanju, pa tako i u ovom slucaju.
Sva sreca, pa nemam puno poznanika sa takvim malim anarhistima. A i ako dolaze takvi u posetu, moja soba se zakljucava, a ja se evakuisem iz kuce i problem resen. B)

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










2427
poruka na forumu
345 2552



post # 3 | 22.02.2012 , 12:25 PM

dobijam osip od takve djece cry sreća pa sam igračke iz djetinstva sačuvao, to pomaže :D








4290
poruka na forumu
228 2087



post # 4 | 22.02.2012 , 1:09 PM

Niko mi ne dolazi u kuću sa malom decom, hvala Bogu. :D
Nemam poznanika koji imaju decu a i u familiji nema male dece.
Ne znam šta bih radila.
Verovatno bih ćutala, pa kad bi mi pukao film ja bi rekla tim prijateljima da sledeći put dođu bez dece i tačka. :D








162
poruka na forumu
6 52



post # 5 | 22.02.2012 , 1:10 PM

Tu ide jedna vaspitna samarcina...Pa da vidimo kako ce se onda ponasati..:D








4290
poruka na forumu
228 2087



post # 6 | 22.02.2012 , 1:25 PM

Quote (gojko198)
Tu ide jedna vaspitna samarcina...Pa da vidimo kako ce se onda ponasati..

Udarićeš dete pred njegovim roditeljima? :o
Pa ko si ti da tučeš njihovo dete, oni su krivi što ga nisu vaspitali?

Kao što sam rekla, kad bih pukla, ja bih se dernjala na njih lol a prijateljima rekla da uvek mogu da dođu, ali bez dece.








233
poruka na forumu
151 1281



post # 7 | 22.02.2012 , 2:07 PM

Najgore mi kada oce da igraju neke igrice na kompu,koje ja jos ne znam da igram a oni kazu " znam ja to da igram " angry2

"Milion igračaka na svetu. Dva miliona. Tri. Ma mnogo više. A tebi su opet najdraže igračke moja osećanja. Ako nekad poželiš da se vratiš, pročitaćeš na vratima nešto sa apetitom napisano -
'Igraonica zatvorena.' "








Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 8 | 22.02.2012 , 4:35 PM

mrzim to... imam veliki prag tolerancije kad su deca u pitanju jer ih obozavam, ali sve ima svoje granice... prosle godine za moj rodj, dosla je mamina koleginica sa klincem, i u kuci punoj ljudi on je krenuo da otvara ormane... nema tu nista strasno sto je otvarao, ormani su sredjeni, ali gde je vaspitanje, sto je najgore, kad je njegova majka mu rekla da ne radi to on je poceo da se smeje... na sta je mojoj mami posle nekog vremena pukao film i ona je dreknula na njega, jer u punoj kuci ljudi, proslava u toku treba neko da se sudara sa vratima od ormana, na sta se njena drugarica naljutila i otisla.. pa mislim ako nisi u stanju da vaspitavas dete, onda sedi kuci sa njim... ja kad sam isla sa mojim roditeljima u goste, znalo se pre ulaska u kucu koju smo isli i meni i bratu je se govorilo, nemoj slucajno glas da podignemo, kad te pogledam ima da sednes i da se ne mrdas... cik da nismo slusali...
ja razumem da je to dete i da sve hoce da pipne, ali to sto kuci pipa, ne mora da znaci da moze svuda... npr moja sestra iako ima samo 5 god, ne voli da joj dolaze sva deca iz komsiluka, jer kad dodju igraju se i nikad joj ne pomognu da vrati igracke na mesto, a mi smo njoj naredili da kad se igra sa necim tudjim mora da vrati na mesto... a ona posto ima dosta igracaka i sve su joj slozene, ona ne moze sve sama da ih vrati, i onda ima par njih sa kojima se igra kad joj dodju, kad joj dodju ti nepozeljni ona kaze necemo da se igramo gledacemo crtani...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 9 | 22.02.2012 , 5:12 PM

Kod mene to ide po kratkom postupku. Dreknem i ćušnem ga ili nju iza uva, pa nek mu se ćaća puši,... a i mama! Nakon toga su ili mirni ko bubice ili odu kući. Nema kod mene trte-mrte.....samo trte! B)











15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 10 | 22.02.2012 , 7:34 PM

Quote (luka83)
Nema kod mene trte-mrte


Opasan ovaj bata Luka! :p

Odrzis naglas lekciju iz vaspitanja,pa neka se roditelji stide,ako znaju za stid... ;)

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 11 | 22.02.2012 , 8:04 PM

Ja to ne mogu da trpim. Prvo kažem roditeljima ili se i sama na kraju izgalamim na njih.








4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 12 | 23.02.2012 , 2:31 AM

Quote (badule)
Opasan ovaj bata Luka!

Odrzis naglas lekciju iz vaspitanja,pa neka se roditelji stide,ako znaju za stid...

That's what I'm talkin' about ;) :D











904
poruka na forumu
96 378



post # 13 | 24.02.2012 , 3:50 AM

Ja nemam blam da izbacim napolje, da su pravi prijatelji postovali bi moj red. Nemogu da verujem da je neko postavio ovu temu SVAKA CAST !

Deca su uzas jedan. Ja imam mladju sestru koja je primer svima. Kad je imala samo dve ipo godine govorila je "Hvala, Hvala nemogu, Izvolte, Nazdravlje, Prijatno, Dobar dan, Dovidjenja i sl..." U gostima su se ljudi cudili da dete sedi sa odraslima za ruckom i da jede kao matora :) Pristojno.

Secam se situacije kad smo se doselili u stan. Tad ste obicno interesantni komsiluku pa se lome da se s vama druze, tako i moj tata, dobar covek, fin pa se sa svakakvim dileama druzio. Dosao je covek sa zenom na kafu, a sa njima i klinac koji je sedeo kao zavaren u fotelji celih 5 sec.

Mi sve lepo sredili, sve lepo i doterano i tatin poklon za useljenje od moje bake, beli persijski tepih koji je stajao u dnevnoj sobi. Te komsije su prvo pocele da urlaju na dete, majka ga je cupala za kosu, otac zavaljivao samare i na kraju se dokace njih dvoje, otac i majka. Njih dvoje su verovali ili ne 3 puta u roku od 15 minuta prosuli kafu na pod, na taj beli tepih koji nije mogao da se opere. Nikad vise nisu pozvani kod nas.

Jer... ako nisi normalan onda nema sta i da trazis u gostima









LUD?
167
poruka na forumu
17 130



post # 14 | 12.08.2012 , 6:24 AM

pa....da krenemo ovako...
obicno kad dodju keva kao naj starijeg sina uvati smara mene cuvaj ih
u fazonu pazi da ne razjebu kucu...
i onda marko normalno skaci vamo vataj saksije po prozoru vrati sve de je bilo pospremi ovo pazi da nesto ne pojedu
polome bace izgube pocepaju .... i onda ko supermen jel ih obicno bude po 6-7 jednom rukom drzim casu drugom vatam saksiju nogom drzim neku vazu i onda provalim da mi fali par ruku i nogu...
al se je pod kontrolom dok ne popizdim! :D









Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 15 | 12.08.2012 , 1:34 PM

ludilo jednom dosli rastimali mi gitaru kad nisam pobio sve odreda uhhh angry2 angry2 angry2
a do sad tako "djeca" (vragovi majku im jbm) "pazljivih roditelja" (debila) sjebali mi nekoliko tastatura,miseva,braci lopti izbusili..
nez ja msm da roditeljima treba skrenuti paznju pa nek se ljute...a bilo slucajeva da sa starcima ne pricam po mjesec/dva zato sto prigovorim kad mi nesto smeta nebitno o kome se radilo...
ipak i sve da se ljute treba da ih je bruka sto nisu vaspitali...
moja bro's od mene su 100 puta dobili batine za jednu stvar dok se ne nauce :D sad jes da vole da me zezaju al nea veze ipak je djecije al sve i u granicama :D

Be my love?









896
poruka na forumu
89 981



post # 16 | 12.08.2012 , 2:15 PM

Desi se,ja imam rodjake koji dok su dok su bili mali osecali se kao kod svoje kuce.Sav escajg,case,figurice,igrackice,male medice...sve se to nadje na podu. :o :o :o :o

E ja sam lepo od tad bio sa njima i za sta se uhvate tras po ruku...dok nisu naucili :D :D :D :D :D :D :D
Jednom a to je i zadnji put,desilo se da sam ih zatekao kako otvaraju frizider shocked shocked shocked shocked samoubistvo
Sad i ne dolaze cesto hvala bogu pa nemam slicnih rodjaka vise :) :) :) :) :) :) :) :) :)








145
poruka na forumu
8 60



post # 17 | 12.08.2012 , 3:36 PM

Čudno je to kako većina vas nema djecu ali bi udarili, zagalamili na tuđe dijete. Hm, djeca nisu voštane lutke pa da se zaljepe za krevet i ne mrdaju, znači normalno da ih sve zanima, a sad na roditeljima je da podvuku crtu do koje granice mogu i trebaju ići. Npr ja sam mama dvoje djece malac od 5 ipo godina i curica od 13 mjeseci, ona je u fazi da otvara i vadi sve što joj dođe pod ruku pa da i kuša naravno, malac je više miran, igračke, crtići, pod i igra. Eh sad meni kad dođe mama sa dijetetom koje npr ruši, razbija, rasipa itd ja na fin način pred roditeljima kažem mališanu da se to ne dira i skrenem mu pažnju na neke druge stvari. A kada su moji u pitanju, zabavim ih nečim, pronosam ali ako planiram negdje u goste a jednostavno po njima shvatim da nije njihov dan ostavim ih na čuvanje i sat- dva posjedim na miru, dok bi sa njima sjedila npr 4-5h ali kao na iglama.

Sestra i ja primjera nismo se smjele pomjeriti kod nekog u gostima ili uzeti nešto sa stola dok ne dobijemo od roditelja pogled odobravanja, ali prije je bilo drugo vrijeme, djeca su imala vremena da se izigraju vani to znači da bi bili napolju od 12h do 20h , pa onda ulazak u kuću kupanje, jelo i idemo u goste, dok danas moje dijete ne smije izaći van bez mene, jer toliko je manijaka na ulici da bi samo čekala da li će ga ko udariti, pokupiti sa kolima ili motorom, fizički zlostaviti ili nešto gore, jer je vrijeme užasno, a djeca neiživljena totalno angry2

Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.
Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti.










896
poruka na forumu
89 981



post # 18 | 12.08.2012 , 4:07 PM

Quote (BlackRose)
Čudno je to kako većina vas nema djecu ali bi udarili, zagalamili na tuđe dijete. Hm, djeca nisu voštane lutke pa da se zaljepe za krevet i ne mrdaju, znači normalno da ih sve zanima, a sad na roditeljima je da podvuku crtu do koje granice mogu i trebaju ići.


Za mene je to nekultura.....prvo roditelji se nisu brinuli za decu na vreme....pa onda ko je kriv????? angry2 angry2 angry2
Naravno BlackRose, u granicama kod ponasanja i dozvole,a takodje bi trebalo i u granicama sto se tice godina-uzsrasta....kao roditelj treba imati i cvrstu ruku.......
Sto kazu ljudi "Sto ga vise alis,to je veci dzenabet" :D :D :D :D :D :D :D








145
poruka na forumu
8 60



post # 19 | 12.08.2012 , 4:27 PM

RoobieVamps mislim da niko nema pravo galamiti na tuđe dijete a gdje bi smio udariti , mislim halo, jer prijatelj koji je u stanju udariti ili zagalamiti na moje dijete nije prijatelj ( moje mišljenje) ali neki sve dok ne budu imali svoju djecu neće to razumiti niti svatiti, a ako vam je neko došao u goste možete pretrpiti sad dva- dva pa Bože moj igračke na sve strane , posklanjat ćete ih kasnije, mrvice na podu usisat ćete. A djetetu se sve može dokazati samo treba strpljenja, da se spustite na njihovu visinu, gledate ih u oči i čvrsto kažete NE, pali čak i kod beba od 10-12 mjeseci znam iz iskustva :D .. Slaba sam na ovo tako da je dosta od mene, mogu se džabe iznervirati :D :D

Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.
Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti.










151
poruka na forumu
559 6281



post # 20 | 12.08.2012 , 4:51 PM

Uzas, imam prijateljicu koja redovno dolazi sa decom od koje treba sklanjati sve sto mogu da dohvate, cak i mi i macori beze od njih...

...as long as the Lords in my life I will have no fear, I will know no pain from the light to the dark...



Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Gosti sa "zivahnom" decom
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: