Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Mito za posao!
Mito za posao!






159
poruka na forumu
14 78



post # 1 | 20.05.2012 , 6:19 PM

hajd sada, al iskreno ,da vidim dal poznajete bar nekog iz porodice ko je platio da bi se zaposlio ? ja znam jedno 5 osoba koji su dali novac da bi se zaposlili. kako je kod vas stanje ?!

Tišu mišu :D







Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 2 | 20.05.2012 , 8:33 PM

Ne :) bilo je tu tamo nekih veza , ali pare nikada :)

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐








Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 3 | 20.05.2012 , 9:12 PM

Ne, mi smo od onih sto se muce :D haha

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










2462
poruka na forumu
299 2356



post # 4 | 20.05.2012 , 9:57 PM

Ne. Imaju vezice nekakve,ali da se plaća radno mjesto ne. :)








65
poruka na forumu
30 170



post # 5 | 20.05.2012 , 11:27 PM

ne.






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 6 | 24.05.2012 , 1:20 PM

Da!

A ovo je za MarijanaBK1, i sve nas ostale sto se mucimo ili smo se mucili:

Iskreni CV

Potpuno sam nespreman za rad pod pritiskom, kao i prekovremeni rad, osim ako nije debelo plaćen.
Iskreno me zabole za ciljeve Vaše kompanije, ako platom ne mogu da pokrijem sve tekuće troškove, plus, da mi ostane za malo garderobe, knjige, putovanja, izlaske, sport i provod.

Funkcionišem po principu, koliko para toliko muzike. Takođe me savršeno ne zanima što ste u problemima i očekujem da sve vaše zakonom predviđene obaveze, izvršite na vreme, kao i da poštujete sve praznike i godišnji odmor.
Sva je prilika da ću vas napustiti čim nađem nešto malo bolje.
Komunikativan s pristojnim i ljubaznim svetom, za budale imam kratak fitilj.

Psujem na nekoliko svetskih jezika, al ozbiljnu prepisku i razgovor vodim samo na srpskom i engleskom, i ne preseravajte se s multinacionalnim korporativnim tripom, jer vam je i to previše.
Studirao sam 100 godina, ali smatram da je uspeh što sam uopšte završio bilo šta u ovoj zemlji, ovakvoj kakva je.

Usavršavam se stalno i bez vas, jer sam radoznao i mislim da život ima smisla i bez umiranja na poslu.
Reagujem samo na pozitivnu stimulaciju. Ne gušite me testiranjima i timbilding budalaštinama.

Ako se već preseravate s tim zapadnjačkim forama, onda ponudite i zapadnjačku platu i uslove rada.

To što ste pohađali dva, tri seminara ne čini vas obrazovanom osobom.

Šta ne znam- naučiću, nisam debil.

I da, postoje stvari koje bih u životu radio iz čistog entuzijazma, ali žalim što moram da Vas obavestim da to nije posao koji Vi nudite.

*Nije moje, naletila sam negdje na netu na to!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 7 | 24.05.2012 , 6:53 PM

Quote (MallenaBobbie)
A ovo je za MarijanaBK1, i sve nas ostale sto se mucimo ili smo se mucili:

Iskreni CV


hahahahha, ovo kao da sam ja pisala :D

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










349
poruka na forumu
53 753



post # 8 | 24.05.2012 , 7:14 PM

ma odakle mi par hiljada eura za posao
nikada ne bih dao pare
radije cu crnciti za sicu nego nekome dati kes

NEKA SILA BUDE SA TOBOM









4290
poruka na forumu
228 2087



post # 9 | 24.05.2012 , 7:14 PM

Veze rade sam' tako ali pare ne. :D






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 10 | 30.05.2012 , 11:52 AM

Diplomirani .urac

Zvanje koje na kraju studija nosi većina bivših mladih entuzijasta koji su poneti iluzijama o sebi i svetu upisavali fakultete za diplomirane kurčeve naivno verujući da će postati nešto drugo. Zajednički imenitelj za sve one koji su upisali razne književnosti, antropologije, fagote, konzervacije, filozofije, vajarstva, etnologije i istorije umetnosti u Srbiji. Mladom entuzijasti, budućem diplomiranom kurcu sa gomilama nepraktičnog i beskorisnog znanja, već na sredini školovanja postane jasno da nema ništa od iluzije da je on izabrani i da će pomerati svetske okvire svojim nadzemaljskim idejama i talentima i da se čovečanstvo neće usrati od sreće što se baš on rodio. Nakon ove spoznaje, postepeno i gradacijski, entuzijazam naivnog junoše počinje da se kruni, a najniži nivo dostiže u trenutku u kom na papiru ugleda sopstveno, krasnopisom ispisano, ime. Ovo je idealan trenutak da mali veseljak nauči i drugu najvažniju lekciju o starom govedu životu-nešto mora i da se jede. Jebiga. Svestan neupotrebljivosti talenata i znanja koje poseduje, konačno mu se, nakon godina potiskivanja, jasno javlja pitanje: I? Šta sad? U tom, presudnom trenutku, nekolicina srećnika uspe da ostvari srpski vekovni ideal: plata iz budžeta-osmica-sindikat-topli obrok. Drugi deo se najčešće odlučuje za prekvalifikaciju i postaje, šta god: radnik na trafici, menadžer, majka, monter PVC stolarije ili Srbin na kruzeru na primer. Treći se odluče za kompromis: uzmi Klimte štafelaj u ruke, put pod noge pa lepo u Buljaricama crtaj portrete debele dece ili pejzaže sa ovcama pokraj Morave pored tezge sa američkim krofnicama i kostimiranog Sunđer Boba koji ti je možda i kolega samo ga ne prepoznaješ. A oni četvrti, najžilaviji, ostaju beskompromisni i dosledni velikom Sebi pa hrabro odlučuju da nastave da žive kod roditelja, sede u zaprloženoj sobi sa krdžom među prstima, veltšmercom u guzici i šalju sonete na pesničke konkurse gde nagradu neće osvojiti oni nego Matija Bećković. Ponovo.

-Ohoho i diplomirani .urac među kandidatima. Baš lepo. Vidim piše: engleski-služim se. Znate li još neki jezik možda?
-Da. Staroslovenski i sve njegove redakcije. Na crkvenoslovenskom umem i da pevam!
-Heh. Imate li neki hobi možda?
-Da. Pišem pripovetke i crtice.
-Uuu. Baš lepo.
-I pravim lampe od papira!
-Njaaao kako kreativno. A da li biste vi, onako, rekli za sebe da ste komunikativni?
-Pa, znate kako, ako ljudsku komunikaciju shvatite kao dodir dve čestice u praznini koje će samo preko tog dodira osetiti bilo onoga što su Stari zvali večna vatra, onda svakako.
-Mmh, mmh, vrlo zanimljiva priča. Vrlo. Nego mislila sam više ’nako da l’ možda ne ćutite u društvu... Al dobro sad . A sigurno volite da radite sa ljudima čim ste se prijavili na ovaj konkurs. M?
-U kom smislu sa ljudima? Čovek kao deo celine ili pojedinac kao svet za sebe?
-Pa kako ću misliti?! Čovek, ko čovek, brate!
-Eh moja gospođo, šta je čovjek, a mora bit čovjek
-Sledeći!

*jos jedna zanimljiva crtica na koju naletih na netu

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









145
poruka na forumu
8 60



post # 11 | 30.05.2012 , 1:14 PM

Novac nisam nikada dala da bi dobila posao ,ali sam često išla preko nekog poznanstva .


Poruku je menjao/la BlackRose - Sreda, 30.05.2012, 1:14 PM

Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.
Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti.










67
poruka na forumu
19 297



post # 12 | 01.06.2012 , 3:38 AM

jednom sam platio da prođem testove za taxi drivera ali pošto je bilo ako prođe dobro je a pošto nisam prošao možeš misliti samo da mi nije vratio keš,au i ovako je imao sreće što ima porodicu i malu decu inače za takvu vrstu prevare propisno bih ga našminkao i još jednom za penziju, je umesto para data neka kompezacija,dal' beše drva za loženje ili ugalj,ni ne sećam se tačno ali tako je bilo,mada ovo drugo mi je dalji rod ali eto dvoje što ja znam,a ima sigurno još neko samo se ja nisam još rodio ili nemam pojma lol :D








1176
poruka na forumu
102 1216



post # 13 | 01.06.2012 , 3:44 AM

Ma danas da bi se zaposlio mozes da budes i teska gluperda. Odvojis kes,uclanis se u stranku i eto ti posla.

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









547
poruka na forumu
46 1072



post # 14 | 01.06.2012 , 7:02 AM

Znam mnogo vise od pet ljudi koji su morali da plate jer drugacije nebi mogli da se zaposle...takva su vremena dosla da cak i posle skupog skolovanja ljudi nemogu da se zaposle i rade...ja radim honorarno i mogu reci da moje "Veze" su oni koji me preporucuju i nadju posao...mali je ovo grad...ali ono bio bih u iskusenju da platim za stalni posao

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









219
poruka na forumu
57 643



post # 15 | 01.06.2012 , 12:54 PM

ma ne znam vala nikog da je podmitio za posao sto se tice moje femili xD

a ja mislim da je to cista glupost... kako mozes znati da te taj poslodavac nece prevariti... uzeti ti pare i nakon jednog mjeseca nesto izmisliti da te izbaci sa posla i zaposli nekog sa VSS...

moja preporuka : ucite djeco :)



Njega moze samo jedna zena u zivot da vrati :)










373
poruka na forumu
11 216



post # 16 | 01.06.2012 , 4:33 PM

Ne znam :)

Jesen stiže, dunjo moja, ja i dalje štrebam..









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 17 | 09.06.2012 , 11:05 AM

Kao sto rece Vagabond, moras da budes clan neke partije ili stranke, i eto ti posla.

Ali i nije presudno jer jos ima moralnih ljudi, koji ce samo zahtevati vasu sposobnost.

Nikada nisam nista platitla niti bih, jer tako bih potcenila sebe i svoje znanje.
Nije me sramota nista raditi. Radila sam i u butiku, i u prodavnici, i u skladisu, i u spediciji, i u kozmetickom salonu, i na pijaci, i cuvala malu decu. Mene je vise sramota ne raditi.

Znam da je najlakse da se posle zavrsene diplome odmah zaposli u struci, ali nekada to ide tezim putem. Ali ni onda ne treba sedeti skrstenih ruku, nego ici i traziti, volontirati, pa ce mozda neko i u penziju otici, te cete tako dobiti posao.

Ali sumnjam da ce danasnja deca, i ove klikne hteti nesto da rade osim da zive kao paraziti.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~








Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 18 | 28.01.2013 , 10:45 AM

Prva ja sam se zaposlila preko stranke.. ne opravdavam, ali moras.. tako drustvo nalaže!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









1449
poruka na forumu
105 688



post # 19 | 30.01.2013 , 2:20 AM

koja stranka - dsaj da se i ja uclanim yes yes yes

!!!







Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 20 | 01.02.2013 , 3:15 PM

scorpio978, ne bih da reklamiram, a i ne moze da ti pomogne u srbiji... :)

Mada, moras dobar dio kicme da im ostavis da te prepoznaju kao onog koji je vrijedan i zasluzio je da ga se zaposli... ako ne podmazes parama ili ako ne ides nekom drugom niskomoralnom linijom.. kako su meni ove zadnje dvije opcije bile neprihvatljive i iskljucene.. hodala sam danima sa upalom misica poslije predizborne kapmanje od letanja za budalama.. :(

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"



Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Mito za posao!
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: