Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Crkva
Crkva






105
poruka na forumu
2 22



post # 1 | 09.08.2012 , 11:34 AM

Ovde cu postaviti jedno pitanje , pa da mi odgovorite , ako sam pogresio podforum , premestite temu molim vas , nov sam. I nemojte misliti da je nacionalisticka tema , i nemojte da se svadjate u njoj , nego ako znate da mi odgovorite , da krenem

Ovako , u mom selu , ima jedna katolicka crkva. To selo se pre zvalo Krnjaja , kad je bilo pod svabama, i bila je jedna katolicka crkva. Kada su ga Srbi zauzeli , dobilo je ime po Milosu Kljajicu - Kljajicevo. Sada , jos uvek je tu ta katolicka crkva, a pop , svi svestnici , i 90 posto ljudi su Pravoslavci. U njoj se drze liturigije redovno. Valjda se razmislja o rusenju bioskopa i izgradnje Pravoslavne crkve. Sada , moje pitanje je , dali valja ici u tu crkvu , a ja sam Pravoslavac. To sam i prijasnjeg popa pitao , a on mi je rekao ''Recu ti sutra''. Ni sutra mi nije rekao jer ga nisam nasao , pa je onda otisao u neki ''Titel'' jer ga je tamo premestio vladika. Bio sam u crkvi mozda par puta , sad dali valja ici u nju ako je katolicka , i moliti se u njoj i sve to , a ja sam Pravoslavac ? Molim da mi odgovorite ako znate ili ste negde procitali ??

Added (09 Avg 2012, 11:34 AM)
---------------------------------------------
Moze pomoci neko ?


ПАТРИЈАРХ СРБСКИ ПАВЛЕ !!!









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 2 | 09.08.2012 , 11:45 AM

Pa koliko ja znam, velike su razlike između naše i katoličke crkve... Što se mene tiče, ti idi gde želiš, ali ja, koliko znam, tamo u Vojvodini posebno imaju pravoslavne i posebno katoličke crkve... Ali valjda On ne gleda gde se moliš... Bog će ga znati... Ne treba ti crkva da održavaš svoju veru... Možeš se ti moliti i u sobi... :)

Ko si ti?









105
poruka na forumu
2 22



post # 3 | 09.08.2012 , 11:48 AM

Ma nikad nisam ni otisao u tu crkvu , i znam da se mogu moliti i u sobi..
Odem ponekad u grad pored mog sela , pa tamo u crkvu 1-2 nedeljno motorom..

ПАТРИЈАРХ СРБСКИ ПАВЛЕ !!!









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 4 | 09.08.2012 , 11:51 AM

Pa realno... Možeš ti biti u crkvi.. Ja eto poznajem dosta njih koji imaju neku veru ili čak nemaju... :) Ako te već neko zove, idi iz poštovanja. Ili recimo, moja sestra je trebala otići u katoličku crkvu, ali ne zbog toga što je pravoslavne vere, nego što je htela videti dela.. :) Ja mislim da ne bi trebalo... Ali ja mislim, nisam potpuno sigurna. :)

Ko si ti?









105
poruka na forumu
2 22



post # 5 | 09.08.2012 , 12:09 PM

Океј , фала још једном

ПАТРИЈАРХ СРБСКИ ПАВЛЕ !!!









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 6 | 09.08.2012 , 3:55 PM

Ja sam ateista i ne idem u crkvu. Zadnji put sam u crkvu ušla,jer sam baš,baš morala.

Kada sam u osnovnoj školi imala vjeronauku,vjeroučitelj nam je rekao da nije bitno gdje se molimo i da je bitno jedino da se molimo.. Po tome nije bitno gdje ideš u crkvu i da li uopšte ideš u crkvu,nego da li se moliš..

Crkva je samo ustanova. :)


Poruku je menjao/la By_The_Way_ - Cetvrtak, 09.08.2012, 3:55 PM






Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 7 | 09.08.2012 , 4:14 PM

postujem sve i svakoga..al udaljen sam od toga svega,ne privlaci me i nisam privrzen nicemu :D

kao rastafarijanac,crkva je u covjeku!

Be my love?









92
poruka na forumu
5 47



post # 8 | 09.08.2012 , 4:17 PM

Pa mislim da nije bitno da li je crkva pravoslavna ili katolicka obe vere spadaju u hriscanstvo.








4290
poruka na forumu
228 2087



post # 9 | 09.08.2012 , 4:28 PM

Mozes ti i u Katolicku da udjes, niko ti ne brani, ali ako vec ides idi u nasu Pravoslavnu.








105
poruka na forumu
2 22



post # 10 | 09.08.2012 , 6:20 PM

Marija Nikola , pa problem je sto nece da izgrade Pravoslavnu , jadni su , imam samo katolicku. A odem ponekad motorom do susednog grada u crvku 1,2 nedeljno..

ПАТРИЈАРХ СРБСКИ ПАВЛЕ !!!









3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 11 | 09.08.2012 , 6:37 PM

Quote (kaLu8989)
pa problem je sto nece da izgrade Pravoslavnu , jadni su , imam samo katolicku.


Stvarno su jadni. Kakvo je to mesto bez crkve, normalno mozes se ti moliti i kuci, ali ipak mislim da svako mesto treba da ima svoju crkvu, svoju svetinju gde ide da se moli, sece kolac, da ta crkva ima svog sveca koga slavi i da se na taj dan okuplja narod. U mom mestu na primer ima tri crkve i svaka crkva ima svog sveca i na taj dan se narod okuplja, odrzavaju se narodne igre kao sto su: hajducki stap, rezanje trupaca, zabivanje kolca u zemlju, bacanje kamena, vuca konopca... Onda takmicenje u pecenju prasica, isto i kulturno umetnicko drustvo Leposavic svake godine dolazi igra se kolo, deca se takmice u pevanju starih izvornih pesama... A za sve je to zasluzna crkva jer nas okuplja da sve to proslavimo. :)








105
poruka na forumu
2 22



post # 12 | 09.08.2012 , 6:40 PM

To se i kod nas odrzava , te igre , na slavu sela. Mi imamo katolicku crkvu , ali pravoslavnu nikako da izgrade. jebem im sve

ПАТРИЈАРХ СРБСКИ ПАВЛЕ !!!









34
poruka na forumu
2 62



post # 13 | 09.08.2012 , 7:17 PM

ja mislim da bi trebao ici u grad u pravu pravoslavnu crkvu. ali imam itanje da li se u toj crkvi vrse pravoslavne liturgije i picesca i da li su tu pravoslavni popovi?








105
poruka na forumu
2 22



post # 14 | 09.08.2012 , 7:19 PM

Jeste Pravoslavni pop je , a nisam siguran jesu li pravolsavne liturgije..








1333
poruka na forumu
533 3782



post # 15 | 03.12.2012 , 1:14 AM

Quote (DxD)
Ne treba ti crkva da održavaš svoju veru... Možeš se ti moliti i u sobi...

Slazem se sa ovim ;)
Quote (Marija_Nikola)
Mozes ti i u Katolicku da udjes, niko ti ne brani, ali ako vec ides idi u nasu Pravoslavnu.

I sa ovim :)








896
poruka na forumu
89 981



post # 16 | 03.12.2012 , 1:24 AM

Uopsteno ti je sama rec pravoslavac rekla sve tako da,ne mozes se moliti u katiolickoj crkvi :) :)






Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 17 | 03.12.2012 , 1:28 AM

Ne mjeri se koliko si vjernik po tome koliko puta odes u crkvu,koliko puta postis i slicno...

Vec koliko postujes i cijenih ucenje svoga Boga,i kakav zivot vodis... Koliko pricas sa Bogom,i koliko Boga nosis u srcu ...

Ovo ne vazi samo za nasu pravoslavnu hriscansku vjeru,vec za svaku vjeru,...

I crkve,i dzamije i svi ostali harmovi su upljani ljudima i njihovim potrebama :)

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...









2963
poruka na forumu
797 10239



post # 18 | 22.12.2012 , 7:51 PM

(kaLu8989)
''Recu ti sutra''

i u katolicku a i u pravoslavnu crkvu se pripoveda isti rezim...
Ako si pobozan covek, i ako verujes u Boga, ako ti nije mrsko da ides u crkvu, ti idi...
To je tvoja odluka da li ces ici ili ne...

A pop ti je to ocigledno odgovorio, jer je zeleo da ti sam shvatis da li zelis ici u crkvu ili ne... ;)

:P









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 19 | 22.01.2013 , 10:22 AM

Quote (kaLu8989)
dali valja ici u tu crkvu , a ja sam Pravoslavac.

Ja sam katolkinja pa sta :D crkva je crkva i ti si krsten i ja sam zar nam molitve nisu iste zar u njima nema 3-4reci razlicite samo
Quote (DxD)
Pa koliko ja znam, velike su razlike između naše i katoličke crkve...

Koja je to razlika duso moja
Koliko ja poznajem bibliju stari i novi zakon u starom zakonu smo bili isti zar ne e ona se prelazi na novi kalendar pola sveta a pravoslavna vera ostaje u starom
danas katolici slave imendane a pravoslavci slave a sve druge svetce imamo isto
jedina razlika je sto katoliki imaju krstenje pa prvu pricest pa krizbu dok pravoslavna vera ima samo krstenje

Znaci ako je ta crkva u selu ostala a katolika nema a narod ce da izmeni mozda neke sitnice i dalje treba da se posecuje
ikone kipovi u crkvi nisu ni jednoj veri nepoznati zar ne
Vidite ja sam cula za crkvu negde u crnoj gori OSTROG pravoslavna je crkva ali me vuce zelja tamo da odem u toj crkvi su pokopani svetci o tom svetistu sam mnogo cula i sad mi kazite jel to razlog da ne odem tamo jer je pravoslavna
Pa ljudi naravno da nije crkva je crkva cak i da je djamija ja se pomolim onako kako znam.

Ta crkva ako ostane u tom selu jednog dana ce se zaboraviti ko je pre u nju isao a do tada ti savetujem vidi sta drugi rade pa i ti nije crkva problem nego je problem narod jer ta katolicka crkva je samo zgrada ali potpunom je cine oni koji u nju zalaze ;) poljubac

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










85
poruka na forumu
7 30



post # 20 | 17.02.2014 , 1:07 AM

Ljudi interesuje me gde mogu da nadjem te crkvene knjige u pdf. formatu? Kao sto je npr. Novi Zavet, Stari zavet, Kuran?  uzid

sanjchy905



Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Crkva
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: