Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Biti roditelj :)
Biti roditelj :)






1333
poruka na forumu
533 3782



post # 1 | 05.09.2012 , 5:54 PM

E ovako :) Zanima me koliko je po vasem misljenju potrebno da decko ili devojka ima minimum godina da bi bio ili bila roditelj.Ja imam 22 godine i vec sam roditelj :) Imam sina koji ima godinu i po,pa sada me zanima vase misljenje,kome sam premlad,kome nisam,zasto kako itd :) Da li biste vi kada biste nasli onu pravu ili pravog toliko bili obuzeti tim godinama pa biste cekali da prodju godine itd?Naravno normalno je da neces odmah da se zenis ili udajes cim upoznas nekoga lol Ja sam sa tom devojkom bio 3 godine i vise nismo zajedno,ona je zabrljala i dete je kod nje.Pisite :D cao








896
poruka na forumu
89 981



post # 2 | 05.09.2012 , 6:25 PM

Moonchild007, Brt nije smak sveta...ako se desilo desilo se ;) ;) I da mislim da je super sto imas sina,ali je to problem sto nije sa tobom :( :( :(
Bilo bi super kad bi ste svo troje ziveli zajedno yes
Imas moju podrsku brate! !








1333
poruka na forumu
533 3782



post # 3 | 05.09.2012 , 6:44 PM

Quote (Max_Peric)
Bilo bi super kad bi ste svo troje ziveli zajedno

Xexexxe hvala brate cao ali to je ne moguce jer ja ne zelim vise da zivim sa njom ;)








896
poruka na forumu
89 981



post # 4 | 05.09.2012 , 6:47 PM

Moonchild007, Epa to je onda izmedju vas...dosta svadja ima kod parova....ali izgleda da ti ne mozes da predjes preko necega :o yes yes yes






Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 5 | 05.09.2012 , 8:38 PM

ja smatram da je to najljepsi osjecaj koji moze da postoji :D bolji i kad se nahasas exera i elesdija :D
budes "tata",stvoris zivot,nekog ko ce da nosi one 3 boje,proizvod ljubavi,prirode :D
da nadjem odgovarajucu mamu koja bi pristla ja bi odmah da budem tata :D msm imam iskustva sa djecom,duga prica lol i jos kad kaze "tata" :D aaa !! :D

Quote (Moonchild007)
kome sam premlad,kome nisam,zasto kako

imao si vise od 18 jbg,znas za sebe da mislis,odrasto si,covjek....nisi premlad a ni previse star..taman :D

Be my love?









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 6 | 05.09.2012 , 10:31 PM

Quote (JahRastafarI93)
da nadjem odgovarajucu mamu koja bi pristla ja bi odmah da budem tata msm imam iskustva sa djecom,duga prica i jos kad kaze "tata" aaa !!

Xaxaxaxa :D Bice valjda ;)
Quote (JahRastafarI93)
imao si vise od 18 jbg,znas za sebe da mislis,odrasto si,covjek....nisi premlad a ni previse star..taman

To i ja mislim :) nije bas da sam odrastao covek pun iskustva ali ako ti sam kao osoba mislis da si dovoljno star da budes roditelj to je to ;)






Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 7 | 06.09.2012 , 9:49 AM

Ниси више клинац балав. Ствари битне ипак схваташ
Его није важан, колко све што мораш сада
Да радиш сваког дана, да би чуо срећно: Тата

:D

Be my love?









164
poruka na forumu
144 1051



post # 8 | 06.09.2012 , 1:44 PM

Msm da si ipak premlad...! Kako ce dete da raste bez oca? Na koliko ces da se vidjas sa njim (vremenski period gledan). Lepo je naravno,ali i kad bi postojala normalna bracna zajednica. Da li bi mogao zbog buducnosti svoga deteta da svoje odnose sa njegovom majkom nekako poboljsas? Ipak biste vasem detetu omogucili sve u zivotu. :D

Quote (Moonchild007)
ali to je ne moguce jer ja ne zelim vise da zivim sa njom


Mnogo mi ozbiljno deluje :D Ocekujem odgovor :p








1333
poruka na forumu
533 3782



post # 9 | 06.09.2012 , 1:59 PM

Quote (dzundzun)
Kako ce dete da raste bez oca?

O tome je trebala ona da razmislja kada je zabrljala ;) Meni je zao sto je tako ali ja sam tu ne mocan jer je ona srusila sve sto sam ja gradio...Vidjam se sa njim nekoliko puta mesecno.
Quote (dzundzun)
Da li bi mogao zbog buducnosti svoga deteta da svoje odnose sa njegovom majkom nekako poboljsas?

Quote (Moonchild007)
ali to je ne moguce jer ja ne zelim vise da zivim sa njom

Kao sto vec rekoh ;) jeste ozbiljno.








4750
poruka na forumu
495 2877



post # 10 | 06.09.2012 , 2:18 PM

Quote (dzundzun)
Msm da si ipak premlad...!

slazem se :)






Ako imas cilj,nacices i put...
762
poruka na forumu
1386 7080



post # 11 | 06.09.2012 , 3:43 PM

Quote (Dejan)
Msm da si ipak premlad...!

i ja se potpuno slazem... :D

Život je ono što ti se dešava, dok ti praviš planove za život...










4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 12 | 06.09.2012 , 3:55 PM

A kako nije premlad da se upusti u seksualne odnose??

Ma sta premlad. Nije premlad.
Ja sam se udala kad sam imala 21 godinu i to je taman.
Samo druga je stvar kod mene sto ne mogu dete da imam.

Punoletan je i samim tim sposoban da se brine o sebi, a ako je neko sposoban da se brine o sebi
moze da se brine i o nekome.

Zeno moja Ivana, i ti si mlada majka, i zavidim ti sto imas bebaca, i ja bih volela da sam rodila mlada, a ne
sada po ''stare dane'' da se budim po noci i menjam pelene.

Premlad je neko kad ima 13, 14, 15, 16, 17 godina, tj., kad je maloljetan.
S punoletstvom dolaze i obaveze, a toliko mu se raduju deca kao da je to ne znam sta, a onda shvate da se odraste bas preko te noci. I nema nazad.
Pod 18. godina smatra se da je osoba sposobna da se brine o sebi te da roditelji nisu duzni da se brinu vise o detetu, nego je dete sposobno da se brine za sebe.
A to sto su roditelji sentimentalni pa od deteta naprave govno ali doslovno, pa ga razmaze, ne nauce obavezama, pa to isto dete dozivi da zivi s mamom i tatom do 30-te e to je sramota.

Tebi svaka cast. Kako si ga napravio verujem da ces ga znati i odgojiti.
Ne znam uzrok vase svadje, ali ako nije nista ekstremno a pod tim smatram paralelnu vezu u isto vreme, mogu reci da ste se razisli a da niste se ni borili za sebe.
Ali gde nema ljubavi nema ni zajednickog zivota!

Danas se parovi rastaju ako npr. muz ne odnese prljav ves u korpu. Odmah princeze lete mami kuci. Mwwwwwwaaaaaah mama on samo rasipa po kuci. Maaaaaaaaaaaaaawh mama, on ostavlja dlake na lavabou! Lako je dok se ima mama!
E tako.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










408
poruka na forumu
12 196



post # 13 | 06.09.2012 , 4:36 PM

Quote (Leksi)
Ma sta premlad. Nije premlad. Ja sam se udala kad sam imala 21 godinu i to je taman.

Slazem se, neki ljudi se zene sa 17, 18 god.
Quote (Leksi)
Samo druga je stvar kod mene sto ne mogu dete da imam

zao mi je sto nemozes imati djece :(

http://www.youtube.com/watch?v=FGRgEEeuZhM







Ako imas cilj,nacices i put...
762
poruka na forumu
1386 7080



post # 14 | 06.09.2012 , 4:55 PM

Leksi, zence moje najdraze,jeste i ja sam mlada majka ali ipak nije isto postati majka sa 22god i otac sa 18god...znas to i sama... mada postujem svaciju licnost,jer nismo svi isti... ;)

Život je ono što ti se dešava, dok ti praviš planove za život...










4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 15 | 06.09.2012 , 5:16 PM

Quote (dejanjosikovic)
zao mi je sto nemozes imati djece

Nije da ne mogu, nego nam se ne da. :)
Znaju i deca da su ovo losa vremena :)

Quote (♥Ivana♥)
Leksi, zence moje najdraze,jeste i ja sam mlada majka ali ipak nije isto postati majka sa 22god i otac sa 18god...znas to i sama... mada postujem svaciju licnost,jer nismo svi isti..

Sve ja to znam.
Ali ako si zreo da imas seksualne odnose, i ako si toliko svestan do cega mogu dovedu isti.
I kada se to desi, zasto je onda on manje zreo nego pre????
Ja procitah da on ima 22 godine.
Imam brata od strica on je postao tata sa 20 i nista. Zna u sta se upustio i to je to.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~








Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 16 | 06.09.2012 , 6:52 PM

Leksi, gj objasnila :D sve ispod 18 je premlado :D
a ti na poso uduplaj naciju :D

Be my love?









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 17 | 06.09.2012 , 10:58 PM

JahRastafarI93, za pocetak kosarkaski tim. :) :D

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










1333
poruka na forumu
533 3782



post # 18 | 06.09.2012 , 11:00 PM

Xexexxe ja se izvinjavam svima sto sam se malo uspavao sto se tice teme,imao sam problema sa internet konekcijom ;) Leksi, Slazem se sa tvojim komentarima i misljenjem ;)
Quote (Leksi)
Tebi svaka cast. Kako si ga napravio verujem da ces ga znati i odgojiti.
Ne znam uzrok vase svadje, ali ako nije nista ekstremno a pod tim smatram paralelnu vezu u isto vreme, mogu reci da ste se razisli a da niste se ni borili za sebe.

Ja sam se borio ali sam ne mocan da nastavim borbu jer je ona ta koja je napravila veliki problem,za mene ne premostiv i za skoro sve normalne osobe je tako...Ne brini,doci ce i tvoje vreme sto se tice deteta ;) ja ti drzim palceve yes ;)
Quote (JahRastafarI93)
Leksi, objasnila sve ispod 18 je premlado
a ti na poso uduplaj naciju

:D gj Ali postujem Ivanino misljenje ;)








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 19 | 06.09.2012 , 11:10 PM

Moonchild007, zato sam i rekla. To sto je bilo izmedju vas neka i ostane. Ruzno bi bilo da pricas na forumu detalje tog problema. Jer odmah o sebi dajes sliku da bi tako rekao i o necem drugom intimnijem.

Ako je nepremostivo onda tu nema vise sta da se prica.

I nisi ti premlad.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










547
poruka na forumu
46 1072



post # 20 | 06.09.2012 , 11:26 PM

Godine ne odredjuju uvek zrelost jedne osobe...ima tu mnogo razlicitih factora od nacina zivota do okruzenja i iskustva koje ta osoba prodje...
Neko sa 15 godina iskusi mnogo vise nego neko sa 25 pa cak iako ima 15 on je u nekim segmentima zrelija psihicki osoba od onog sa 25...mada ne pozelio nikome tako nesto jer nema lepses perioda od detinjstva
Biti roditelj je velika odgovornost i treba puno snage napora i zelje da se ulozi da bi sve to bilo dobro...
Po meni netreba bas prerano covek da se zarobi... ne zato sto nebi mogao da bude dobar roditelj vec zato da bar do jedno 18-te da pokusa da prozivi nesto onako...ali posle verovatno uz neko zrelo razmisljanje i malo truda moze da bude sasvim dobar roditelj...verovatno moze i ranije kako sam i naveo na pocetku sve je u zavisnoti od toga koliko je ta osoba psihicki zrela
Moje iskustvo je bilo da sam sa 17 godina imao znatno starije drustvo 25+(ozenjeni,neozenjeni,razvedeni i sl...nije bio cale ponosan zbog toga)zbog mojeg okruzenja takvim ljudima na moju srecu "Dobrim ljudima" ja sam naucio mnogo od njih i o zivotu uopste i ranije dosta sazreo od mojih vrsnjaka(uostalom da nisam ne bi me nikad ni prihvatili...niko nece da vuce balavca za sobom)
Tako da po meni...nikad nije rano biti roditelj ako je osoba dovoljno zrela...godine su samo jedan od pokazatelja starosti i zrelosti jedne osobe...imamo ljude od 40-50 godina pa se ponasaju ko deca (verovatno im dusa mlada) ali za razliku od njih sa mojih 25 odnosno za koji dan 26 ja se osecam tako staro...mah deda lol


Poruku je menjao/la Hectore - Cetvrtak, 06.09.2012, 11:26 PM

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"



Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Biti roditelj :)
Search: