Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Ljubav » Kako bi postupili kada bi vasa voljena osoba tesko obolela?
Kako bi postupili kada bi vasa voljena osoba tesko obolela?




Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 1 | 21.02.2013 , 12:26 PM



Slika govori hiljadu rijeci!

Da li ste ikad bili u takvoj situaciji, kako ste postupili?
Kako bi postupili da se nadjete u takvoj situaciji?
Kako bi postupili da ste vi ta obolela osoba?

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"







velikoStopaloobdukcija uma
1098
poruka na forumu
755 2949



post # 2 | 21.02.2013 , 2:24 PM

postupio bih fenomenomentalno ocekivano za sv eljud eoko mene koji me poznaju,mislim da se niko ne bi iznedadio tim cinom,osim sto bi sutradan bilo drugacije...u nekom smislu :)

studirati filozofiju smotaliteta travologije u rizlogiji je smjesno jer ja se bavim velikoStopaloobdukcijom uma i zato vas molim da obratite paznju kako se ponasate,hvala









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 3 | 21.02.2013 , 2:27 PM

Pa jedino kako je moguće - bio bih uz nju ,dao sve što mogu i treba da mi ponovo bude zdrava i prava ....
Kada nekog volim sjedinim se i postajemo jedno biće .

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?







Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 4 | 21.02.2013 , 2:32 PM

Quote (badule)
da mi ponovo bude zdrava i prava

Mojim pitanjem sam isključila taj ishod...

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









896
poruka na forumu
89 981



post # 5 | 21.02.2013 , 3:25 PM

Bio bih uz tu osobu i priredio bih joj nezaboravne trenutke da se oseti voljeno  :) :)






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 6 | 21.02.2013 , 4:51 PM

Quote (Mallena♥)
Kako bi postupili da ste vi ta obolela osoba?

Na ovo mi niko ne odgovori!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 7 | 21.02.2013 , 7:39 PM

Quote (Mallena♥)
Da li ste ikad bili u takvoj situaciji, kako ste postupili?Kako bi postupili da se nadjete u takvoj situaciji?
Kako bi postupili da ste vi ta obolela osoba?
Bila sam u goroj sutuaci gde cak moje prisustvo i sve sto sam cinila nije pomagalo :(
Na ovu temu mi tesko pada da odgovorim bas iz tog razloga ponekad zivot odluci za nas
dodje mu kraj.

Kako bi ja postupila d abudem ja na tom mestu pa neznam ja sam velika panicarka uvek vidim crno
plasim se i s tim cinim samo gore.

A sta bi njemu rekla ja da nedaj boze obolim pa neznam sta bi mu rekla valjda bi to vreme ucinilo za mene valjda bi tek tad znala sta cu reci.

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 8 | 21.02.2013 , 9:49 PM

Kako bih postupio da sam ja bolestan...
Pa biio sam teško bolestan i jedva sam pretekao 96-te godine .
Draga osoba nije videla moje bolne trenutke ,trudio sam se da je time ne opteretim .
Ali se posle ispostavilo da nije ni razumela u koliko sam teškoj situaciji bio .

Mallena -Razumeo sam pitanje ,ali sam bio svedok nekoliko ozdravljenja teško obolelih osoba . Pa sam i u tom smislu odgovorio .

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









896
poruka na forumu
89 981



post # 9 | 21.02.2013 , 10:04 PM

Quote (Mallena♥)
Na ovo mi niko ne odgovori!
 Ok...postupio bih ispravno kao sto mislim da treba...jednostavno za voljenu osobu sve,vise delima nego recima :)






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 10 | 22.02.2013 , 0:30 AM

Nikad nisam JA bila u takvoj situaciji, ali nazalost poznajem par parova.. :(

Ostala bih sa tom osobom do kraja, bez obzira kako bi na mene uticalo to!
Ostala bih sa voljenom osobom cijeli zivot i u onom "boljem" slucaju od ovog- kad bi nesrecom ostala invalid..

Ne bih se trudila da joj pravim cirkus oko glave i izigravam klovna, ponasala bih se kao da je sve normalno... stopirala bih svoj zivot za taj period jer to bi mi tad postalo najprece u zivotu!

A sta bih uradila ja kada bih saznala da sam tesko bolesna, a imala bih pored sebe nekog ko me voli i koga ja volim?

Ostavila bih ga! I to mu ne bih rekla da sam bolesna nego da sam ga prevarila i da sam se zaljubila u drugog, da ga nikad nisam voljela, da mi se gadi,.... sve ruzno cega bih se mogla sjetiti, samo da ga otjeram, da ne sazna pravu istinu!

Onda bih nastavila sama i znala bih da sam ucinila dobro djelo, da sam nekog trenutno povrijedila, ali trajno postedila velike patnje, traume, boli,...

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"







Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 11 | 22.02.2013 , 10:32 AM

Nisam bio :)

Kako bi postupio ? 

Proveo bi sto vise vremena s' njom :)

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










2963
poruka na forumu
797 10239



post # 12 | 22.02.2013 , 4:15 PM

Ne znam.... stvarno tesko pitanje... posto sam mekog srca i volim da volim, najverovatnije bih se i sam razboleo... Ljubav je ljubav... ;)

:P







Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 13 | 25.02.2013 , 9:25 AM

Ne daj Boze ovo nikom,niti meni takodje... Zaista je tesko ovako reci,uh da je moja draga obolela,pa uf,stvarno mi je pretesko i zamisliti to,a kamoli to proci,mislim da se nikad ne bih oporavio,da bih ucinio sve da je spasem,bio bih tu,trudio bih se maximalno osmijeh na licu da ima,kakav god al da je smijesak ....

A da sam ja u toj situaciji,hmm
Quote (Mallena♥)
Ostavila bih ga! I to mu ne bih rekla da sam bolesna nego da sam ga prevarila i da sam se zaljubila u drugog, da ga nikad nisam voljela, da mi se gadi,.... sve ruzno cega bih se mogla sjetiti, samo da ga otjeram, da ne sazna pravu istinu! Onda bih nastavila sama i znala bih da sam ucinila dobro djelo, da sam nekog trenutno povrijedila, ali trajno postedila velike patnje, traume, boli,...


vjerovatno nesto na ovaj princip,jer ne bih zeleo da prolazi samnom kroz to,jer da bi preboljela vremenom mene kao nekog tako koji je povrijedio,aaa da prodje samnom kroz to i da ostane bez mene,hmmm to ostavlja jake posledice i ne bih joj to zeleo nikada ...

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 14 | 25.02.2013 , 12:53 PM

Quote (Mallena♥)
Ostavila bih ga! I to mu ne bih rekla da sam bolesna nego da sam ga prevarila i da sam se zaljubila u drugog, da ga nikad nisam voljela, da mi se gadi,.... sve ruzno cega bih se mogla sjetiti, samo da ga otjeram, da ne sazna pravu istinu!Onda bih nastavila sama i znala bih da sam ucinila dobro djelo, da sam nekog trenutno povrijedila, ali trajno postedila velike patnje, traume, boli,...


Quote (XAVI_PG)
vjerovatno nesto na ovaj princip,jer ne bih zeleo da prolazi samnom kroz to,jer da bi preboljela vremenom mene kao nekog tako koji je povrijedio,aaa da prodje samnom kroz to i da ostane bez mene,hmmm to ostavlja jake posledice i ne bih joj to zeleo nikada ...
Zalosno je i pomisliti na to a kamoli uciniti
To sto vas dvoje pricate nebi mogla nikad uraditi NIKAD pogotovo jer bi poslije takve bolesti mozda i umrla a on da misli da ga nisam nikad ni volela i da sam ga prevarila Ne.

Zapitajte se onda zasto vi zelite ostati uz osobu koja oboljela ZASTO
Zar to onda nije sebicno da vi gledate kako se ona pati a kad bi bilo obrnuto lagali bi ste

Ja bi ostala uz njega do zadnje sekunde a tako isto ga zelim i da je on pored mene
Jer se kaze i u dobru i u zlu

Verujem nece me mnogo razumeti ali gore navedeno u smislu prevarila sam te i bla bla se vidja smao u filmovima
Stvarni zivot je borba borba za zdravlje i ljubav.

Da znam unaprijed svoj zivot i sta cu doziveti i kad bi znala da ce on oboleti i otici s tom osobom nebi imala posla apsolutno to su za mene cudna bica koja se ne obaziru i pitaju kako je onom drugom
Zar misli ako me slaze da me prevario ili me nije voleo da cu mozda manje patiti.

Zelim da je on uz mene i ja uz njega nebitno sta se u zivotu desilo da pokazujemo ljubav bas onda kad je najgore jer kazu da ljubav i bolest nadjaca a ja verujem da se vredi boriti i pokusati ali skupa.

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)








Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 15 | 25.02.2013 , 6:05 PM

Quote (Srcemoje)
Zalosno je i pomisliti na to a kamoli uciniti To sto vas dvoje pricate nebi mogla nikad uraditi NIKAD pogotovo jer bi poslije takve bolesti mozda i umrla a on da misli da ga nisam nikad ni volela i da sam ga prevarila Ne.

Zapitajte se onda zasto vi zelite ostati uz osobu koja oboljela ZASTO
Zar to onda nije sebicno da vi gledate kako se ona pati a kad bi bilo obrnuto lagali bi ste

Ja bi ostala uz njega do zadnje sekunde a tako isto ga zelim i da je on pored mene
Jer se kaze i u dobru i u zlu

Verujem nece me mnogo razumeti ali gore navedeno u smislu prevarila sam te i bla bla se vidja smao u filmovima
Stvarni zivot je borba borba za zdravlje i ljubav.

Da znam unaprijed svoj zivot i sta cu doziveti i kad bi znala da ce on oboleti i otici s tom osobom nebi imala posla apsolutno to su za mene cudna bica koja se ne obaziru i pitaju kako je onom drugom
Zar misli ako me slaze da me prevario ili me nije voleo da cu mozda manje patiti.

Zelim da je on uz mene i ja uz njega nebitno sta se u zivotu desilo da pokazujemo ljubav bas onda kad je najgore jer kazu da ljubav i bolest nadjaca a ja verujem da se vredi boriti i pokusati ali skupa.


Srcemoje, ja sam samo htjela reci da bih pokusala moju voljenu osobu da postedim onoliko koliko bi to bilo u mojoj moci...

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"







♡ Visca el Barça ♡
2899
poruka na forumu
5196 19101



post # 16 | 02.03.2013 , 1:08 AM

Nisam nikada bila u toj situaciji... :)

Da mi oboli voljena osoba bila bi sto vise sa njom i pazila je i njegovala.

a vec je druga situacija da sam ja ta oboljela.. Ne bi dopustila da se brine o meni i to.. Neka zivi svoj zivot. I sama bi trazila da ode.

Svi se prave fini, svi igraju prljavo. °°°









411
poruka na forumu
326 425



post # 17 | 02.03.2013 , 1:34 AM



ako treba, i gusku cu da ulovim...








52
poruka na forumu
6 94



post # 18 | 02.03.2013 , 10:35 AM

Vec sam delimicno odgovorio i na ovo pitanje na temi o vezi i braku sa OSI. Mislim, bolest, hendikep, sta god, dakle zdravstveni problem.

Dakle: Ostao bih uz voljenu osobu, konkretnu osobu, zato sto je volim(isto kao sto bih i usao u vezu sa osobom koja ima zdravstveni problem, svesno jer me ta neka osobba privlaci, jer se zaljubim), zato sto tako hocu, zelim svojom odlukom, slobodnom voljom, iz ljubavi prema toj nekoj konkretnoj osobi. a ne zato sto se to 'smatra ispravno', ne zato sto je to tako 'moralno drustveno prihvatljivo' i ne zbog toga sta ce 'svet da misli i da kaze'.

Ostanak u vezi, ili ulazak u vezu sa osobama koje imaju zdravstvene probleme ne treba da bude odluka iz sazaljenja(ako recimo pricamo o ulasku u vezu), niti iz osecaja duznosti, obaveze(ako govorimo o ostanku u vec formiranoj vezi, braku), niti takve odluke treba da budu motivisane uklapanjem u 'moralno prihvatljive poteze zbog misljenja okoline', a ni sakupljanjem nekih poena u altruizmu da smo kao eto 'ucinili dobro delo'. Po mom misljenju, takvi motivi su na neki nacin kalkulantski, ne poticu iz iskrenih osecanja. Osecaj 'moralne ispravnosti' i 'osecaj duznosti', to nije osecanje srca, vec vise dodje kao neka 'norma podrazumevanog drustvenoprihvatljivog  ponasanja'. A onda to i nije bas ljubavno iskreno, po mom misljenju.

Takve odluke treba po mom misljenju da budu rezulat istinskih osecanja, motiv osecanja u srcu, ljubavnog osecanja, zelje, svesne zelje prema toj nekoj konkretnoj osobi, sa kojom smo reseni da podelimo i delimo i dobro i lose. Dakle, ne ni prema svakoj osobi sa kojom smo, vec prema onoj koju osecamo da istinski volimo, i da je za ceo zivot. Svaki drug motiv, po mom misljenju sadrzi i licemerje na neki nacin i ne potice iz potpuno iskrenih osecanja.

No ok, ovo je samo moje misljenje, ne znaci da i drugi treba da razmisljaju i delaju isto.

Sto se tice misljenja da li treba otici od osobe sa kojjom smo ako se mi razbolimo. Pa, reci cu nesto sto se mozda nece dopasti drugima. Mozda ce zvucati i egocentricno. Od osobe za koju bih osecao i smatrao da me iskreno voli, da je ona prava, od takve osobe prizeljkivao bih da ostane uz mene. Ako me iskreno voli. Kao sto bih i ja sotao uz tu osobu, iz ljubavi. Ne bih naravno insistirao ali bih prizeljkivao. Ok, kao neko ko vec ima zdravstveni problem i to trajne prirode, i ne bas jednosavan, mozda je i sebicno to prizeljkivanje, al je ljudski. Covek sam sa zeljama i nadama. I vrlinama i slabostima.

Isto tako, ne bih voleo da me osoba sa kojom bih bio odgurne od sebe ako se razboli. Ne bih smatrao za 'dokaz prave ljubavi' to sto neko nekog odgurne sto donese odluku u ime drugog. Posebno je degutantno reci nekom da ga ili da je nikad nismo voleli, da smo ga, je prevarili..itd samo da bi smo odgurnuli tu osobu. Jer kao eto mi uzimamo sebi za pravo da odlucimo da li ta osoba moze ili ne moze ostati uz nas i nase probleme. Ako bi se osoba sa kojom bih bio u vez i koju volim, koja me voli razbolela, ne bih voleo da me odgurne da mi ne dopusti da ostanem uz nju. Ali svojom voljom i odlukom a ne zato sto 'to tako treba'. Ako zaista ljubav postoji, obostrano. A ako se ljudi ne vole, onda je ostanak iz sazaljenja ili osecanja 'moralne duznosti' ipak na neki nacin licemeran potez. Ako smem tako da se izrazim. Kao u stilu 'ne volim te, ne volis me, al eto ostacemo jedno uz drugo jer je to tako 'moralno ok'. Mislim bzvz.

Al kao sto vec rekoh, iznosim samo moje misljenje(mada malo vise opsirno :) ). I kazem kako bih ja postupio. Ne bih zeleo da se  bilo ko nadje uvredjen zbog ovog sto pisem niti zbog nacina na koji pisem. cao


Poruku je menjao/la MrBeen - Subota, 02.03.2013, 10:41 AM






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 19 | 26.03.2013 , 12:06 PM

I dalje stojim iza svojih stavova..

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









375
poruka na forumu
43 188



post # 20 | 26.03.2013 , 12:34 PM

Ne daj Boze ! Ali ako bi se desilo bila bih uz mog coveka!

Dve stvari u zivotu me uvek ostave bez reci INTELIGENCIJA kod zivotinja i GLUPOST kod ljudi.




Forum » Međuljudski odnosi » Ljubav » Kako bi postupili kada bi vasa voljena osoba tesko obolela?
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: