Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Ljubav » Mozemo li promeniti ruzne navike svog partnera?
Mozemo li promeniti ruzne navike svog partnera?






1065
poruka na forumu
225 1145



post # 1 | 14.05.2011 , 10:54 AM

ŽENE se baš i ne mogu nadati da će promeniti loše navike svoga muža, poput gomilanja prljave odeće, laganja i neodržavanja obećanja, ali mogu barem pokušati, tvrde stručnjaci.

Jedna od velikih ironija zivota je,da kad se muskarac i zena vencaju,muskarac se nada da se ona nikad nece promeniti,a zena jedva ceka da pocne da ga menja.Naravno,oboje se razocaraju.Zena se uvek menja,a muskarac nikada.

No,da cujem sta vi mislite o tome..?










Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 2 | 14.05.2011 , 11:37 AM

ja mislim da je vazno da se oboje potrude... za neke stvari treba i zena da precuti, jer se mozda ni muskarcu ne svidja nesto sto ona radi pa cuti... smatram da razgovor sve resava...

ali to sto reci gomilanje prljave odece, na sta si tacno mislila? da se prljava odeca nalazi svuda samo ne u kanti za ves?


''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










1065
poruka na forumu
225 1145



post # 3 | 14.05.2011 , 12:04 PM

Quote (MarijanaBK1)
ali to sto reci gomilanje prljave odece, na sta si tacno mislila? da se prljava odeca nalazi svuda samo ne u kanti za ves?

Da bas to...









Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 4 | 14.05.2011 , 12:14 PM

Quote (suzana85)
Da bas to...

a pa ima za to leka... udate zene! ostavite odecu svog dragog tamo gde jeste, a svoju perite... on ce uzimati cistu iz ormana dok ima, kad ostane bez majica, kosulja i ostale garderobe, pitace vas zasto niste oprali? a mu samo odgovorite, sav ves koji je bio u korpi je opran... pa da vidite kako ce da ostavlja tamo gde mu je mesto... pali 99.9% biggrin wink


''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










4532
poruka na forumu
946 4023



post # 5 | 30.10.2011 , 0:33 AM

Zelim da promenem nesto ali pitam se dali cu ikad uspeti hmm

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 6 | 30.10.2011 , 1:35 AM

Ja ne želim da mijenjam ružne navike svoje partnerke, jer je to čini osobom kakva jeste i koliko god da su ružne, ona ih čini na meni simpatišan način, pa se to više ne može ubrojati u ružno već u nešto što volim! B)











372
poruka na forumu
60 249



post # 7 | 30.10.2011 , 2:40 AM

Quote (MarijanaBK1)
a pa ima za to leka... udate zene! ostavite odecu svog dragog tamo gde jeste, a svoju perite... on ce uzimati cistu iz ormana dok ima, kad ostane bez majica, kosulja i ostale garderobe, pitace vas zasto niste oprali? a mu samo odgovorite, sav ves koji je bio u korpi je opran... pa da vidite kako ce da ostavlja tamo gde mu je mesto... pali 99.9%


nije losa ideja...samo vec posao za mene...treba posle msc dana da peglam..aahahahahah

Ne znas ti ko sam ja, ja sam lutko mafija







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 8 | 30.10.2011 , 3:14 AM

Quote (beautifulwomen)
nije losa ideja...samo vec posao za mene...treba posle msc dana da peglam..aahahahahah


ma nema veze isplatice se.... :D tako je moja baba dovela mog dedu u red... :D

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










372
poruka na forumu
60 249



post # 9 | 30.10.2011 , 3:43 AM

Quote (MarijanaBK1)
ma nema veze isplatice se.... tako je moja baba dovela mog dedu u red...


e ako je tako...ima da primenujem situaciju...ipak su starii pametniji,red je poslusati :D :D :D

Ne znas ti ko sam ja, ja sam lutko mafija







Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 10 | 30.10.2011 , 3:49 AM

Posto sam ja ovde dvorska luda, evo malo da vas nasmejem :D Poslusajte klip do kraja ako vas ne mrzi, necete se pokajati xD Ima veze sa ovom temom :)

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 11 | 30.10.2011 , 4:41 AM

Zasto menjati izgradjenu licnost.
Treba mu samo usaditi navike :)
A to je lako. :)

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










4532
poruka na forumu
946 4023



post # 12 | 10.11.2011 , 10:40 PM

Neznam da ima te navike nisam primetila ;)

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 13 | 22.08.2012 , 6:41 PM

Quote (luka83)
Ja ne želim da mijenjam ružne navike svoje partnerke, jer je to čini osobom kakva jeste i koliko god da su ružne, ona ih čini na meni simpatišan način, pa se to više ne može ubrojati u ružno već u nešto što volim!


Ovo si tako suptilno rekao i diplomatski da nemam reci. :)

Treba teziti da mu usadite nove navike, tako ce nove potisnuti stare:)

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










896
poruka na forumu
89 981



post # 14 | 22.08.2012 , 7:16 PM

Ja mogu dosta njih sam promenio.........i ponosim se time :D :D :D :D :D :D :D uglavnom navika se tesko ko odvikava :o :o :o
Ja kad dam rec onda je to to yes yes yes yes






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 15 | 05.04.2013 , 9:46 AM

Žene, ne zavaravajte se da možete muškarcu promjeniti bilo šta sem pelena! ;)

Ja mislim da se gvoždje kuje dok je vruće, a dok dodje do "partnera" debelo je 'ladan/a! Tako da, nista od mijenjanja!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"







I <3 Paris!
468
poruka na forumu
860 5850



post # 16 | 06.04.2013 , 1:19 PM

Ne.

Prokleto zao mi, sto talenat za ljubav Bog mi ne podari!









52
poruka na forumu
6 94



post # 17 | 06.04.2013 , 3:50 PM

Mislim da ako ljudi osete potrebu da jedno drugo menjaju, doteruju, prepravljaju,transofrmisu...itd, onda se postavlja pitanje: sta oni to vole jedno kod drugog, u sta su gledali pre ulaska u vezu ili u brak. Sta je to sto je bio osnov njihovog privlacenja, osnov njihove zelje da stupe u emotivni ljubavni bracni odnos. Jer ako osecaju potrebu da nesto menjaju 'korenito' i svaki cas, jedno kod drugog, onda po mom misljenju tu nema iskrene ljubavi.

Ljubav je po mom misljenjukada zavolimo osobu u celini i kada neko nas zavoli u celini, bez ocekivanja za nekim stalnim ili korenitim promenama. Smatram da se odrasli ljudi ne mogu korenito menjati, prosto jer su vec do 20,25-te godine zivota, osnovne temeljne navike, razmisljanja..itd Formirane. Neke manje usputne korekcije, u kasnijim godinama, tu i tamo jesu moguce i ok potrebne, slazem se. Al velike promene kompletnih navika, mislim da su tesko izvodljive.

Iskreno, nisam od onih ljudi koji previse voli da se menja, na neki nacin lenj sam, inertan  sam za neke korenite, stalne promene(a ako neko pokaze tvrdoglavu nameru da me za inat menja, onda pokazujem otpor), i na neki nacin, moozda sam i egocentrik, i egoista, po ovom pitanju.  Volim sebe onakvog kakav jesam, i ocekujem da budem voljen bas ovakav kakav jesam. Sa manama i sa vrlinama. Mane namerno pisem prvo jer vrline je lako zavoleti. Ako moze tako ok, ako ne moze, onda ni ne mora sa mnom biti u vezi, nek trazi drugog, drugacijeg. Ne branim. Svako je zamenjiv, i od svakog postoji neko drugaciji, bolji. Mada, licno smatram da neke ljudske mane koje imam nisu toliko 'strasne' da se sa njima  'ne moze ziveti' ili da bi se bas po svaku cenu 'morale menjati'.

Dakle, ne volim da me iko menja, transformise prema sopstvenim zeljama. Da me time uslovljava. Ok je ukazati na neke mane, pa cu sam odluciti da li mgu da pokusam da menjam to kod sebe ili ne. Al da me neko uslovljava, pritiska, to ne trpim. Niti to nekom ja radim.

Transparentan sam i smatram dovolno iskren tako da svaka potencijalna partnerka moze vec  tokom faze upoznavanja, druzenja, zblizavanja(pre ulaska u vezu) da spozna osnove mojih mana i vrlina. Pa ako joj odgovara, ok. Ako ne, nek produzi dalje.

Ali isto tako nemam nikakvu nameru ni zelju niti osecam potrebu da ja nekog menjam, da nekom nesto uslovljavam,menjam niti da nekog transformisem prema svojim zeljama i ocekivanjima. Ako ne mogu da se pomirim sa manama neke osobe, onda necu ni bti sa tom osobom. Na isti nacin dopustam i drugoj strani: ako ne moze da se pomiri sa mojim manama, onda ne mora ni biti sa mnom. I mislim da je taj odnos fer i posteno: ne menjaj me- ne menjam te. Voli me onakvog kakav jesam-volecu te onakvu kakva jesi. Ako moze. A ako ne moze tako, onda nece ni biti veze, a jos manje ulaska u brak.

Prosto j jednostavno.

I iskreno nije mi jasna ta potreba kod mnogih ljudi(dakle ne samo kod zena) da u vezama, u brakovima menjaju jedni druge, da pritiskaju sa tim, da uslovljavaju sa tim odnose u vezi, u braku. Pa gde je tu ljubav pitam se i sta je to sto je osnov te ljubavi ako se stalno nesto menja. Sta je to onda sto ljudi zavole i kao vole kod svojih partnera i partnerki, ako stalno nesto prepravljaju, ako imaju potrebu da naprave 'drugaciju osobu', prema svojim zamsilima. To mi nikad nece biti jasno, iskreno. I iskreno, ne svidja mi se to, ta potreba koji ljudi pokazuju, potreba da menjaju stalno nesto kod drugih. Ili sebe zbog drugih.


Poruku je menjao/la MrBeen - Subota, 06.04.2013, 4:25 PM






Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 18 | 06.04.2013 , 9:12 PM

Pa sad promjeniti ne, al' skrenuti paznju da. :)

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐








. . .
883
poruka na forumu
407 REP OFF



post # 19 | 06.04.2013 , 9:23 PM

Umesto toga, nabaciti nove!

. . .









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 20 | 06.04.2013 , 10:56 PM

Za te ruzne navike smo valjda i pre znali!
Ali ako nisam a primetim kasnije upozoricu ga to je sve sto mogu uraditi ostalo mora on teti.

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)




Forum » Međuljudski odnosi » Ljubav » Mozemo li promeniti ruzne navike svog partnera?
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: