Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Ljubav » Da li mi imamo pravo da zavirujemo u partnerovu intimu...?
Da li mi imamo pravo da zavirujemo u partnerovu intimu...?






1192
poruka na forumu
1629 8390



post # 21 | 06.04.2013 , 4:48 PM

Naravno da nemamo. Postujem njegovu privatnost. Polazim prvo od sebe, jer ne bih voljela da meni neko prcka po tasni,telefonu i ostalim stvarima bez mog znanja. 
Quote (Marijana)
a sad da ja stalno razmisljam o tome da li me vara, oa to je odmah veza osudjena na propast... opustis se i uzivas pa koliko traje - nek traje...
Upravo tako.









. . .
883
poruka na forumu
407 REP OFF



post # 22 | 10.04.2013 , 11:54 PM

Ne postoji nista ruznije, ljudska sujeta! Zamlacivanje, zanosenje kako god! 

Ako hoces da ti nesto konstantno bude na oku, kupi stonu lampu!

. . .









50
poruka na forumu
11 115



post # 23 | 11.05.2013 , 2:22 PM

...otkud to pravo? Nemamo, kao sto i drugi nemaju pravo da zaviruju u nasu intimu...gde je tu sloboda? Ropstvo u vezi/braku nicemu drugom ne vodi nego krahu...

Zivot cine male stvari...









52
poruka na forumu
6 94



post # 24 | 12.05.2013 , 5:48 AM

Privatnost u vezi...skakljivo pitanje. hm...nisam ni za potpuno odricanje  privatnosti, 'autonomosti', ali nisam ni za cuvanje privatnosti, 'autonomnosti' po svaku cenu. Jer veza znaci biti zajedno,  deliti, uzajamno, obostrano. Samo tako i na taj nacin(po mom misljenju) veza moze da preraste u zajednicki zivot, u ono sto se zove brak, porodice. Barem u ono sto po mom vidjenju ima neki smisao. Previse insistiranje na 'autonomnosti' ..mislim kakva je to onda veza, ako svaka strana nesto svija u svoj 'poseban kutak' i nedopusta pristup drgoj strani. Odnos u vezi koji ne pociva na transparetnosti, to po mom misljenju nije ozbiljna veza. Tako se onda moze ziveti i sam, nije potrebno biti u vezi. Kada neko po svaku cenu 'cuva svoj prostor' to vec ukazuje da vezi nije posvecen, ni partneru-ki. Vec zeli vise tako liberato, leprsavo. To po mom misljenju nije veza, ozbiljna veza. Naravno, nisam ni za bezrazlozna sumnjicenja, proveravanja, pracenja, paranoje..itd. Poverenje treba da postoji. Ipak, nisam uvek ni za blanko poverenje. Jer, taj 'autonomni prostor' ljudi cesto umeju da zloupotrebe. Ima ljudi(i zena i muskaraca) koji ponajvise insistiraju na 'bezuslovnom poverenju',  na 'nepovredivosti intime' bas zato da bi mogli da rade sta hoce, da se prema vezi, prema partnerima, partnerkama ponasaju kako hoce, da svrljaju..itd


Poruku je menjao/la MrBeen - Nedelja, 12.05.2013, 5:54 AM








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 25 | 12.05.2013 , 2:54 PM

Mislim da uopšteno provjeranje partnera i nije baš najbolja ideja..

Ja volim svoju privatnost i uvijek je držim podalje od drugih. Iako sam dosta iskrena i otvorena,neke stvari ipak moraju da budu samo na određenim mjestima. Imam hiljadu nekakvih bilješki koje čuvam od drugih. Ne volim da mi neko čačka po telefonu. Ne volim da neko stoji iznad moje glave dok pišem poruku,a kamoli ostalo.
Isto tako ne volim da mi neko pipka po laptopu i gleda kakve ja to slike imam,šta ja to posjećujem na netu,s kim se ja to dopisujem i slično.
Bila sam sa jednim momkom koji je sve to htio da zna,ali sa forom da ne želi da dira moju privatnost,a meni je otvoreno davao do znanja da ja imam pravo provjeravati njegov laptop,telefon i slično. Na kraju je ostao praznih ruku..

Kako ja ne volim da dijelim svoju privatnost sa partnerom,ne bih nikada tražila od svog partnera da on dijeli svoju privatnost sa mnom.

To nije osnova za dobar brak ili vezu.. To je nešto što tako lako može srušiti bilo kakav odnos. :)








52
poruka na forumu
6 94



post # 26 | 12.05.2013 , 5:03 PM

Zanimljivo vidjenje. Ok, svako ima svoje vidjenje. Ne znam, kao sto rekoh juce, po mom misljenju cuvanje privatnosti po svaku cenu, drzanje tog nekog 'sopstvenog kutka' po svaku cenu(bilo jedne ili druge strane) u vezi, obesmisljava osnovni smisao jednog ljubavnog, emotivnog odnosa a to je: biti zajedno, deliti zajedno, prepustiti se jedno drugom. Ne bih mogao, ne bih zeleo, ne bih ni voleo da budem sa osobom koja u vezi ne zeli transparentnost. Barem eto da zajedno gradimo postepeno uslove za transparentan odnos.  Ne bih zeleo pored sebe osobu koja ce uvek nesto da cuva samo za sebe, da skriva, da vecito drzi taj neki svoj kutak na nekoj distanci. Ili koja nikad nece pozeleti, koju nece cak ni zanimati da udje u moj deo privatnosti. Ne bih zeleo takav odnos gde cemo stalno nesto da drzimo na distanci. Kao u nekoj internoj 'ilegali'.

Nije stvar u tome da neko sam kopa ili pretura po necijoj privatnosti bez dozvole, vec ako ljudi uopste nemaju nameru niti zelju da svoje privatnosti prevazidju i postanu otvoreni jedno prema drugom, u vezi. Ako imaju nameru da uvek 'cuvaju i drze na distanci svoj kutak privatnosti' To nije iskrenost. A iskrenost i otvorenost su po mom misljenju temelj veze. A ne igranje skrivalica, tajnovitosti. Ispostovao bih, uvazio bih to sto zeli svoju privatnost samo za sebe, ali onda bi se razisli, prekinuo bih takvu vezu.

Sta ce nam veza, kada cuvamo nase kutke ono grcevito, kada nismo otvoreni, iskreni. Ako ljudi u vezi ne idu ka tome da se potpuno spoje, da iskreno dele, onda sama veza po mom misljenju nema puno smisla. Povrsna je.  U tom slucaju, pitanje da li je veza  zapravo potrebna. Ljudi tako mogu da zive i sami, sta ce im veza. Onda ce imati svoju privatnost potpuno ocuvanu, i na sigurnoj  distanci od znatizelje drugih.


Poruku je menjao/la MrBeen - Nedelja, 12.05.2013, 5:43 PM








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 27 | 14.05.2013 , 12:38 PM

MrBeen, donekle se slažem sa tobom.

Krenuću od sebe i ovdje pričam samo o sebi.

Ja volim svoju privatnost i pod tim podrazumijevam nekakve lične stvari kao što su telefon,laptop,bilješke,blogovi i slično. Ne bih voljela da moj partner uzme moj dnevnik i pročita ga. Ne bih voljela da pronađe nešto i protumači drugačije. Ne bih voljela da zna za nekakve stvari koje volim držati samo za sebe. 
U meni postoji toliko emocija koje moraju biti samo moje.
Nikada ne bih tražila da mi on daje svoj telefon,laptop ili da mi priča nešto što ne želi.. 
Svako treba da ima svoju slobodu i intimu.

Ali opet,sa druge strane,ne bih voljela da nešto skriva od mene bez nekakvog razloga. 
Npr. bila sam sa momkom koji je rekao da mi nikada neće pričati o svojim vezama. Meni je to bilo smiješno.
Zajedno smo,dijelimo krevet i mnogo stvari. Zašto ne bi jedno drugome ispričali o prvom seksu,prvoj ljubavi,prvom poljupcu,smiješnim stvarima koje su nam se desile.. Pogotovo kada dvoje dijeli krevet ovo je bitno,jer tako upoznajemo jedno drugo.

Ja sam za to da imamo privatnost,ali da ona ne prelazi nekakve određene granice. :)








262
poruka na forumu
49 748



post # 28 | 19.05.2013 , 4:55 PM

Po meni je to nekulturno i nevaspitano :-)

Crno-Beli!!!









292
poruka na forumu
615 1347



post # 29 | 19.05.2013 , 10:25 PM

Jok,to je kaka. B)

"Za potpuno osvešćenje je neophodan bol".

14.07. <3










83
poruka na forumu
13 83



post # 30 | 16.06.2013 , 8:57 PM

Quote (Nechy92)
Nikada mi nije dao zabranu da se koristim istim, ali naravno kakva bi zena bila ja da ne bih posumnjala ako bi mi zabranio, onda bih znala da tu nesto smrdi, ista je stvar i sa mnom.  

podrzavam

:)))









390
poruka na forumu
20 673



post # 31 | 17.06.2013 , 1:29 AM

IMAMO!








46
poruka na forumu
1 26



post # 32 | 29.08.2013 , 9:51 PM

ahah, ko moze bilo kome na ovom svetu  neshto nekom da zabrani? smeshno (chitam temu od pochetka)
chuj privatnost! a ove zene shto su udate, kad stavljaju vesh u mashinu, ne proveravaju dzepove, kolichinu loja, znoja? to kao nije zabadanje u intimu, shta, o chemu mi prichamo?? :D (pretpostavljam da mnoge udate zene peru zajednichki vesh, mada to rade i mushkarci)
ma daj, intima.
intima je gornji i donji vesh, intima su genitalije, seksualne fantazije i cheznje, neshto preko chega smo povezani sa partnerom. dalje, intima su lichne odluke, ciljevi, neshto ka chemu tezimo, hobi, fetishi, vlastiti ukus...teshko da intima jednog choveka moze da stane u jednu torbu, mushku ili zensku, osim ako neko sa sobom nosi dnevnik lol
a ne sms, mejl fejs-twit-instagram sranje. ranije nije bilo hajtek uredjaja, pa su i zene i mushkarci nalazili suptilne nachine za razotkrivanje partnerovih tajni, ako su imali sumnje i nedoumice
ljudi koji veruju jedni drugima bez potrebe za tim zabadanjem u "intimu" koja se ovde pominje, su nepopravljivi romantici, pozdravljam i divim se :)








4532
poruka na forumu
946 4023



post # 33 | 11.10.2013 , 10:05 PM

Ja zavirujem samo u srce :D

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










1333
poruka na forumu
533 3782



post # 34 | 15.05.2014 , 11:10 AM

Quote Marijana ()
nisam za to da preturam po partnerovim stvarima, jer ne volim da neko cacka moje iako nemam sta da krijem... mogu da krenem da trazim jedino ako sumnjam (nazalost sumnje se ispostave tacne), ali da bih krenula da sumnjam moram da nadjem neki razlog za to, ili jednostavno oseti se kad odnos zahladni... a sad da ja stalno razmisljam o tome da li me vara, oa to je odmah veza osudjena na propast... opustis se i uzivas pa koliko traje - nek traje...

Mogao bih da se složim sa ovim. :)






Dusa od coveka :)
397
poruka na forumu
87 414



post # 35 | 15.05.2014 , 2:03 PM

Nemamo, iz razloga što je to toliko odvratno.
Sa tim činom gubimo partnerovo poverenje :)

"Being kind, loving and gentle is true meaning of life."







Bitno je biti glup i uporan
72
poruka na forumu
4 11



post # 36 | 05.01.2015 , 7:58 AM

Quote Nechy92 ()
Zanima me, da li je ta provera po njegovim-njenim licnim stvarima recept za savrsen brak ili ili je to oruzje koje se koristi samo u slucaju nuzde, ako se vec neko vrijeme sumnja na partnera?

Takodje, volela bih da popricamo malo o ljubavniku-ljubavnici za njega-nju uvek saznamo u "4 oka". Mislim, kada izade na videlo stvarno je nbt. na koji nacin se za prevaru saznalo...Zanima me vase misljenje, nadam se da nema slicnih tema...


To je velika ljubomora koja može ugroziti vezu.
Ako nema poverenja, nema ni veze.

Before you can be old and wise, you must first be young and stupid.



Forum » Međuljudski odnosi » Ljubav » Da li mi imamo pravo da zavirujemo u partnerovu intimu...?
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search: