Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Ljubav » Da li je ljubav dovoljna za srećnu vezu?
Da li je ljubav dovoljna za srećnu vezu?






2963
poruka na forumu
797 10239



post # 1 | 26.12.2011 , 8:26 AM

Mnogi misle da je za uspešnu vezu, dakle za vezu koja dugo traje, koja je stabilna i u kojoj su oba partnera zadovoljna, dovoljna velika ljubav...



Međutim, veza i ljubav se ne mogu poistovetiti. Postoje ljudi koji žele ljubav, ali ne i vezu. Oni smatraju da još nisu spremni da se zbog jedne određene osobe odreknu svih onih divih stvari za koje veruju da će im se dogoditi u budućnosti.

Postoje i parovi koji se vole, ali koji imaju toliko različite i suprotstavljene predstave o tome kako veza treba da izgleda da su u veoma čestim konfliktima koji čine njihovu vezu ili brak hronično nestabilnim. Ni njima ljubav nije dovoljna za uspešnu vezu, piše "Politika".

Glavna osobina onih parova koji jesu u uspešnim vezama ili brakovima jeste da dele poglede na važna životna pitanja. Iako između partnera koji su u uspešnoj vezi postoje brojne razlike, povezuju ih isti ili slični pogledi na važna životna pitanja. Oni su saglasni u tome koje su to osnovne životne vrednosti i kako se te vrednosti ostvaruju.

Za neuspešne veze ili brakove upravo je karakteristično suprotno: partneri se ne slažu u osnovnim životnim vrednostima ili se ne slažu kako se ove vrednosti neguju. Ako se partneri koji se vole razlikuju po tome koliko su im važna, na primer, deca, tako da jedno od njih žarko želi da rodi dete, a drugo to ne želi ili pomera rođenje za daleku budućnost, onda se između njih pojavljuje jedna od takvih temeljnih razlika. Posledica je da će u takvoj vezi uvek jedno od njih biti nesrećno: ili će patiti osoba koja želi dete, a nema ga, ili će patiti osoba koja nije želela dete, a dobila ga je. Slično, ako je jednom od njih važan novac, a drugome nije, takođe će postojati temeljna razlika: prva osoba će drugu doživljavati kao rasipnu i neodgovornu, a druga će prvu doživljavati kao materijalistu koji zbog trke za novcem zapostavlja prave životne vrednosti.

Da bi ljudi delili poglede na neku vrednost, nije dovoljno da se slažu da nešto jeste životna vrednost, već i da se slažu kako se ona ostvaruje, neguje ili čuva. Ako su na primer i njemu i njoj deca najvažnija životna vrednost, onda će se pojaviti temeljna razlika ako se jako razlikuju u načinu vaspitanja dece. Ako je jedno za popustljivo, a drugo za strogo vaspitanje, onda će svako od njih misliti da ono drugo šteti detetu, što će biti izvor dubokih konflikata.

Zato je kod izbora partnera važno razmišljati i o svojim i njegovim životnim vrednostima. Što je veća saglasnost u najvažnijim vrednostima to su veće i šanse za uspešnu vezu.

:P









349
poruka na forumu
53 753



post # 2 | 09.01.2012 , 9:36 PM

za srecnu vezu treba sem ljubavi i razumevanje postovanje i dobar SEX

NEKA SILA BUDE SA TOBOM









790
poruka na forumu
58 477



post # 3 | 09.01.2012 , 9:43 PM

Za dobru vezu, treba razumevanje, iskrenost, komunikacija, sex, ljubav, otvorenost, tolerantnost, normalan ego. :)

Slušam neke pesme ljubavne koje me podsećaju na dane naše neproživljene stvarnosti, susretanja u snovima, vetrova što milovali su nam lica, Meseca što se nije ni pokušavao skrivati pred naših licima, podsećaju me na sve ono u čemu se kriješ ti. A ja te pronalazim svakog trena. Da bih bio s tobom, da bi disali ovaj isti vazduh i noćnim svetlima obavili tajne naše ljubavi
I hteo bih ti izgovoriti sve te reči koje znam da pripadaju tebi. Ljubavi moja, da, tako te zovem. Noću kad sklopim oči, preda mnom se pojaviš ti, onako lepa. Najprije mi se oči zacakle i dah stane, a onda se srce prepusti prekrasnim talasima koji jednostavno zarobe moju dušu.








Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 4 | 09.01.2012 , 9:58 PM

Dzabe ako je volim, a nemam povernja u nju ;)

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 5 | 09.01.2012 , 10:01 PM

Dzaba ti ljubav kad nisi obezbedjen materijalno, za dobru vezu a i devojku treba imati i kintu, uz kintu ide znaci neki dobar posao, sredjen stan ili kuca sta vec, sve jedno drugo vuce tad se mozda neka dobra riba i zaljubi :D








228
poruka na forumu
65 697



post # 6 | 09.01.2012 , 10:11 PM

Quote (OgnjenR23)
Za dobru vezu, treba razumevanje, iskrenost, komunikacija, sex, ljubav, otvorenost, tolerantnost, normalan ego.


potpisujem.








790
poruka na forumu
58 477



post # 7 | 09.01.2012 , 10:11 PM

U donji levi ugao molim :D

Slušam neke pesme ljubavne koje me podsećaju na dane naše neproživljene stvarnosti, susretanja u snovima, vetrova što milovali su nam lica, Meseca što se nije ni pokušavao skrivati pred naših licima, podsećaju me na sve ono u čemu se kriješ ti. A ja te pronalazim svakog trena. Da bih bio s tobom, da bi disali ovaj isti vazduh i noćnim svetlima obavili tajne naše ljubavi
I hteo bih ti izgovoriti sve te reči koje znam da pripadaju tebi. Ljubavi moja, da, tako te zovem. Noću kad sklopim oči, preda mnom se pojaviš ti, onako lepa. Najprije mi se oči zacakle i dah stane, a onda se srce prepusti prekrasnim talasima koji jednostavno zarobe moju dušu.










245
poruka na forumu
218 2662



post # 8 | 10.01.2012 , 3:02 PM

Quote (jaroslavr)
za srecnu vezu treba sem ljubavi i razumevanje postovanje i dobar SEX

Uze mi rec iz usta :D













4290
poruka na forumu
228 2087



post # 9 | 10.01.2012 , 3:05 PM

Quote (jaroslavr)
za srecnu vezu treba sem ljubavi i razumevanje postovanje i dobar SEX

Slažem se.
Quote (Deki87)
Glavna osobina onih parova koji jesu u uspešnim vezama ili brakovima jeste da dele poglede na važna životna pitanja.

Ovo je jako važno!








4532
poruka na forumu
946 4023



post # 10 | 12.11.2012 , 7:20 AM

U vezi kad ima ljubavi dovoljno ima svega ako je nema dovoljno nema ni postovanja,ni respeckta,ni razumevanja
Znaci kao prvo ne verujem u te duge veze i tako jaku ljubav jer pricam licno o sebi sve to izbledi .

Kad se covek zaljubi pa ljubav predje u ono volim te pa kad imas osecaj s tom osobom mozes sve e to je dovoljno barem za neko vreme a sta poslije svako ce da odluci kako.

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










1333
poruka na forumu
533 3782



post # 11 | 13.11.2012 , 0:24 AM

Quote (Deki87)
Mnogi misle da je za uspešnu vezu, dakle za vezu koja dugo traje, koja je stabilna i u kojoj su oba partnera zadovoljna, dovoljna velika ljubav...

Neophodna je velika obostrana ljubav ali da li je dovoljna,mislim da nije jer u zivotu nije sve tako bajno ;)

1)Vernost
2)Postovanje
3)odredjena doza tolerancije
4)normalan sex lol
5)i poslednje a podjednako vazno kao i prvo,iskrenost.








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 12 | 13.11.2012 , 4:20 PM

Za dobru vezu treba ljubav. Ali važnije su druge stvari.

A to su seks,sloboda i poštovanje. Ništa više. :)






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 13 | 19.02.2013 , 9:53 PM

Nažalost nije jer nažalost ne živimo u idealnom svijetu i vremenu!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









834
poruka na forumu
212 1454



post # 14 | 19.02.2013 , 9:57 PM

ljubav cini cuda...ali da znate sta cini bmw x6.. :D






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 15 | 20.02.2013 , 9:45 AM

Quote (vuk-samotnjak)
ali da znate sta cini bmw x6..

..možda onima koje i ne znaju šta je ljubav pa ne vole ni sebe!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









1449
poruka na forumu
105 688



post # 16 | 20.02.2013 , 10:04 AM

Quote (vuk-samotnjak)
ljubav cini cuda...ali da znate sta cini bmw x6.
vuce vuce bubo lenja :)
materijalizam netreba povezivati sa ljubavlju
cak iako ima covek para netreba ih gurati u prvi plan kada je moguca ljubav u ppitanju
mada upravu si kada kazes da  se na takav nacin devojke vise lepe na momke

!!!







Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 17 | 20.02.2013 , 10:43 AM

Postovanje 
Vijernost :)

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










4532
poruka na forumu
946 4023



post # 18 | 12.10.2013 , 11:54 AM

Jeste definitivno

Kad covek ima ljubav u zivotu postigne nemoguce .
Sad ce neko reci eh od vazduha se ne izivi
Istina je ne zivi se i bez novca se nemoze ali djabe mi milioni ako sam nesrecna i nemam ljubavi.

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










792
poruka na forumu
53 326



post # 19 | 14.10.2013 , 3:46 PM

Da se vole,postuju,veruju jedno drugome.Za sex nema problema :D





Forum » Međuljudski odnosi » Ljubav » Da li je ljubav dovoljna za srećnu vezu?
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: