Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Ljubav » Ljubomora
Ljubomora






54
poruka na forumu
11 34



post # 1 | 15.11.2010 , 9:22 AM

Da li su žene ljubomornije od muškaraca -Ko ubija zbog ljubavi

ŠTA JE LJUBOMORA?

Vid samoodbrane, odbrane ljubavi, želja da se sačuva nešto do čega nam je veoma stalo.

DA LI SU SVI LJUBOMORNI?
Nema ljudskog bića koje nije osetilo ljubomoru. Postoje razni oblici ljubomore, čitava skala intenziteta osećanja, koja se razlikuje od osobe do osobe.
DA LI JE LJUBOMORA BOLEST?
Kada postane opsesija i kada oboje zbog nje doživljavaju pravi pakao, onda je to patološka ljubomora koja vodi do uništenja ljubavi i konačnog raskida.

KAKO SE MANIFESTUJE LJUBOMORA?
Ostavljeni partner ne može da se pomiri sa situacijom, pa i dalje proganja svoju bivšu ljubav čak i kada je ona u drugoj vezi ili u drugom braku.

DOKLE TO MOŽE DA IDE?
Neretko u novinama možemo pročitati da je takva, patološki ljubomorna osoba, pokušala da ubije ili čak i da je ubila bivšu prijateljicu, ljubavnicu ili suprugu.

A LJUBOMORNE ŽENE?One pribegavaju drugim sredstvima. Scene na javnim mestima, intrige, pokušaji da se po svaku cenu ”pokvari� veza između bivšeg i njegove sadašnje ljubavi, to spada u uobičajeni arsenal postupaka ljubomornih žena.

DA LI SE LJUBOMORA PRIMEĆUJE?
U svim ostalim oblastima života ljubomorne osobe reaguju sasvim normalno. Jedino u vezi svoje ljubavi gube smisao za realnost.

U ČEMU SU KORENI LJUBOMORE?
U poremećenom samopouzdanju. LJubomorna osoba se oseća nevoljenom i stalno sumnja u ljubav svog partnera. NJena nesposobnost da sebe prihvati kao ličnost dostojnu ljubavi je glavni uzrok ljubomore. LJubomorna osoba sklona je da misli da su svi drugi bolji, pametniji, uspešniji i privlačniji i pretpostavlja da to isto o njoj misli i partner.

ŠTA STRUČNJACI KAŽU O LJUBOMORI?
Oni tvrde da se prauzrok ljubomore nalazi u doživljajima iz detinjstva, zbog straha od napuštanja i straha od gubitka ljubavi roditelja kao i osećanju ugroženosti, zbog događaja koji su u svesti ostali kao traume.

KO JE LJUBOMORNIJI, ŽENE ILI MUŠKARCI?
LJubomora je ipak izraženija kod muškaraca, bez obzira da li je u pitanju bezrazložna ljubomora ili ona za koju ima povoda.

DA LI LJUBOMORNE OSOBE PRIHVATAJU OPRAVDANJA PARTNERA?
Ne! Upravo zbog toga, optužena osoba ne može da nađe argumente kojima bi dokazala da je nevina. Nijedno opravdanje se ne prihvata. Naprotiv, sumnje i optužbe se proširuju do neverovatnih razmera. To ponekad dovodi do nasilja, pa i do ubistva, u drastičnim slučajevima.

KAKO POMOĆI LJUBOMORNOJ OSOBI?
Mada to nije jednostavno, patološki ljubomornom partneru se mora dati do znanja da je uzrok njegove ljubomore u njemu samom, da nije neverstvo razlog ljubomore, nego su to njegove sumnje i nesigurnost.

A AKO TO NE USPE?
Prvi korak ka ozdravljenju ljubomorne osobe je da počne sebe da poštuje i da ceni. Da se oslobodi misli o tome da je nedostojna ljubavi. A ako to, kao ni sva pažnja i ljubav ne pomognu, ne preostaje ništa drugo osim odlaska psihijatru. Ipak, najbolje je da onaj ko je ljubomoran analizira sebe i sebe bolje upozna. Kad postane svestan svojih mana, naročito u pogledu ponašanja, lakše će ih otkloniti.













8879
poruka na forumu
844 4320



post # 2 | 15.11.2010 , 3:10 PM

ljubora kod mene ne postoji...
postoji samo mrznja ili ljubav
e sada forumasi neka biraju moju stranu... smile

Ko si ti?









6612
poruka na forumu
1056 7133



post # 3 | 15.11.2010 , 3:12 PM

Quote (DxD)
ljubora kod mene ne postoji...
postoji samo mrznja ili ljubav
e sada forumasi neka biraju moju stranu...

ma ti si puna ljubavi wink

inace ja nemam problema sa ljubomorom jer mi ne smeta,,ja sam od onih koga zaboli za sve... wink cool









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 4 | 15.11.2010 , 3:14 PM

Quote (dragan_93)
inace ja nemam problema sa ljubomorom jer mi ne smeta,,ja sam od onih koga zaboli za sve...

sisa nam se za njih koji su ljubomorni...

a pa ljubavi jesam puna, ali prema RACUNARU xD
salim se smile


Ko si ti?









6612
poruka na forumu
1056 7133



post # 5 | 15.11.2010 , 3:17 PM

Quote (DxD)
a pa ljubavi jesam puna, ali prema RACUNARU xD
salim se

ma imas ti ljubavi za sviju a ljubomora je nebitna stvar..;D wink









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 6 | 15.11.2010 , 3:19 PM

Quote (dragan_93)
ma imas ti ljubavi za sviju

respect for you!

Ko si ti?









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 7 | 15.11.2010 , 6:13 PM

Quote (Aliane)
onako briga me za sve

samo ih ti kuliraj... wink

Ko si ti?









6612
poruka na forumu
1056 7133



post # 8 | 16.11.2010 , 8:36 PM

Quote (Aliane)
ja nisam ljubomoran... nemam razloga i i onako briga me za sve...sve to stavim u ler

pa da svi to kazu..pa cak i ja...ali opet ponekad zna da naleti mali talasic..iskuliram ga ali sa malim poteskocama...;DD..;P









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 9 | 17.11.2010 , 1:20 PM

Quote (dragan_93)
pa da svi to kazu..pa cak i ja...ali opet ponekad zna da naleti mali talasic..iskuliram ga ali sa malim poteskocama...;DD..;P


svako ima pet minuta kuliranja, ALI i zivciranja
ipak ti ne znas sta ce ti se desiti sutra... smile

Ko si ti?









458
poruka na forumu
9 24



post # 10 | 18.11.2010 , 7:17 PM

Quote (DxD)
svako ima pet minuta kuliranja, ALI i zivciranja
ipak ti ne znas sta ce ti se desiti sutra... smile

100% tacno i bilo ko da kaze ja se nikad ne zivciram onda te laze...

Aliane@ExtraCafe.Rs









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 11 | 26.04.2011 , 4:18 PM

Ljubomorna sam kad nekog zavolim da nemogu da kontrolisem to mi je inace losa mana :))

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










1065
poruka na forumu
225 1145



post # 12 | 29.04.2011 , 2:45 PM

Svi smo mi pomalo ljubomorni i to je sasvim normalno ali da li smo se nakada zapitali da li ta ljubomora prerasta u opsesiju ili bolest?
Naravno da nam svima ponekad prija kad vidimo da je voljena osoba pomalo ljubomorna,ali ljubomora nije izraz prevelike ljubavi.Ljubomora potice iz osecanja duboke unutrašnje nesigurnosti. Ljubomorna osoba je posesivna jer se boji da ce biti napuštena….strahuje da ce biti iskljucena,ostavljena,zanemarena.Ta osoba nesvesno veruje da su drugi od nje privlacniji i dostojniji ljubavi…Proganja je osecanje da zapravo nije voljena i da su njeni odnosi toliko krhki i nesigurni da se zacas mogu prekinuti…..tad pocinje da izaziva sazaljenje kod drugih,i to sve u cilju samo da bi se osecala voljenom.Oseca se ugroženom jer joj se cini da je neko sa strane veoma lako može istisnuti i zauzeti njeno mesto….zato pokušava da ogranici kretanje osobe do koje joj je posebno stalo na krug onih koje doživljava kao, manje više,”bezopasne”…..e tad ljubomora prerasta u bolest….u opsesiju.Niko nema prava da nam zabrani slobodu kretanja….slobodu izbora…da odlucuje umesto nas ili da nas sputava u nasim ciljevima…..jedino ako mi to svesno ili ne svesno dopustamo.Bolesno ljubomorne osobe su veoma opasne….kako po sebe,tako i po okolinu.Takva osoba je spremna na sve samo da bi dobila ono sto misli da zasluzuje….ili da bi ispunila neki svoj hir…..a ako joj to neuspe posledice mogu biti kobne.Ljubomore se ne možemo osloboditi svesnom odlukom ili samokontrolom.Jedini nacin da je se rešimo je da zavolimo sami sebe!











794
poruka na forumu
26 570



post # 13 | 29.04.2011 , 6:21 PM

Quote (suzana85)
Svi smo mi pomalo ljubomorni i to je sasvim normalno ali da li smo se nakada zapitali da li ta ljubomora prerasta u opsesiju ili bolest?
Naravno da nam svima ponekad prija kad vidimo da je voljena osoba pomalo ljubomorna,ali ljubomora nije izraz prevelike ljubavi.Ljubomora potice iz osecanja duboke unutrašnje nesigurnosti. Ljubomorna osoba je posesivna jer se boji da ce biti napuštena….strahuje da ce biti iskljucena,ostavljena,zanemarena.Ta osoba nesvesno veruje da su drugi od nje privlacniji i dostojniji ljubavi…Proganja je osecanje da zapravo nije voljena i da su njeni odnosi toliko krhki i nesigurni da se zacas mogu prekinuti…..tad pocinje da izaziva sazaljenje kod drugih,i to sve u cilju samo da bi se osecala voljenom.Oseca se ugroženom jer joj se cini da je neko sa strane veoma lako može istisnuti i zauzeti njeno mesto….zato pokušava da ogranici kretanje osobe do koje joj je posebno stalo na krug onih koje doživljava kao, manje više,”bezopasne”…..e tad ljubomora prerasta u bolest….u opsesiju.Niko nema prava da nam zabrani slobodu kretanja….slobodu izbora…da odlucuje umesto nas ili da nas sputava u nasim ciljevima…..jedino ako mi to svesno ili ne svesno dopustamo.Bolesno ljubomorne osobe su veoma opasne….kako po sebe,tako i po okolinu.Takva osoba je spremna na sve samo da bi dobila ono sto misli da zasluzuje….ili da bi ispunila neki svoj hir…..a ako joj to neuspe posledice mogu biti kobne.Ljubomore se ne možemo osloboditi svesnom odlukom ili samokontrolom.Jedini nacin da je se rešimo je da zavolimo sami sebe!


suzana85, tachno je to ama zashto neki ljudi gi obzema ljubomora t.e oni to izljavljaju javno i sakav da nashtetiv druge mislim da je to nehumano ja opravdujem da nekoj e ljubomoran ali mislim da treba to da uzdrze u sebe
neki do toliko su postali ljubomore shto pochli da zbore gluposte za mene sa cel ja da izgubim prijateli verujmi
ovo sam osetio na svoe koze











1289
poruka na forumu
165 539



post # 14 | 02.05.2011 , 8:10 AM

u malim dozama ljubomora je dobra jer to je znak da vam je stalo do osobe koju volite dok u vecim kolicinama prerasta u neku opsesiju da nekazem bolest











1065
poruka na forumu
225 1145



post # 15 | 02.05.2011 , 11:08 AM

Ljubomoran sam na vetar
sto ti kosu dira
ljubomoran sam na kisu
sto ti znoj sa lica skida

Ljubomoran sam k'o pseto
znam da ne valja mi sve to
sta cu takav sam












15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 16 | 03.05.2011 , 7:07 PM

Ljubomora je bolest duse ljudske.... i nista vise-i nista manje....

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









191
poruka na forumu
11 89



post # 17 | 03.05.2011 , 7:27 PM

ljubomora je ljutska osobina ko kaze da je nema laze ili nije covjek smile

"one man's fun is another's hell"









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 18 | 21.09.2011 , 8:03 PM

wacko Verujte nije to lep osecaj biti jako ljubomoran:(

Meni je zao sto zbog ljubomore! povredim osobe koje volim sto im predje to u dosadu sto zelim da sam ja njegov centar sveta pa ljudi jel to normalno biggrin Nije naravno ali s vremenom ljubav nadjaca sve tako da se i ta ljubomora skloni u stranu
sve dok volim ljubomorna sam a kad prestanem biti ljubavi tu vise nema smile


Poruku je menjao/la Srcemoje - Cetvrtak, 22.09.2011, 5:59 AM

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










459
poruka na forumu
54 458



post # 19 | 21.09.2011 , 8:08 PM

Quote (Srcemoje)
Meni je zao sto zbog ljubimore povredim osobe koje volim sto im predje to u dosadu sto zelim da sam ja njegov centar sveta pa ljudi jel to normalno Nije naravno ali s vremenom ljubav nadjaca sve tako da se i ta ljubomora skloni u stranu
sve dok volim ljubomorna sam a kad prestanem biti ljubavi tu vise nema

LEAVE THE HEAT ON!Samo polako! biggrin biggrin biggrin biggrin

Spakovah uspomene,tragove borbe,umornu dusu,opet na pocetku...
Gledam u u unutrasnjost,jedine ostale tajne duboko skrivene...
Vreme je da se krene u bolje sutra...sa sesirom....










4532
poruka na forumu
946 4023



post # 20 | 23.09.2011 , 6:29 AM

Eto potvrdilo se ono sto kazem sad

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)




Forum » Međuljudski odnosi » Ljubav » Ljubomora
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search: