Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Sex » Balkan i seks !
Balkan i seks !






2462
poruka na forumu
299 2356



post # 1 | 02.09.2013 , 1:00 AM

Već neko vrijeme razmišljam o ovome.. Čitala sam svašta i vršila sama neko "istraživanje".
Sada me zanima vaše mišljenje.

Da li mislite da je Balkan seksualno "zakinut" ? Zašto ? Šta ukazuje,da je to tako ? 
Da li možemo to promjeniti ? Kako ?
Da li to utiče na naš mentalitet ? 
Ako bi se nešto promjenilo na seksualnom polju,da li bi bili srećniji ovdje gdje jesmo ? 

Molim sve pametne glave ( osjetim već ko će šta napisati ),da ne lupataju i ne povezuju ovo sa politikom itd. :)








411
poruka na forumu
326 425



post # 2 | 02.09.2013 , 1:34 AM

zivotni standard me mnogo losiji nego "na zapadu", tako da su ljudi zaslepljeni svojim problemima. takodje, religija ima jak uticaj. jos nesto sam hteo da napisem ali sam zaboravio. ako se neko seti neka mi javi..








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 3 | 02.09.2013 , 10:45 AM

Ja se ne slažem s tim.
Samo intelekt i kreativnost su potrebni za jedan zdrav i normalan seksualni odnos. 

Religija je svagdje,a ne na Balkanu. Pretežno je mješaju sa nacijom pa ističu ko su i šta su.








390
poruka na forumu
20 673



post # 4 | 02.09.2013 , 11:59 AM

ubacuju u hranu nesto da ne moze da se digne coveku kako treba, elmugatore i to, posle ti prodaju africku sljivu xD






Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 5 | 02.09.2013 , 12:13 PM

Ja se ne bih slozio da je na Balkanu sex zakinut apsolutno bilo cim,mozda u nekim djelovima Balkana ali ne svugdje :) Zvanicno postavljanje je drugacije od realnosti i onoga sto se desava pod velom skrivanja i mraka :)

Quote (By_The_Way_)
Samo intelekt i kreativnost su potrebni za jedan zdrav i normalan seksualni odnos.

Mora postojati i odredjeno iskustvo :)

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...









411
poruka na forumu
326 425



post # 6 | 02.09.2013 , 4:41 PM

By_The_Way_  religija je svugde prisutna, ali u razliticitoj zastupljenosti. uporedjivati zapadnu i istocnu civilizaciju je besmisleno. nadam se da razumes sta hocu da kazem. takodje, u prvom postu pises da je balkan seksualno "zakinut", a u drugom o seksualnom odnosu. bolje objasni sta si zelela da pitas.








46
poruka na forumu
1 26



post # 7 | 02.09.2013 , 7:45 PM

ni ja nisam razumela autorku shta je konkretno zanima. seks u Balkanaca?
pretpostavljam da bi odgovor na prvo pitanje trebao da bude potvrdan, da bi se odgovaralo na svako sledeće autorkino pitanje, i na kraju dovela se u pitanje sreća
kakvo si ti to istrazivanje chitala???








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 8 | 02.09.2013 , 8:19 PM

Quote (XAVI_PG)
Mora postojati i odredjeno iskustvo
Gospodine Grej,da li mislite da iskustvo dolazi čisto onako ili je potrebno nešto da ga gurne naprijed ?  :p

Kokiko92, ti stvarno voliš da mješaš pojmove. Pročitaj sve ponovo,jer ja stvarno ne vidim šta ti nije jasno. 
Seksualni odnosi su seksualni životi svih nas. Koristila ja jedan ili drugi termin odnosi se na isto.. Odnosi se čisto na našu seksualnost.

machka, ne bih to tako nazvala.. Više sam sama sklapala kockice,da bih dobila neku "sliku". Nisam ništa čitala.

Uvijek kada otvorim neku temu dobijam polovične odgovore,koji su pritom nevezani za pitanje.
Da pojednostavim i pri tome dam svoje mišljenje.

Ja smatram,da je Balkan poprilično seksualno odsutan od ostatka svijeta. Ne bih rekla zakinut,ali zatvoren da.
Dosta teško je sebe predstaviti seksualno u društvu,jer je društvo dosta izopačeno. Ako ste poklonik nekog drugog oblika seksa,gledati će na vas kao na bolesnika.. A ako ipak kažete da volite običan seks i redovno da upražnjavate,postati ćete veliki frajer ili jefina kurvica. Ako mjenjate partnere,postajete također frajer ili jefina djevojka.. Djevojkama su dosta uskraćene seksualne slobode. I tako dalje,i tako dalje..
Ironično je to što pored sve te izopačenosti,"najbolje" šale su na bazi seksa. 

Primjetila sam kako je Hrvatska zemlja gdje postoji dosta većih seksualnih sloboda u odnosu na Bosnu i Hercegovinu. Pošto sam iz Bosne,moram reći kako su mi ovi novopečeni i moderni muslimani najjači pri promovisanju svoje religije.. Toliko su se ufurali za mase,da ne žele stupati u seksualne odnose prije braka. Btw,ne vrijeđam nikoga i zna se dobro ko je vijernik,a ko ne. 

Pored svaga ovoga smatram,da je čovjek dosta srećniji,kada su zadovoljene sve njegove potrebe. Tu spadaju i one seksualne prirode. 
Svima je posle orgazma prelijepo tako da mi ovo poreći ne možete. Neki to mogu porediti sa uspijehom,a neko sa jednostavnim opuštanjem i zadovoljstvom.
Žene koje imaju redovne seksualne odnose sa svojim partnerima se osjećaju mnogo bolje i sve svoje svakodnevne obaveze  i probleme prevazilaze mnogo lakše.. Tako i muškarci. Jednostavno ne postoji nikakva frustracija,koja nas sputava.

Da ne dužim više,jer sumnjam da je neko došao i do ovog dijela.
Smatram,ako bi imali više seksualnih sloboda i seksualno se više "obrazovali",da bi ljudi bili mnogo srećniji ovdje.. Nemojte pomisliti da smatram da je to ono glavno što nas vodi kroz život,ali bitno svakako jeste. 

Valjda sam sada onima,koje ovo zanima,bila jasnija. :)








46
poruka na forumu
1 26



post # 9 | 02.09.2013 , 10:59 PM

ali ti jesi napisala da si chitala :)
da ne postujem ponovo... zivish u okolini koja ti ne odgovara, posmatrash to sve, i slazesh kockice zashto su ljudi zatvoreni shto se seksa tiche i time su nesrećni? da li dobro pratim? to je mozda samo jedna grupacija ljudi, koji postoje svuda na svetu. ali  ne vidim zashto to povezujesh sa srećom, iako je seks po difoltu povezan sa njom. postoji i aseksualni tip ljudi. njih mozda neshto drugo usrećuje, a mozda se sami zadovoljavaju, ili jednostavno to drze u tajnosti pa ih to pali, shta ja znam, nisam istrazivala :D postoje vernici, koji se drze verskih kanona ili necheg u shta oni sami veruju. ako njima ne pretstavlja problem, da budu zatvoreni shto se seksa tiche, ne prichaju o tome u javnosti, ne zbijaju shale, onda shta? ne kontam?  
a shto se samog balkana tiche, ne mislim da smo zakrzljali, zakinuti, kako god, barem ne shto se seksa tiche
ja zivim u srbiji, pa mogu to da kazem za srbiju, mada sam bila u svim drzavama bivshe juge, osim makedonije, pa opet ne mogu mnogo ni da baratam i spekulishem informacijama o seksualnosti iz regiona
seksualnost i sreća, su toliko shiroki pojmovi, nemamo svi isti sistem vrednosti, i mislim da se ne moze tako generalizovati, s obzirom da na balkanu zivi nekoliko nacija razlichite veroispovesti, edukacije, dnk profila...
neshto imamo urodjeno, neshto stecheno, tj uchimo ceo zivot, i gradimo svoju lichnost i otkrivamo sebe. shto kroz nas same, shto kroz druge.... ljudi takodje ne vole kad im se neshto nameće, a neki to prosto slepo prate. tu veliku ulogu igraju i mediji, koji su dosta iskrivili prave vrednosti i isprali prosechnom gradjaninu mozak ( pa će tako i on svojoj porodici) okolina, shkola, fakultet, crkva, sekta i raznorazne institucije, pa i politika, koja to sve nadgleda, i drzi konce svuda, samo da znash.

ps a propo bdsm, nisam rekla da nikad neću, već da ne mogu i da me potseća na jk :D
a to shta ja radim u krevetu sa dragim niko ne zna, osim mene i njega, zar ne? ;)


Poruku je menjao/la machka - Utorak, 03.09.2013, 0:01 AM








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 10 | 03.09.2013 , 0:26 AM

Quote (By_The_Way_)
Čitala sam svašta i vršila sama neko "istraživanje".
 
Quote (machka)
kakvo si ti to istrazivanje chitala???
:)

Quote (machka)
zivish u okolini koja ti ne odgovara, posmatrash to sve, i slazesh kockice zashto su ljudi zatvoreni shto se seksa tiche i time su nesrećni? da li dobro pratim?
Ja ovdje na stavljam sebe za primjer,jer moje seksualne sklonosti i srž seksa je daleko od svakidašnjice i moje okoline. Poznajem mnogo ljudi širom svijeta,iako sam jako mlada i na osnovu toga sam donijela neke svoje "zaključke",koji mogu,a i ne moraju biti tačni.
Nisam toliko zatvorena,da se držim samo svog okruženja,jer moje okruženje mi ne pruža skoro pa ništa,a kamoli nešto za ovako veliko pitanje.

Aseksualnost je nedostatak interesovanja za seksom. Bilo kakvim seksom. Poznajem jednog momka,koji je aseksualac. 
Svako se pronalazi u nečemu drugom. To je tačno. Ali zamisli da jednog aseksualca prisiljavamo,da svakodnevno ima odnose.. Ili da ženu koja obožava seks prisiljavamo na odricanje seksa. Šta bi se tada desilo ? Dolazi do frustracija,koje sigurno neće proći neopaženo. Ili će se potisnuti u podsvijest ili manifestovati na neki drugi način.

Što se tiče religije ne želim ni komentarisati. Mislim da je dovoljan dokaz broj pedofila u katoličkim crkvama.. Pa i Kačavenda. To je ipak samo maska za masu i ništa više. Jedan normalan čovjek mora imati previše jak karakter pa da se uzda pred tim "grijehom".. Bilo to čak i samozadovoljavanje.

Ja sam jedna od onih koji mrze generalizovati.
Na Balkanu postoji mnoštvo osoba koje znaju uživati u seksu i otvoreni su za ispitivanje svoje seksualnost. Ali veći je broj onih koji misle da je seks trenje i broj naših partnera.. Kao i monotonija u seksu.

Što se tiče medija,slažem se. Itekako se slažem. 
Prave stvari gube vrijednost,a one s kojima je lako navući narod vladaju. Trebamo se znati oduprijeti tim uticajima i okružiti se pravim stvarima.

Ja opet želim reći,da mi ne ulažemo dovoljno u svoju seksualnost i istraživanje istog. Plašimo se i zbog društva uskraćene su nam naše seksualne slobode. 

Puknuti će ti glava sa BDSM-om.  :p






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 11 | 03.09.2013 , 1:18 AM

Quote
A ako ipak kažete da volite običan seks i redovno da upražnjavate,postati ćete veliki frajer ili jefina kurvica. Ako mjenjate partnere,postajete također frajer ili jefina djevojka.. Djevojkama su dosta uskraćene seksualne slobode. I tako dalje,i tako dalje..

A zašto bi uopšte trebali da pričamo šta radimo u četiri zida? Svako neka radi šta hoće u svoja 4 zida, ali ja ne želim da slušam i gledam to na ulici, ili da pričam sa drugaricama u kafiću i sl... Zašto bi mene zanimao nečiji seksualni život? Malo me nervira priča ''Danas je 21.vek, nismo u praistoriji. Pa ako je 21. vek treba da radimo sve što nam padne na pamet i da ne razmišljamo o posledicama (ovo nije samo po pitanju seksa)...?

Quote (By_The_Way_)
Toliko su se ufurali za mase,da ne žele stupati u seksualne odnose prije braka. Btw,ne vrijeđam nikoga i zna se dobro ko je vijernik,a ko ne.
  Ako neko ne želi to je isključivo njegov problem. Ne može ga niko naterati. Kad budu u glavi prelomili da to hoće i žele stupiće... Ništa posebno neće izgubiti.

A što se tiče vere, to ne želim da komentarišem, ne kaže se džabe, zbog vere su nastali svi ratovi...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










390
poruka na forumu
20 673



post # 12 | 03.09.2013 , 7:27 AM

ubice nas romantika... e stvarno ljudi aseksualnost sve vise i vise vlada








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 13 | 03.09.2013 , 12:57 PM

Quote (Marijana)
A zašto bi uopšte trebali da pričamo šta radimo u četiri zida? Svako neka radi šta hoće u svoja 4 zida, ali ja ne želim da slušam i gledam to na ulici, ili da pričam sa drugaricama u kafiću i sl... Zašto bi mene zanimao nečiji seksualni život? Malo me nervira priča ''Danas je 21.vek, nismo u praistoriji. Pa ako je 21. vek treba da radimo sve što nam padne na pamet i da ne razmišljamo o posledicama (ovo nije samo po pitanju seksa)...?
Misliš  da se ne trebamo "edukovati",kada je to u pitanju ?
Ovdje se ne radi o tome,da se o tome govori.. Hej ljudi,sinoć me taj i taj tako i tako. Ne. Mene to ne zanima.
Ali mladi danas nisu upućeni u to,a žive na principu taj i tako.. :)

Quote (Marijana)
Ako neko ne želi to je isključivo njegov problem. Ne može ga niko naterati. Kad budu u glavi prelomili da to hoće i žele stupiće... Ništa posebno neće izgubiti.
Ako neko samostalno odluči,da ne želi stupiti u odnose prije braka,to je sasvim ok.
Nedavno sam čitala slučaj djevojke koja ima 18 godina i do sada nikada nije imala kontakt sa muškarcima,ako joj to nisu rođaci. Pisala je o tome i vidjela se frustracija i mučnina u njoj. I ona bi nekoga da voli,drži za ruku ili stupi u nekakav seksualni odnos.
Ne smije,jer joj pobožni roditelji ne dopuštaju,a i sama se plaši Boga.
Mislim da je to previše bolesno.. Sami sebi uskraćujemo sebe. :)


Poruku je menjao/la By_The_Way_ - Utorak, 03.09.2013, 12:58 PM








10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 14 | 11.09.2013 , 0:45 AM

Uopšte ne treba trošiti reči na Balkan jer smo mi 100 miliona godina iza Amerike, Nemačke, Holandije... Mi smo ljudi zaostali, zatucani u mozak - izvinjavam se što ovako moram da napišem. I to ne mislim samo na sex nego i na druge stvari.
Nama pomoći nema i ne može to niko i ništa da promeni.
Sex je jedna od tabu tema na Balkanu. Samo jedna. A gde su druge teme... Da ne nabrajam sad...
Emisije su nam katastrofalne. Kad tako menjam kanale i naletim na neku, čisto 10 min pogledam šta je tema, na primer Magazin In, Život u trendu itd. Katastrofa je blaga reč u tom trenutku. Jedina emisija koja donekle i može da iznese te tabu teme je Luda kuća... samo je bzv što je u toj emisiji sve gluma i to amaterska...

Sto ljudi, sto ćudi. Svako ima neku svoju fantaziju. Laže ko kaže da nema. Ja bih volela da se o njima, kao i uopšte o seksu javno priča ali to kod nas neće zaživeti ni za milion godina. Živimo onako kako nam okolina nalaže. Ne podnosim to. Ako mi posao bude takav pa moram da promenim državu, vrlo rado ću prihvatiti ponudu ako se ne radi o zemljama Balkana. Ne mrzim svoju državu, volim je, sve mi je ovde ali na Balkanu jednostavno života nema. NEMA.

Kad se počne tema sex u društvu, ništa drugo ne možeš da čuješ sem kako sam je razvalio sinoć, vrištala je k'o da brata ženi. pop Pa zar je bitno da se "to" nešto samo ubaci i udriiiiiiii, da se što jače čuje kako puca i kako se krevet razvaljuje... Koliko smo zatucani u mozak ne znamo ni čari seksa. Ne kažem da sam ja neki ekspert za to ali ipak znam neke stvari.
Čim nađem osobu koja zna da kuva, koja zna da me nasmeje, koja će me čuvati kao malo vode na dlanu i koja je slična meni u seksu udajem se. A ovakva osoba u današnje vreme verovatno ne postoji tako da vidim da se neću ni udati.








411
poruka na forumu
326 425



post # 15 | 11.09.2013 , 7:25 AM

Quote (Nutellina)
Sto ljudi, sto ćudi. Svako ima neku svoju fantaziju.

Quote (Nutellina)
kako sam je razvalio sinoć, vrištala je k'o da brata ženi. Pa zar je bitno da se "to" nešto samo ubaci i udriiiiiiii

sama si sebi kontradiktorna. mozda je tim ljudima samo to bitno u seksu, mozda samo tako zele da uzivaju, mi tu ne treba da se mesamo.

kao sto sam gore vec rekao, zapadna civilizacija je mnogo otvorenija zbog manjeg uticaja crkve. ako vec odustanemo od borbe za prevlast nasih misljena, onda ni ne treba da se bunimo zobg toga.

sto se tice emisija, ranije je bila ona sa natasom miljkovic, koja se bavila raznim temama. vise je nema. sada ni ne pratim puno televiziju, pa ni ne mogu mnogo da pricam, ali zajednicko misljenje vecine je da nema kulture u nasoj zemlji. u to spadaju i ovakve emisije. sigurno je jedan od razloga i nizak standard, ko ce da razmislja o pravima LBDT populacije, ko ce da se bavi razlozima povecanja % maloletnih delikvenata, ko ce da diskutuje i istrazuje o seksu kada je cela drzava u raspadu i kada niste sigurni da li cete sledeci mesec moci da platite struju. problem je sto je narod u srbiji (mislim da je tako i u okruzenju) spreman na revoluciju, samo kada strani faktor pocne da se mesa (pobuna protiv turaka, od tada, samo smo se pobunili protiv slobe), a nikoga ne zanima to sto svatih 5 dana neki siledzija zakolje ili isprebija zenu zbog zagorelog rucka ili zbog neke banalne stvari. o tome se napise clanak u novinama i nikom nista. uzimajuci u obzir koliko brzo se nenormalni sire, i jednu od vas ce zadesiti ovakav muz.

jos dosta stvari mi se vrzma po mozgu ali sam se iznervirao i ne mogu vise da pisem. dok ne mrdnemo prstom, imamo pravo samo da cutimo.








10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 16 | 11.09.2013 , 1:26 PM

Quote (Kokiko92)
sama si sebi kontradiktorna. mozda je tim ljudima samo to bitno u seksu, mozda samo tako zele da uzivaju, mi tu ne treba da se mesamo.

Znamo šta su fantazije. ;) Ali ako neki ljudi ovo smatraju svojom fantazijom i ako na ovaj način samo uživaju mnogo su jadni. :) Ma ne pada mi na pamet ni da se mešam, kad se o tome i priča u društvu samo ih slušam. A što je najgore ti takvi momci misle da devojke vole da čuju kako on to razvaljuje da sve puca.
Kažem, ne mešam se u ničiji život, neka svako ima sex sa kim hoće i na način na koji želi, ono sam napisala kao primer aludirajući na to kako je nekome samo bitno da ga ubaci, da razvaljuje i da završi posao za 10 min. E takav neko ne zna ni šta je sex. Na to sam mislila. I ovo je samo jedna od stvari po kojoj vidimo da smo zaostali za svetom. Btw objasnila:
Quote (By_The_Way_)
veći je broj onih koji misle da je seks trenje i broj naših partnera.. Kao i monotonija u seksu.

;)

Quote (Kokiko92)
nikoga ne zanima to sto svatih 5 dana neki siledzija zakolje ili isprebija zenu zbog zagorelog rucka ili zbog neke banalne stvari. o tome se napise clanak u novinama i nikom nista. uzimajuci u obzir koliko brzo se nenormalni sire, i jednu od vas ce zadesiti ovakav muz.

Istina...






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 17 | 11.09.2013 , 2:26 PM

Quote (Nutellina)
Sto ljudi, sto ćudi. Svako ima neku svoju fantaziju. Laže ko kaže da nema. Ja bih volela da se o njima, kao i uopšte o seksu javno priča ali to kod nas neće zaživeti ni za milion godina.

Naravno da svako ima, i laže kad kaže da nema. Ali ako imam fantazije, podeliću ih sa svojim partnerom, zašto bi trebala da znam fantazije mojih drugarica i obrnuto? Mislim znam da sad izgledam zatucano i slično, ali mi niste jasni po tom pitanju... Čak mogu da razumem i da se ponekad dotaknemo tih tema u društvu kroz šalu, ali ako će meni biti važnije da čujem koje su fantazije moje drugarice, od toga kako se je ona, kako je provela dan i sl... Po meni je to bolesno!

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 18 | 11.09.2013 , 2:42 PM

Marijana, samo želim da sex ne bude više tabu tema na Balkanu. ;) Kad se spomene ta reč da se ne spušta glava od srama. ;)

Quote (Marijana)
ali ako će meni biti važnije da čujem koje su fantazije moje drugarice, od toga kako se je ona, kako je provela dan i sl... Po meni je to bolesno!

Nisi me razumela šta sam htela onim da kažem a ja ne znam da objasnim očigledno. :D
O ovoj temi može da se piše do sutra. Ja odustala, rekla sam šta sam imala, ne vraćam se više na ovu temu pa ko razumeo, razumeo je. :)








83
poruka na forumu
13 83



post # 19 | 20.11.2013 , 5:37 PM

Quote By_The_Way_ ()
Da li mislite da je Balkan seksualno "zakinut" ? Zašto ? Šta ukazuje,da je to tako ? Da li možemo to promjeniti ? Kako ?
Da li to utiče na naš mentalitet ?
Ako bi se nešto promjenilo na seksualnom polju,da li bi bili srećniji ovdje gdje jesmo ?
Ne mislim , ima toga i kod nas ... samo sto to ljudi znaju jako dobro sakriti.

To je vec promjenjeno..danasnja generacija omaldina Hvala Bogo ne zivi vise u 15 stoljecu da gleda sta kako
sta ce ko reci .. vise gledaju sebe .. upravljau svojim zivotom .. teze ka necmu bolje.. a ne da se vezu samo za jednu osobu.mislim fino je to ko moze i zeli ne znam sad kako da to kazem da ne ispadnem sad ne znam ni ja sta volinevoli .
DA se nesto promijeni na sexs polju ne znam da li bi ljudi bili srecniji ... ja sam sad zadovoljna
koliko god mi mislili da je negdje drugo bolje i drugacije sto su ljudi otvoreni sa tim sexsom
mozda se varamo.. jedini sto je to da nema ono osudjivanja sa kao sto ima kod nas na Balkanu
upiranja prsrtom, i onog starog rezima kao sto sam napomenu da se pokazuje casav da se vidi da je djevojka
nevina . :)
nadam se da ste razumijeli sta sam htijela reci :D

:)))









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 20 | 23.11.2013 , 7:15 PM

Nekim ljudima bi stavila gag u usta i tako jako ga zategla,da nikada više ne progovore.

Nutellina, uživala sam. Jako sam uživala.. Hvala. 

Da nastavim sada..

Marijana, ne moraju to biti samo naše fantazije. To mogu biti i seksualno prenosive bolesti. Kako biste se vi osjećali da ste u društvu osobe koja je HIV pozitivna ? Pretpostavljam da bi svi strahovali za sebe i bili na granici sa tom osobom. 
Zašto vidite toliko mladih djevojaka,koje su trudne,a nemaju ni 18 godina ? I imaju očajan život. 
Imam prijatelja čija djevojka nije htjela otići kod ginekologa,jer će SVIJET PRIČATI. A djevojka ima 20 godina. Kada bi samo došla u moje ruke..

Kokiko92, ovo mi je zadnji put da tebi nešto ponavljam.
Kriza na Balkanu jeste. Sada dajem jedan običan primjer. 
U braku si. Žena ti je monotona i dosadna. Imate odnose,kada ona želi,a želi samo ponekada. Ti se baš i ne angažuješ,da joj ugodiš. Imate dvoje male djece,koja idu u školu. Nemate dovoljno novca i krpite kraj s krajem. 
Frustriran si,jer ne živiš dobro. Frustriran si,jer sa ženom nije kao nekada,kada ste bili mladi. Da li ćeš ujutru ustati mrzovoljan ? 
A ako bi naveče,prije spavanja,zagrlio svoju ženu,poljubio je i uživao s njom sat vremena ? Kakav bi bio sledeće jutro ? Problemi su i dalje tu,ali bar sat vremena si na njih zaboravio i pomogao sebi. 
Da li sam sada jasna ? 

blesavamala, ne znam gdje ti živiš,ali na Balkanu s kojim ja dijelim svakodnevnicu je potpuno drugačije.
Mladi baš gledaju šta ko misli.. Ljubomorne duše,hejteri itd. To što propipaju priču da ih zabole je mehanizam odbrane. Jako jadan.. očajan.


Forum » Međuljudski odnosi » Sex » Balkan i seks !
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: