Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Sex » Lubrikanti – šta su i kako se koriste? (Draga, da podmažem?)
Lubrikanti – šta su i kako se koriste?






233
poruka na forumu
151 1281



post # 1 | 22.02.2012 , 11:44 PM

Osim osnovne namene, a ona je prostim jezikom rečeno – podmazivanje suvog vaginalnog područja kod žena koje imaju problema sa vlaženjem, lubrikanti su davno prerasli u nešto više. Danas, lubrikanti mogu biti dodatak vašim seksualnim igricama koje će seks učiniti boljim.

Zašto se koriste lubrikanti?

Usled menopauze, nedavnog porođaja, stresa, depresije ili pod dejstvom nekih lekova, kod žena se može javiti problem suvoće vagine. Nedavna istraživanja pokazala su da od ovog sindroma u Americi pati više od 20 miliona žena. Upotrebili smo izraz „pati“, jer takav problem zaista može uzrokovati veliku patnju. Seks je bolan, česte su povrede sluzokože vagine, a vremenom se može javiti i odbojnost prema seksu. Upravo zbog ovog problema i postoje lubrikanti. Svrha im je u početku bila da olakšaju seks ženama sa pomenutim problemom, ali vremenom su prerasli u seks igračku koja seks čini zanimljivijim.

Kako se koriste lubrikanti?

Lubrikante nanosite ili direktno na klitoris ili na kondom. Potrebno je naneti veću količinu lubrikanta, a detalji o upotrebi uglavnom su i naznačeni na proizvodu koji ste kupili. Osim regularnih lubrikanata postoje i lubrikanti koji imaju funkciju dodatnog nadraživanja klitorisa kako bi ženin orgazam bio jači, a možete ih pronaći u većini seks šopova ili preko interneta.

Koje lubrikante koristiti?

Postoje dve vrste lubrikanata, oni na bazi ulja i oni na bazi vode. Ovi prvi nisu preporučivi iako su efikasniji, jer dovode do pucanja kondoma. Mi preporučujemo lubrikante na bazi vode uz napomenu da je pri korišćenju ovih lubrikanata potrebno povremeno „dosipanje“, jer se brzo suše.

Začinite seks lubrikantima

Postoji nekoliko trikova sa lubrikantima kojima možete začiniti vaš seks. Osim toga što pomažu da pri penetraciji sve ide kao podmazano, lubrikanti se ne moraju nužno upotrebljavati samo za glavni čin seksa. Isto tako može biti koristan pri predigri. Upotreba lubrikanata sa efektom hlađenja vašu predigru može dovesti na tek nekoliko stepeni od tačke ključanja. Koriste se tako što se pre seksa ostave u frižideru na sat ili dva, a zatim se nakon hlađenja nanesu na erogene zone. Topla ljudska koža rashlađena na ovaj način postaje duplo osetljivija na dodire, tako da će milovanje erogenih zona sada imati sasvim drugo značenje. Takođe, lubrikante možete koristiti i pri oralnom seksu. Naročito su zgodnikada joj se od treme „osuše usta“. Ipak, lubrikanti sa različitim voćnim ukusima, koje preporučujemo za oralni seks, nisu zgodni za penetraciju jer sadrže šećer, pa situacija može postati prilično lepljiva. I na kraju, možete umesto intimnih delova lubrikantom namazati celu kožu, i vašu i njenu. Ne zaboravite, ipak je koža naša najveća erogena zona…


Poruku je menjao/la DaniloSandra - Sreda, 22.02.2012, 11:53 PM

"Milion igračaka na svetu. Dva miliona. Tri. Ma mnogo više. A tebi su opet najdraže igračke moja osećanja. Ako nekad poželiš da se vratiš, pročitaćeš na vratima nešto sa apetitom napisano -
'Igraonica zatvorena.' "










352
poruka na forumu
57 512



post # 2 | 23.02.2012 , 0:17 AM

Ma,ja nisam luda za njima.Probala sam nekoliko vrsta i osetila sam samo da bolje klizi.Koristim ih za nesto,ali me sramota da kazem za sta :D Umeju da budu korisni vrlo :D :p i za analni sex isto.

If I could start again,a million miles away...I will keep myself,I would find a way.









233
poruka na forumu
151 1281



post # 3 | 23.02.2012 , 0:21 AM

Quote (ImFamous)
Ma,ja nisam luda za njima.Probala sam nekoliko vrsta i osetila sam samo da bolje klizi.Koristim ih za nesto,ali me sramota da kazem za sta Umeju da budu korisni vrlo i za analni sex isto.


Slazem se za tobom,korisni su pogotovo za analni sex :)

"Milion igračaka na svetu. Dva miliona. Tri. Ma mnogo više. A tebi su opet najdraže igračke moja osećanja. Ako nekad poželiš da se vratiš, pročitaćeš na vratima nešto sa apetitom napisano -
'Igraonica zatvorena.' "










352
poruka na forumu
57 512



post # 4 | 23.02.2012 , 0:27 AM

Quote (DaniloSandra)
Slazem se za tobom,korisni su pogotovo za analni sex

Podelicu ovo drugo sa tobom u inboxu :D

If I could start again,a million miles away...I will keep myself,I would find a way.









233
poruka na forumu
151 1281



post # 5 | 23.02.2012 , 0:32 AM

Quote (ImFamous)
Podelicu ovo drugo sa tobom u inboxu


Oke <_< prijatelji

"Milion igračaka na svetu. Dva miliona. Tri. Ma mnogo više. A tebi su opet najdraže igračke moja osećanja. Ako nekad poželiš da se vratiš, pročitaćeš na vratima nešto sa apetitom napisano -
'Igraonica zatvorena.' "










352
poruka na forumu
57 512



post # 6 | 23.02.2012 , 0:32 AM

Hihihihi,da se posavetujemo prijatelji


Poruku je menjao/la ImFamous - Cetvrtak, 23.02.2012, 0:33 AM

If I could start again,a million miles away...I will keep myself,I would find a way.









4290
poruka na forumu
228 2087



post # 7 | 23.02.2012 , 1:56 PM

Ne koristim to.








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 8 | 23.02.2012 , 6:42 PM

Marija_Nikola, ne znas sta propustas. Ne salim se. Odlicna stvar. Probaj. :)

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










233
poruka na forumu
151 1281



post # 9 | 24.02.2012 , 1:31 PM

Quote (Leksi)
Ne koristim to.

Probaj...mocno je :)
Quote (Leksi)
ne znas sta propustas. Ne salim se. Odlicna stvar. Probaj

To kralju :)


Poruku je menjao/la DaniloSandra - Petak, 24.02.2012, 1:32 PM

"Milion igračaka na svetu. Dva miliona. Tri. Ma mnogo više. A tebi su opet najdraže igračke moja osećanja. Ako nekad poželiš da se vratiš, pročitaćeš na vratima nešto sa apetitom napisano -
'Igraonica zatvorena.' "










164
poruka na forumu
11 174



post # 10 | 24.02.2012 , 2:54 PM

Nit mislim o tome niti se brinem, moja djevojka nam sve to kupi sta treba pa cak i kondome tako da...ja samo dodjem na gotovo al ruku na srce dobro dodjeeee nema sta :)

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away









233
poruka na forumu
151 1281



post # 11 | 24.02.2012 , 4:11 PM

Quote (V_Wie_Vendetta)
Nit mislim o tome niti se brinem, moja djevojka nam sve to kupi sta treba pa cak i kondome tako da...ja samo dodjem na gotovo al ruku na srce dobro dodjeeee nema sta

Ahahaha blago tebi kada ti devojka sve kupuje,ali opet ti odradis lavovski posao "samo dodjes" hahaha :)

"Milion igračaka na svetu. Dva miliona. Tri. Ma mnogo više. A tebi su opet najdraže igračke moja osećanja. Ako nekad poželiš da se vratiš, pročitaćeš na vratima nešto sa apetitom napisano -
'Igraonica zatvorena.' "










4290
poruka na forumu
228 2087



post # 12 | 24.02.2012 , 5:25 PM

Quote (Leksi)
ne znas sta propustas. Ne salim se. Odlicna stvar. Probaj.

Verujem ti ali nemam želju da probam. :D
Nije mi potrebno da se ''podmazujem'' lol lol a analni sex ne upražnjavam tako da mi nije ni za to potrebno.








10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 13 | 24.02.2012 , 6:16 PM

Quote (Marija_Nikola)
Nije mi potrebno da se ''podmazujem''

lol lol lol
Ne koristim ja to... :D








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 14 | 24.02.2012 , 6:34 PM

Quote (Marija_Nikola)
Nije mi potrebno da se ''podmazujem''


Ne znam zasto svi Lubrikant vezuju za podmazivanje. To je samo u slucaju analnog seksa (kojeg ni ja ne upraznjavam, a tamo na toj temi navela sam zasto, da ovde ne pisem opet)..

Marija stvar je osecaja, a ne podmazivanja kako ti kazes. Probaj, pa onda sudi. Ne budi kao moja Marija, ta nesto ne bi probala da je puskom gadjas, ali kad proba drago mi je da uvek prizna: Sandra bila si u pravu. :) hahahahha a onda bih je zapalila. :)

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










4290
poruka na forumu
228 2087



post # 15 | 24.02.2012 , 8:53 PM

Quote (Leksi)
Ne znam zasto svi Lubrikant vezuju za podmazivanje.

Evo gore u temi lepo piše :D
Quote (DaniloSandra)
Osim osnovne namene, a ona je prostim jezikom rečeno – podmazivanje suvog vaginalnog područja kod žena koje imaju problema sa vlaženjem,


Izgleda da sam kao tvoja Marija! :D








31
poruka na forumu
21 71



post # 16 | 21.06.2012 , 9:23 AM

Za analni sex su zakon :)








1065
poruka na forumu
225 1145



post # 17 | 22.06.2012 , 9:21 AM

Imam prirodan lubrikant koji je nekad i vise nego dovoljan, tako da mi ne treba podmazivanje...xaxa ;) :D











101
poruka na forumu
218 546



post # 18 | 22.06.2012 , 12:19 PM

:D hahahahaha TO SUZO !
Veoma korisna stvarcica ma moze da se podmaze sta god `oces... cim vrata zaskripe ja odmah imam resenja :D

Obrali smo bostan jer rodila nam njiva, do guše u govnima al se ipak pliva, bez plate i penzija isto ko i s njima,živimo od muzike samo da se svira, fudbal je na ulici kamen je stativa i pivo iz dragstora da bude nam gotiva, u društvu mnogo lakše je kad probleme imaš.....!










240
poruka na forumu
160 1322



post # 19 | 24.06.2012 , 8:18 AM

zapeli svi za ovo podmazivanje, pa gdje vam je masta????
to je ko da pricate o krevetu i da kazete da sluzi samo za spavanje...
meni kad neko spomene krevet spavanje ni ne padne na pamet...

oni koji nisu probali, neka se poigraju pa neka onda sude...








1333
poruka na forumu
533 3782



post # 20 | 01.05.2013 , 11:56 PM

Haha :) nikada nisam koristio to ali mozda jednom,ko zna ;)


Forum » Međuljudski odnosi » Sex » Lubrikanti – šta su i kako se koriste? (Draga, da podmažem?)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: