Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Muški kutak » Da li biste donirali spermu?
Da li biste donirali spermu?






183
poruka na forumu
157 1161



post # 1 | 19.05.2012 , 3:50 AM

Kakav je vaš stav o tome?


Poruku je menjao/la WuTrang - Subota, 19.05.2012, 3:50 AM








188
poruka na forumu
15 170



post # 2 | 19.05.2012 , 4:36 AM

ne bih donirao...ne bih voleo da postoji dete kome sam ja otac a da ja ne mogu da brinem o njemu i da ga uopste ne znam. mislim da je to ok za zene kojima je ovo potrebno ali ja licno ne bih mogao. :)








6612
poruka na forumu
1056 7133



post # 3 | 19.05.2012 , 11:59 AM

Ja bih. Postoje žene kojima je to stvarno neophodno i koje silno žele djecu a nemaju sa kim da to urade i tako da im ne bih uskraćivao želju.








139
poruka na forumu
27 728



post # 4 | 19.05.2012 , 6:18 PM

Quote (Dragan)
Ja bih. Postoje žene kojima je to stvarno neophodno i koje silno žele djecu a nemaju sa kim da to urade i tako da im ne bih uskraćivao želju.

Takodje ;)











334
poruka na forumu
69 766



post # 5 | 19.05.2012 , 6:34 PM

i ja bix rado da pomognem ali ja licno da joj urucim ali pod uslowom da je neka mlada :D djavo salim se narawno ad bix ali da mi posle neostawljaju decu ispred kucnix wrata :D








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 6 | 19.05.2012 , 6:48 PM

Kod darivanja sperme, bitno je napomenuti, da se sklopi ugovor, da vi kao donatori nemate nista sa odgajanjem deteta, i mnogo stavki jos.
Jer kakav je svet sada, da i neki roditelji sabotiraju vlastitu decu, kako majke tako i ocevi, nekada je i bolje usreciti neku zenu, koja je odlucila da se ne udaje ali ima zelju da se ostvari kao majka.
Smatram da u tome nema nista lose. Ama bas nista.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










126
poruka na forumu
4 36



post # 7 | 19.05.2012 , 8:36 PM

lepo je kad se zena opredeli da bude majka, a usput, kako kaze jedan fazon:" da ne kolje celu svinju zarad jedne kobasice" ali tu bih postavio pitanje koje se pokrece tek nakon sto ta samodovoljna majka rodi dete. po pravilu svi smo mentalno stvoreni da imamo dva roditelja, muskog i zenskog, a time sto to dete nema oca (ili se bar nemoze naci jer je sakriven ispod mnogih ljustura ovog drustva) te ga odgaja samo majka, velika je verovatnoca, gotovo je i apsolutno sigurno da ce to dete vuci neke posledice takvog odrastanja, volo bih da pogotovo muski deo populacije dobro razmisli o onome sto zeli svom detetu, pa i ako ga ne poznaje, njegovo je dete(bar bioloski gledano) i jedino mogu opravdati ako ce zena zbog neplodnosti svog zivotnog partnera izabrati tu opciju ali posto niko ne garantuje da ce otici u "prave ruke" ja sam protivnik i deo sebe ne bih dao u tu pricu.








183
poruka na forumu
157 1161



post # 8 | 19.05.2012 , 11:01 PM

Quote (Leksi)
Jer kakav je svet sada, da i neki roditelji sabotiraju vlastitu decu, kako majke tako i ocevi, nekada je i bolje usreciti neku zenu, koja je odlucila da se ne udaje ali ima zelju da se ostvari kao majka.
Smatram da u tome nema nista lose. Ama bas nista.

Sve je to lepo,kako ti pricas,ali ipak i moja krv tece tim malim venama i ne znam da li bih mogao a da ne vidim to dete,da ga ne pomazim i sve ostalo...
Nije to tako laka odluka.








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 9 | 20.05.2012 , 0:01 AM

WuTrang, ne kaze se dzabe da smo Balkanci, sto i jesmo. :)
Kod nas neke stvari nikad nece doci npr. resena papirologija (da je time manje) i sl.
Ja da mogu ali ne mogu bila bih surogat majka. Bez razmisljanja.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










183
poruka na forumu
157 1161



post # 10 | 20.05.2012 , 0:07 AM

Leksi, takvi smo kakvi smo,sta da se radi. :)








547
poruka na forumu
46 1072



post # 11 | 20.05.2012 , 2:15 AM

Mozda kada bi bile "Banke Sperme" totalno isusene i kada bi bila nestasica onda bih donirao...ali ovako donatora ima mnogo i iskreno iz nekih mozda vama glupih razloga ja licno ne bih donirao...ali ja hocu da decu koju ja budem napravio budu samo moja...da ih licno vaspitavam i podizem...a i to je moja krv...neverujem da bi mi mogao proci dan da ne pomislim "da li zivi dobro?" "da li je zadovoljno i srecno" i takve stvari
Imam dva brata od tetke...Mladji ima 14 godina a stariji 21...siguran sam da ste primetili i vi negde u vasoj okolini ali kada bih vam pokazao sliku kako stariji izgleda sa 14 godina a kako im otac izgledao sa 21 godine...vi nebi bili u stanju da znate ko je kome brat a ko je kome otac
E sad zamislite situaciju da negde se sretnete "vase dete" kojeg ste se papirologijom odrekli i neverujem da bi neko od vas mogao da ne proveri kako to dete zivi i sta radi...i na kraju recimo saznate da zivi ono bas jako lose...Da li bi vas onda mozda grizla savest?
Tako da licno ne mislim da ima nesto lose u tome u vezi doniranja...kao ni u parovima ili pojedincima koji odlaze zbog vestacke oplodnje jer svako ima pravo da osnuje porodicu ali ja licno ne bih donirao iz gore navedenih razloga


Poruku je menjao/la Hectore - Nedelja, 20.05.2012, 2:25 AM

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









2963
poruka na forumu
797 10239



post # 12 | 20.05.2012 , 5:29 AM

Quote (Dragan)
Ja bih. Postoje žene kojima je to stvarno neophodno i koje silno žele djecu a nemaju sa kim da to urade i tako da im ne bih uskraćivao želju.

THATS MY MAN... xD
Slazem se u potpunosti sa Draganom... gj

:P









65
poruka na forumu
30 170



post # 13 | 20.05.2012 , 5:56 AM

potpuno se slazem sa nazgulom








790
poruka na forumu
58 477



post # 14 | 25.05.2012 , 11:42 AM

Da tako nesto ima u ovoj nasoj Srbadiji :) Do sad sam mogao da postanem Rokfeler :D

Slušam neke pesme ljubavne koje me podsećaju na dane naše neproživljene stvarnosti, susretanja u snovima, vetrova što milovali su nam lica, Meseca što se nije ni pokušavao skrivati pred naših licima, podsećaju me na sve ono u čemu se kriješ ti. A ja te pronalazim svakog trena. Da bih bio s tobom, da bi disali ovaj isti vazduh i noćnim svetlima obavili tajne naše ljubavi
I hteo bih ti izgovoriti sve te reči koje znam da pripadaju tebi. Ljubavi moja, da, tako te zovem. Noću kad sklopim oči, preda mnom se pojaviš ti, onako lepa. Najprije mi se oči zacakle i dah stane, a onda se srce prepusti prekrasnim talasima koji jednostavno zarobe moju dušu.








velikoStopaloobdukcija uma
1098
poruka na forumu
755 2949



post # 15 | 25.05.2012 , 12:09 PM

donirao bih nesto odjece,na njoj ima sperme

studirati filozofiju smotaliteta travologije u rizlogiji je smjesno jer ja se bavim velikoStopaloobdukcijom uma i zato vas molim da obratite paznju kako se ponasate,hvala









218
poruka na forumu
23 298



post # 16 | 25.05.2012 , 12:31 PM

Nemam ništa protiv doniranja sem da je obavezno da se zna otac i njegova krvna linija radi sprečavanja incesta. Po meni je od svega najbitniji genetski kvalitet donatora. Preporučio bi veoma rigoroznu kontrolu i sa detaljnim informacijama o donatoru i njegovim porodičnim stablom.
Žene koje se odluče na takav korak moraju dobiti kvalitet :p








183
poruka na forumu
157 1161



post # 17 | 25.05.2012 , 6:13 PM

Quote (intimenfrizuren)
donirao bih nesto odjece,na njoj ima sperme

Ali ne i zivih spermatozoida :p








4750
poruka na forumu
495 2877



post # 18 | 25.05.2012 , 8:40 PM

Quote (_Nazgul_)
ne bih donirao...ne bih voleo da postoji dete kome sam ja otac a da ja ne mogu da brinem o njemu i da ga uopste ne znam. mislim da je to ok za zene kojima je ovo potrebno ali ja licno ne bih mogao.

slazem se :)








92
poruka na forumu
5 47



post # 19 | 25.05.2012 , 8:57 PM

Ne nikako :D








37
poruka na forumu
0 0



post # 20 | 25.05.2012 , 9:21 PM

Nikad.Najveca bolest savremenog sveta.Mozda bih to prihvatio kad bi ti donatori placali alimentacuju,pa da vidimo koloiko bi ih bilo.Ovako se samo sire i nerazmisljaju da im se deca mogu sresti u braku s obzirom na tajnovitost.


Forum » Međuljudski odnosi » Muški kutak » Da li biste donirali spermu?
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search: