Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Ženski kutak » Nezeljena trudnoca
Nezeljena trudnoca






10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 1 | 23.11.2011 , 0:26 AM

Nezeljena trudnoca danas je sve cesca pojava.
Sta biste uradile da vam se to desi, kakva bi bila vasa reakcija?








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 2 | 23.11.2011 , 0:54 AM

U mom slucaju ne moze se desiti.
A i da se desi sigurno ne bih skakala s mosta, ili slicno tome, jer niti jedan problem se ne resava mrtve glave.
Verovatno bih sela sa doticnim momkom i porazgovarala ozbiljno.
A ako je to bio sex na jedno vece, opet ne bih pravila paniku, koliko je kriva muska osoba toliko sam kriva i ja jer sam rasirila noge. Tako da za svaki problem ima se resenje. Samo treba naci pravo.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










1449
poruka na forumu
105 688



post # 3 | 23.11.2011 , 1:27 AM

Quote (Tanja91)
Nezeljena trudnoca danas je sve cesca pojava.

:o :o :o :o :o :o :o :o

ona je oduvek bila cesta pojava - samo se u tadasnje vreme VISE PAZILO
danas siri noge ko stigne - i musko i zensko - samo sto ovi drugi o tome nemoraju brinuti

Leksi pametno kaze - ali i ti razgovori ne bi imali nikakvog pozitivnog efekta ako razgovarate sa nberazumnom osobom preko puta (nesto vise se to odnosi na one NA JEDNO VECE)

oni svi ti momci su relativo mladi cak i premladi kada su takve situacije u pitanju - nerazumni su i neshvataju posledice svojih postupaka - oni dodju svrse posao i odu - a na tim devojkama je teret buducnosti toga deteta koje nikada nece imati porodicu kakvu svako dete zasluzuje

u dugim vezam cesto dolazi i do brakova nakon trudnoce - nekih zaljenih iz ljubavi ali preuranjenih silom prilika - a nekih nevoljnih koji ipak nakon nekog vremena pucaju iskazivanjem i isplivavanjem sve veceg i veceg nezadovoljstva koje je prethodnih godina nagomilavalo se a kadtada je moralo isplivati na povrsinu
i kada se takva situacija sagleda - naa ciju stetu sve to izlazi - opet na DETETOVU

!!!









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 4 | 23.11.2011 , 1:48 AM

scorpio978, imas pravo, ako je to neka nerazumna osoba, sa njom se nema sta razgovarati.
Ali sam to rekla za razgovor, iz razloga, sto mnoge klinke odu da vrse abortus i ostanu sterilne misleci kako je abortus jedini izlaz iz situacije.

A i sam si rekao da mnogi danas sire nore, pa kad vec sire, moraju da budu obzirini i na posledice koje se mogu dogoditi tokom tog sirenja nogu.

Mozda je to stvar i odgoja. Ja sam odgojena po sistemu da svaki problem resava ziva glava, da svaki problem bio on malih ili velikih razmera govorim roditeljima, kako bi se isti sankcionisali, znaci mozda je i do toga.

Quote (scorpio978)
naa ciju stetu sve to izlazi - opet na DETETOVU

Detetu ce opet veca steta biti ako trpi svadje roditelja, jer nije moguce to dete ne voleti. Bolje se i razvesti pa da to dete odrasta isto pod nadzorom bar jednog roditelja, naravno uz pomoc tog drugog, ukoliko zeli da se brine o detetu.
Ali sve je to individualno. Jer jedinke smo po sebi.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










1449
poruka na forumu
105 688



post # 5 | 23.11.2011 , 2:02 AM

Quote (Leksi)
mnoge klinke odu da vrse abortus i ostanu sterilne misleci kako je abortus jedini izlaz iz situacije.

nije uvek sterilnost ishod abortusa ali teske i ponekada neuspele trudnoce da
u svakome slucaju kako bilo nije to resenje nikakvo ali i je nevidim kako bi to bilo i jedino kako se neki time pravdaju - jer biti licemer i gledati samo svoju korist iako si sam napravijo tako veliku glupost na ustrb nekoga novoga zivota koga je moglo biti - ne mogu shvatimi

ali i gledano sa druge strane - na silu roditi pod pritiskom - idalje stoji da je ta osoba licemerna a jos kao takva i odgaja dete - nee emogu verovati da takvom detettu ona moze preneti sva potrebna znanja i osnove zdravo razvijene individue
mozda i gresim - ispravi me ako ne mislis tako - mozda i ja nisam u pravu

!!!









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 6 | 23.11.2011 , 2:08 AM

scorpio978,
Zavisi sve koja je dob osobe o kojoj pricamo.
Ako ta osoba pricam o zensku, ima razumne roditelje koji joj mogu pomoci, mislim da ce joj biti i podrska da rodi dete i da ce pomoci u samom odgoju, osim ako ta devojka ne zeli da rodi.
Ja sam imala vanmatericnu trudnocu, jedva ostala ziva, i prodje fizicki bol, ali uvek ostaje ono: Mogla sam roditi dete. Ma koliko covek bio kamen, na to ne moze biti.

Zato sam ja i rekla sve je individulano. I svako sebi najbolje zna, samo je u tome vazna podrska porodice.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










1449
poruka na forumu
105 688



post # 7 | 23.11.2011 , 2:22 AM

porodica jeste sve - podrska i ljubav koju ti pruzaju uvek i cak jos vis u teskim vremenima recima se ne mogu iskazati
cao cao cao cao cao cao

!!!









74
poruka na forumu
113 396



post # 8 | 23.11.2011 , 12:00 PM

...reci cu samo: pamet u glavu i vodite racuna sta radite

"Trebalo bi ubijati prošlost sa svakim danom što se ugasi. Izbrisati je da ne postoji, da ne boli. Lakše bi se podnosio dan što traje, ne bi se mjerio onim što više ne postoji. Ovako se miješaju utvare i život, pa nema ni čistog sjećanja, ni čistog života."









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 9 | 28.11.2011 , 9:47 PM

Da se desi rodila bi to dete 100% samo u jednom slucaju nebi rodila kad bi se desilo nesto drugo a to je silovanje mislim da tad nebi mogla to dete da imam u sebi

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)








Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 10 | 28.11.2011 , 11:04 PM

da se to desi, znam da sigurno ne bih abortirala, osim ako je ugrozeno zdravlje bebe ili mene... verovatno bi bilo tesko, ali ne bih odustala, i radovala bih se zato sto decu obozavam, deca su dar od Boga...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










4290
poruka na forumu
228 2087



post # 11 | 29.11.2011 , 1:55 PM

Quote (Srcemoje)
Da se desi rodila bi to dete 100% samo u jednom slucaju nebi rodila kad bi se desilo nesto drugo a to je silovanje mislim da tad nebi mogla to dete da imam u sebi

Slažem se, tada ne bih zadržala dete.

A ovako da mi se desi, bila bih malo u šoku, i srećna i tužna. :)
Bila bih iznenađena ali rodila bih dete, milion %! yes :)








78
poruka na forumu
24 168



post # 12 | 03.12.2011 , 7:13 PM

Meni se desilo da sam neplanirano ostala u drugom stanju.Prvo sam se sama sa sobom dogovorila a onda sam sela sa doticnom osobom i rekla joj da ja zelim da rodim to dete.Njega nisam zanimala ni ja ni moja trudnoca rekao je da mogu da radim sta zelim.Hvala Bogu pa sam imala apsolutnu podrsku svojih roditelja.Dete sam rodila a ta presona se nikada vise nije javila.Zadnji put sam ga videla kad sam bila treci mesec trudnoce.Moj sin sada ima 18 godina i zahvaljujuci mojoj ljubavi i paznji kao i svih drugih u mojoj okolini on je izrastao u jednog dobrog mladica.Moj savet je da dobro razmislite kad vam se to desi jer ako nemate podrsku porodice i prijatelja to moze da bude mnogo tesko i bolno.MAda je danas to mnogo prihvatljivije nego pre 18 godina.








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 13 | 06.06.2012 , 7:56 PM

Većina se neće složiti sa mnom,ali ja bih odmah abortirala. Evo i zašto.

Prvo i osnovno je razlog što se plašim trudnoće i poroda i još nisam sasvim zrela za to. Inače kada mi neko spominje porod,trudnoću,mensturaciju i sve u vezi toga,odmah mi se povraća. Jednostavno nisam zrela za trudnoću,a kamoli da odgajam to dijete. Drugo je to što ja nemam ni 17 godina. Idem u srednju školu. Kada bih rodila dijete upropastila bi svoj život kao i život tog djeteta,a to nikako ne želim.
Do sada nisam imala takvih problema jer sam svjesna šta je to zaštita i koristim je..

Znam da se većina neće složiti sa mnom,ali ovo je ipak moj život,a svako upravlja svojim životom. :)






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 14 | 07.06.2012 , 12:41 PM

Rodila bih!
Da sam zatrudnila sa 16, rodila bih, da zatrudnim u 50, rodicu!

Necu objasnjavati, samo cu vas zamoliti da pogledate ovaj klip!

http://www.youtube.com/watch?v=7y2KsU_dhwI

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 15 | 07.06.2012 , 1:47 PM

Malena bravo.

Da ne dodje do nezeljenje trudnoce, dobro pazite kome sirite noge!
Jer ako ste sposobni to da uradite, onda ste sposobni i da odgojite dete. :)
Ili drzite se najboljeg kontraceptivnog sredstava a to je NE! Ili izmedju nogu stavite aspirin, i ne dopustite da vam ispadne. :)

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~








Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 16 | 07.06.2012 , 1:52 PM

Quote (Leksi)
Jer ako ste sposobni to da uradite, onda ste sposobni i da odgojite dete.


Ne znam koliko hiljada puta sam izgovorila ovu recenicu u zivotu!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 17 | 07.06.2012 , 2:04 PM

Quote (Leksi)
Da ne dodje do nezeljenje trudnoce, dobro pazite kome sirite noge!
Jer ako ste sposobni to da uradite, onda ste sposobni i da odgojite dete.


apsolutno se slažem...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










35
poruka na forumu
1 7



post # 18 | 07.06.2012 , 2:36 PM

Quote (Srcemoje)
Da se desi rodila bi to dete 100% samo u jednom slucaju nebi rodila kad bi se desilo nesto drugo a to je silovanje mislim da tad nebi mogla to dete da imam u sebi


i u tom slucaju to dijete je dio tebe, tj. ima i tvoju krv, zasto ubiti dijete jer mu je otac u jednom trenutku bio idiot?!
uglavnom znam da sam milion % protiv abortusa, taman da je i moj zivot u pitanju, mislim da svako zasluzuje priliku da zivi, bas kao sto smo je i mi dobili








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 19 | 13.06.2012 , 2:01 PM

Quote (Mallena:))
Ne znam koliko hiljada puta sam izgovorila ovu recenicu u zivotu!

Pa kad je realna i tacna. :) Za sex su kao odrasli a nisu odrasli da odgajaju dete. Ma molim te lepo! :)

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










2462
poruka na forumu
299 2356



post # 20 | 13.06.2012 , 2:23 PM

Ja se sa vama nikako ne bih složila.

Seks je jedno,a dijete je drugo. Seks i djecu nikada ne bih stavila pod jedno. Jest da je seks taj koji donosi dijete,ali to za mene nikako nije isto. Ja volim seks,ali ne bih voljela imati djecu. Dijete je obaveza,a seks je užitak. Za mene je to tako i ja tako na to gledam.

Ja bih radije tu rečenicu malo promjenila. Ako je neko spreman za seks,mora biti svjestan šta je to seks i šta on nosi sa sobom.

Ja jesam spremna da uživam u seksu,ali nisam spremna da odgajam dijete. Praktički,ja sam još i dalje dijete. :)


Forum » Međuljudski odnosi » Ženski kutak » Nezeljena trudnoca
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: