Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Ženski kutak » Porodjaj
Porodjaj






10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 1 | 08.12.2011 , 2:09 AM

Da li se plasite porodjaja?
A pitanje za zene koje su vec majke bi bilo da nam opisu malo kako to izgleda, da li stvarno to toliko boli...

Pa posto i muskarci zavire malo u ovaj kutak pitanje za njih je:
Da li biste prisustvovali rodjenju vaseg deteta?








275
poruka na forumu
86 399



post # 2 | 08.12.2011 , 3:43 AM

Ja se ne plasim ja sam to vec prosla..:D
Iskreno da ti kazem i nisam se plasila kad sam isla rodit,doduse zavrsila sam u bolnicu 4 dana prije poroda,al kad mi je plodna voda krenula ja sam otisla u kupatilo otusirala se umila oprala zube jer je to bilo u 7 ujutro i vise sam bila sretna i uzbuđena nego uplasena cimerice iz sobe nisu mogle virovat....a sta se boli tice kad dođu trudovi najbolje ostat miran i pravilno disat i lec na bok manje boli dok ne dođu oni pravi....mene je vise nerviralo to sto svaki doktor ili doktorica kad prolaze kraj tebe ti gledaju koliko si otvoren :D a kad porod krene isto triba nastavit samo disat i ne vristata jer cuvas snagu ja eto nisam rodila prirodno pa nemogu rec koliko boli kad beba izlazi,al mogu rec da je carski zakon jos ako uzmes samo spinalnu da mozes pratit sve sta se desava i odma viddit svoje dite neopisivo,je da te sutradan bole savovi ali prođe i to brzo :D

I biće još...pogrešnih izbora, odluka... ali, jedno je najvažnije...sebi san dovoljna... i na sebe ponosna... Jedinstvena... Tvrdoglava... Svoja... Drugačija....









245
poruka na forumu
218 2662



post # 3 | 08.12.2011 , 5:19 AM

Quote (dalmatinka)
Ja se ne plasim ja sam to vec prosla..:D
Iskreno da ti kazem i nisam se plasila kad sam isla rodit,doduse zavrsila sam u bolnicu 4 dana prije poroda,al kad mi je plodna voda krenula ja sam otisla u kupatilo otusirala se umila oprala zube jer je to bilo u 7 ujutro i vise sam bila sretna i uzbuđena nego uplasena cimerice iz sobe nisu mogle virovat....a sta se boli tice kad dođu trudovi najbolje ostat miran i pravilno disat i lec na bok manje boli dok ne dođu oni pravi....mene je vise nerviralo to sto svaki doktor ili doktorica kad prolaze kraj tebe ti gledaju koliko si otvoren a kad porod krene isto triba nastavit samo disat i ne vristata jer cuvas snagu ja eto nisam rodila prirodno pa nemogu rec koliko boli kad beba izlazi,al mogu rec da je carski zakon jos ako uzmes samo spinalnu da mozes pratit sve sta se desava i odma viddit svoje dite neopisivo,je da te sutradan bole savovi ali prođe i to brzo


:D Eeee moja lipa , pa to im je posao da gledaju :D Nije njima do tvoje ( da nekazem sta ) :D poljubac

Added (08 Dec 2011, 4:19 AM)
---------------------------------------------
Ne nebi voleo da prisustvujem porodjaju , Pao bi odma u nesvest i probudio bi se na detetovo punolestvo :D












Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 4 | 08.12.2011 , 12:53 PM

ne plasi me porodjaj... ima da radjam 3-4 ... :D
jaoo moram da vam ispricam jednu situaciju, sedimo drugarica, njena mama, moja mama i ja... i kroz neku pricu dosle smo do porodjaja, pricaju one tako, kako su bile secene, kako su se pocepale... pa posto su obe imale velike komplikacije jos svasta nesto, na sta smo se drugarica i ja samo pogledale i u isti glas rekle ''aman ucutite, ne plasite nas vise''... :D

naravno to smo samo onako rekle, ja volim kad mi pricaju o tome, da znam sta me ceka... naravno i dalje smatram da je panika najgori neprijatelj... meni je mama rekla, da ne trcim u bolnicu dok trudovi ne krenu na 5 minuta, jer samo cu bezveze tamo da slusam ostale trudnice koje se deru... takodje mi je rekla da joj ne javljam kad budem otisla da se porodim, jer ce se i ona samnom poradjati... da odem i da nikom ne javljam dok se ne porodim, jer ce mi ostali ulivati isto dodatnu nervozu... svasta mi je napricala, pogotovo sad u poslednjih par dana kako mi se tetka porodila, davala joj savete za bebicu, a i ona kako da se ponasa u buduce... tako da bih ja ovde mogla da napisem knjigu, pa ako nekog nesto zanima samo pitajte.... :D

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










275
poruka na forumu
86 399



post # 5 | 08.12.2011 , 1:10 PM

Quote (BORCA1)
Eeee moja lipa , pa to im je posao da gledaju Nije njima do tvoje ( da nekazem sta

hahah ma je to njima posa al je isto odvratno lol
mene kad su pitali kako mi je bilo ja sam rekla ebeno,pitaju kako pa svaki doktor koji prođe zabije ti prste dole lol

I biće još...pogrešnih izbora, odluka... ali, jedno je najvažnije...sebi san dovoljna... i na sebe ponosna... Jedinstvena... Tvrdoglava... Svoja... Drugačija....









148
poruka na forumu
7 108



post # 6 | 08.12.2011 , 1:13 PM

jest da sam musko al interesuju me mnoge stvari....bas sto se tice poroda neki dan sam gledao na TV mislim da je na nova tv bilo da je najbolje roditi u vodi i za majku i za bebu a ako i dalje puno boli onda standardnim putem uz neku otopinu koja se dodaje i uveliko smanjuje bol (sastav otopine nije uopste stetan tako su doktori pricali i da ih dosta zena to uzima)

"Dođe vrijeme kad pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati"







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 7 | 08.12.2011 , 1:31 PM

i ja sam skoro gledala na tv, od zaceca do rodjenja... i bile su tri trudnice... jedna se podila bez problema, druga carskim rezom, a treba se poradjala 24h... a za ovo u vodi i ja sam cula, ali mislim da to u nasim bolnicama nema...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










148
poruka na forumu
7 108



post # 8 | 08.12.2011 , 2:03 PM

u hrvatskoj ima kod njih su i bili u bolnici valjda u zagrebu negdje..a sad dal ima u banja luci i beogradu nemam pojma

"Dođe vrijeme kad pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati"









275
poruka na forumu
86 399



post # 9 | 08.12.2011 , 2:16 PM

Quote (no_name)
u hrvatskoj ima kod njih su i bili u bolnici valjda u zagrebu negdje

ima u rijeci i mislim da se taj porođaj placa :D

I biće još...pogrešnih izbora, odluka... ali, jedno je najvažnije...sebi san dovoljna... i na sebe ponosna... Jedinstvena... Tvrdoglava... Svoja... Drugačija....









148
poruka na forumu
7 108



post # 10 | 08.12.2011 , 2:35 PM

cc koja propast umjesto da daju sve besplatno i pomazu mladim roditeljima oni hoce pare....i kaze pada natalitet LOL
mislim da u rusiji za svako dijete po 5 ili 10 000$ dobijas zavisi koliko imas a na 5 stan

"Dođe vrijeme kad pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati"









362
poruka na forumu
137 1278



post # 11 | 08.12.2011 , 2:40 PM

Prosla jednom i nikad vise. :p

" Niko ne veruje lepim ženama. Suviše su lepe da bi bile verne. Takav je slučaj i sa pametnim muškarcima. "









4290
poruka na forumu
228 2087



post # 12 | 08.12.2011 , 4:39 PM

Quote (Tanja91)
Da li se plasite porodjaja?

O daaaa! :(
Ja sam rekla, hoću da me uspavaju, izvade dete i da ništa ne osetim.
Inače, ne znam kako bih izdržala.
Ali još mi je rano da o tome razmišljam! :D








10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 13 | 08.12.2011 , 6:03 PM

Quote (Marija_Nikola)
Ja sam rekla, hoću da me uspavaju, izvade dete i da ništa ne osetim.

Hehehe, isti slucaj i kod mene. :)
Ja imam ogroman strah sto se porodjaja tice i ne znam kako cu to preziveti... I uvek kad pitam majku kako je to, ona mi samo kaze nije to nista, to je nesto najlepse i najprirodnije i da ne boli mnogo (a porodila se prirodnim putem) i izbegava da mi prica o tome i uvek mi to prica kroz osmeh a ja znam da nece da mi kaze pravu istinu da me ne plasi jer zna da imam veliki strah sto se rodjenja deteta tice. Ali zato kad sam pitala tetku, ona me je toliko uplasila a lepo mi rekla da ako se plasim da mi nece pricati, a mene to interesuje... Porodila se carskim rezom i posle je imala kaze velike bolove, a kad je izlazila iz bolnice sestra joj rekla vidimo se za dve godine ponovo, ona se nasmejala i rekla sad sam se porodila i nikad vise.

Ali sve zavisi to od zene, neka se porodi za 20 min i ne oseti skoro nista a neka se muci 24h...
Kazem vam, ja se porodjaja mnogo plasim.








275
poruka na forumu
86 399



post # 14 | 08.12.2011 , 6:15 PM

Quote (Tanja91)
neka se porodi za 20 min i ne oseti skoro nista a neka se muci 24h...

ja sam bila na stolu od pola osam ujutro do 11 sati navecer :D i na kraju zavrsila na carski :D

I biće još...pogrešnih izbora, odluka... ali, jedno je najvažnije...sebi san dovoljna... i na sebe ponosna... Jedinstvena... Tvrdoglava... Svoja... Drugačija....









161
poruka na forumu
82 376



post # 15 | 09.12.2011 , 0:41 AM

joj ja kako stalno gledam ove zene kad se poradjaju juuuu izgleda mi jakoooo zastrasujuce, a cak ni carski rez nije bolji ni malo... ja kad sam prvi put videla porodjaj rekla sam sebi da se ni slucajno necu poradjati mada naravno to nisam mislila ozbiljno... tako da iskreno ja se plasim porodjaja... mada eto neka zena se brzo porodi iako joj je to prvo dete... msm da ono savetovaliste za majke puno pomogne, potpuno te spremi za porodjaj, i onda budes malo opustenija i znas kako da dises kad dodju jake kontrakcije itd... a sto se tice carskog reza, bolje da ne znate sta se tada radi, uhhh to je kasapljenje, mada naravno zena nista ne oseti sve dok ne prodje anestezija i dok se skroz ne razbudi, e onda pocinju pravi bolovi... :o shocked :)












4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 16 | 09.12.2011 , 0:53 AM

Ja se bojim samo da necu mocu roditi.
Sve ostalo je za ljude.
Pa ljudi kad mene vide, pozele da imaju dete :) :D

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










4290
poruka na forumu
228 2087



post # 17 | 11.12.2011 , 12:53 PM

Quote (Leksi)
Pa ljudi kad mene vide, pozele da imaju dete

Hahaha lol kraljica! Tooo Leksi! ;) :D








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 18 | 11.12.2011 , 10:01 PM

Quote (Marija_Nikola)
Hahaha kraljica! Tooo Leksi

Hvala poljubac Ali tako je :)

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










192
poruka na forumu
46 491



post # 19 | 11.12.2011 , 11:22 PM

Sta da vam kazem :D ajd sve po redu sto znam ;)

Na lestvici inteziteta bola od 1 do 10 koji se meri kod zena i muskaraca porodjajni bol je u kategoriji 10 dakle nema jaceg.Muskarci mogu da izdrze bol do kategorije 7 sto govori da porodjajni bol ne bi mogli izdrzati.
A kad pitate da li boli bicu iskrena jer sam to prosla ... boli ko sam vrag ... imas osecaj da se svaka kost pomera u tebi..evo kako to izgleda opisano recima...
Kad dodje trenutak da se beba rodi par dana pred sam porodjaj se umiri prosto je ne osecas to je prvi znak da se beba uskoro doci..kod nekih porodilja javljaju se lazni trudovi slabijeg intenziteta koji vise manje brzo prodju..javljaju se na par sati.Neke zene cekaju kuci dok bolovi ne postanu cesci pa zatim idu u bolnicu zavisi sve od situacije.Kod mene nije bilo tako par dana sam imala napone koji nisu bili bolni i verovatno sam se polako i otvarala ne znajuci ... a zatim mi je pukao vodenjak .. a ako pitate za osecaj pa to je izgledalo kao da otvarate bocu sampanjca tako se culo :D i naravno to nista ne boli (druga je prica kad se busi vodenjak da bi se ubrzao porodjaj tada je to bolno) e posle toga je usledio izuzetno jak bol (osecaj kao da vam se piski a besika hoce da vam pukne) i to na svaka 3 min.
Ono sto je bitno da svaka devojka buduca majka zna jeste da kad vodenjak pukne u roku od 6h mora da se zavrsi porodjaj pod uslovom da je 6 do 7 prstiju otvorena , a razlog zato sto je to max vremena da ne dodje do komplikacija tipa infekcije bebe, nedostatak plodove vode koja dovodo do porodjaja na suvo i sl.nakon toga obicno se pristupa carskom rezu.
Necu da vas lazem stvarno vraski boli prosto nemozes disati koliko su jaki ... a kad nestanu kontrakcije daje se indukcija koja ih vestacki izaziva .. tada stvarno treba kontrolisati disanje ... ja sam imala utisak da izmedju napona svega ima samo kiseonika nema...cak sam ga i dobijala....da tacno je i to da svako od doktora dodje da te pogleda i vidi koliko si otvorena angry2 i kako je okrenuta beba... sve do spustanja bebe u porodjani kanal gledaju te povremeno a kad krene porodjaj svi se sjate ko da si movie star :D bar je tako bilo kod mene jer je malo nedostajalo da odem na carski :D i na kraju kad beba krene to boli i svaki deo tebe je napet ko struna ali tu su babice i sve u 3 napona se zavrsi..e a tada dolazi momenat u koji nisam ni sama verovala.Kad se porodis vise nista te ne boli i za min ti pokazu bebu i traze da kazes koji je pol.Kad se ohladis posle 1-2h sve te boli i to traje par dana i prodje..
Sve ovo je individualno najbolje je kad se porodjaj zavrsi za 30tak min tada se i majka i beba ne umaraju previse i mama se brzo oporavlja..
Savet carski rez treba koristiti u krajnjoj nuzdi, a kod prirodnog porodjaja ako ima uslova epidural i sve prolazi sa samo malim bolovima..

Ima jos tu stvari o kojima bih mogla pisati..mislim da je ovo sasvim dovoljno za pocetak :) Nadam se da ce vam nesto od ovoga biti od koristi.Ako ima nekih pitanja slobodno pitajte ako znam odgovoricu :)

promeni me









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 20 | 11.12.2011 , 11:33 PM

Quote (Tajna)
imas osecaj da se svaka kost pomera u tebi

Pa i pomera se svaka kost, sem onih na glavi. Mislim na vilicu :)
Tako mi je ginekolog rekao, a opisao se je to slicno kao ti :)


Poruku je menjao/la Leksi - Nedelja, 11.12.2011, 11:36 PM

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~




Forum » Međuljudski odnosi » Ženski kutak » Porodjaj
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: