Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Nauka » Marihuana (kanabis) pomaže kod dijabetesa i holesterola :o (Lekovita dejstva)
Marihuana (kanabis) pomaže kod dijabetesa i holesterola :o






896
poruka na forumu
89 981



post # 1 | 10.12.2012 , 0:55 AM

[indent]Marihuana utiče na holesterol i dijabetes tako što, sudeći po skorijim istraživanjima, njeni sastojci kanabidiol i tetrahidrokanabinol (THC) imaju uticaj na apetit – smanjuju ga i kontrolišu osetljivost telesnih masti na insulin, povećavajući količinu sagorele energiju u organizmu.
Ovo su preliminarni rezultati istraživanja grupe naučnika koji sprovode klinička ispitivanja efekta marihuane na osobe koje pate od metaboličkog sindroma, specifičnog stanja koje podrazumeva istovremeno prisustvo dijabetesa, visokog krvnog pritiska i gojaznosti, čime je znatno povećan rizik ok kardiovaskularnih bolesti.

Istraživanje je sprovedeno u Velikoj Britaniji pomoću niza analiza, koje su pokazale da Kanabidiol i Tetrahidrokanabinol pomažu u tretiranju dijabetesa tipa dva i u samnjenju nivoa holesterola u krvi i masnih naslaga oko unutrašnjih organa (npr. jetre).

Utvrđeno je da THC i kanabidiol ubrzavaju metabolizam kod životinja. Pored toga, THC povećava osetljivost na dejstvo insulina, štiteći ćelije koje ga proizvode i dozvoljavajući da funkcionišu duže i efikasnije.

Ohrabreni ovim rezultatima i dostignućima, započeli su istraživanje na čoveku koristeći kanabis, koja su uključivala 200 ispitanika.
Marihuana je uzgajana u posebnim plastenicima na jugu Engleske, iako je njena upotreba zakonom zabranjena. U dogovoru sa jednom farmaceutskom kućom uzgajane su vrste koje imaju u sebi različite spojeve kanabinoida, sastojka koji je i ranije korišćen za pravljenje lekova protiv multiple Skleroze i Epilepsije.
U nekim zemljama upotreba kanabisa je odobrena (npr. Italija), kao sredstvo protiv bolova.


Fajlovi: 0655073.jpg (54.9 Kb)






♡ Visca el Barça ♡
2899
poruka na forumu
5196 19101



post # 2 | 10.12.2012 , 1:08 AM

hehe znaci :D S Marihuanom do zdravlja lol
Ma ne vjerujem :D

Svi se prave fini, svi igraju prljavo. °°°









547
poruka na forumu
46 1072



post # 3 | 10.12.2012 , 1:21 AM

Quote (Bosankaaa)
Ma ne vjerujem


Veliku primenu u medicini i lekovima ima...medjutim to su jako male doze...
Pa nas zivot uci...Bilo cega "Previse" nije dobro za coveka...zadnje vreme cak ni para :)

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









2963
poruka na forumu
797 10239



post # 4 | 10.12.2012 , 11:58 AM

Ajmo svi dimiti marihuanu xD lol lol lol

:P







"Old school"
428
poruka na forumu
59 1406



post # 5 | 10.12.2012 , 3:17 PM

Mi svi dobro znamo da sve bolesti nastaju kao posledica stresa, napetosti, neroze........ Marihuana je biljka koja otklanja svaki vid napetosti, stresa, nervoze..... Prema tome SMOKE WEED EVERY DAY! :D

Niko nije tako beznadezno porobljen od onih koji pogresno veruju da su slobodni.









64
poruka na forumu
22 91



post # 6 | 10.12.2012 , 3:21 PM

tako je brate mojjjjjjjjjjjjj
najbolji post do sad
trava kao trava je odlicna,cak je i doktori preporucuju u malim dozama.takodje smanjuje bolove,KEROVI,LESINARI,ĐIKANI NECE DA JE LEGALIZUJU JER NEBI MOGLI ZARADJIVAT NA CIGARETAMA I ALKOHOLU,prvi ja bi posijao sebi marice malo da zapalim sa ekipom,a ovakvih kao ja je puno,mnogi se plase probat travu jer misle da ce se navuci vako nako,ne mozes se navuci ako se PUHNES 2 puta u mjesecu !!!!
NE PUSIM CESTO puhnem se nekad sa ekipom i ODLICNA JE :D jos kad pustim reggae zvuk ou yeahhhhhhhhh BINGO !!!!!!
opustim se ko vime od krave ili koze nije bitno,pojedem sve po kuci sto ima :P
a na alkoholu povracam,100000 nekih sjebada,mahmurluk me ubi jarane,svake nedjelje pitam ko je bacao secer u bazen,voda sladja od prve ljubavi :D
da skratim bla bla bla bla

LEGALIZEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE LEGALIZEEEEEEEE
ko travu pusi dobarr je u dusi :D


Poruku je menjao/la chipsara_tm87 - Ponedeljak, 10.12.2012, 3:22 PM









"Old school"
428
poruka na forumu
59 1406



post # 7 | 10.12.2012 , 3:46 PM

Quote (chipsara_tm87)
PUHNES 2 puta u mjesecu

Puhnem 2 puta na dan... :D

Niko nije tako beznadezno porobljen od onih koji pogresno veruju da su slobodni.







our trip was different...
1676
poruka na forumu
268 REP OFF



post # 8 | 10.12.2012 , 5:00 PM

"Friend with weed, is a friend indeed."







Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 9 | 10.12.2012 , 5:09 PM

E kad bi ljudi bili ljudi pa se zadrzali na te male doze ... :)

Quote (Psychooo)
Prema tome SMOKE WEED EVERY DAY!


Isuvise mnogo mojih dobrih drugova/drugarica se slazu sa tobom,samo ima jedna nus pojava kod trave,sa vecom i duzom konzumaciojom,sve ti je teze da upamtis 3-4 slozene recenica,imas blokade i fleske kada neceg treba da se sjetis tj zatupis i postajes zaboravan strahovito...

U normalnim kolicanama je totalno cool i oke...

Za moje neko skromno misljenje



Poruku je menjao/la XAVI_PG - Ponedeljak, 10.12.2012, 5:10 PM

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...









85
poruka na forumu
1226 2720



post # 10 | 10.12.2012 , 7:10 PM

da i popravlja plucha isto tako ... :D

potpis : ...................









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 11 | 10.12.2012 , 8:55 PM

Hahhaha lol nisam nikad probao,mada su mi nudili i odbio sam ;) mislim da nisam pogresio ;)








64
poruka na forumu
22 91



post # 12 | 10.12.2012 , 9:42 PM

Quote (Psychooo)
Puhnem 2 puta na dan...


to da im zamazem oci,znao sam za noc po 4 ;) pa napravim pauze malo onda ;)









Jedna je SANDRA AFRIKA
942
poruka na forumu
289 3512



post # 13 | 10.12.2012 , 10:11 PM

ima ovde istine :D

Kad moj te poljubac ko pice udari, u zoru ceka te soba u ludari !









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 14 | 10.12.2012 , 10:21 PM

Oj živote i dječurlije ovdje. :)

Znam da je marihuana za neke stvari ljekovita,ali sve treba u nekakvim normalnim granicama.
I naravno da to ne iskorištava te kao izgovor,jer je dosta jadno. :)








4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 15 | 14.12.2012 , 6:59 PM

Pomaže i trčanje! Pomjerite pozadine, debelguze! B)
Odavno, bar u Americi, je postojala i postoji 'privilegovana grupa' (čitaj bolesnici) koja je dobijala marihuanu 'na recept' zbog njejzinih ljekovitih dejstava, a sad odjednom Britanci nešto kao istraživali i nešto kao otkrili što je već poznato <_<
Neki dan sam čini mi se u magazinu EC-a pročitao da su je Ameri legalizovali. Baš lijepo.
Između mirisa znoja i smrada travurine, biram miris koji manje zaudara i u glavu udara! (istina je da se neki ljudi rjeđe kupaju :D )











1291
poruka na forumu
106 1817



post # 16 | 14.12.2012 , 8:15 PM

Sve je receno...
Quote (By_The_Way_)
Oj živote i dječurlije ovdje.

Znam da je marihuana za neke stvari ljekovita,ali sve treba u nekakvim normalnim granicama.
I naravno da to ne iskorištava te kao izgovor,jer je dosta jadno.


Poruku je menjao/la CryTek - Petak, 14.12.2012, 8:15 PM

1.Pre postavljanja komentara procitajte Pravila Foruma!
2.Koristite pretragu pre otvaranja nove teme!
3.Pogledajte moje opise igara ovde.

Did I ever tell you the definition of insanity !?








Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 17 | 14.12.2012 , 8:34 PM

Quote (CryTek)
Sve je receno...
Quote (By_The_Way_)
Oj živote i dječurlije ovdje.

Znam da je marihuana za neke stvari ljekovita,ali sve treba u nekakvim normalnim granicama.
I naravno da to ne iskorištava te kao izgovor,jer je dosta jadno.

AKO VAM VEC NE RADI MOZAK, RADI VAM PRETRAGA!


od strane osobne kojoj bi bas trebalo zato sto imam utisak da je nonstop "nadrkana" ;)

i meni niko nemoze da kaze da sam "djecurlija" :p
i neeee nikakkko reci da je za neke stvari za izgovor ljekovita i u normalnim granicama!!!!!!!
i nije jadno...jadno je sto pisemo po ovakvim forumima :(
pa sad s obzirom da sam u osnovnoj bio vrlo dobar/odlican,zavrsio jednu od tezih srednjih skola i sad idem na fax uz pratnju svete biljke...msm pfff sta moze da mi kaze npr neko ko ide u ugostiteljsku i te gluposti ;)

poznato je da od gandze niko nije umro,nikom nije donjela nista lose,zapravo nekad davno jako mnogo se koristila u industriji uopste....
zabranjena da bi ameri mogli da prave ratove po svjetu i zaradjuju kesh na nafti...
ako vam mozak vec radi tolko da pametujete drugima,proradite jos malo na pretrazi :p ;)
tolko od mene,
JAH BLESS!

Be my love?









1291
poruka na forumu
106 1817



post # 18 | 14.12.2012 , 9:08 PM

JahRastafarI93, Da li si svestan da ti koji tako razmisljas nemozes skrenuti s puta cak i s marihuanom, a sta reci o napaljenom klincu sa nepunih 15 sto vuce k`o da ima 30 ? Kad vec volis da dunes po neki put, duvaj, niko ti ne brani, ali pazi da te deca pogresno ne razumeju. cao

1.Pre postavljanja komentara procitajte Pravila Foruma!
2.Koristite pretragu pre otvaranja nove teme!
3.Pogledajte moje opise igara ovde.

Did I ever tell you the definition of insanity !?










2963
poruka na forumu
797 10239



post # 19 | 14.12.2012 , 9:39 PM

Quote (Unique)
"Friend with weed, is a friend indeed."

Prava recenica, prava... gj

:P









22
poruka na forumu
0 3



post # 20 | 14.12.2012 , 11:04 PM



Forum » Obrazovanje » Nauka » Marihuana (kanabis) pomaže kod dijabetesa i holesterola :o (Lekovita dejstva)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: