Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Nauka » Resena misterija Bermudskog trougla?!
Resena misterija Bermudskog trougla?!






3239
poruka na forumu
372 2298



post # 1 | 30.01.2011 , 1:30 AM

Naučni tim koji je proučavao morsko dno u zoni Bermudskog trougla i u regiji Severnog mora otkrio je velike količine metan-hidrata i tačke gde su odavno bile erupcije vulkana...

GAS - Misterija nestalih brodova i aviona u regionu poznatom pod imenom Bermudski trougao je rešena, bar tako tvrde dva naučnika koja su dokazala svoju hipotezu. Objašnjenje nema veze sa vanzemaljcima, gigantskim atlantskim piramidama ili bizarnim meteorološkim fenomenima.

Trougao je jednostavno pod uticajem velike koncentracije gasa. Prirodnog gasa, onog koji greje radijatore ili vodu u domaćinstvima. Metan stoji iza misterioznih nestanaka aviona. Profesor Džozef Monagan je svoju hipotezu istraživao zajedno sa svojim najboljim studentom Dejvidom Mejom na Univerzitetu Monaš u Melburnu. Oni su se vodili pretpostavkom da u pojedinim delovima sveta veliki mehurovi gasa metana koji dolaze sa dna okeana uzrokuju mnoge, ako ne i sve, misteriozne nestanke brodova i aviona.

Naučnik Ivan T. Sanderson je identifikovao te tajanstvene zone još 1960. godine i tada je rekao da više liče na romb nego na trougao. U takve zone, pored najpoznatijeg Bermudskog trougla, spadaju i Japansko i Severno more.

Zahvaljujući sličnostima i podacima koje su imali o ovim delovima mora i okeana naučnici su pretpostavili šta se dešava kada ogroman mehur od metana eksplodira na dnu mora.
Metan se obično mrzne kada je pod velikim pritiskom, a gasni hidrati skriveni ispod kamenog dna okeana mogu da se transformišu u gasovite mehurove koji se geometrijski šire, odnosno kada eksplodiraju, idu na gore. Kada ovi mehurovi dospeju do površine vode, oni se dižu u vazduh i nastavljaju da se šire na sve strane.

Brodovi koji upadnu u metanski gigantski mehur momentalno gube moć održavanja na vodi i tonu na dno okeana. Ako je mehur dovoljno veliki a u unutrašnjosti je gust, može da obori i avion, i to bez znakova upozorenja. Avion koji se nađe pod uticajem metanskog mehura gubi kontrolu nad svim uređajima u kok-pitu i pada, posle čega, takođe, dospeva na dno okeana.

Veoma interesantno a da li je baš tako ? happy
Eto, i taj svetski problem rešen



Fajlovi: 5438267.jpg (13.3 Kb)
Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 2 | 30.01.2011 , 12:11 PM

haha
kada se setim mog pismenog iz srpskog
bio je vezan za ovo biggrin

Ko si ti?









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 3 | 31.01.2011 , 2:18 PM

Quote (badule)
A meni nestalo love da plaćam gas... A Rusi,bem li Vas! I kako sad? Da se mrznem? Ma pusti ti teorije,nisu rešili ni srpski,a kamoli bermudski trougao

Ja sam izneo clanak o logicnom objasnjenju bermudskog trougla koje je prihvatila vecina naucnika, da li je istina nije na meni da odlucujem... happy

Quote (badule)
Ja lično smatram da su tamo vanzemaljci

pa licno mislim da ih ima svuda ne samo u bermudskom trouglu... cool


Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









904
poruka na forumu
96 378



post # 4 | 15.02.2011 , 3:15 AM

EVO OVAKO. ISTRAZIVANJE KOJE JE SPROVEDENO LETOS VEZANO ZA BERMUDSKI TROUGAO JE:

DA JE TO PARANORMALNO MESTO SA NEOBJASNJIVIM POJAVAMA. TE TRI TACKE KOJE KAD SE SPOJE CINE TROUGAO U KOJEM IMA NEVEROVATNO VELIKE MAGNETNE SILE. AVIONIMA SE DESAVALO DA KOMPAS POLUDI I POCNE DA SE OKRECE KO LUD GDE SE POBRKAJU STRANE SVETA, A U VECINI SLUCAJEVA DA OTKAZU KOMANDE GDE AVION PADA. KADA JE SPROVEDENO ISTRAZIVANJE, TIM STRUCNJAKA JE LETEO AVIONOM OD JEDNE DO DRUGE PA DO TRECE TACKE, NA TOM PUTU DESILE SU SE NEKE NEOBJASNJIVE POJAVE. ULETELI SU U OBLAK KOJI SE SA ZEMLJE NIJE VIDEO.

OD TE TRI TACKE, KOMPAS JE POLUDEO NA DVE KOJE SU NA VODI I JEDNA JE NA KOPNU.

KAD SU KRENULI CAMCEM DO DRUGE TACKE DESILO SE ISTO, KOMPAS JE POLUDEO I VUKAO IH STO DALJE OD KOPNA, MOTOR JE PRESTAO DA RADI, A KAD SU HTELI DA SPUSTE SIDRO BILO JE VEOMA DUBOKO. NA SVU SRECU MOTOR JE PRORADIO POSLE SKORO DVA SATA, A TIM STRUCNJAKA JE BIO BEO KAO KRPA.

MESTO NA KOPNU TJ. TRECA TACKA KOJA JE ISTRAZENA JE MALO NEOBICNIJA. MESTANI KOJI TAMO ZIVE NE ZALAZE U TAJ DEO KOPNA JER SU IM NEKI CLANOVI OD PORODICE NESTALI. POSTOJI I GROBLJE NA KOME SU BILI, ALI SU GA VRLO BRZO NAPUSTILI JER IM SE ZDRAVLJE POGORSALO. KAD SU IZASLI IZ NJEGA BILO JE SVE NORMALNO. U SUMI KOJU SU ISTAZILI ZABELEZILI SU NEKE CUDNE BELICASTE TALASE KOJI SU SNIMLJENI KAMEROM.

ZAKLJUCILI SU DA NESTO STVARNO POSTOJI, ALI DA NEMOGU DA TVRE DA JE TO DELO VANZEMALJACA.

$IMAGE1$

I TVRDE DA SU BEMINI NAJ OPASNIJI DEO BERMUDSKOG TROUGLA








Fajlovi: 6654671.jpg (167.3 Kb) · 3051156.jpg (84.7 Kb) · 0038106.jpg (84.7 Kb) · 5317919.jpg (46.5 Kb) · 7087035.jpg (317.6 Kb) · 0666509.jpg (19.0 Kb) · 5058071.jpg (46.5 Kb) · 7991927.jpg (19.0 Kb) · 4492553.jpg (44.7 Kb)

Poruku je menjao/la sandra1000 - Utorak, 15.02.2011, 3:20 AM











8879
poruka na forumu
844 4320



post # 5 | 15.02.2011 , 9:30 AM

a ovo je uzasno..
pa tolika gradja i tolike masine da potonu...
to je neverovatno....

Ko si ti?









904
poruka na forumu
96 378



post # 6 | 16.02.2011 , 10:25 AM

Quote (DxD)
a ovo je uzasno..
pa tolika gradja i tolike masine da potonu...
to je neverovatno....

Ziveo " DISCOVERY "
Ja dok sam gledala to istrazivanje moram biti iskrena neka me je jeza podilazila. Ispricala sam vam deo onoga sto sam sve videla i ostala sam bez teksta.
Ima nesto, ali neverujem da su vanzemaljci ili ti dzinovski mehuri koji izlaze iz vode. Tamo je neki problem sa magnetnim silama, jer istrazivaci nisu zabelezili nista od navedenog sem kvarove na na avionima tj. avion se ugasi, a kompas pocne da se vrti kao lud. Isti slucaj je bio i sa camcem na kom su bili, mesto broj 2. Motor se pokvario i tek posle dva sata su ga upalili, a kompas... opet poludeo.
Trece mesto, koje je na kopnu, suma, kada se pojavila ta senka taj cudni talas clan tima je otisao da proveri da se nesto nije zakacilo na kameru, ali clan tima je stajao ispred kamere i to je bilo oko njega, kompas je ponovo poludeo, a clan tima se izgubio, potraga je trajala nekoliko sati.












8879
poruka na forumu
844 4320



post # 7 | 16.02.2011 , 1:42 PM

Quote (sandra1000)
Ziveo " DISCOVERY "

da biggrin
pa jeste nesto tu umesano..
koji crni vanzemaljci i ostale gluposti...
ma svaki covek ima neki problem..
ama bas svaki, tako da i planeta ima problem ( Bermudski torugao ) smile

Ko si ti?









2670
poruka na forumu
288 3086



post # 8 | 16.01.2012 , 4:15 AM

ok, ima smisla, a kako to da vecina tih brodova i aviona nikad nisu nadjena?. . . gore je objasnjeno zasto oni tonu u wodu!











2963
poruka na forumu
797 10239



post # 9 | 16.01.2012 , 10:26 AM

sumnjam da su to samo `metanski gasovi`...
ja verujem da tu postoji nesto vise...
a isto tako verujem da ce to jos dugo biti vecita misterija
kako,zasto, gde....
postoje dokazi da su se neki brodovi iz davne proslosti pojavili posle
veoma dugog perioda, i po 100 godina razmaka...
Kako to objasnjavaju, kad su vec naglasili da brodovi tonu i avioni padaju?!?
Neke stvari ce jos dugo ostati neobjasnjive...
Priroda je cudna stvar...
kako se ophodis prema njoj, tako i ona uzvraca...
zato ljudi, pazite sta radite... :D

:P









12
poruka na forumu
2 38



post # 10 | 07.05.2012 , 0:29 AM

dobro metan moze da napravi rupe u vodi a sta je sa avionima
ma nemaju oni pojma








373
poruka na forumu
11 216



post # 11 | 30.05.2012 , 1:56 PM

Ajde budite aktivni na ovu temu..bas me zanima sta mislite o ovome ili sta ste culi :)

Jesen stiže, dunjo moja, ja i dalje štrebam..









349
poruka na forumu
53 753



post # 12 | 03.06.2012 , 10:31 PM

Quote (Deki87)
ja verujem da tu postoji nesto vise

upravo tako postoji tu jos nesto sto nauka nije objasnila


Poruku je menjao/la jaroslavr - Nedelja, 03.06.2012, 10:31 PM

NEKA SILA BUDE SA TOBOM









373
poruka na forumu
11 216



post # 13 | 05.06.2012 , 11:27 AM

Quote (jaroslavr)
upravo tako postoji tu jos nesto sto nauka nije objasnila

Veruj mi amerikanci i jos neke zamlje znaju sta se desava nego nece da kazu da nebi stvarali paniku :)

Jesen stiže, dunjo moja, ja i dalje štrebam..









56
poruka na forumu
2 7



post # 14 | 12.06.2012 , 8:48 PM

ma to je kraken bre ljudi

i'm The Lord of the Rings.









2992
poruka na forumu
1796 7915



post # 15 | 02.08.2012 , 6:51 PM

Verzija za koju znam:
Znam bermude su stvorene u vezu nesta sa antlantide, ljudi sto su ziveli u anlantidu su bili po 3 metara.
Izmislili su neku masinu da naprave put do drugu stranu sveta.
Masine je napravila veliku rupu, ali imalo je zemjostresa i zemja se raspucala u blizini tako da, navlegla je voda u rupu, a atlantide propala u okeana.

To je sve, sta ja pomtim oko tome, ako nekoga zanima vise nek potraze na google jer nisam dobro opisao detalje.

Dokaz za to je: Jedan brod ko je plovio i propao u bermuda pre 26 godina, nasli su ga pred nekoliko godina u drugog stranu sveta. Aj objasnite to....

Kako sta sam vec rekao, zaboravio sam vecino detalja tako da, koristite google!


Poruku je menjao/la GHosT_R1DeR - Cetvrtak, 02.08.2012, 6:52 PM








896
poruka na forumu
89 981



post # 16 | 02.08.2012 , 7:06 PM

Quote (GHosT_R1DeR)
Znam bermude su stvorene u vezu nesta sa antlantide, ljudi sto su ziveli u anlantidu su bili po 3 metara.
Izmislili su neku masinu da naprave put do drugu stranu sveta.


Sama rec kaze Bermudski trougao se nalazi....u Atlanskom okeanu..A ranije je Atlantida bila negde kod atlanskog okeana.....sama rec govori sve........ne iskljucuju se mogucnosti...."cudesne masine" pomenute gore.......Sve je moguce......
yes yes yes








792
poruka na forumu
183 1143



post # 17 | 03.08.2012 , 3:48 PM

GHosT_R1DeR, ja mislim da je ova tvoja verzija tacna....citao sam o toma i ja... :D

U trgovinama kostima širom SAD-a stoji upozorenje na Batmanovom kostimu ~ Ne omogućava korisniku da leti!










165
poruka na forumu
14 281



post # 18 | 08.08.2012 , 9:33 AM

Metan, iskreno mi recite da li ste na tako niskom stepenu svesti da "progutate" ovu teoriju?
Da i Svemir je beskrajan ali sigurno nema života u njemu.

I'm content to die for my beliefs
So cut off my head and make me a Martyr
The people will always remember it.










1333
poruka na forumu
533 3782



post # 19 | 28.08.2012 , 10:51 PM

Jao bre moja tema :D Briga me da li je istina i sta je istina od malena sam hteo da udjem u taj deo Bermudskog trougla i da vidim sta ce da mi se desi yes








113
poruka na forumu
86 2717



post # 20 | 29.08.2012 , 7:45 PM

Okanova ostrica.

DD11



Forum » Obrazovanje » Nauka » Resena misterija Bermudskog trougla?!
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: