Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Nauka » Zasto je nemoguce napraviti perpetuum mobile?
Zasto je nemoguce napraviti perpetuum mobile?






2
poruka na forumu
0 0



post # 1 | 21.06.2013 , 12:35 PM

Zasto je nemoguce napraviti Perpetuum mobile? Zasto se svaka masina koja se kretala samostalno, zaustavila posle nekog vremena? Koliko dugo je mogao da se krece svaki potencijalni perpetuum mobile dok se nije zaustavio?








411
poruka na forumu
326 425



post # 2 | 21.06.2013 , 1:48 PM

1. perpetuum mobile je masina koja ne trosi energiju, a po zakonu odrzanja energije, to je nemoguce.

2. zato sto je potrosila gorivo koje je imala u sebi.

3. nikada nije mogao da se krece zato sto ne postoji.








9
poruka na forumu
9 15



post # 3 | 25.06.2013 , 11:38 PM

Da bi neka masina radila potrebna joj je energija. Kada se energija ne dovodi masini ona nastavlja da radi na racun svoje unutrasnje energije, dok je ne izgubi... i onda staje. Mnogi su pokusali tako da nije poznat "najdugotrajniji" perpetuum mobile (barem ne meni).

Why?









390
poruka na forumu
20 673



post # 4 | 05.07.2013 , 0:09 AM

Nije beskonacna energija i potrebna mu je energija da se pokrene, i radi dugo na energiji koju sam proizvodi na neki nacin, ti ga okrenes jednom, on stvori energiju za okretanje jos jedno, ali tim drugim okretanjem je vec stvorio energiju za 3. kretanje.













1069
poruka na forumu
17 283



post # 5 | 05.07.2013 , 1:10 PM

Ahahahah veoma zanimljivo prvi put vidim ovo :D Ali odrzanje energije kaze da se ona nemoze ni stvoriti ni unistiti, vec samo prelaziti iz jjednog oblika u drugi. U prevodu ti na pocetku dajes svoju energiju, a on stalno onda stvara svoju energiju kojom se krece :) Mozda probam jednom da napravim to :D








4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 6 | 10.08.2013 , 2:00 AM

Quote (bambix)
Zasto je nemoguce napraviti Perpetuum mobile?
Zato što još nismo sposobni da napravimo mašinu koja će proizvoditi više energije na uštrb potrošnje. Usput, nemoguće je samo u granicama raspoloživih znanja.
Quote (bambix)
Zasto se svaka masina koja se kretala samostalno, zaustavila posle nekog vremena?
Zato što nije perpetuum mobile.
Quote (bambix)
Koliko dugo je mogao da se krece svaki potencijalni perpetuum mobile dok se nije zaustavio?
Ne vidim zašto je to relevantno pitanje jer je odgovor očigledan. Koliko god da se kretao, na kraju je izgubio prefiks 'potencijalni PM'.











978
poruka na forumu
107 1318



post # 7 | 10.08.2013 , 10:31 AM

Zasad je nmg, ali jednog dana ce biti, upravo kako je receno iznat, potrebno je nesto sto ce prozvodit vise energije nego sto ce trosit i to je to :)
Tipa auto, ako bilo u stanju da kretanjem stvara dovoljno struje (recimo) da napaja motor koja pokrece, to bi bilo to :) ali to je jos uvjek san...

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...




Forum » Obrazovanje » Nauka » Zasto je nemoguce napraviti perpetuum mobile?
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: