Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Nauka » HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program)
HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program)






1333
poruka na forumu
533 3782



post # 1 | 16.05.2014 , 11:05 PM



Evo ovako, posle silnih poplava prvenstveno u Srbiji a i u ostalim zemljama, odlučio sam se da otvorim ovu temu i da malo svi zajedno prodiskutujemo o njoj.


Pretpostavljam da su neki od vas čuli za HAARP, kao i da je nekima ovo verovatno prvi put da čuju za tako nešto,takodje ima onih i koji su čuli ali nemaju pojma čemu on služi.

Ja ću ovde da postavim dokumentarac o HAARP-u koji je inače iz 2 dela tako da svako ko prvi put čuje za tako nešto ili ima neke nedoumice i sl. može da pogleda.

Takodje ima i onih verovatno koji ne veruju ni u šta i onih koji se neće ni potruditi da pogledaju a već će da upišu "pametan" komentar, zato preporučujem svima da prvo pogledaju pa onda komentarišu.





Eto ja sam se odlučio za ovaj dokumentarac mada ih ima još sličnih koje možete naći na You Tubu ako ste zainteresovani.








1333
poruka na forumu
533 3782



post # 2 | 17.05.2014 , 0:35 AM

Kokiko92, ne trebaš ti ništa, nzm ni što komentarišeš ako ti je tema neobjektivna. :)

Ti bi dokaz da je video objektivan a verovatno ga nisi ga ni pogledao  lol Ukratko, ja ti sigurno neću dostavljati dokaze, a pošto su ti toliko neophodni slobodno se malo potrudi pa ih sam nadji ;)








411
poruka na forumu
326 425



post # 3 | 17.05.2014 , 0:47 AM

nije tema neobjektivna nego ti. ne mozes da otkrijes jednu stranu price, i da trazis od ljudi da komentarisu. kao da ja tebe proglasim zlocincem, i zabranim ti pravo da se branis.
Quote Moonchild ()
Ukratko, ja ti sigurno neću dostavljati dokaze, a pošto su ti toliko neophodni slobodno se malo potrudi pa ih sam nadji
pa ne znam onda kako ocekujes da ljudi komentarisu. ocekujes da ti ljudi veruju jer si ti to postavio..








1333
poruka na forumu
533 3782



post # 4 | 17.05.2014 , 0:57 AM

Quote Kokiko92 ()
a gde je dokaz da je ovaj video objektivan?
Quote Kokiko92 ()
nije tema neobjektivna nego ti.
 

A sad sam i ja neobjektivan? :D

Kao prvo, niko ne mora da komentariše ako ne želi, kao drugo, svako ima slobodnu volju da veruje i misli šta god želi tako da ne vidim šta ti tu nije jasno i opet kažem, svako ima pravo da veruje u šta god on/ona želi :) Ako ti ne veruješ, poštujem, tvoja stvar, ali ne znam onda šta tražiš u temi, jednostavno je iskuliraj, kao i moju "neobjektivnost"  lol Zato ću evo lepo da te zamolim da ne pišeš više ovde kad te već tema ne interesuje.








1333
poruka na forumu
533 3782



post # 5 | 17.05.2014 , 1:11 AM

Quote Kokiko92 ()
pa nije se tema sama napravila. ti biras koji ce video biti u njoj. drugo, kad otvaras neku diskusiju, i kad otvaras neka pitanja, onda iznesi informacije sa obe strane. zar ocekujes da neko kritikuje neko misljenje, znajuci samo jednu stranu medalje..

Pa naravno da ja biram  lol Po mom mišljenju sve što treba da se zna o HAARP-u je u dokumentarcu, tako da mislim da su tu sve potrebne informacije a za ostalo postoji google za one koji se interesuju :) I ne možeš ti da znaš da li neko zna samo jednu stranu medalje, već pretpostavljaš.Ako misliš da nešto fali, slobodno dodaj ali da bude objektivno jer ja verujem da moj dokumentarac jeste jer sam ga pogledao i znam o HAARP-u neke stvari koje nisu u dokumentarcu, zato ako te nešto baš interesuje nije veliki problem snaći se. ;)






Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 6 | 17.05.2014 , 2:24 AM

hajd da meni neko objasni u 2 recenice sta je ovo?

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










1333
poruka na forumu
533 3782



post # 7 | 17.05.2014 , 2:47 AM

Quote Ammir ()
hajd da meni neko objasni u 2 recenice sta je ovo?

HAARP (skraćeno od High Frequency Active Auroral Research Program), Program aktivnog auroralnog istraživanja visoke frekvencije) je istraživački projekat koji želi da „razume, stimuliše i kontroliše procese u jonosferi koji mogu da izmene učinak komunikacionih i sistema za nadgledanje“. Započet je 1993. godine i predloženo je da traje 20 godina.
Projekat se odvija blizu mesta Gekona na Aljasci. Opremu za HAARP projekat čini ogroman broj radiotransmitera ogromne snage i odgovarajućih instrumenata za detekciju, odnosno 180 antena velike snage. 6 generatora jačine 3,6 hiljada konjskih snaga svakodnevno emituju preko 3.000.000 vati.
Osnovni ciljevi projekta su izučavanja fenomena polarne svetlosti i radio komunikacija. Nalazi se severoistočno od mjesta Gakona na Aljasci, a projektom upravlja Univerzitet Aljaske, US Air Force i Ratna mornarica SAD. Ukupno je 14 univerziteta je bilo uključeno u planiranje sistema.
HAARP je nastao od patentiranih istraživanja Bernarda Eastlunda i Nicholasa Christofilosa 1980. godine.
Ovaj projekat je odobren 1990. godine.
Radi ispitivanja polarne svetlosti, poboljsanja navigacije, komunikacije i nadzora, američko vazduhoplovstvo i mornarica zadnjih 7 godina zajednički upravljaju projektima i HAARP-a. Medjutim prava namena tih patenata sastojala se u uništavanju projektila, kontroli i ometanju komunikacija, MODIFIKACIJI VREMENA i pomeranju višeg sloja atmosfere dalje u svemir kako bi se mogla promeniti i skrenuti putanja leta projektila i štetna je po zdravlje.

Inače teško je ovako nešto objasniti ukratko, pa sam baš iz tog razloga i postavio dokumentarac.






Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 8 | 17.05.2014 , 5:56 PM

Evo sta danas slučajno uhvatih...


ŠOKANTNO: Za sve je kriv čovjek: HAARP je uzrok poplava širom Bosne i Hercegovine?!

Izgleda da je ovo sve samo uvertira u promijenjenu klimatsku sliku na ovim područjima uzrokovanu postavljanjem HAARP antena o čijem utjecaju na klimu na Zemlji narod vrlo malo zna.
 
Da se s klimom posljednjih godina događa nešto čudno svi smo se uvjerili. Posljednji dokaz da je klima širom svijeta narušena su vremenske nepogode na čitavom Balkanu. Poplavljeni gradovi u Bosni i Hercegovini, Srbiji te olujni, orkanski vjetrovi u Hrvatskoj dovoljan  su dokaz o tome da je priroda uvijek jača od čovjeka!



HAARP antenski sustav je program aktivnog auroralnog istraživanja visoke frekvencije (skraćeno HAARP) i predstavlja projekt istraživanja s ciljem razumijevanja, stimuliranja i kontrole procesa u ionosferi koja je dio zemljine atmosfere na visini od 50 do 80 kilometara, i koji sadrži veliku količinu iona nastalih djelovanjem sunčevog vjetra i ima veliki utjecaj na prostiranje elektromagnetskih valova.
 
Osim što ima utjecaja na okoliš i mentalnu svijest, HAARP antenski sustav utječe i na klimu i klimatske promjene.
 
Izgleda da je ovo sve samo uvertira u promijenjenu klimatsku sliku na ovim područjima uzrokovanu postavljanjem HAARP antena o čijem utjecaju na klimu na Zemlji narod vrlo malo zna.
 
Vremenske nepogode koje se ne pamte u posljednjih 120 godina na prostoru Bosne i Hercegovine zaintrigirale su mnoge. Za one koji možda još uvijek ne znaju što se to događa u BiH, evo nekoliko kratkih uputa:
- poplavljen gotovo svaki grad na teritoriju države
- izlivena gotovo svaka rijeka iz svoga korita
- gotovo svi magistralni putevi nisu prohodni
- naselja i gradovi su odsječeni jedni od drugih
- na tisuće kućanstava je bez hrane, vode i struje
- na tisuće i tisuće ljudi angažirano je da spasi svoje sunarodnjake
- rijeke ostaju bez svojih mostova itd.
 
Postavlja se pitanje tko je odgovoran za sve ovo što se događa oko nas?
Neki smatraju da je čovjek jedini krivac. Čovjek koji je izmislio HAARP program o kojem se već godinama šuti, čovjek koji je dozvolio da se ovaj program testira na različitim mjestima planeta Zemlje, čovjek koji je dozvolio da se ovaj program testira i na prostoru Balkana!
 
Činjenica da je riječ o sustavu visokofrekventnih vertikalnih antena postavljenih na Aljaski, sjeveroistočno od mjesta Gakona, običnom čovjeku okupiranom mnoštvom drugih problema, to ne znači mnogo. Treba naglasiti kako se druga dva američka HAARP postrojenja nalaze kod Arecibo opservatorija u Puerto Ricu i u Fairbanksu, također na Aljasci, dok je europski HAARP smješten u Norveškoj.
 
Što antene rade u bespućima aljaskog leda i snijega? Pa rade vrlo jednostavnu stvar – šalju visokofrekventne valove u gornje djelove zemljine atmosfere, posebno u ionosferu. I tu sad nastaje problem budući da se tim činom, osim istraživanja širenja radiovalova, mogućnosti komunikacije i navigacije preko ionosfere mogu vršiti i manipulacije u nižim slojevima atmosfere, a time remetiti prirodne klimatske sustave u području koje se odabere za poseban tretman vezan uz političke i vojne svrhe. Konkretno bi to značilo da visokofrekventni elektromagnetni valovi iz HAARP-ovih antena, kad ih se upućuje prema jonosferi kao koncentriranu ``zraku`` doslovce pomiču, podižu taj zemljin zaštitni omotač u veće visine, pri čemu atmosfera ispod bude kao vakuumom usisana također u više slojeve, što opet znači da bude poremećena ravnoteža uključujući i onu elekromagnetsku. A to je situacija u kakvoj se onda može manipulirati atmosferskim prilikama, budući da se u povratnom udaru tako nagomilane snažne energije u jonosferi ciljano prema određenim tačkama (područjima) na površini Zemlje ili mora, stvaraju uvjeti za nastanak megaoluja, razornih vjetrova, kiša i u žešćim varijantama čak i potresa.

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










1333
poruka na forumu
533 3782



post # 9 | 17.05.2014 , 6:13 PM

Ammir, da, sad valjda vidiš šta HAARP može da uradi...

Ja verujem da sve ovo što se dešava u Srbiji i BIH itd. je posledica korišćenja HAARP-a!

Naravno to je samo moje mišljenje ;)








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 10 | 01.06.2014 , 0:15 AM

Licno mislim da kao i za mnogo "aktuelnih" teorija zavere kod nas da je i ovo samo obicna izmisljotina (inace citao sam dosta, a i gledao dokumentaraca sa obe strane o ovome). Kod nas se po netu stalno postavlja slika instalacije u Meksiku ili sa Aljaske. Na krovu instituta Vinča (Zemun) je bila postavljena provizorna antena koja nije bila otprilike kao antena za hvatanje TV signala (služi za primanje, a ne slanje).

Ako vec ameri mogu da kontrolišu klimu živo me zanima zašto njih svake godine udara više prirodnih katastrofa nego ceo svet zajedno, od monsuna, toranda, poplava, ledenih i toplotnih talasa itd.

A o frekfencijama da ne pricamo Haarp radi sa izuzetno niskim frekvencijama i talasima sa dugim talasima, svako ko hoće može malo da pogleda i videće da je dužina rebara srazmerna dužini talasa, odnosno što su talasi duži, antena mora biti duža. Pogledajte emitere srednjih i dugačkih talasa radio stanica, antene su im po 50+ metara duge (a to su samo radio stanice, zamislite duzinu i jacinu koju trebaju da imaju ove Haarp antene).

Takodje nije lose pročitati koji to deo (sfera) utiče na klimu, a Haarp već i vrabci na grani znaju da utiče na
jonosferu.

Čisto da ne bude zabune ja govorim o onim idejama da u Brajevu ima Harrp itd, a nigde ni jednog pravog dokaza (slike iz Meksika i sa Aljaske se ne računajui svi znaju da tamo ima to cudo ali opet nije namenjeno za klimu). Inače ima na youtube i raznim sajtovima i pravih dokumentaraca ko hoće da pogleda. Nikada ne treba gledati samo jednu stranu.

Jednostavno mi smo takav narod koji bukvalno živi za bilo kakvu teoriju zavere koja će da nas ubedi da nije naša krivica, eto tako i za ove poplave nije kriva priroda, nisu krivi lopovi sto su ukrali sredstva, nije kriva vlada, nisu cak krivi ni vlasnici kuca sto su bez razmišljanja gradili kuce pored reka i na klizistima (posto je jeftinije) kriv je Haarp.

Ko li je samo bio kriv 70-tih kada smo isto imali poplave ogromnih razmera, a o vremenima pre toga kao i o ostatku plante kojima se ovo desava svake godine da ne pricamo.

Sad od celog sveta jedino mi pricamo da je to Haarp kriv dok drugi kazu priroda, to jest te stvari pricaju ovi "upuceni" internet komentatori po raznim News portalima (blic, kurir itd) niko ozbiljan ni kod nas ne bi i nije to izjavio.

Mislim s ljudima koji veruju u te stvari (bez uvrede za nekoga) nema šta da se priča o toj temi samo se nasmešiš kažeš ma tako je i odeš dalje pošto će da te ubiju u pojam kako su u pravu i kako je to dokazano (iako niko nikada nigde nije pokazao ni jedan, jedini neoborivi, pravi ili čak polu ozbiljan dokaz). A s druge strane postoji more objasnjenja, dokaza, strucnjaka iz celog sveta koji objasnjavaju da to nije moguce i daju dokaze sto nije moguce. :)

Opet kazem pricam o dokazima, a ne moci ubedjivanja posto se kao i u ovim dokumentarcima iznad vrlo lako moze sastaviti "ozbiljan" razgovor u koji bi vecina poverovala, ali gde je dokaz da se kaze to funkcionise tako i tako, zbog toga i toga.

Inace ne slazem se da kod ovih stvari vazi ono svako ima svoje misljenje ili ukus, cinjenice su samo jedne, ne mozes ti imati misljenje da je napolju noc ako je podne, to jeste mozes ali nije tacno i nema argumenata za to.

P.S. pogledao sam ta 2 dokumentarca iz 1 posta jos davno kao i jedan sto ga je radila bosanska Tv i sta reci, mnogo pricaju ali kao da slusam nekog komsiju koji kopa kanale nigde ni jedan dokaz sem onoga "majke mi" samo na pametan nacin pa zvuce ozbiljno. :)

A ovi likovi sto su snimali "Haarp" u Rakovici sto je Ammir postavi, OMG pa zar iko moze da poveruje u taj snimak. Ja zaista nemam reci za tako nesto. uzid

Inace jedan dobar komentar ispod tog videa: http://prntscr.com/3oh36n

Inace ovo je moj jedini post u ovoj temi i nece ih biti vise posto nema smisla s obzirom da smo jako povodljiv i tvrdoglav narod pa se samo raspravljamo bez dokaza sto brzo predje u svađu, a to nema smisla. Ako se neko nadje prozvan ili uvredjen to nije bila namera govorio sam u globalu, ostajte mi dobro. ziveli


Poruku je menjao/la Davor - Nedelja, 01.06.2014, 0:57 AM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view







♡ Visca el Barça ♡
2899
poruka na forumu
5196 19101



post # 11 | 01.06.2014 , 7:19 PM

Takodje msm da HARP nema nikakve veze sa ovim sto se nama dogadja. :) Inace nama Balkancima su za sve Amerikanci krivi lele svasta.. :D

Priroda, visa sila..


Svi se prave fini, svi igraju prljavo. °°°









3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 12 | 17.07.2014 , 9:08 PM

Quote Davor ()
Licno mislim da kao i za mnogo "aktuelnih" teorija zavere kod nas da je i ovo samo obicna izmisljotina

Upravo tako, potpuno se slazem sa Davorom, sto se tice ovih poplava koje su bile kod nas govorim sada samo za Srbiju, mi odmah krivimo druge da zele da nas uniste, salju nam kisu, menjaju nam klimu, truju nas svim i svacim, a nismo ni svesni da sami sebe unistavamo, ovo sa HAARP-om je ogromna glupost, i naravno svi odmah krivimo Ameriku, oni nas mrze, krivimo ceo zapad kako nas ne podnose pa nam oni sve ovo rade, mi Srbi smo u zescem tripu da smo nebeski najstariji narod, da nas svi mrze zbog toga, moramo malo da realnije da gledamo stvari, mi smo narod koji zivi od svoje proslosti, moramo da gledamo malo sadasnjost koja nam je katastrofalna, moramo malo manje da krivimo druge za nase probleme, a malo vise da radimo na tome da nam bude bolje, za poplave smo sami krivi opomena od prirode :)






Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 13 | 18.07.2014 , 3:40 PM

Htio bih na ono svoje da dodam da sam samo coppy/paste sa jednog clanka, slozio bi se sa ekipom DavorBosankaaaHectorelukacar95bre, itd... da HAARP nije zasluzan za ove nase poplave. :)

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










1333
poruka na forumu
533 3782



post # 14 | 18.07.2014 , 4:54 PM

Eh, svakakvih razmišljanja ima ovde  :D Neda mi se da ulazim u neki veći dijalog jer činjenica je da ako bih se ponovo raspisao, sigurno bi ga bilo a to mi je previše zamorno.

MALiSALE92, sigurno misliš na ovog Profesora dr. Velimira Abramovića koji je bio gost radija iz Bosne?Ako ti je već nepoznat mogao bi vrlo lako da proveriš autentičnost njegovog zvanja i stvari o kojima govori, kao što sam i ja uradio.
Dovoljno je da pročitaš malo ovaj tekst Velimir Abramović  i da shvatiš u stvari koliko je čovek stručan za stvari o kojima govori ;)

Inače ovo je klip u kojem on govori o HAARP-u od 4:15, inače snimak malo secka i veoma su zanimljivi komentari ispod videa :) Toliko od mene.



Evo da dodam još jedno njegovo šire izlaganje gde je ovaj put odličan snimak ali ga neki od vas verovatno neće pogledati jer traje sat i 35 min. :D Ko voli nek izvoli ;)









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 15 | 18.07.2014 , 5:43 PM

Quote Moonchild ()
Dovoljno je da pročitaš malo ovaj tekst Velimir Abramović  i da shvatiš u stvari koliko je čovek stručan za stvari o kojima govori


Procitao tekst i ne vidim o cemu je on tu strucan da govori, covek je diplomirao na fakultetu dramskih umetnosti i bavi se filmom, rezijom i dramskim umetnostima i politickim naukama, nigde veze sa elektronikom i fizikom. I naravno on je "strucan," a ovi sto su vodeci na polju elektronike i fizike nemaju pojma.

To je kao da diplomirani ekonomista pocne da objasnjava principe kvantne fizike. To sto covek prica "kao" da zna ne znaci da stvarno zna, isto tako nista ne znace ni komentari ispod videa posto su to mahom pristalice tih teorija od kojih niko nije odvojio 1 minut da procita biografiju doticnog vec im je dovoljno da prica ono sto zele da cuju. Najgora laz je ona u koju sami poverujemo. :)

Koliko pristalica ovih zavera ima covek bi pomislio da ce bar jedan od njih da odvoji vreme i slika taj haarp u Srbiji (ne racunam Tv i radio antene). :)

A covek koji je pisao ovaj clanak takodje nije strucan i vidi se da samo velica doticnoga bez ikakve osnove, ok covek je uspesan na svom polju to stoji i za postovanje je ali kakve to veze ima sa ovim. Licno mislim da bi i mi bolje napisali taj clanak posto bi bar proverili cinjenice i ne bi pobijali sebe i svoje izjave u clanku.

U stvari ako pogledas ostale clanke koje je pisao doticni videces da je skoro svaki od njih o teorijama zavere (uglavnom protiv Srbije ali i sire), velicanju Rusa (pljuvanju svih ostalih) i slicnim temama pa nije tesko zakljuciti o kakvom se profilu coveka kao i samog sajta radi i koliko moze da bude objektivan. :)

Ne donostite sud na osnovu lepog izgovora i koriscenju "komplikovanih" reci u intervijuima, zivi primer su nasi politicari (svaki lepo prica). :D


Poruku je menjao/la Davor - Petak, 18.07.2014, 5:56 PM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 16 | 18.07.2014 , 5:57 PM

Davor, zanimljivo je što to kažeš jer je već neko uputio slično pitanje njemu u emisiji u 2-om videu koji sam postavio. :D


Quote
На опаску једног слушаоца емисије у виду СМС поруке преко скајпа, да је трагично да „о харпу говори драматург и филозоф", алудирајући на Велимира Абрамовића, Веља је рекао да формално образовање не значи ништа, јер га ни славни научник Мајкл Фарадеј није имао, није имао ни једног дана школе, никакве завршене школе, а еминентан је и признат светски научник, хемичар и физичар. Што се тиче формалног образовања, Тесла је за Фарадеја био високообразован човек, јер је неко формално образовање ипак имао, иако ни он није дипломирао.

Ни чувени геније Виктор Шаубергер није имао никакво формално образовање, а био је генијални проналазач.

A inače šta mu je tačno odgovorio možeš i sam čuti počevši od 32-og minuta :) takodje i odgovor voditeljke o njegovoj stručnosti :) Poštujem tvoje mišljenje kao i svačije ali za mene je ova tema završena.








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 17 | 18.07.2014 , 6:11 PM

Nisam slusao emisiju posto je i sam clanak bio podugacak ali se ne slazem s tim sto si rekao i neka ostane na tome. Moze da prica ko sta hoce ali dokaza nema, a kako sam postavio sliku u jednom proslom postu u kojoj se citira izreka: http://prntscr.com/3oh36n i to je ziva istina.

Uglavnom nikada necu prihvatit dokaze rekla/kazala ili "zato sto ja tako kazem" dok se pravi dokaz ne pojavi ovakve likove smatram za prevarante koji koriste to sto kod nas moze svako da dodje u neku emisiju i prica sta hoce iako nema veze s tim. Kada i ako se ikada uopste pronadje i jedan pravi dokaz kojim bi mogli potkrepiti ovo sto tvrde da nije neko pecanje u mutnom vec da jasno kazu "to i to dokazano izaziva to i to, evo i dokaza" bicu spreman da preispitam svoje misljenje. :)

Toliko tome sto se haarpa tice, a misljenja ce ovek biti koliko je i ljudi nema smisla cimati se oko toga ne smeta meni ni tvoje ni od nekog drugog. :)


Poruku je menjao/la Davor - Petak, 18.07.2014, 6:14 PM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 18 | 18.07.2014 , 6:21 PM

Quote Davor ()
misljenja ce ovek biti koliko je i ljudi nema smisla cimati se oko toga

Naravno, slažem se sa ovim, a da dokaza nema nije tačno ima ih ako znaš gde da ih tražiš, naravno i opipljivih ali stvar je u tome što mi, obični smrtnici ih nećemo opipati sigurno. :) Neće uvek biti objašnjenja i dokaza za sve, kao što i dan danas nema za neke stvari, ali to ne znači da iste ne postoje.


Forum » Obrazovanje » Nauka » HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: