Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Nauka » Istorija nuklearnog oruzija
Istorija nuklearnog oruzija




Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 1 | 22.05.2011 , 7:33 PM

Povijest nuklearnog oružja Ljetopisa razvoj nuklearnog oružja. Nuklearno oružje posjeduju ogroman destruktivni potencijal potječe od nuklearne fisije ili nuklearna fuzija reakcije. Polazeći od znanstvenih otkrića u 1930-ih koje je napravio njihov razvoj je moguće, pa sve do utrke u nuklearnom naoružanju te nuklearnim testiranje Hladnog rata, pitanja proliferacije i moguće uporabe za terorizam i dalje ostaju u ranom 21. stoljeću.
prvi fisija oružja, također poznat kao "Big Jims" bili su zajednički razvili Sjedinjenim Američkim Državama, Velikoj Britaniji i Kanadi tijekom Drugog svjetskog rata, u što je pod nazivom "Projekt Manhattan" kako bi se suprotstavilo preuzeo njemački nacistički projekt atomske bombe. U kolovoz 1945 dva su pala na Japan završio Pacific rata. Međunarodni tim je upućen kako bi se rad na projektu. Sovjetski Savez počeo razvoj ubrzo nakon toga sa svojim vlastitim atomsku bombu projekt, a ne dugo nakon toga obje zemlje razvili još snažniji fuzije oružja pod nazivom "vodik bombe."
Tijekom Hladnoga rata, Sovjetskog Saveza i Sjedinjenih Američkih Država svake stečena arsenala nuklearnog oružja numeriranja u tisućama, stavljanje mnogi od njih na rakete koje bi mogle pogoditi ciljeve bilo gdje u svijetu. Trenutno postoji barem devet zemalja s funkcionalnim nuklearnog oružja. znatan iznos međunarodnih pregovora bio je usmjeren na prijetnju nuklearnog rata i širenja nuklearnog oružja novim narodima ili skupinama.
Tu su (barem) četiri glavne lažnih alarma, najnovije u 1995, koji je rezultirao u aktivaciju bilo američki ili ruski nuklearni napad ranog upozoravanja protokola.


Poruku je menjao/la AMMIR95 - Nedelja, 22.05.2011, 7:34 PM

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










1005
poruka na forumu
49 230



post # 2 | 22.05.2011 , 10:39 PM

Evo da se nadovezem.Ovo pricam iz glave tako da nemojte zameriti ako imam neku gresku u cinjenicama.
Fisija jeste proces cepanja atoma.Pritom se oslobadja velika energija.Do 1 000 000 puta veca od obicne reakcije(npr.sagorevanje kiseonika).Bombardovanje nastaje kada elektronom bombardujemo proton atoma.
Fuzija je,pak,suprotno tome tj.ne cepanje,vec sastavljanje 2 ili vise atoma u 1.Takodje se oslobadja veoma velika energija.Do ovog spajanja dolazi kad se 2 atoma nadju suvise blizu te njihova energija pocne da deluje privlacno....

Twitter: https://twitter.com/marestrpc



Forum » Obrazovanje » Nauka » Istorija nuklearnog oruzija
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: