Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Nauka » Zivot na zemlji poreklom iz svemira
Zivot na zemlji poreklom iz svemira






3362
poruka na forumu
80 604



post # 1 | 13.08.2011 , 3:49 PM

Метеорити и комете који су ударили у Земљу у давној прошлости допринели су стварању живота на нашој планети! Стручњаци Насе дошли су до тог револуционарног закључка након што су пронађене основне јединице ДНК у метеоритима који су пали на територију Аустралије и Антарктика.

Истраживачи америчке Националне управе за аеронаутику и свемир (Наса) пронашли су основне јединице ДНК, генетске молекуле који имају кључни значај за све облике живота, у метеоритима који су пали на Земљу.Ово откриће наводи научнике на закључак да су слични метеорити и комете ударили у Земљу у давној прошлости и допринели стварању живота на нашој планети.

Пошто су шансе да су испитани узорци метеорита контаминирани минималне, истраживачи су убеђени да су ти узорци формирани у свемиру.

„Људи проналазе компоненте ДНК у метеоритима још од шездесетих година прошлог века, али научници нису били сигурни да ли су они настали у космосу или су контаминирани земаљским животом", објаснио је др Мајкл Калахан, вођа Насиног истраживања.

Све је почело од метеорита који је 1969. године пао у место Мерчисон у аустралијској држави Викторији.Према речима др Калахана, то је најдетаљније проучен метеорит када су у питању органски молекули.

„Да бисмо доказали да узорци нису контаминирани, анализирали смо узорке земље и леда у Мерчисону и на месту пада другог метеорита на Антарктику. Били су потпуно другачији. То је значило да узорци из космоса нису контаминирани. Био сам запањен. Прво нисам могао да верујем. Мислио сам да сам негде погрешио. Требало ми је годину дана да проверим првобитни резултат", прецизирао је др Калахан.Калаханов тим је анализирао 12 метеорита с високим садржајем угљеника, од којих су девет били са Антарктика, и идентификовали основне елементе хемијских једињења из тестираних узорака.

Тестови су показали да су то аденин и гуанин, две основне компоненте ДНК које се називају нуклеобазе, или у генетици једноставно базе, или ДНК базе.

Научници су такође пронашли хипоксантин и ксантин, две хемијске супстанце које учествују у биолошким процесима и налазе се у мишићном ткиву.

У метеоритима су откривени и трагови три молекула који су по својој структури слични нуклеобазама и називају се аналогне нуклеобазе, али се две такве базе скоро никада не срећу у биологији, што само доказује тезу да откривене комоненте ДНК заиста потичу из свемира.

Траг тих нуклеобаза откривен је само у биолошким процесима у вирусу.

Живот у свемиру

Калаханово истраживање навело је неке научнике да се запитају да ли су ови основни елементи живота доспели и на друге планете, што би значило да је и на њима можда зачет живот сличан земаљском. То би значило да нисмо сами и да се повећава вероватноћа да тамо негде ипак постоје нека слична бића.„Ако се астероиди понашају као хемијске фабрике које производе пребиотски материјал, то јест молекуле који су претходили настанку живота на Земљи, очекивали бисте да производе бројне варијације нуклеобаза, а не само биолошке, због велике разноликости састојака и услова у сваком астероиду, а управо то су наши истраживачи установили", навео је Калахан у саопштењу за штампу, које је издала Наса.

Ово откриће допуњава све бројније доказе о томе да се астероиди и комете састоје од одговарајућих хемијских супстанци од којих настају основни елементи живота.

Неки чак имају иделани унутрашњи хемијски састав за обављање тог посла.

„У суштини постоји идеална класа метеорита за настанак живота, такозвани метеорити 'CM2', у којима владају прави услови за производњу тих молекула", рекао је Калахан.



Poruku je menjao/la mitrovicstefan - Subota, 13.08.2011, 3:50 PM

kako instalirati igru kako krekovati pc igru kako postaviti sliku na profil









136
poruka na forumu
6 79



post # 2 | 13.08.2011 , 4:30 PM

da ali fali tu jos dosta stvari da bi sve funkcionisalo...ljudi 21. je vek i mislim da bi svakom trebalo da bude jasno da smo svi mi klonirani od strane vanzemljaka ili bogova..sve lepo pise u sumerskim tablicama smile








2427
poruka na forumu
345 2552



post # 3 | 13.08.2011 , 5:04 PM

a zašto bismo mi bili klonirani od vanzemaljaca, ili oni bili pametniji od nas smile svi ti neki naučnici nam prikazuju vanzemaljce kao veoma intaligentna bića, a do sada (osim tih nekih tajnih podataka) niko nije popričao sa njima, nit' su nam oni došli i pokazivali kako da napravimo automobil, telefon, penicilin ili ne znam ti ni ja šta .. smile








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 4 | 13.08.2011 , 5:56 PM

Quote (Almir_)
niko nije popričao sa njima, nit' su nam oni došli i pokazivali kako da napravimo automobil, telefon, penicilin ili ne znam ti ni ja šta


otkuda ti znas da nisu tongue

ne znam ja mislim da je to lako mkoguce... smile

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









484
poruka na forumu
17 258



post # 5 | 13.08.2011 , 5:58 PM

Quote (Almir_)
su nam oni došli i pokazivali kako da napravimo automobil, telefon, penicilin ili ne znam ti ni ja šta ..

Ako smo im klonovi onda verovatno posedujemo i inteligenciju kao oni imamo ista shvatanja i razmisljanja..... NE ONDA CE DOCI I UZETI MI ORGANE I STAVITI MOM VLASNIKU AAAAAAAAAANENENENENNENENENENE :'( TESKO MENE CE ME SECU NA ZIVO AAAAA LELE KUKU HAHAHAA Setimo se bermutski trougao nestaju ljudi brodovi avioni....... Slike od NLO, oblast 52 nestajanje miliona-miliardi ljudi godisnje.... mozda smo neki neuspeli ili zabranjen projekat neke vanzemaljske vrste zivota, da bi nam uzimali organe ili se hranili nama...... MAMA HOCU KUCI HAAHAHA PLASIM SE :'( biggrin :D tongue :p
PS. mitrovicstefan, super ti ovo daj jos biggrin


Poruku je menjao/la Ichigo_Kurosaki - Subota, 13.08.2011, 6:02 PM











2427
poruka na forumu
345 2552



post # 6 | 13.08.2011 , 6:07 PM

Quote (Anubis)
otkuda ti znas da nisu tongue

ne znam ja mislim da je to lako mkoguce...


da jesu vjerovatno bi se automobil zvao vanzemljomobil ili nešto slično biggrin i još nešto (vjerujem da ih ima negdje u svemiru), al ako su već tu negdje na zemlji i okolo, onda su velike pi*ketine kad ne smiju da se pokažu normalnoj masi ljudi, a ne uvjek američkim i ruskim naučnicima biggrin








136
poruka na forumu
6 79



post # 7 | 13.08.2011 , 7:30 PM

zato sto to ja nisam izmislio nego svako ko se malo interesuje moze da sazna :P a i pomenuo sam te stare tablice na kojima je doslovno tako napisano...ali ima i drugih milion dokaza za to...zasto ne pricaju sa nama..hmmm pa iz istog razloga zbog koga ti ne pricas sa pacovima na primer :D...eee ja sam jednom i sa njima pricao ..tj siktao hehehe








54
poruka na forumu
2 15



post # 8 | 13.08.2011 , 9:04 PM

Jeste Bogami je tako....








8
poruka na forumu
0 0



post # 9 | 13.08.2011 , 10:21 PM

nismo baš klonirani, već smo stvoreni genetskim inzenjeringom , a činjenica je da 200 ljudskih gena nema nikakvih sličnosti sa bilo kojim živim organizmom na zemlji wink








136
poruka na forumu
6 79



post # 10 | 14.08.2011 , 3:39 AM

a sta je kloniranje nego genetski inzinjering :PPP jaoj cepidlako jedna








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 11 | 14.08.2011 , 10:07 AM

Quote (alienhunter)
a i pomenuo sam te stare tablice

Jel komsije,jesu li to one tablice sa mog ukradenog Juga?
E pa da kazes tim Sumercima ili vanzemljacima,koji god da su,da mi vrcu auto ili su obrali bostan kad ih ja ukebam!!!
A mozda si i ti u dilu sas njih? biggrin
Vrci auto ondak,sve sa tablice....jerbo,jos mi nije istekla registracija....
Quote (Almir_)
automobil zvao vanzemljomobil i

hahahahaha biggrin covek vas je odvalio s ovim.... biggrin

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









3362
poruka na forumu
80 604



post # 12 | 14.08.2011 , 12:41 PM

Quote (badule)
Jel komsije,jesu li to one tablice sa mog ukradenog Juga?
E pa da kazes tim Sumercima ili vanzemljacima,koji god da su,da mi vrcu auto ili su obrali bostan kad ih ja ukebam!!!
A mozda si i ti u dilu sas njih? biggrin
Vrci auto ondak,sve sa tablice....jerbo,jos mi nije istekla registracija....
Quote (Almir_)

biggrin

kako instalirati igru kako krekovati pc igru kako postaviti sliku na profil









136
poruka na forumu
6 79



post # 13 | 14.08.2011 , 12:46 PM

pa da badule se sprda biggrin ....a sudbina svemira visi o koncu heheheheh








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 14 | 14.08.2011 , 2:52 PM

Quote (alienhunter)
....a sudbina svemira visi o koncu heheheheh

da da da....
crne rupe-bele rupe....
vanzemaljci ili ovi sto to nisu....
hoce pishki-nece pishki...
ima-nema...
bla bla bla bla....
Pa braco moja,s obzirom da je i nas suncev sistem poreklom iz svemira,sasvim je normalno da smo i mi iz svemira...
Zato sto je za ocekivati da,mi ljudi ovakvi kakvi smo,zaista i jesmo pali na ovu zemlju iz svemira i to pravo na glavu...
A da li ce neko da nas uzgaja za njupanje,kao sto mi uzgajamo ovce...? E pa taj film jos necemo da gledamo....
biggrin

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









3362
poruka na forumu
80 604



post # 15 | 14.08.2011 , 6:48 PM

Quote (badule)
da da da....
crne rupe-bele rupe....
vanzemaljci ili ovi sto to nisu....
hoce pishki-nece pishki...
ima-nema...
bla bla bla bla....
Pa braco moja,s obzirom da je i nas suncev sistem poreklom iz svemira,sasvim je normalno da smo i mi iz svemira...
Zato sto je za ocekivati da,mi ljudi ovakvi kakvi smo,zaista i jesmo pali na ovu zemlju iz svemira i to pravo na glavu...
A da li ce neko da nas uzgaja za njupanje,kao sto mi uzgajamo ovce...? E pa taj film jos necemo da gledamo....

hahahaha...nemogu da verujem jer bas svaki tvoj komentar da bude smesan... biggrin

kako instalirati igru kako krekovati pc igru kako postaviti sliku na profil



Forum » Obrazovanje » Nauka » Zivot na zemlji poreklom iz svemira
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: