Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Nauka » Nastanak coveka? (Covek nastao od majmuna ili ga je Bog stvorio?)
Nastanak coveka?







poruka na forumu
REP OFF



post # 21 | 05.09.2011 , 4:48 PM

Kako obimna i diskutabilna tema...
Jednu stvar sam siguran...
Chovek ka majmunu tezi...nazalost!








767
poruka na forumu
36 222



post # 22 | 07.09.2011 , 0:10 AM









265
poruka na forumu
10 131



post # 23 | 07.09.2011 , 0:42 AM

Ako cemo realono pojma nemam ,ja sam pristalica nauke i naucnih dokaza,sad dilema je velika koja teorija je tacna ,spoznavanjem dokaza o nastanku coveka je jako diskutabilno od najranih perioda do sada.Nisam bogo hulnik mislim da postoji neka sila jebemga koja sve kotrolise i upravlja sa svime zivotom smrti itd.Sama pomisao da je covek nasto od majmuna je fuj ali nesmemo iskljuciti ni tu opciju.
Ponekim verovanjima i tvrdnjama covek je nastao od majmuna ali da je doslo sa nekom vrstom simbioze sa nekim drugim organizmom koji je iz svemira ovu teoriju su izneli verovali il ne kinezi ali ta terorija nije nigde prihvacena mada ima neke logike.Mora da je postajo neki okidac koji ce dovesti do evolucije cool B)
To je moje vidjenje ove teme a sad ako se nekom nesvidja sta da mu radim ali nauka ce vremenom sve dokazti pa cak i ovu teoriju koja vec vekovima zakuplja ljucke umove najvecih strucnjaka biggrin :D


Poruku je menjao/la srdjan85 - Sreda, 07.09.2011, 0:44 AM

pozdrav svima









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 24 | 09.09.2011 , 1:18 AM

Pa Darwin i englezi me i podsecaju na majmune.... tongue

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









2595
poruka na forumu
281 2890



post # 25 | 15.10.2011 , 4:20 PM

Covek je nastao od majmuna majmun je nastao od malih celija iz vode a te male celije su nastale od meteora koji je pao na zemlju neznase odakle taj meteor








2
poruka na forumu
1 0



post # 26 | 28.10.2011 , 3:56 PM

Evo ja cu da vam kazem moje misljenje :) ...
VELIKI PRASAK, sudar 2 elektrona ogromnom brzinom i nastanak univerzuma :)
Mojim gledanjem na svijet i definicijom jednog Astronoma, filozofa ili sta je vec bio...
SVAKI COVJEK JE ZVIJEZDA I SVAKA ZENA JE ZVIJEZDA.
Ovako kad malo bolje pogledate strukturu nekog atoma.. vidjecete da je identicna strukturi jednog suncevog sistema :)
sto znaci kad bi uporedili strukturu molekula ( koji je sastavljen od vise atoma ) sa strukturom neke galaksije.. opet bi vidjeli veliku identicnost, a sta smo mi ? Ljudi, kako je covjek nastao ??
ja mislim da smo mi nastali od protona i elektrona.... ne samo mi sve je nastalo na isti nacin kako su nastale planete..
SAMO OD SEBE...
a kasnije je doslo do razmnozavanja :)
hocu da vam kazem time... Da mi ne poticemo od majmuna, msm jer bi i danas ljudi postajali od majmuna, a drugo, vjerujem i da je bog doveo adama i evu na zemlju, mozda je bog nastao od tih cestica.. mozda ga mi nevidimo.. mozda bog je sastavljen od neutrona... TO SU SAMO NAGADJANJA i pretpostavke... nije to za nase mozgove, jer nasi mozgovi nisu dovoljno snazni i pametni da otkriju istinu, i ne vjerujem da ce se ikad otkriti...

M@estro









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 27 | 28.10.2011 , 7:25 PM

Velika dilema, jos laksi odgovori :)

Mene su stvorili mama i tata.

Biblija, priblizan dokaz stvaranja coveka. Recimo da postoji Bog, recimo da je on stvorio zemlju, zivotinje, biljke i ostalo, i naravno stvorio je dva coveka Adama i Evu! To dvoje su se seksali i rodila je dva sina. Odjednom ta dva sina se zene i imaju svoje porodice, a znamo da su jedini ljudi bili Adam i Eva, to je gaf megalomanskih razmera, onda se desava potop, i umiru hiljade losih ljudi, osim naravno onih u Noevoj barci, odakle je nastao taj i njegovi potomci, mora da u Adam i Eva dobro to obavljali. I tako mnogo i mnogo propusta i propusta.

E sad, se pitate sta ja samtram, e smatram da je tu Luka83 u pravu! :)

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 28 | 29.10.2011 , 6:45 AM

Quote (M@estro)
SVAKI COVJEK JE ZVIJEZDA I SVAKA ZENA JE ZVIJEZDA.

ALO BRE!!!!
A STA JE SA PARTIZANOM? B)

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









378
poruka na forumu
19 49



post # 29 | 29.10.2011 , 10:56 AM

Evo da vam olaksam nastali smo od ljubavi :D

https://www.facebook.com/sanjin.voli.puno.ivonu
http://www.youtube.com/user/JustinBieberVEVO
http://ask.fm/EvCox










233
poruka na forumu
7 54



post # 30 | 29.10.2011 , 2:54 PM

Bog nas je stvorio

Counter Strike







velikoStopaloobdukcija uma
1098
poruka na forumu
755 2949



post # 31 | 29.10.2011 , 4:52 PM

ja imam jednu teoriju koju sam izucavao prije nekoliko vjekova dok sam pokusao da promjenim dnk strukturu samom sebi.naime,u pocetku bejahu lubenica.stvorila se sama od sebe jer je ona bila sveta lubenica i moglo joj se,imala je stelu tako sto ej poznavala samu sebe te je kao takv aodlucila jednog dana da stvori pijacu.od eti lubenica na pijacu,kupi paprike.doce na oblak livade,sjedne,uzme televizor i upali daljinski koji je prije toga vec stvorila u snu.upali sporet na ringli i stavi paprike da se prze.papriek su bile ljute a to lubenica niej znala jer je u snu stvorila ljute paprike a nije to ni znala jer je bila mjesecar pa zaboravila.sjedne d ajede,kad ej odjednom zaboli stomak.kuka lubenica,bolovi strasni.sta ce,kuda ce,uzme noz i posjece s epo stomaku,pocnu da ispadaju sjemenke po livadi,padaju na sve strane,nekoliko pad ena zemlju,lubenic aod bolova podje da place,nasta veliki potop kise koji je padao od njenih suza po zemlji,podje da zalejva sjemenke u zemlji i tako je izrastao covjek iz sjemena lubenice.

studirati filozofiju smotaliteta travologije u rizlogiji je smjesno jer ja se bavim velikoStopaloobdukcijom uma i zato vas molim da obratite paznju kako se ponasate,hvala









54
poruka na forumu
2 15



post # 32 | 29.10.2011 , 5:13 PM

BIBLIJA kaze da je BOG ili zovite GA vec kako hocete dao ljudima ogranicen UM ili zakljucan da nemogu da shvate i razumeju svoje postojanje i nastanak i da je to jedno pitanje na koje judi nikad nece znati odgovor....zato se netrudite ni da razmisljate o tome....popite kafu djavo








2427
poruka na forumu
345 2552



post # 33 | 30.10.2011 , 12:09 PM

Quote (zulj)
dao ljudima ogranicen UM ili zakljucan

zanimljivo yes
Quote (zulj)
dao ljudima ogranicen UM ili zakljucan da nemogu da shvate i razumeju svoje postojanje i nastanak

ali ako je to već napisano, onda zašto je i napisano u tim istim svetim knjigama da smo nastali od Adama i Eve (Biblija) - Adem i Hava (Kur'an). <_<








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 34 | 30.10.2011 , 3:57 PM

Quote (Almir_)
ali ako je to već napisano, onda zašto je i napisano u tim istim svetim knjigama da smo nastali od Adama i Eve (Biblija) - Adem i Hava (Kur'an).


Verovatno zato sto nam je zakljucan um ili u krajnjem slucaju ogranicen. :)

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










363
poruka na forumu
29 337



post # 35 | 30.10.2011 , 5:29 PM

Али пазите ово...
1,Човек ја настао од мајмуна
2,Бог је створио човека
3,Бог је 1 дана створио нашу планету, а човека 6 дана..
4,Да ли је могуће да су диносауруси(постоје докази њиховог постојања као што су нпр. њихови скелети) живели само 5 дана, а они се не спомињу у библији..
5,Ако нису живели тих 5 дана, када су онда живели диносауруси(зна се да су живели пре човека и то на истој планети)??? lol

Верујем ја да Бог постоји, али је свака теорија око настанка човечанства велика ЕНИГМА!!! Јер се и даље не зна којим је редоследом нешто настало... Ово је моја прича на ову тему...


Ја сам године провео са тобом, теби дао све за тебе живео...










2670
poruka na forumu
288 3086



post # 36 | 31.10.2011 , 10:03 PM

Axaxa ja se slazem sa teorijom baduleta











17
poruka na forumu
0 0



post # 37 | 31.10.2011 , 10:15 PM

mene je tata napravio








428
poruka na forumu
70 648



post # 38 | 03.11.2011 , 10:04 PM

bog nas je svorio
da smo nastali od majmuna zasto onda postoje i dalje majmuni?











2595
poruka na forumu
281 2890



post # 39 | 05.11.2011 , 1:50 PM

nasstali smo od majmuna

kakav bre Adam i Steva sta pricate lol








3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 40 | 06.11.2011 , 1:18 AM

Ja mislim da nas je BOG stvorio kao majmune pa smo posle evoluirali u coveka :D tako da smo zajebali Boga :D


Forum » Obrazovanje » Nauka » Nastanak coveka? (Covek nastao od majmuna ili ga je Bog stvorio?)
Search: